Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový 3D parkur na Lukostřelnici Litohlavy !
#11
V sobotu jsme si konečně díky Hynkovi mohli ozkoušet Litohlavské 3D (děkujeme za odvoz a litou bitvu v Mare Nostrum, která následovala). Pár slov k tomuto příjemnému zážitku.
Přivítali nás milí lidé a nespočet chovného dobytka a drůbeže. Přesto je milým zjištěním, že se jedná o dog-friendly střelnici a Norečka jsme tak nemuseli nechat trčet doma.

Už z fotky se mi ten zajíc nezdálBig Grin na místě je to ještě daleko těžšíBig Grin Ke ztrátě šípu nakonec nedošlo, ale ty skály za ním a divoké taneční kreace, které na nich mé šípy předváděly mě vyváděly z rovnováhy. Přesto, že je to pohledově moc krásné místo a zajíc se tam vyjímá, mezi všemi terči mi to připadalo jako jediné nebezpečné místo pro lámání šípů. Řekl bych, že jeho umístění je nutné prověřit větším počtem účastníků. Krkavec taky super místo (zatím dobrý, do budoucna bude chtít asi kácet porost za ním, aby šli najít minuté šípy). Za poslední terčovkou si myslím, že by šla mezi stromy jednoduše spustit zástěna, aby se člověk při přestřelení nemusel brodit hustým porostem vzadu a odpadne tím i další údržba zeleně.

Na zvířata se střílí rovnou dvoukolově, což dělá i z relativně málo terčů dostatečný trénink. Po prvním kole jsme byli osvěženi kávou. Škoda, že nás houstnoucí déšť odradil od druhého kola. Určitě by si to zasloužilo a díky jednoduchým, malým a skladným bodovačkám si člověk může porovnat, zda se zlepšil. Ohniště s přístřeškem je malebné, takže si dokážu představit strávit zde celý krásný den.

Na druhou stranu si vůbec nedokážu představit tu časovou náročnost údržby tolika plochy střelnice. Klobouk dolů! Hynkovi štípačky nám museli sice občas klestit cestu, ale věřím, že pokud se na okruh pravidelně dostane dostatečný počet střelců, nebudou cestičky zarůstat. Proto vyzývám všechny, kteří mají cestu kolem, nebo snad ještě pochybovali o významu střelnice, aby neváhali a toto příjemné a stále vylepšované místo navštívili.

Děkuji za trénink a těším se na příště,
Kaťas
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Nový 3D parkur na Lukostřelnici Litohlavy ! - od Kaťas - 05-25-2020, 10:26 AM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)