Fórum - Lukostřelec.cz
Terčovnice - Verze k tisku

+- Fórum - Lukostřelec.cz (https://lukostrelec.cz/subdom/forum)
+-- Fórum: Lukostřelba (https://lukostrelec.cz/subdom/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Fórum: Kuše (https://lukostrelec.cz/subdom/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Téma: Terčovnice (/showthread.php?tid=73)

Stran: 1 2 3


RE: Terčovnice - Tecumseh - 03-08-2018

Mám doma boxerský mech, že by som skúsil či vydrží strelu z môjho Venoma  Big Grin , neviem čím je vyplnený, ale molitan to určite nie je, páč je teda dosť ťažký...


RE: Terčovnice - DanM - 03-08-2018

To Tecumseh
Velmi kvalitní boxovací pytle mají vnitřní výplň z písku a kůže. Proto i ta značná hmotnost.
Věřím, že kožená nebo textilní část bude zachytávat šípovou střelu lépe, než vnitřní, sypká část z písku.
Sami znáte videa, kdy kýble nebo popelnice naplněná pískem není pro šípovou střelu plnohodnotnou překážkou. 
Ve výsledku by zavěšený těžký boxovací pytel (30 a více kg) mohl střelu zachytit. Ale vzhledem k jeho ceně to zkoušet nebudu Big Grin


RE: Terčovnice - mirdus - 03-12-2018

Pro pobavení 3D terčovnice Laň v říji :-D
materiál.: Tvrdý polistiren, kupa střečky, igelit, vrchní vrstva mirelon.


RE: Terčovnice - mirdus - 03-21-2018

Další z mích výtvorů mutantní sova :-D ( je to odfláklé, pokusím se na tom ještě zapracovat)
Střečka + mirelon.
Mám další 2 pytle střečky pokusím se o medvěda :-D


RE: Terčovnice - Tecumseh - 03-22-2018

Fajn, myslím, že z teba niečo bude  Big Grin


RE: Terčovnice - Rgx - 04-01-2018

Jedna zkušenost s terčovnicí:  samodomo přenosná odolná terčovnice, síla asi 17 cm.  Uvnitř kostky mirelonu, na tom několik vrstev perlinky, několik vrstev koberce a strečky. Zastaví šípy z 55 Lb kladkového luku a taky šípy z 175Lb kladkové kuše dokáže spolehlivě zastavit. Velké mínus je to, že kromě mirelonu jsem dovnitř dal 1 desku tvrzeného polystyrenu a ten v kombinaci s perlinkou způsobí, že šíp se skoro nedá vytáhnout - táhnu obouruč a zapřený nohou. Polystyrenu se příště vyhnu, napéká se na trubku šípu, šípy nutno nehtem očistit.  Pozor na perlinku - i když výborně brzdí šípy, tak v ní zůstávají hroty i s inserty! Problém s vytahováním kupodivu není u kladkového luku. Dělají to jen ty šípy z kuše. Obojí je karbon. Stříleno z Hori-Zone Stealth, 40 metrů, ve stoje bez opory.

Trochu líp se to vytahuje, když se šíp před výstřelem mázne jelením lojem nebo silikonovým olejem. Mazat třeba v intervalu asi 2-3 výstřelů, jinak se ten sajrajt z terčovnice zase napéká.

Všimněte si, jak spolehlivě funguje Murphyho zákon: To držadlo pro přenos terčovnice trefuju celkem spolehlivě, i když to ani zanic nechci. Teď bylo apríla, tak asi nějaká výjimka, držadlo netknuté, ale zato 3 hroty zůstaly v terčovnici a 3 kormidla zničené, když jsem trefil spáru mezi kostkami mirelonu. To je ten horní šíp, co je uvnitř až po ušiska, k držadlu zbývalo 5 cm...


RE: Terčovnice - mirdus - 04-01-2018

Rgx: Pořádná terčovnice... Taky mám špatnou zkušenost s polistirenem, obzvlášť s tim zeleným opravdu tvrdým. Šípy zastavuje skvěle, horší je to s vyndaváním. Místo toho je lepší použít zmáčknutý molitan + to vše ostatni co jsi psal. 

Dnes jsem si pohrál zase se střečkou a vzniklo prase (spíše sele) divoké :-D
Šípy zastavuje dobře, tak jsem zvědaví kolik toho snese.


RE: Terčovnice - Rgx - 04-01-2018

To je kousek vepřového! Proto se tomu říká černá zvěř.


RE: Terčovnice - spitamen - 04-01-2018

Väčšina inzertov je zalepena naprd.upni hrot do zveráka a tahaj koľko môžeš. Vytiahnuty inzert natri epoxidom a je to na večnú pamjat.
Pred samotným tahanim sipu von,skrut sip niekoľko otociek v smere hodinových ručičiek. Niekedy to pomáha.


RE: Terčovnice - mirdus - 07-02-2018

Terčovnice: jutový pytel, pytel na obilí. Uvnitř stěny koberec, vycpáno strečkou. Šípy to zastavuje dobře, navíc to udělá krásný zvuk dopadu ??