Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trénink mozku
#1
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat jestli nějakým způsobem trénujete svoji mysl a mozek? Myslím to tak abyste se dokázali 100% koncentrovat při střele. 
Něco ve smyslu toho článku. Abych mohla ovládat moji mysl naplno při střele a nenechávala se rozhodit okolním prostředím. Jen mě zajímá jestli na to vůbec existuje nějaký způsob tréninku nebo je to čistě na jednotlivci. Děkuju za rady
Odpovědět
#2
Ten článek je snůška teorií. Osobně bych ho hodil za hlavu. I já, jako i jiní lukostřelci a lukostřelkyně, mám své dny a není to dáno fází měsíce. Někdy to prostě lítá blbě a stresovat se z toho, že se nesoustředím, a z toho důvodu netrefuju, tak to je cesta po strmé sestupné spirále. Nejčastěji střílím z holého luku, takže všecko jen odhaduju. Trochu pomáhá si už při natahování luku říct: Tam je cíl, tam to napálím. A pak pustím tětivu a .... kupodivu se netrefím. Tak to byl ten špatný den.
Odpovědět
#3
(08-01-2018, 11:14 AM)teri.smet Napsal(a): Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat jestli nějakým způsobem trénujete svoji mysl a mozek? Myslím to tak abyste se dokázali 100% koncentrovat při střele. 
Něco ve smyslu toho článku. Abych mohla ovládat moji mysl naplno při střele a nenechávala se rozhodit okolním prostředím. Jen mě zajímá jestli na to vůbec existuje nějaký způsob tréninku nebo je to čistě na jednotlivci. Děkuju za rady

je více způsobů jak trénovat mysl potažmo mozek, jaké si vybereš je na tobě
 můžeš aplikovat způsob, který ti popsal Rgx v předchozím příspěvku 
nebo naučíš svou hlavu, aby řídila tvé tělo a myšlení tak jak to chceš ty a sama pro to můžeš udělat dost 
prospívá tomu jakákoliv činnost, která rozvíjí pohybové dovednosti zejména jemnou motoriku jako např. modelařina, pletení, háčkování, drhání, žonglování, chůze po popruhu 
pro umění koncentrace je zcela primární dýchání a jóga je pro tento účel naprosto ideální 
co se týká lukostřelby samotné je lepší být pod dohledem trenéra, sama se nevidíš a získaných zlozvyků se později těžko zbavuješ
Odpovědět
#4
https://m.youtube.com/watch?v=JIfqTLrTPu...fUbpqdyw94
Odpovědět
#5
Ano, Kibe, to je přesně ono. Ale je to přece jen trochu náročné. Alespoň pro mne.
Odpovědět
#6
A co něco na dobití energie? nestává se vám někdy, že jdete střílet ale prostě člověku chybí energie a nemůže ze sebe vydat maximální výkon? přemýšlela jsem o bylinkách, našla jsem tohle https://www.vitalito.cz/2022/05/16/bylin...a-energie/ jsou to bylinky proti únavě a na energii. Myslíte že to může pomoct? lepší než nějaké energetické nápoje a kafe ne?
Odpovědět
#7
Já bych řekl, že většina večírkových lukostřelců velmi dobře ví, proč jsou druhý den ráno bez energie a třeští jim hlava :-D
Jinak osobně energetické nápoje nebo kafe nepiju, proti únavě je ideální se pořádně vyspat, málo se stresovat a být tak nějak "v pohodě".
Odpovědět
#8
Orissa Kelly - no něco takového se jen tak nevidí! Střelba z luku i praku NOHAMA a vzhůru Nohama !
https://www.youtube.com/watch?v=6y9qsSfX...Gq42Q&t=1s
Odpovědět
#9
(05-24-2023, 12:28 PM)Rgx Napsal(a): Orissa Kelly - no něco takového se jen tak nevidí! Střelba z luku i praku NOHAMA a vzhůru Nohama !
https://www.youtube.com/watch?v=6y9qsSfX...Gq42Q&t=1s

Mas pravdu. Vetsi hovadina nez natahovat luk s dostrelem vic jak 1km v uhlu 45 stupnu nohama se jen tak nevidi Smile
Odpovědět
#10
No, natahování sice nebylo z pohledu diváka 100% bezpečné, protože z toho videa neví, co je ve směru střelby. Ale Stalkere, jak víš, že ten luk dostřelí 1km? Měřil jsi někdy dostřel kladkového luku? Já ano. A luk měl povolené šrouby ramen, aby to holka vůbec dokázala natáhnout. S těmi lehkými šípy možná ani ne 200m, čili podobně jak střední reflexní luk. Pro srovnání PSE Omen 60lbs, pokud víš, co to je za luk, se šípem 400 grainů dá necelých 500m. Já jsem to tu dal, abych ukázal, co je trénink těla a mozku. Ta holka je prostě dobrá.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)