Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše po domácku
#71
Slíbené foto + video :-)
Crossbow model Kojot 150lbs


Přiložené soubory Miniatury
                   
Odpovědět
#72
Podařené dílko. Jedna připomínka k tomu videu - před nataženou kuši se založeným šípem bych ruku s kamerou raději nedával. Tak už se konečně pochlub, kolik to dostřelí!
Odpovědět
#73
ukázka střelby na cca 20mOdpovědět
#74
Zdá se mi to, nebo je neuvěřitelně tichá? Smile
Odpovědět
#75
(03-12-2018, 05:48 PM)svikaj Napsal(a): Zdá se mi to, nebo je neuvěřitelně tichá? Smile

Zajímavé :-D , normálně bych si toho nevšiml, video je seskládané - výstřel stop, dopad stop... A ke konci toho střihu videa se zvuk ztlumí. Takže 1:01 je kuše normálně slyšet.  :-D

Jinak tady je další video, kde zvuk jde slyšet normálně.

V pozadí mnou zastíněn kamarád. Střílí z luku 34lb :-DOdpovědět
#76
Měl bych na Vás zkušené střelce takový technický dotaz.

Uvažuji o výrobě pojistky proti výstřelu na prázdno.
Pojistka je umístěna před záchytem tětivy. Však nevím jak daleko.
Když by došlo k uvolnění tětivy bez šípu, jakou silou bude působit tětiva na pojistku? Stejnou jako je síla nátahu?
Jde mi o to, aby pojistka která bude upevněna na vrchním dílu kuše ( krytu  spouštěcího mechanismu) nebyla moc namáhaná při nárazu tetivy, mohlo by to rozhodit optiku, co hůř ji otřesem nějak poškodit. Optiky jsou činy a nejsou určeny na kuše. Doufám že mi rozumíte :-D

Ilustrační foto.


Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#77
To Mirdus
Tětiva bude působit téměř plnou silou nátahu (pokud bude záchyt ADF o 2” více vpředu oproti záchytu, tak to nebude 175 lb, ale 140-150 lb.) Takto to má řešena calá řada kuší. Jde o to mít schránku držáku optiky dobře spojenou s railem. Ideální by bylo, kdyby to byl jeden vyfrézovaný celek. Důležité je hlavně nestřílet naprázdno Wink . A i kdyby, při této konstrukci a energiích nebude dry fire pro kuši fatální.
Odpovědět
#78
Toto je řešení ADF, jaký používá zejména Excalibur. Souhlasím s tím co píše DanM. Mě už jednou ADF zachránilo (nesoustředěnost). Jiní výrobci to tuším řeší tak, že ani nejde stisknout spoušť - vypadá že seš hodně šikovnej - tak touhle cestou se vydat by bylo zajímavější Wink
Odpovědět
#79
Zachytny jazyk umiestni čo najbližšie k orechu.resp.tak aby bola vzdialenosť stycnych plôch vonkajšej strany jazyka a povrchu orecha najviac centimeter.bolo by možné aj menej,nechaj však radsej rezervu pre pripadne vôle vznikajúce námahou materiálu. 
Statický tlak pôsobiaci na orech tetivy nieje taký nebezpečný ako práve ten nárazový, ktorý pôsobí na jazyk adf.resp.na mechanizmus jeho uchytenia.
Teda čím dalej bude umiestnená os adf-ka tým väčšiu záťaž to predstavuje na samotný jeho nosič, v tvojom prípade držiak optiky.
Odpovědět
#80
Pojistka je dobrá věc. Stačí nějaký stres, leknutí, nebo člověk se zakecal, nesoustředil. A bez pojistky je pravděpodobnost dry fire =100%. Osobně bych zkusil ten princip, který tu zmínil Svikaj a to ten, co bez založeného šípu nedovolí stisknout spoušť. Ale to je technicky náročné.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)