Fórum - Lukostřelec.cz
Cobra system Siege 300 od EK Archery - Verze k tisku

+- Fórum - Lukostřelec.cz (https://lukostrelec.cz/subdom/forum)
+-- Fórum: Lukostřelba (https://lukostrelec.cz/subdom/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Fórum: Kuše (https://lukostrelec.cz/subdom/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Téma: Cobra system Siege 300 od EK Archery (/showthread.php?tid=657)Cobra system Siege 300 od EK Archery - Raul - 06-26-2022

Zdravím. Nemáte náhodou někdo reálné zkušenosti s novou Siege´kou? Oproti předchozí reflexní verzi (RX) je nyní kladková, prodloužila se nabíjecí páka, úprava konstrukce dovolila přidat třetí letku atd. Celkově to působí jako skvělá hračka třeba i na 3D Parkur, nějakých 45-50 metrů to dává velmi přesně, alespoň dle recenzí na youtube. Jen teda cena je dvojnásobná oproti RX, plus nutnost počátečního štelování - dost videí ukazuje nenatočenou tětivu apod.


RE: Cobra system Siege 300 od EK Archery - DanM - 06-28-2022

Napsal jsi to moc hezky, působí to jako hračka. Výkony, zpracováním, kvalitou. Reálná rychlost s trochu použitelnou váhou šípu bude cca 250 fps. Na 50 metrech bude propad velký a o přesnosti si velké iluze nedělám. O kvalitě svědčí dvě fotky, které na jednom FB fóru sdílel Mirdus. Za ty peníze ani omylem. Raději pořiď starší nebo nový Excalibur.

[attachment=1828]
[attachment=1829]


RE: Cobra system Siege 300 od EK Archery - Raul - 06-28-2022

Pár Exů právě mám (Axe, Axiom, Matrix 330), stejně tak i Cobru RX. A toto se mi jevilo jako fajn kompromis co do nabíjení, manipulace v terénu, rozměrů apod. Tak teď nevím... A jaká jsou veřejně přístupná fóra? Zatím jsem vždy našel samé trosky.


RE: Cobra system Siege 300 od EK Archery - DanM - 06-28-2022

No je to paskvil, jako většina čínských kuší.Na FB jsem třeba na tomto fóru
https://www.facebook.com/groups/310692252691397


Narovinu, je to přesně to složení té česko-slovenské malosti, ten malý hnijící rybníček. Dvakrát jsem se odtud odhlásil, protože jsem neměl sílu číst ty nesmysly.
Časem jsem se uklidnil, je tam hodně kluků tady z fóra, kteří mají co říct a nabídnou zajímavé pohledy i informace. Takže se naučíš filtrovat to poživatelné od toho nestravitelného.


Jinak pokud hledáš více informací a nevadí Ti angličtina, tak tohle jsou největší fóra vůbec.

https://www.crossbownation.com

https://www.archerytalk.com/forums/crossbowtalk-com-crossbow-forum.362/


RE: Cobra system Siege 300 od EK Archery - Raul - 06-28-2022

Jo, v té skupině jsem také chvíli byl, jak tak přemýšlím. A nějak se to nedalo. Smile Informací je na netu dost, poslední dva roky nedělám nic jiného, než jen hromadím kuše a sbírám informace, mimo jiné i tady. Smile Jen jsem si stále říkal, že mi něco uniká, že určitě tu je svět 3D soutěží, nějaké skupiny, kde se schází zkušení borci a povídají si o svých zkušenostech atd. A ono ve výsledku prd.


RE: Cobra system Siege 300 od EK Archery - DanM - 06-28-2022

Tak my si spolu s kluky společně zatrénujeme mimo závody, občas společně nastřelujeme nebo opravujeme, upravujeme kuše. U toho se vyměňují poznatky, novinky,… Hodně z kluků tohle vlákno čte, ale málokdo přispívá. Až budeš závodit pár let, zjistíš, že informace nebudeš muset hledat, protože jich budeš mít sám dost  Wink