Fórum - Lukostřelec.cz

Úplná verze: Šípy pro začátečníka
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit s výběrem šípů? Mám reflexní luk, nátah 26lbs, šípy bych chtěl karbon, délka 29" Hlavně si nejsem jistý jaký zvolit spine. Podle tabulek easton jsem určil spine  na nějakých 880, ale nevím, jestli jsem hledal správně. Mám šípy jazz, které by tomu měli odpovídat, ale zdá se mi, že ulítávají na stranu a nevím jestli to není "rukama" Big Grin .
Když do https://eastonarchery.com/archery (pod úvodním obrázkem) zadám skutečnou sílu 26 (ne napsanou na luku) a délku 29, tak vyjede https://eastonarchery.com/group-t4/ to je tak 700 (a jak jsem psal jinde 700 u Eastonu nemusí být 700 u CrossXu atd.)
To platí pro fastflajtovou tětivu a "over centershot cut window" okno (vyřízlé přes 1/2 tloušťky středu).
(Takže pokud létají doprava je to správně :-D u praváka)
Na tuning používam túto metódu. 
Vyžaduje však už dobrú techniku streľby a presnosť.

https://www.goldtip.com/Resources/Tuning...g-(1).aspx
(03-05-2018, 10:53 PM)Kalam Napsal(a): [ -> ]Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit s výběrem šípů? Mám reflexní luk, nátah 26lbs, šípy bych chtěl karbon, délka 29" Hlavně si nejsem jistý jaký zvolit spine. Podle tabulek easton jsem určil spine  na nějakých 880, ale nevím, jestli jsem hledal správně. Mám šípy jazz, které by tomu měli odpovídat, ale zdá se mi, že ulítávají na stranu a nevím jestli to není "rukama" Big Grin .

Samozřejmě že je to rukama :-) možná i rukavicí, možná nevyladěným lukem, špatným spinem a nejspíš vším dohromady.
Začátečník má ladit techniku, spine až pak, jelikož spine 100% nevyladí akorát odlehčí peněžence. Ta moje ví o čem mluvím :-)
A ty zásahy jsou beztak z 90% o hlavě a o rukách.
Doporučuji napsat Stanislavu Vidímovi na http://www.archery.cz a nechat si od něj něco vybrat.