Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše po domácku
#11
(12-06-2017, 09:54 AM)svikaj Napsal(a): Ahoj Mirdus, určitě sem dávej poznatky ze stavby, máš nějaké měření? FPS, váha šípu, energie, nátahová síla...

Bohužel měření žádné nemám. Znám jen sílu nátahu lučiště. To je sklolaminát o síle 150lb. Takove, co se používá u jaguar od Poe Lang. Ty uvádějí fps 210, u té dřevěné jsem natahovou vzdálenost nechal takovou jaká je u jaguaru. U té druhé z jeklu, jsem natahovou vzdálenost prodloužil o 20mm, na víc už jsem si netroufl, nechtěl jsem moc přepínat luciste. J to o něco svižnější, respektivě, šíp nemá takový propad, jak tomu je u Jaguaru. Šípy používám duralové 16" takový ty čínský šmejdy...
Odpovědět
#12
Mám technický dotaz. Potřeboval bych poradit ohledně usazení ramen. Až bude natažená tětiva měla by nejspíš lehce dosedat na rail těla kuše. Ale nejsem si úplně jistý, o kolik snížit polohu ramen, aby tětiva nebyla brzděna o rail. Pokus omyl v tomto případě nelze.


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#13
Trochu práce. Vše bude ještě doladěné. Spouštěcí m. bude zaoblen, vyleštěn....


Přiložené soubory Miniatury
               
Odpovědět
#14
Mohol by si trocha lepšie zaostrovať tie fotky je to des  Rolleyes
Odpovědět
#15
(12-06-2017, 06:24 PM)Tecumseh Napsal(a): Mohol by si trocha lepšie zaostrovať tie fotky je to des  Rolleyes

Dík za postřeh. Ono když můžeš vkládat pouze 500kb fotku, tak ta kvalita fotky opravdu nemůže být skvělá. :-D ale máš recht, některé jsou trochu mazle....
Odpovědět
#16
Zo záberov to nevidím, ale držiak lucista je k telu kuše pripevneny ako?zvarenim?ide o pevný -nerozoberatelny celok?
Správne tomu chápem, že pôjde o kladkovu kusu s orechom ako u historickej kuše? Tá diera-medzera medzi orechom a vyplnenou časťou railu bude niečím vyplnená?

A ešte takto.. Skús, sem hodiť fotku budúcich ramien. Alebo aspoň nákres. To uľahčí zamyslenie sa nad pritlakom tetivy..
Odpovědět
#17
(12-07-2017, 12:16 PM)spitamen Napsal(a): Zo záberov to nevidím, ale držiak lucista je k telu kuše pripevneny ako?zvarenim?ide o pevný -nerozoberatelny celok?
Správne tomu chápem, že pôjde o kladkovu kusu s orechom ako u historickej kuše? Tá diera-medzera medzi orechom a vyplnenou časťou railu bude niečím vyplnená?

A ešte takto.. Skús, sem hodiť fotku budúcich ramien. Alebo aspoň nákres. To uľahčí zamyslenie sa nad pritlakom tetivy..

Ano, je to přivařené. Spouštěcí mechanismus je zjednodušený, automaticky trigger jsem dělal u té dřevěné a tech nervu.. stačilo :-D  nvim jaký mechanismus používají u historických kuší, tato spoušť bude mít pojistku manuální, po každém natahu hned zajistit, jako u předchozí, dá se na to zvyknout. Ty díry kolem spoustě budou zakrytý i ze spodu. Pošlu foto, ale nevím jestli tam něco uvidíš.Navic ten machanismus má ještě jednu výhodu, jde mačkat lehce. U triggeru jsem s tím docela zápasil.


Přiložené soubory Miniatury
               
Odpovědět
#18
Koli tomu že si to urobil nedelitelne,si si to práve tým poriadne skomplikoval, čo sa nastavenia pritlaku týka. Sekundárne si sa obral o jednu kardinalnu výhodu moderných kusi..jej možnosť zloženia. Keďže ramená nebudeš naklanat ako u hist.kusi,je zbytočné ti uviesť uhol naklonu voči telu.tiez ti nepomôže sila pritlaku tetivy na telo pri predpäti lucista,ktorú možno zmerať silomerom,pretože nemáš možnosť prisposobovania postupným brúsením, frézovanim.aky máš rozmer tych plôch držiaka?budeš mať možnosť posúvať ramená vertikálne po tých plochách? Nemôže ti asi ako vidíš nikto poradiť, keďže niet žiadnych rozmerov, ani predstavy čo bude používané.. Môže ti niekto poskytnúť udaj typu,že bude stred diery pre usadenie ramena 3mm,pod stredovou osou plochy držiaka,ale či to bude údaj pre teba technicky správny, je vec druhá. Odhliadnuc od toho že máš ako vravíš možnosť jediného vystrelu..
Odpovědět
#19
(12-08-2017, 09:56 PM)spitamen Napsal(a): Koli tomu že si to urobil nedelitelne,si si to práve tým poriadne skomplikoval, čo sa nastavenia pritlaku týka. Sekundárne si sa obral o jednu kardinalnu výhodu moderných kusi..jej možnosť zloženia. Keďže ramená nebudeš naklanat ako u hist.kusi,je zbytočné ti uviesť uhol naklonu voči telu.tiez ti nepomôže sila pritlaku tetivy na telo pri predpäti lucista,ktorú možno zmerať silomerom,pretože nemáš možnosť prisposobovania postupným brúsením, frézovanim.aky máš rozmer tych plôch držiaka?budeš mať možnosť posúvať ramená vertikálne po tých plochách? Nemôže ti asi ako vidíš nikto poradiť, keďže niet žiadnych rozmerov, ani predstavy čo bude používané.. Môže ti niekto poskytnúť udaj typu,že bude stred diery pre usadenie ramena 3mm,pod stredovou osou plochy držiaka,ale či to bude údaj pre teba technicky správny, je vec druhá. Odhliadnuc od toho že máš ako vravíš možnosť jediného vystrelu..

No jo, začal jsem hrr a teď na to doplacim... S ramenama to mám těžký, původní plán byl z lyží, myslel jsem si, že když je lyže na povrchu chráněna nějakým  plastem, nebude to nic nebezpecneho kdyby náhodou praskly, nerozlitnou se...délka ramen  měla být 370mm, šířka 48mm. Plochý držáku jsou 40x60 mm . Navic kladky jsem si udělal o průměru 90mm ( což si myslím že je zbytečně moc, asi i  větší šance na vyklouznutí tětivy.)zkrátka a jasně, pohnojil jsem to, v této situaci by bylo asi lepší upustit od kladek a udělat z toho reflexní.. jsem amatér a podle toho to taky tak vypadá :-D Každopádně děkuju vůbec za to, že se mnou ztrácíš svůj čas. :-D

Jinak práce trochu pokročila. Doladění mechanismu. Pojistka je velice primitivní, ale funkční. Musel jsem trochu prodloužit konec jeklu. Přítlačné perko na šíp je zhotoveno ze stahovacich pasku, co se používá na přepravu palet s materiálem, pásky jsou pružné. Perko je na pevno svařené, nechtěl jsem, aby se třeba časem samovolně povoloval, je to pak opruz to furt štelovat. Šrouby použiju jiné, z plochou hlavou. Teď začnu shánět materiál na pažbu, rozhodl jsem se pro jasan, nebo máte lepší nápad? Budu rád za radu.

Spouštěcí mechanismus. Sváření, broušení atd

Ksksksksksksksk

Kssksksksks

Kovové tělo kuše, pojmenuji ji treba Dragonfly :-D


Přiložené soubory Miniatury
                                                       
Odpovědět
#20
Ak je odusevneniej,je polovica práce hotová. Je dobré, že sa takto snažíš. Napríklad moja snaha je odložená na skrini v podobe dvoch lucist z agatoveho dreva..a uz hoodne dlho..Sad

Pozri, nastavenie pritlaku tetivy je zložitá vec.a u jednotlivých kusi sa bude odlišovať napr.aj od dĺžky lucista.priklad:pri lucisti s dĺžkou tetivy 91.5cm môže byť os tetivy(ta by mala korespondovat s osou kladky alebo koncovky lucista) aj 3.9 mm pod plochou povrchu railu.ale tento rozmer uz môže byť pre kusu,ktora ma rozpätie lucista menšie napr.o 15cm problém. Nejde tak o to že sa väčším trenim stráca rýchlosť, ale v lepšom prípade ti to môže vyhadzovať tetivu,v tom horšom rozstiepit luciste.postup v tvojom prípade musí byť jedinečný, keďže sa jedná o prototyp. U teba nastal problém preto,lebo máš plochy držiaka zosikmene..ak by si mal tieto plochy rovné, mohlo by sa na primeranie a určenie polohy kôli pritlaku použiť jednotné luciste z tvojej inej kuše. Zaznacila by sa poloha,vyvrtala diera a potom by sa tie plochy zosikmili.takto budeš musieť voliť metódu tipos bingo.
Ešte takto..si schopný pomerat v akom pomere  je stredová os vzhľadom na plochu railu(tá vodiaca časť railu po ktorej sa kĺže tetiva),teda či je tá os plochy držiaka v úrovni tej plochy railu,alebo či je nad,alebo pod.a o kolko..
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)