Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optiky, montáže, nastřelení optiky...
#45
To Tosh
Přesně jak píše Svikaj. Všechny tyhle komplety jsou určeny primárně jako lovecké. Jde tedy o střelbu do cca 50-60 yardů.
Když jsem jí měl osazenou a střílel s ní třeba terčovku nebo 3D vestoje, chodilo to slušně. Pokud jsem s tím zkusil LR z pozice vsedě, nebyl jsem se za to schopen poskládat a náhled do optiky byl vždy trochu jiný, což se nepříznivě projevilo na soustřelech. Opět to šlo do cca 50 - 60 yardů. U TactZone je maximální přiblížení 6x, u Tact 100 pak 5x. To je na 100 metrů dost málo. Navíc je na LR osnova naprosto nevyhovující. Pokud osadíš náklopnou montáž a velkou optiku, alespoň nějaké střední cenové třídy (+- 10 000,- Kč za novou, +- 5 000,- Kč za starší), budeš úplně někde jinde. Pak připočítej pěkný bipod, nejlepší možné custom šípy, vodováhu,... A třeba půl den strávený jen laděním. A pak vždy další půlden na dosažení špičkových soustřelů. Počítej, že nastřílet na 50 metrů se nechá špičkově i z ruky, 60 a 70 už je to o dost těžší, 80 už je těžkých i v sedě a 90 a 100 metrů s parádním soustřelem docela kumšt.  A pak se zeptej sám sebe jak často budeš střílet 100 yardů nebo 100 metrů a zda jsi schopen investovat nemalé finance a spoustu času do úprav a střílení.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Optiky od Excaliburu - od Tosh - 11-12-2019, 07:36 PM
RE: Optiky od Excaliburu - od svikaj - 11-14-2019, 07:47 AM
RE: Optiky od Excaliburu - od DanM - 11-14-2019, 11:01 AM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)