Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše po domácku
#61
Neviem, možno by to chcelo načiernit tie časti, tak ako sa čierna hlavne palnych zbrani.kvalitne cernenie ale stojí peniaze.musel by si investovať.ale ako tak pozerám na tvoju kusu,tak si to zaslúži.
Odpovědět
#62
mirdus , si sa nejak rozbehol, pekne, pekne, len tak ďalej Wink
Odpovědět
#63
Tak tohleto je krasavice! Jsi vážně šikovný. Už se nemůžu dočkat na další kousek Tongue Držím ti palce.
Odpovědět
#64
Mirdus, toto je fakt povedený kousek. Věřím, že dostřelí tak 250-300 metrů šípem dlouhým 16". Vyzkoušej a děj vědět.

Mirdus: Jak jsi se ptal na to černění, tak myslím, že na http://www.rozpad.cz nebo někde na gunshop fóru je na to samostatné téma. Hliník jde elektrochemicky eloxovat na černo, ale to znamená mít zdroj DC proudu, elektrody, vanu s lázní apod.
Odpovědět
#65
Děkuji Vám přátelé.

Rgx: Ano, tyto stránky také navštěvuji.

Koukal jseml na to černění a asi bych to nechal na  někom, kdo to dělá profi. Samodomo bych si asi netroufl :-D 
Pecejen chemie mi na škole moc nešla :-D

Jediné co budu muset udělat je:  1. Odstranit barvu.
                                                           2. Vybrousit vybraní bruskou.
                                                           3. Dokonale vyleštit. ( protože všechny jemné škrábance po černění budou vidět).

Jako další možnost se mi nabízí prášková barva.Nemusim až tak řešit povrch.  ( Na lakovaný předmět je nanesena prášková barva, která následně projede pecí, kde se barva zapeče. Po vychladnutí je zatvrdlá, odolná vůči mechanickým vlivům) 
 
 Takže jsem tak trochu na vaškach. :-D 

 Jak to delaji vyrobci v seriovkach?
Odpovědět
#66
To Mirdus:
Chtěl bych Ti také blahopřát k oběma vytvořeným kuším, je to paráda.


Nejprve ke kuši s rameny z lyží.
Pažba je ještě dosti hranatá a snesla by lepší povrchovku. Jinak tvarově moc pěkná a kompaktní.
U ramen se nechalo praskání čekat, jak jsem psal. Přesvědčil ses sám. Ale vyzkoušel jsi to, zjistil při tom velké množství informací a to je dobře. Pokud by tato sada ramen do budoucna praskla, přešel bych také na tovární čínská ramena z litého laminátu. A to konkrétně na tento typ dvojdílných, dělených ramen.

https://www.epuskohled.cz/eshop/prisluse...ter-detail


Zvýšíš nejen výkon a užitnou hodnotu kuše, ale i její životnost a bezpečnost a to při malých nákladech navíc.



Kuše Kojot je parádní,
opět velice zdařilá pažba. Včetně optiky a příslušenství vypadá ještě lépe než předchozí typ.
Navíc nabízí ještě další prostor k úpravám.


U sériových kuší jde u nejlevnějších typů a materiál pažby i kluzné plochy z GRP (polymery zesílené skelnými vlákny), ty jsou hladké, šíp po nich dobře klouže a nepotřebují žádnou další úpravu.
Střední třída, dnes (v době šetření) spíše vyšší třída má rail s hliníkových slitin s povrchovou úpravou jemným eloxováním. To dodává kuši nejen pěkný vzhled, ale i dobrou kluznou plochu a nekonečnou životnost.
Nejdražší kuše mají rail z uhlíkových kompozitů, které jim propůjčují krásný vzhled, vysokou tuhost celku, nízkou hmotnost a perfektní kluznou plochu.

Tobě bych vzhledem k použití ocelových jeklů doporučil kuši rozebrat a nechat jí opískovat (jen vyndat spoušťový mechanismus a zalepit závity).
Poté celé nechat nastříkat komaxitem s následným vypálením (cca 180°C). Můžeš zvolit odstín dle vzorníku RAL vč. metalických barev. Výsledný povrch vypadá perfektně, je dobře kluzký a pokud se nepoškrábe něčím tvrdým, vyloženě cíleně, bude i dostatečně trvanlivý. Cena u takového dílu by neměla být nijak vysoká. Celou kuši to zase posune o značný kus dál.

Přeji Ti další dobré nápady a chuť do zlepšování. Ať se daří.
Odpovědět
#67
To DanM:
Děkuji Ti za podrobné informace, které jsi mi poskytl.

Jak jsi psal, tak jsem činil.
Kuši jsem rozebral, vybrousil vybrační bruskou a dal to známému, který mi to vezme do práškové lakovny. Zvolil jsem černou matnou barvu, prý má dokonale hladký povrch.
Až to bude nalakované, vložím sem nějaké foto.

K té kuši z lyží, ano zvažují tuto upravu. Navíc pažbu budu dělat novou a zase z Meranti. Je to lehčí dřevo = lehčí kuše.
Nechám si hrubé opracování( drážka pro tělo kuše) udělat od bratra na stroji. Bude to přesnější i hezčí.

Ještě jednou díky za rady. Mirdus
Odpovědět
#68
Tak bleskurychle nalakované  :-)

Barva je černá dokonce má v sobě takovou jemnou perleť, ale bohužel to není vidět na fotkách.
Mile mě to překvapilo, vzhledem k tomu, že se jedná o práškovou barvou, tak je tělo kuše perfektně nalakované i z vnitřní strany. Opravdu odolná vytvrdlá barva. Z krátká a jasně lépe už to dopadnout nemohlo :-)


O víkendu kuši zkompletuji a nafotim.

Určitě doporučuji všem, kdo si kuši také vyrábí. Je to opravdu cenově přijatelné.
Do budoucna nalakuji zbytek mích výtvorů.

Tímto bych chtěl poděkovat Vaškovi z Helvíkovic u Žamberka.


Přiložené soubory Miniatury
                   
Odpovědět
#69
Hmm, človeče tak to vyzerá fakt hodne dobre Wink
Odpovědět
#70
[quote='mirdus' pid='1825' dateline='1520545161']

Profi práce.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)