Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kušostřelnice
#1
Zajímám se o kuše, už už jsem si málem koupil vlastní, ale zarazil mě naprostý nedostatek střelnic, lukostřelnice obvykle na kuše nejsou vybavené. Neporadil by někdo kušostřelnici co nejblíže Mladé Boleslavi?

Děkuji.
Odpovědět
#2
Ahoj, kušostřelnici jako s obyčejnými terči nebo s 3D zvířaty? Záleží čím střílíš, pokud něčím slabším, tak tě kluci lukostřelci určitě nechají si za poplatek zastřílet. Pokud ale plánuješ střílet nějakým 400 FPS hovadem, tak jim budeš akorát ničit terče, případně ti jejich terče nebudou stačit na zastavení šípu.

Není lepší si udělat svou vlastní terčovnici, vyjet za město (pokud nemáš zahradu) a zastřílet si v klídku a bez omezení ostatních? Pro mě je střelba odreagování a čím více lidí je kolem mě, tím víc je to na nic - nejsem odreagovaný, nejsem spokojený s výsledky, nejsem uklidněný... To neznamená že nemám rád lidi  Big Grin jen se s nima radši sejdu v knajpě než u střelby...
Odpovědět
#3
Ahoj Tomáši. Vítej mezi kušostřelci, kušiníky a kušisty  Smile Kuši si určitě pořiď!
Naskytuje se Ti s ní to, co s palnou zbraní nemůžeš a Kořen to již napsal. Pokud dodržíš bezpečnostní pravidla, můžeš střílet na zahradě, na louce, ve staré vápence či opuštěném lomu,... Můžeš za poplatek projít nějaký 3D parkour a střílet na figury zvířat nebo si zastřílet v LK na terče. Můžeš střílet sám, můžeš udělat match s přáteli nebo soutěžit na různých úrovních a různých soutěžích. Je jich kolem Boleslavi nespočet... Sám uvidíš, co Ti bude vyhovovat a sedět  Wink
Odpovědět
#4
Na louce si moc nezastřílíš pokud není tvoje...

tykjávo.. mě tu svítí nováček Big Grin to je vtipné Big Grin
Odpovědět
#5
Wink 
Já mám louky, pole, lesy za barákem, nejsem jejich majitelem a střílím pořád, žádný problém. 
Pokud si člověk není jistý, může se zeptat majitele. Ale o to v příspěvku nešlo. Šlo o možnosti, které kuše popř. luk nabízejí. Wink
Odpovědět
#6
Zdravim vsetkych na novom fore...uz som sa sem uspesne doklikal, ale vela tu toho na citanie este nie je, asi sa toto forum este len rozbieha Smile

Ja som zacal tiez so strelbou v zahrade, najprv 20m, potom 30 a postupne az do 50m, urobil som si handrovu tercovnicu, ktora je sice trochu tazka na prevlacanie, ale zato vytahovanie sipov z nej je neskutcne lahke, stacia 2 prsty, tazke tu moju penovu trojuholnikovu som nasledne predal.
Ono to strielanie na verejne pristupnom mieste niekde v prirode nesie so sebou viacero prekvapeni a kusostrelci budu urcite vzbuzovat pozornost, tazke sa na to treba pripravit, ze zvedavci sa budu chciet pozriet zblizka, pripadne si skusit vystrelit, alebo aspon sa sa kuknut cez puskohlad. Ak tam pridu aaj nejake deti, je o zabavu a divakov postarane. Tazke bud odlahle miesto alebo sukromna zahrada alebo 3D strelnica a pripadne aj vlastna tercovnica, ak je to kusa typu "perforatore totale". Smile
Odpovědět
#7
Ak spravne rozumiem vykladu demokratickeho zakona tak strielat sa smie len na strelnici..strelci z lukov a kusi mozu byt zatial radi ze momentalne niesu na listine ako predovkari,flobertkari,plynovkari..najlepsie je zobrat samochod a tercovnicu a ist na strelnicu..myslim ze kazdy spravca vyjde v ustrety,ved jemu je nakoniec jedno ci strielate z guli alebo z kusi.
Naviac nenicite jeho terce ale svoje.platite za pocet zbrani a cas..

Scootr:vitaj medzi novacikmi..vsetci sme na jednej lodi..Smile
Odpovědět
#8
Ono to tak přesně není. Pokud máš legitku / mohu beztresně třeba do Německa, kde i dnes nůž v autě je problém/ tak defakto můžeš i na volném prostranství. Mám třeba u toho i pojištění kdyby se něco podělalo... ale zase se souhlasem majitele. Třeba u mě je problém ten, že vlastním les s loukou .. bohužel jsem poloviční majitel s obcí kde není přesně určená polovina a tak jsem si musel dát písemnou žádost, že na tom daném pozemku mohu provádět střelbu z luku a kuše. Je to prostě v tomto státě vom*d. Ale jak píšeš ... můžeme být rádi za to že jsme rádi a na tom co máme .. přijde EU a můžeme jít všichni do p***i ... a to ještě přijde.

Jinak koukám Spiťák už funguje a nahání exp.
Odpovědět
#9
Spitamen má v tomto pravdu. Ak plánujete kušou strieľať niekde na voľnom priestranstve riskujete prúser. Nájdite si nejaké odľahlé miesto kde nebude veľa zvedavých očí a hlavne menšia moznosť nejakého nešťastia v podobe zatúlaného šípu. Luky aj kuše sú od 150N náťahovej sily zaradené do D kategorie zbraní. Kedže nemajú výnimku ako airsoft, môže sa podľa zákona snimi strielať len na strelnici a zbraň by mala byť označená platnou skúšobnou známkou. Najlepšie však navštíviť strelnicu a dohodnúť sa so správcom. So skúseností viem že s tým problem nemajú. A v prípade že není nutné vám otvárať strelište tak niekedy je to aj zadarmo.
Odpovědět
#10
V nasej republike je to vylucne len na strelnici..cize ani doma na dvore,ci zahrade.ani na pojde,ani v pivnici..na nejake podujatie mimo strelnice treba suhlas miestneho policajneho utvaru..mna uz osobne prestalo bavit to neustale obzeranie sa dookola pri strelbe v terene..preto som z mechaniky nestrielal ani nepametam..na strelnicu chodim koli palnym hist.replikam..predsa  len s nimi to nejde ani na pojde ci v pivnici..Smile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)