Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primitivní luky
#71
(12-12-2019, 12:41 PM)cornus Napsal(a): Z osage som iba upravoval cudzí luk. Vlastný som ešte nerobil. Čerešňové jadrové drevo sa zdá byť veľmi dobrý materiál. Až to vyschne a podarí sa dám vedieť. Farbou a vlastnosťami by sa to dalo vydávať za tis.

I švestka může barevně vypadat jako tis. Udělal jsem jeden luk z rovného výhonu průměru asi 6-7 cm, takže to není bůhví co, ale dřevo je to velmi houževnaté.
Odpovědět
#72
(12-13-2019, 01:32 AM)Dusan1 Napsal(a): Nevidím svoj starší príspevok, ani ten Cornusov. Ale pri témach je vidno, že čosi napísal.Zvláštne... Dodgy

Práve som napísal, že nevidím starší svoj príspevok ani Cornusov - vraj to úspešne odišlo a zase pusto... divné.

Hmm, ani zvláštne ani divné, to robí stále, už by sa mohol niekto kompetentný uráčiť s tým niečo urobiť...
Odpovědět
#73
(12-14-2019, 07:27 PM)Tecumseh Napsal(a):
(12-13-2019, 01:32 AM)Dusan1 Napsal(a): Nevidím svoj starší príspevok, ani ten Cornusov. Ale pri témach je vidno, že čosi napísal.Zvláštne... Dodgy

Práve som napísal, že nevidím starší svoj príspevok ani Cornusov - vraj to úspešne odišlo a zase pusto... divné.

Hmm, ani zvláštne ani divné, to robí stále, už by sa mohol niekto kompetentný uráčiť s tým niečo urobiť...

písal som to adminovi už....je to bežný jav. Príspevky sa zobrazia až po odhlásení, keď sa užívateľ prihlási zase ich nezobrazuje...

(12-14-2019, 10:55 AM)Luis Napsal(a):
(12-12-2019, 12:41 PM)cornus Napsal(a): Z osage som iba upravoval cudzí luk. Vlastný som ešte nerobil. Čerešňové jadrové drevo sa zdá byť veľmi dobrý materiál. Až to vyschne a podarí sa dám vedieť. Farbou a vlastnosťami by sa to dalo vydávať za tis.

I švestka může barevně vypadat jako tis. Udělal jsem jeden luk z rovného výhonu průměru asi 6-7 cm, takže to není bůhví co, ale dřevo je to velmi houževnaté.

ak ešte máš ten luk postni do galérie. Robil som teraz trnky, čakal som lepšiu kvalitu dreva, pomerne hrubé kmene.
Odpovědět
#74
(12-13-2019, 01:32 AM)Dusan1 Napsal(a): Nevidím svoj starší príspevok, ani ten Cornusov. Ale pri témach je vidno, že čosi napísal.Zvláštne... Dodgy

Práve som napísal, že nevidím starší svoj príspevok ani Cornusov - vraj to úspešne odišlo a zase pusto... divné.

Písať príspevok musíš byť prihlásený, čítať odhlásený. Smile
Odpovědět
#75
Po dlhšom čase to už asi funguje.
Odpovědět
#76
Dobrý den na starém fóru jsem se pohyboval jako aktivní člen myslím že chano. Už dobrou řadu let se věnuji výrobě nožů a luky jsem přestal vyrábět. Chtěl bych nabídnout výrobcům anglanů. Cca 10 let na Stojáka sušené dřevo, javor, jasan, akat, cca 300let starý tis. Lokalita Vyškov na Moravě, můj tel. 773 473 412. Už kdysi Pavel, příjmení si bohužel nepamatuji (z medlanek), projevil zájem ale nějak z toho sešlo. Nový telefony = žádný kontakty.
Odpovědět
#77
Ahoj, tvoje nože by ma tiež zaujímali. Pošli foto, alebo odkaz - ak máš stránku.
Odpovědět
#78
(04-18-2017, 11:31 AM)Johanka Suchardová Napsal(a): Klacek (primitiv) musí něco vydržet a máš ho proto, aby ti sloužil a ne ty jemu. Taky nevypínám. Je to zbytečné a pokud máš luk silnější tak i namáhavé. Luk při závodech vypínám jen v době oběda. Pokud ho dáš po závodech do sucha - už tedy vypnutý a dopřeješ mu trochu klidu v teple, sem tam se trochu namažete  (olej, vosk - jestli to výrobce doporučil) bude ti sloužit dobře. Samozřejmě jeden luk z lísky, jilmu, jasanu nebo něčeho podobného nebudeš moci používat celý život. S tím se budeš muset smířit.
 K tomu temperování, je dobré -alespoň si to myslím- v zimě vytáhnout luk z obýváku chvilku dřív na mráz než s ním začneš střílet. To samé v létě když ho máš v autě- kde je poněkud tepleji, nechat luk chvilku vychladnout. 
Johanka

Ahoj.
Včera jsem na ATL perla probašských jezer viděl nádherný luk.
Takový sukovitý.
To byl tvůj?
Přemýšlím, že bych si pořídil primitiva a hledám nějakého výrobce.
Děkuji za info :Smile
Radek
Odpovědět
#79
(03-27-2022, 09:03 PM)Bumbum Napsal(a):
(04-18-2017, 11:31 AM)Johanka Suchardová Napsal(a): Klacek (primitiv) musí něco vydržet a máš ho proto, aby ti sloužil a ne ty jemu. Taky nevypínám. Je to zbytečné a pokud máš luk silnější tak i namáhavé. Luk při závodech vypínám jen v době oběda. Pokud ho dáš po závodech do sucha - už tedy vypnutý a dopřeješ mu trochu klidu v teple, sem tam se trochu namažete  (olej, vosk - jestli to výrobce doporučil) bude ti sloužit dobře. Samozřejmě jeden luk z lísky, jilmu, jasanu nebo něčeho podobného nebudeš moci používat celý život. S tím se budeš muset smířit.
 K tomu temperování, je dobré -alespoň si to myslím- v zimě vytáhnout luk z obýváku chvilku dřív na mráz než s ním začneš střílet. To samé v létě když ho máš v autě- kde je poněkud tepleji, nechat luk chvilku vychladnout. 
Johanka

Ahoj.
Včera jsem na ATL perla probašských jezer viděl nádherný luk.
Takový sukovitý.
To byl tvůj?
Přemýšlím, že bych si pořídil primitiva a hledám nějakého výrobce.
Děkuji za info :Smile
Radek

Ahoj Radku, mě luky nosí zásadně Ježíšek. Angel  Většinu primitivů co jsi viděl v Brandýse dělal jeden výrobce. Takže pokud to nebyl můj luk, stejně se nespleteme i u ostatních vím kdo je dělal. Prosím, napiš na můj email johanka.kov@seznam.cz bude to asi lepší, než si psát tady a veřejně mu tu dělat reklamu. Nebyl by rád. Hezký den Johanka
Odpovědět
#80
Ahoj.
Mám takový dotaz a nějakou tu prosbu.
Začal jsem se zajímat o tvorbu a výrobu tradičních luků. kde co jsem přečetl, podíval se ne nějaká ta videa a dostal jsem se do fáze, že mám spíše více otázek, než odpovědí Big Grin
Tedy:
1.) Máte prosím nějaké odkazy, články, stránky, videa k danému tématu, která stojí za to vidět/Přečíst?
2.) Byl by ochoten nějaký výrobce, tvůrce se mnou komunikovat, odpovědět na nějaké ty otázky a případně sem tam něco poradit? Zajímají mě hlavně tradiční luky stylu dlouhý luk. email na mne radek.novotnycl@gmail.com

A teď pár těch otázek.
a.) jaká je optimální délka luku v poměru k nátahu? Mám li nátah 28 palců, jak dlouhý by měl být luk? Nějaká tabulka k tomu??
b.) jaké jsou optimální dřeviny u nás sehnatelné? Co stojí za to vyzkoušet a co ne? Líska, Jasan je jasný a co dál? Kvalitní tis se tady asi nesežene, nějaké další možnosti?
c.) jaký je optimální tvar a rozměry ramen? Je mi jasné, že je třeba to hlavně zkoušet, je to podle sily ale zužování ke koncům atd.
d.) jaký je ideální průměr kmenu z kterého se bude luk tvořit? Počítám, že někde kolem 20 cm a rozdělit na čtvrtiny.
e.) jaká rohovina se používá na končíky luku??? Hádám, že to nebude paroží z jelena.

Děkuji za ochotu

Radek Smile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)