Fórum - Lukostřelec.cz

Úplná verze: Kuše Excalibur
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Zajimave je srovnani DB400 vs BD380 na AIA:

http://www.arrowinapple.com/crossbowcomp...-vergleich

Arrow speed Idealarrow (430 grain) BD 380: 106 BD 400: 105,1 -

to samy pro 350 grain

To nechapu - maj tam chybu? Smile
Bulldog 400. Real speed = 387 fps (18 inch bolt / 350 grain)

https://www.youtube.com/watch?v=a6b9lQx0Y40
Tak jsem se ujistil co opravdu chci a zadařilo se, i když to trošku trvalo a je doma. Nové poznatky asi nenapíšu, protože tady už hodně lidí s touto kuší přišlo do styku, nebo ji mají doma. Ale tak alespoň zběžně.
Takže Matrix 330, rozhodoval jsem se samo-sebou podle financí, takže 310, nebo 330, nakonec vyhrál trošičku větší výkon. Pro mé střílení plně dostatečný. 
Jelikož už mám Raptora, tak malinko srovnám nesrovnatelné-výkon stejný, co mě velice překvapilo průběh výstřelu také stejný. Tedy výstřel velice klidný, žádné zbytečné rázy, vibrace, nic co by mě rušilo. Minule jsem chválil u Raptora spoušť, tady je ještě o malinko lepší, velice citlivá, krásně tvarovaná do ruky, masívnější.  Samozřejmě oproti Barnettu je uložena ve schránce což je veliké plus. Jen si stále nemohu zvyknout na pojistku-musí se zajišťovat ručo. Optika je slušná, oproti základovce Barnettu je rozhodně lepší, jen si musím zvyknout na ty trojúhelníčky. Ale to není nic proti. Hezky šla nastřelit, montáž sedí jak přibitá. 
Jsem rád, že i při tomto výkonu lze kuši relativně snadno natáhnout opakovaně jen rukama. Ale po třiceti ranách jsem raději sáhnul po natahováku. I pro samotnou kuši to je jistě šetrnější. Malinko mě zamrazilo při pomyšlení, že Raptora tahám také ručně a ten je uchycen jediným šroubkem v plastíku. Takže příště raději také natahovák. U Matrixe žádný problém-ta masa kovu je obrovská, šrouby na uchycení lučiště předimenzované, prostě vše tak jak má být a ještě malinko navíc. Velikostně jsou ty kuše podobné, kompaktní jen Matrix má samozřejmě širší ramena, ale zase žádný obr. Pažba pěkně sedí, je dostatečně dlouhá. 
Vylepšil bych nášlap, je mi líto šlapat po tak pěkné kuši, proto bych ho raději měl pogumovaný jako má Raptor, ale zase je to kus železa a je povrchově ošetřen. To Raptor holá bída-plíšek.
Zatím si na sebe zvykáme, dolaďujeme, střelba jen na 40m, ale paráda. 
Tak za mě veliká spokojenost asi to bude parťák na dlouhé časy.
Pokiaľ natahujes kusu niekde na betóne oblep kontaktnú časť strmena platnenou páskou na koberce.su v rôznych farbách. Ak ju zderies,dáš razdva dole a nakrutis novú. Stojí to par korún a máš na dho vystarane.
To Alfonz
Pěkné, gratuluji k rozumné koupi. Jak píše Spitamen, třmen nášlapu olep lepenkou, cyklistickou omotávkou nebo na něj dej pěnový grip (jako u rukojeti prutu na ryby, na řídítkách kol, koloběžek,...). Na ramena určitě kup tlumiče Air-Brakes. Ty dělají obrovský rozdíl. Z vnitřní strany ramen nalep koláčky tlumičů např. Sims nebo pavoučky Bowjax.
A nakonec dodej tlumiče tětivy na koncích ramen Ex-Shox. Relativně hlučnou kuši to posune na rozumnou úroveň a navíc budeš šetřit ramena.
Díky, na tlumiče se chystám, hlavně na ty v konci ramen. Hned při prvním výstřelu je znát kam to tluče. Tlumiče tětivy mám tak to časem vylepším ještě víc. Zatím jsem měl možnost si zastřílet hned po zakoupení, pak mě skolila chřipka, tak pokračování až bude líp. Takže zatím jen střelba ( spíše ladění ) na 40m, ale paráda. Opravdu jsem se vyřádil.
Dřív jsem to moc s jinejma kušema neřešil, ale s touhle fakt střílím ty malinký terčíky o průměru cca5cm. Jenom mám takovej poznatek, ale to se možná dořeší až při nástřelu na delší vzdálenost. Mám naklikáno na optice na vrchním komínku půl otáčky a opakovaně jsem to zkoušel nastavit na celu a opravdu v tom byl rozdíl. S tím jsem se jinde nesetkal, možná to bylo tím, že jsem tak nebazíroval na přesnosti. Ještě mě malinko překvapily ty trojúhelníčky v optice, nevěděl jsem jestli nastřelovat na vrcholek, nakonec jsem to pojal jako bod a cíl překrývám tím trojúhelníčkem celým. Vrcholek jsem nedával, nějak mi slzely oči. 
Jinak jsem nadšenej, že se při výstřelu chová stejně klidně jako kladkový kuše. V porovnání Raptor 330fps a Matrix 330fps není velký rozdíl. 
Ještě se musím pochlubit, že jsem měl kliku, protože kuše byla poslední a asi už prý nebudou. Tak jsem rád, že jsem se rozhoupal. Teda spíš, že to rozdýchala rodina.  Angel Big Grin
[attachment=1414]
Vazeni kolegovia,na mojom novom starom exkalibure sa vyskytol problem.Odiera mi konce sipov az tak,ze do nich vyrylo drazku viac na jednej strane.Cim to moze byt?Mam podozrenie,ze to robi take zuzenie vedenia sipu na konci tela kuse.
Toto mam na mysli.
[attachment=1414]
Pouzivam sipy s polmesiacovymi koncami a myslim si,ze tetiva zatlaci koniec sipu do toho korytka pred tym zuzenim,hrot sipu vychyli trocha nahor a tym padom koniec nadol a ten sa odre o hranu tej zuzenej casti.Co myslite,mam pravdu?Pomoze zarovnanie tej zuzenej casti do roviny s hranou toho korytka.Alebo skusit na novom sipe vybrusit ten polmesiac do roviny?Nerad by som urobil nevratny zasah do kuse,ktory by sa uz nedal napravit.Tiez mate na svojich kusiach to zuzenie?
(08-06-2019, 05:36 PM)zelenac Napsal(a): [ -> ]Vazeni kolegovia,na mojom novom starom exkalibure sa vyskytol problem.Odiera mi konce sipov az tak,ze do nich vyrylo drazku viac na jednej strane.Cim to moze byt?Mam podozrenie,ze to robi take zuzenie vedenia sipu na konci tela kuse.




no neviem nakolko sa da posudit situacia takto z fotky,mozno foto skresluje,ale sa mi zda akokeby to rozsirenie zlabu railu na jednej strane zacinalo skor.pripadne tam moze byt nabeh vybratia pod inym uhlom oproti druhej strane.alebo nejaka ostra hrana,ci otrep..
dalsie moznosti:krive sipy-malopravdepodobne
                        zle vyfrezovany povrch railu
                        extremne zle natahovanie tetivy-nerovnomerne
z fotiek dost tazke urcovat moznosti

(08-06-2019, 10:26 PM)spitamen Napsal(a): [ -> ]
(08-06-2019, 05:36 PM)zelenac Napsal(a): [ -> ]Vazeni kolegovia,na mojom novom starom exkalibure sa vyskytol problem.Odiera mi konce sipov az tak,ze do nich vyrylo drazku viac na jednej strane.Cim to moze byt?Mam podozrenie,ze to robi take zuzenie vedenia sipu na konci tela kuse.




no neviem nakolko sa da posudit situacia takto z fotky,mozno foto skresluje,ale sa mi zda akokeby to rozsirenie zlabu railu na jednej strane zacinalo skor.pripadne tam moze byt nabeh vybratia pod inym uhlom oproti druhej strane.alebo nejaka ostra hrana,ci otrep..
dalsie moznosti:krive sipy-malopravdepodobne
                        zle vyfrezovany povrch railu
                        extremne zle natahovanie tetivy-nerovnomerne
z fotiek dost tazke urcovat moznosti


skus hodit fotku z vacsej vzdialenosti

skus este pomerat digitalnou sublerou priemer sipu v mieste kde este nieje ta ryha..
sipy mensich priemerov sedia hlbsie v zlabe,moze to byt takisto jedna z tych menej pravdepodobnych moznosti.ak mozes skus to zmerat a hod sem cislo..

aby si vylucil chybu railu skus sipy urcity cas natahovat vylucne len natahovakom,nie rukami a ak mas moznost pouzi sipy s rovnym nockom-noncikom.musis ist vylucovacou metodou.tie ryhy su v konecnom slova zmysle neziaduce,oslabuje to stenu sipu,pri narazoch do tvrdsich povrchoch sa  stresova energia prenasa do koncov sipu a vznikaju tam praskliny v stene trubky,konkretne v mieste kde nock prilieha k trubke-nasade sipu.uz som to par krat zazil osobne.pri oslabeniach nasad takto pri nockoch ako dosledku hlbokych oterov,ci mikroprasklin ti moze sip doslova explodovat pri udere tetivy,v tom lepsom pripade sa ti sip otvori ako banan..



















(08-06-2019, 10:26 PM)spitamen Napsal(a): [ -> ]
(08-06-2019, 05:36 PM)zelenac Napsal(a): [ -> ]Vazeni kolegovia,na mojom novom starom exkalibure sa vyskytol problem.Odiera mi konce sipov az tak,ze do nich vyrylo drazku viac na jednej strane.Cim to moze byt?Mam podozrenie,ze to robi take zuzenie vedenia sipu na konci tela kuse.




no neviem nakolko sa da posudit situacia takto z fotky,mozno foto skresluje,ale sa mi zda akokeby to rozsirenie zlabu railu na jednej strane zacinalo skor.pripadne tam moze byt nabeh vybratia pod inym uhlom oproti druhej strane.alebo nejaka ostra hrana,ci otrep..
dalsie moznosti:krive sipy-malopravdepodobne
                        zle vyfrezovany povrch railu
                        extremne zle natahovanie tetivy-nerovnomerne
z fotiek dost tazke urcovat moznosti


skus hodit fotku z vacsej vzdialenosti

skus este pomerat digitalnou sublerou priemer sipu v mieste kde este nieje ta ryha..
sipy mensich priemerov sedia hlbsie v zlabe,moze to byt takisto jedna z tych menej pravdepodobnych moznosti.ak mozes skus to zmerat a hod sem cislo..
[attachment=1418][attachment=1417][attachment=1416][attachment=1416]Tak to vypada,ze chyba bude v tej zuzenej casti na konci toho railu.Ked som simuloval drahu sipu a tlacil na koniec za sucastneho posuvania dopredu,tak ked sip dochadzal na koniec a tetiva ho tlacila nadol ako sedela v tom vybrani na konci,tak koniec sipu sa akoby trocha prepadol dolu a spicka hore.Zaroven ta zuzena cast chcela akoby frezovat koniec sipu.Sipy,co mi dal byvaly majitel su o dost tvrdsie a pevnejsie na ohyb,ako tieto cinaky,tak ich az tak moc nenici,ako tieto meksie cinany.Ked som osustruzil koncek sipu do roviny,tak odieranie prestalo,ale rozptyl sa zvecsil z nejakych80mm na nejakych 600,s opretim kuse o balik lisovanych handier.Takze s rovnymi koncekmi sipov cesta nevedie.Tak myslim,ze asi zafrezujem koniec toho railu podla ostatku voditok a malo by to byt v cajku.Skladaci lacny tajvansky hunter ma rail z duralu,ziadne zuzenie na konci nema a na 25m striela rovnako presne,ako ten nasobne drahsi exkalibur.
Mas pravdu,to ze odiera sip viac na 1 stranu je dosledok zleho natahovania.Pazbu mam pri natahovani rukami pri lavom stehne a tak ju natahujem trocha do strany.Ked ju natahujem zlava,odiera druhu stranu,ked natahovakom,tak obidve.Odiera to aj hlinikove sipy.Neviem,preco to takto vyrobili....to akoby na brokovnici urobili zahrdlenie len na spodnej casti hlavne.
Šípy,to je dosť obsiahla tematika.co sa týka sustrelu bude problém asi niekde inde.sipy s rovným nockom ti musia lietať rovnako presne ako half moon.mne osobne sa páčia šípy s inzertovym nockom.ohladom skúseností so sipmi ako takými,po ich technickej, či balistickej stránke má odtiaľto  najviac podľa mňa Koren, možno ti k tomu niečo viac povie, prípadne skús prečítať vlákno o sipoch,či balistike.

Inak s tým vybratim railu súhlasím.na excalibroch je zopár vecí ktoré by sa dali urobiť inak.
Na čínske blato sa vyprdni, choď do kvality , napríklad nasad so splietanym karbonom.
Na rail začni siahať až vycerpas všetky dostupné možnosti.
Problémové vedenie šípu môže byť spôsobené aj zlou tetivou.ak je tetiva príliš dlhá, prípadne sa často vyťahuje z akýchkoľvek technických, či fyzikálnych dôvodov a dochádza k častému nakrúcaniu jej oka, vplyvom vysokého počtu otociek oka dochádza k jej zvlneniu... prítlak na rail nebude rovnomerný a takisto ani uderova sila na plochu nocku.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19