Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Další dotaz na tětivu
#1
Dobrý den,
jsem začínající lukostřelec, zatím jsem střílel ze starého LARPového luku s vlastnoručně vyrobenou tětivou z domácích materiálů (vše bylo řádně otestováno) a na tento luk jsem si pořídil celé hliníkové šípy Poe Lang 1716 (735) z obchodu lukysipy.cz. Na mou tětivu krásně seděli, možná bych řekl trochu těsně, ale nic hrozného. Před pár dny mi ze stejného obchodu přišel nový luk Traper 62" (https://www.lukysipy.cz/lazecky-traper-b...-luk-60-62) a rovnou byl s tětivou Brownell Dakron B-50 pletenou ze 14 vláken.
A teď přišlo překvapení:
šípy, které jsem již doma měl (opakuji: ze stejného obchodu) mi na tětivu neseděly, netroufl jsem si zabrat natolik, aby se na tětivu nasadily, bál jsem se poškození. To by ještě nebylo tak překvapivé, prostě špatné velikosti, nicméně v obchodu nebylo možné vybrat k luku jinou tětivu (jedině samostatně), ani nebylo možné vybrat jiné končíky k šípům. Zeptal jsem se tedy elektronicky ve zmíněném obchodě a překvapivá byla ta především odpověď. Prý pletou všechny tětivy stejně  a u všech šípů mají také v 99 % případů stejné končíky. Pokud má zákazník problém s nasazením, někdy stačí končíky zevnitř trochu opilovat. Postup jsem tedy zkusil a i když jsem to dle mého gusta trochu přehnal, opiloval jsem to hodně a hrubým pilníkem, tětiva nasadit sice šla ale velmi špatně a po pár pokusech se mi končík dokonce nalomil.
Ve zprávě byla ještě poznámka, cituji: "pro zákazníky, kteří si přejí, aby jim šíp po tětivě volně jezdil, pleteme ze 12 pramenů, jinak všechny ze 14."

Co jsem si až do teď myslel, tak šíp má být na tětivě nasazen tak, aby 
1) šel lehce nasadit
2) při protočení tětivy mezi prsty se šíp neprotáčel s tětivou
3) při nasazení a zamíření šípu k zemi by mělo lehkým klepnutím být možné šíp vyklepnout z tětivy, ale 
4) šíp musí na tětivě sám držet

Avšak dle odpovědi z obchodu to vypadá, že je normální, že šíp je na tětivě velmi pevně přichycen a AŽ když chce zákazník šíp na tětivě volně, na speciální přání upletou tětivu tenčí.

Mohl byste mi prosím Vás někdo v tomto poradit? Co je tedy správně, jak pevně má být šíp nasazen na tětivě? Nebo jsem něco naprosto špatně pochopil?

A rád bych ne podotkl, že ani slovo z mé zprávy není míněno jakkoliv zle proti obchodu lukysipy.cz, obchod mám zatím velmi rád, má dobré služby a celý tým je plný velmi příjemných lidí. I zboží se mi zdá velmi kvalitní. Má zpráva zde na fóru je míněna jen pro objasnění mých nejasností, teprve do těchto témat pronikám. Ptal bych se přímo v obchodě, ale myslím, že toto téma a má snaha doplnit si znalosti je spíše pro fórum, než abych zahltil zaměstnance obchodu dotazy. A uvádím konkrétní obchod JEN aby bylo hned jasné, jaké šípy, luk a tětivu mám na mysli.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Další dotaz na tětivu - od Salvi - 06-19-2020, 01:31 PM
RE: Další dotaz na tětivu - od Dusan - 06-20-2020, 08:38 PM
RE: Další dotaz na tětivu - od Salvi - 06-21-2020, 09:26 AM
RE: Další dotaz na tětivu - od honzik181 - 06-21-2020, 09:34 AM
RE: Další dotaz na tětivu - od Dusan - 06-21-2020, 09:48 AM
RE: Další dotaz na tětivu - od fedosteve - 06-21-2020, 04:23 PM
RE: Další dotaz na tětivu - od Salvi - 06-22-2020, 08:50 AM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)