Fórum - Lukostřelec.cz
Kuše po domácku - Verze k tisku

+- Fórum - Lukostřelec.cz (https://lukostrelec.cz/subdom/forum)
+-- Fórum: Lukostřelba (https://lukostrelec.cz/subdom/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Fórum: Kuše (https://lukostrelec.cz/subdom/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Téma: Kuše po domácku (/showthread.php?tid=135)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Kuše po domácku - spitamen - 08-07-2018

Konár je na pendrek.potrebujes kmeň aspoň 20cm v priemere.tam je jadra až až.. Kmene su pekne čisté, vyjde ti na 4 lucista.konare sú plné sukov,koli bočným konarikom.


RE: Kuše po domácku - opossum - 08-10-2018

Tak tu je to lučište z hlohu, silu som ešte nezmeral, dnes ma chytila búrka. Už som z toho aj pár krát vystrelil, ale len s provizórnou tetivou, ktorá je dlhšia, takže lučište ešte nebolo namáhané na maximum. Set zatiaľ nechytilo...to pravé rameno sa mi zdá stále pri strede tuhé oproti ľavému, len nemám odvahu už z toho brať, aby som to viac nedobabral.


RE: Kuše po domácku - spitamen - 08-10-2018

K tej druhej fotke,z môjho pohľadu napravo.
To miesto v prvej tretine od sochy napravo je tuhé. 
Určite to tam chce ubrať.


RE: Kuše po domácku - opossum - 08-10-2018

(08-10-2018, 06:31 PM)spitamen Napsal(a): K tej druhej fotke,z môjho pohľadu napravo.
To miesto v prvej tretine od sochy napravo je tuhé. 
Určite to tam chce ubrať.

Ano, aj mne to tak ukazuje, veľa krát som odtiaľ uberal, a stále je to také...


RE: Kuše po domácku - spitamen - 08-10-2018

Pozri,ramená ti nebudú pracovať súčasne. Zákonite sa to odzrkadli na dráhe strely.nevraviac o tom,že zvýšením natahu hrozia ďalšie nebezpečenstvá. Je to ale len na tebe,či sa uspokojis s týmto. Ak ti to aj prdne,nebudeš prvý a ani posledný, stane sa to aj skusenejsiemu lukarovi..
Minimálne ti to poslúži ako učivo do budúcna..


RE: Kuše po domácku - opossum - 08-16-2018

nie, že by mi to nevadilo, práve naopak, len som už nevedel, čo s tým. Dnes som ho dal na tilerovaciu tyč, aby som zmeral jeho silu, a zistil som, že hneď za tým tuhým miestom vznikol pánt, bez toho, aby som to lučište napínal. Je to vôbec možné? Huh   Takže by som musel zas z celého lučišťa odobrať...Ako som meral tú silu, prdol mi špagát v mieste, kde bol trochu zodratý Dodgy . digitálny silomer odletel a odchlípol sa mu kryt, prestal fungovať, ale bola len posunutá baterka. Na 35 cm náťahu som nameral iba 17 kg, je to sračka tak pre deti...Musím urobiť niečo poriadne, dlhšie a silnejšie.
A zistil som, prečo to nereagovalo na odoberanie matriálu v tom tuhom mieste...pretože tam je ohnuté smerom k chrbtu, je tam taký akoby hrbol, takže môžem odtiaľ odoberať, a stále to drží tvar...


RE: Kuše po domácku - spitamen - 08-16-2018

Aby drevené luciste ako tak strieľalo potrebuješ od 80lib hore..
Na luciste kuše potrebuješ čo najkvalitnejsi matros.idealne bez sukov,tvrdé drevo.teda agát,brest..
Buk a dub,hoci sú tvrdé, samostatne nie.
A ako píšeš, dlhšie.. Kusa nieje derringer,mechaniku moc neoklames.
Škoda že nebyvas niekde v mojom okolí, bol by som ti pustil zopár kúskov agátu,vysuseneho do zvoniva,ja už nemám toľko času ako voľakedy, takže ma čaká do budúcnosti ak boh dá materiálu možno na 15 lucist..sušeného asi 4 roky..


RE: Kuše po domácku - opossum - 08-16-2018

nevadí, v zime zotnem,  na jar môžem robiť. Agátov tu máme dosť, aj nejaký brest sa nájde. A čo si myslíš o tom pante? Je možné, aby vznikol len tak, zo dňa na deň, bez strieľania? Nafotené to nemám, ale ten pant tam je (predtým tam nebol).


RE: Kuše po domácku - spitamen - 08-16-2018

Ťažko povedať keď som ťa nevidel pri práci a nedržal to osobne v ruke.neviem či som ťa správne pochopil,ale ten pant vznikol možno po tom jednom natiahnuti čo si dal dnes?
Ešte pre príklad účinnosťi slabých lucist.s jednou 100librovou kusou som prerazil asi 1cm hrubú dosku.tercovy hrot.pre mňa na smiech,keďže vrhacou hviezdicou prerazim dosku palety hrubú 1.8cm..Smile


RE: Kuše po domácku - opossum - 08-16-2018

tak nejako, všimol som si ho pri naťahovaní, keď som meral náťahovú silu. Po tom prasknutí špagátu sa ešte zvýáraznil, pretože lučište sa uvoľnilo naprázdno. Možno by som ho už nemal trápiť, keď tam bol vlastne hluchý výstrel.
kašľať na to, urobím ďalšie.