Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malosérioví výrobci kuší, zakázkové stavby, speciální kuše - díl 2.
#6
To Tecumseh a Spitamen
kluci díky.

Materiál nákončí není tak úplně dřevo. Pan Kýzl mu pracovně říká "Fenolit". Jde o technologii vaku-stab, kdy je dřevo dokonale prosyceno epoxidem. Materiál se po vytvrdnutí rozřeže a skládá křížem přes sebe. Pak se za teploty 200°C a tlaku 200 atmosfér lisuje a lepí k sobě. Pevnostně je to srovnatelné s karbonem, jen je to těžší. Tato nákončí používá i u silných luků s nátahy 140 lb na vývoz do Německa. 

Tětiva je z Dacronu z několika důvodů. Rázy takové kuše jsou obrovské a na rozdíl od fastfliht dojde k propružení a rázy jdou přece jen do "měkkého". U takto dělaných, netovárních ramen je to výhoda. Skládaný laminát je těžší než tovární, litý, všesměrově orientovaný. Ramena jsou tedy těžší, mají větší setrvačné síly a větší rázy. Jsou zároveň i méně účinná.
Dacronem ztratím ještě něco navíc na výkonu, ale dostanu na životnosti a bezpečnosti. Jistá "gumovost" a poddajnost Dacronu je vyvážená silou tětivy, která má zhruba 45 vláken.
To je dobré i z hlediska plochy, která se u silnější tětivy lépe roznese na spoušťovém mechanismu a lépe se i opře do končíku šípu.

Je to hodně o dalším zkoušení, ladění a bude to dlouhá cesta. Ale věřím, že výsledná kuše bude špičková, co se vzhledu i přesnosti týče.
O dalších úpravách vás rád poinformuji.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Malosérioví výrobci kuší, zakázkové stavby, speciální kuše - díl 2. - od DanM - 12-29-2017, 12:21 PM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)