Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Další nováček chce poradit...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tailon
Nováček
Nováček


Registrace: 26.1. 2015
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 11:41 am    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi, dál bych se chtěl zeptat, na oficiálních stránkách http://www.martinarchery.com/bows/saber-elite/ je udávána AMO length 64", či znamená to AMO a dá se z toho nějak určit draw length?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 10:43 am    Předmět: Citovat

Myslím, že 35 lbs je vhodná nátahová síla, ze slabšího by jsi "vyrostl" moc rychle. Nicméně tenhle luk taky neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 8:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj, zmíněný luk neznám, ale myslím si, že na úplný začátek je 35# docela dost. Je to samozřejmě naprosto individuální, nevím, jak jsi stavěný Smile Na naučení techniky výstřelu je lepší slabší luk a postupně přidávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tailon
Nováček
Nováček


Registrace: 26.1. 2015
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2015 12:31 pm    Předmět: nováček chce luk Citovat

Zdravím,
Zalíbila se mi lukostřelba a to hned z několika důvodu ( Pán Prstenů, The Arrow a už když jsem byl malý, se mi vždy líbily středověké zbraně). Chťel bych si poříďit tento luk http://www.lukasip.sk/lukasip-sk/eshop/1-1-Luky/2-2-Reflexne-luky/5/724-Martin-Saber-64-RH. Chtěl bych se proto zeptat zdali má někdo s tímto lukem zkušenost. Dále bych se chtěl zaptat jakou DW si mám koupit, je mi 15 let. Uvažoval jsem o 35#, proto jsem napsal do jednoho obchodu, který bych mohl navštívit a vyzkoušel bych si tam samick 34#. A pokud někdo ví jestli někdo v ČR prodává tento luk to by bylo fajn.
Děkuji všem za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá leden 23, 2015 9:25 am    Předmět: Citovat

Velmi podstatně záleží na profilu ramen a použitých materiálech.
Chování luku okem nepoznáš, na to jsou ty rozdíly příliš malé, takže vyzkoušet ho je jediná možnost. Děláš to dobře. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 11:29 pm    Předmět: Citovat

Pěknej luk ten Medvěd. Ale potom, co jsem pár luků v ruce měl, tak nevezmu nic bez vyzkoušení. Zajímavé, jak konstrukčně i délkou shodné luky se můžou chovat odlišně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 11:16 pm    Předmět: Citovat

Jasně, že myslím stackování Very Happy . Ani mě nenapadlo, že by se toho někdo mohl takhle chytit Sad
Síly mám dost (teď si trochu tahám triko, ale ve svých letech si to můžu dovolit Very Happy ).
Ono rupnout v obchodě luk, kterej zkouším asi není to pravý ořechový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 6:26 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Tak jsem si zkusil natáhnout ten Ragim Black Bear 40 lb. A nejde natáhnout. Zastaví se asi tak 10 cm pod mým nátahem (což snad není ani deklarovaných 28"). Škoda, za tu cenu vypadá dobře.


Co to znamená, že "nejde natáhnout"?

To jsem ještě neslyšel... Question Exclamation Question

Jako že stackuje tak brutálně, že s tím nejde střílet?
Nebo že to FAKT NENATÁHNEŠ?

... jsem ještě neviděl luk pod 60lbs, který bych prostě nenatáhl! Shocked

Samozřejmě třeba jednou, "na krev", u toho rozklepané pastelky, nejsem "žádnej blbej kulturista", jak říká Dustin Hoffmann v mém oblíbeném filmu.
Ale že by prostě nejde natáhnout luk 40lbs na 28", to je nějak mimo mé chápání.
Pochopil bych, kdyby u toho praskl. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 5:40 pm    Předmět: Citovat

http://www.lukasip.sk/lukasip-sk/eshop/9-1-Bazar/0/5/1083-Reflexny-luk-Bear-Super-Kodiak-60-RH-45LB-pouzity
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 5:35 pm    Předmět: Citovat

Zaujímavé. To je dosť prúser o reflexného luku. Pritom vypadá naozaj dobre.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2015 6:25 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si zkusil natáhnout ten Ragim Black Bear 40 lb. A nejde natáhnout. Zastaví se asi tak 10 cm pod mým nátahem (což snad není ani deklarovaných 28"). Škoda, za tu cenu vypadá dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2015 8:34 am    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Curon jsem na stránkách mistra Kýzla nenašel. Mezi hybridy má jen Tiniky. Hybridy se mi moc nelíbí (ani kočka ani pes Very Happy ). V podstatě jsem pochopil, že to budu prostě muset odzkoušet. Což vzhledem k tomu, že všichni lukaři jsou dost daleko bude malý problém. Ale nespěchám, tak to nějak pořeším. Teď jenom vybrat správnou "značku". Luky vypadají v dané cenové kategorii poměrně stejně (pochopitelně). Tak abych vybral správně. Čtu hodně chvály na Arniho (bohužel zatím mimo mé finanční možnosti), Kýzla a Kolihu. Dizajnově se mi nejvíce líbí luky Kejvalovy, ale četl jsem něco o stakování apod. Což by zrovna při delším nátahu mohl být problém.
Tak co? Koliha? Kýzl? Very Happy


Curon na stránkách pana Kýzla opravdu není, což je podle mě trochu škoda, protože je to jeden z nejlepších luků, co jsem kdy držel v ruce. K dnešku s ním mám nastříleno něco přes 20 tis. šípů a jiný luk už asi nechci. I když... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2015 12:49 pm    Předmět: Citovat

Koliha dělá modely Redman a Big Bear na objednávku i v prodloužené verzi 64", slibuje plynulý nátah do 33". To je možná přehnané, ale do 31" to určitě bude v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2015 3:51 pm    Předmět: Citovat

S 31" náťahom som mal Black Widow style, dľžka luku je 60",ale myslím,že by to nemalo vadiť,mal som Turka 53" dlhého s trojpalcovou technikou,žiaden problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2015 2:53 pm    Předmět: Citovat

Curon jsem na stránkách mistra Kýzla nenašel. Mezi hybridy má jen Tiniky. Hybridy se mi moc nelíbí (ani kočka ani pes Very Happy ). V podstatě jsem pochopil, že to budu prostě muset odzkoušet. Což vzhledem k tomu, že všichni lukaři jsou dost daleko bude malý problém. Ale nespěchám, tak to nějak pořeším. Teď jenom vybrat správnou "značku". Luky vypadají v dané cenové kategorii poměrně stejně (pochopitelně). Tak abych vybral správně. Čtu hodně chvály na Arniho (bohužel zatím mimo mé finanční možnosti), Kýzla a Kolihu. Dizajnově se mi nejvíce líbí luky Kejvalovy, ale četl jsem něco o stakování apod. Což by zrovna při delším nátahu mohl být problém.
Tak co? Koliha? Kýzl? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2015 1:03 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Tak 68" nebo70" klasickej reflex (neskládací) jsem snad ani nikde neviděl. I Maro od mistra Kýzla dělaný údajně pro dlouhé nátahy, má 62"


Tvůj dlouhý nátah může zvládnout i 62" dlouhý luk, ale tětiva ti bude hodně svírat prsty. Ta délka se nedá říct přesně, protože některé luky jsou skládačky typu Samick Polaris, který by jsi potřeboval 70" a ty celodřeva v rozmezí 64"-68" už také většinou snesou takto dlouhý nátah, ale liší se to kus od kusu. Luk 62" v rámci TRRB, který v pohodě a dlouhodobě zvládne 31" nátahu nejspíš nenajdeš. Zkus se s někým sejít, zajít na střelnici, nebo zajet za výrobcem a řádně si to ozkoušej, prodiskutuj. Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2015 11:06 pm    Předmět: Citovat

Tak za prvé na webu není zdaleka všechno, co mistr Kýzl dělá.
A za druhé dělá také hybridní luky, tj. deflex-reflex apod., ty jsou zas o kousek delší. Např. Curon je jeden z nejpříjemnějších luků, co znám. Člověk má pocit, že tahá nejmíň o 10 lbs méně... Laughing A při výstřelu se ani nehne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2015 7:57 pm    Předmět: Citovat

Tak 68" nebo70" klasickej reflex (neskládací) jsem snad ani nikde neviděl. I Maro od mistra Kýzla dělaný údajně pro dlouhé nátahy, má 62"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2015 6:56 pm    Předmět: Citovat

Bola by chyba keby nebol,či to poznáš Ty neviem,ale pokiaľ máš niečo odstrieľané relatívne by si mal,ono cena sa rozvýja od použitých materiálov,kvality prevedenia a konštrukcie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2015 6:46 pm    Předmět: Citovat

Přesun - zkuste prosím nezakládat stále nová témata, dík.

Jinak luk si pořiď raději delší, než kratší. Při tvém nátahu je 64" skoro málo. Ideální by bylo 68"-70" podle typu luku (jezdecký a kladkáč by samozřejmě snesl i výrazně kratší, ale pochopil jsem to tak, že takový nehledáš).
Rozdíly v té ceně co píšeš poznat můžeš, ale nebude to asi úplně diametrální. Hodně záleží na konkrétním luku a výrobci, ale nejvíc záleží na střelci;-)

Pistolník napsal:
Jasně. Mě šlo právě o to, jestli luk za 10000 je 2,5x lepší než ten za 4tisíce. Resp. tak, abych to já poznal. Až nám EU sebere zbrojáky, tak u luků stejně skončím Smile . Zatím to mám jen jako doplněk. Prostě zimní mimosezonní střelecký absťák.


cornus napsal:
Koliha, Kyzl, Kejval. Do 10 tisíc tam určite niečo bude


Pistolník napsal:
A doporučuješ koho?
Jistě je to varianta ideální, ale cenově už na horní hranici (spíše přes) mých možností. I když vše je samozřejmě otázka priorit.


cornus napsal:
Dal by som si vyrobiť na mieru (náťah) u domáceho výrobcu.


Pistolník napsal:
Chtěl bys si po mém prvním luku (SF Optimo+) koupit něco hezčího a snad lepšího. Líbí se mi reflexy - jednokusové. Líbí se mi luky od firmy Ragim - především Black Bear. A teď otázka.
Je nějaký výrazný rozdíl - nemyslím designový, ale funkční- mezi tímto a dražšími modely jako: Bobcat, Black Panther, Mountain Lion, White Tiger, Lynx, Black Jaguar? U dražších už se pomalu dostáváme na cenovou hladinu reflexů od mistrů Kýzla a Kejvala (Kolem 10.000Kč). Poznám tady - jako začátečník, nějaký rozdíl (počítejme, že je to víc než dvojnásobek ceny Black Beara)?
A jedna poznámka: Jsem mírně nadstandardního nátahu kolem 31" (mám rozpětí rukou 2m Crying or Very sad )
Děkuji za jakékoliv vaše názory, poznámky, připomínky a zkušenosti.

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bono
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2012
Příspěvky: 75
Bydliště: Poprad, Slovensko

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2014 4:10 pm    Předmět: Citovat

Centurion napsal:
.
Nejsem si pakjist jestli kratsi jezdecke luky patri u wa a ifaa do kategorie longbow (treba ty kaya ktb, arniho tate ii apod...).
Nicmene osobne bych asi chtel luk s oknem nez bez nej. Bez si to proste neumim predstavit.

Slovenský preklad pravidiel IFAA uvádza definíciu:
" 7. Longbow: Luk vyrobený z jedného kusu akéhokoľvek materiálu, ktorý pri natiahnutom stave vytvára jednosmerný nepretržitý oblúk, ktorý sa meria nasledovne:
Ak luk postavíme do zvislej polohy podľa tetivy, uhol meraný medzi dotyčnicou ramena v ktoromkoľvek bode a myslenou kolmicou vedenou na tetivu, sa musí zmenšovať smerom od miesta uchytenia luku.
Ak sú akékoľvek pochybnosti o oblúku ramena, potom sa na meranie použije povraz, ktorý sa vedie od konca uchopenia luku smerom k začiatku vrstvenej špičky ramena druhou stranou luku (ako je tetiva pri napnutom luku), kde nesmú vzniknúť žiadne medzery medzi lukom a
povrazom (v prípade, že špička ramena nie je vrstvená, merací
povraz sa ťahá po zárez na tetivu)."
Takže KAYA ani jazdecké luky so "zahnutými koncami" tam nepatria.
Pravidlá WA určujú aj dĺžku LB pre mužov min. 160 cm, merané medzi zárezmi na tetivu.
_________________
http://lukostrelba-svit2.webnode.sk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2014 11:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj, Centurione, nechci Tě nikterak trápit, ale chtěl bych Tě poprosit, zdali bys mohl do budoucna používat to, co naší krásné češtině dali do vínku naši středověcí a renesanční jazykovědci, totiž čárky a háčky. Neber to, prosím ve zlém, lépe se mi to bude číst.
Zdraví Luis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Centurion
Nováček
Nováček


Registrace: 11.9. 2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2014 11:14 am    Předmět: Citovat

Jj, diskuze jsem tu procetl. Na zavodech se zeptat je dobry napad, jenze me se to zalibilo (myslim ty longbows) na poslednim MCR 3d a promyslel si to az po nem. Takze hsem zacal hledat info az potom. Na zavodech wa kam chodim na tercovou a terenni nikdy longbow potkat nemuzu, maximalne na terenni barebow a to je dost rozdil...3d jsem byl jen parkrat a to pouze pod wa pravidly, a v te dobe me to proste nenapadlo badat....tolik vysvetleni.
O Arniho kurzu uvazuju.
Nacteno mam taky neco a princip snad chapu. Longbow me laka, protoze na 3d mi to prijde idealni a pekne. Luky se mi libi i technika. Celkem vim co chci, ale rad si necham poradit od ktereho vyrobce jsou luky nejlepsi.
Nejsem si pakjist jestli kratsi jezdecke luky patri u wa a ifaa do kategorie longbow (treba ty kaya ktb, arniho tate ii apod...).
Nicmene osobne bych asi chtel luk s oknem nez bez nej. Bez si to proste neumim predstavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2014 8:17 am    Předmět: Citovat

Ahoj Centurione,
na začátek je dobré si pár hodin vyzkoušet střelbu s nekladkovým lukem pod dozorem někoho zkušenějšího.
Když by jsi si přečetl něco málo z diskusí, tak by jsi zjistil, že tam patří BB, IB/BHR/TRRB, dlouhý luk a PB-HB. A ten dlohý luk je možná nejlépe konvertovatelný mezi obě 3Dčka.

Z toho co píšeš by pro tebe byl asi nejzajímavější ten seminář, který je na úvodní stránce. Další dobrou možností je hodina na Tyršáku (jak bylo MČR), nebo v nějakém klubu, kde ti taky řeknou co budeš chtít vědět. Taky mě překvapuje, když střílíš, že se nezeptáš lidí na závodech...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Centurion
Nováček
Nováček


Registrace: 11.9. 2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 11:33 am    Předmět: Citovat

Ahoj, do ted uz delsi dobu streilim kladkovym lukem, ale premyslel jsem, ze bych 3d zacal strilet spise nejakym holym lukem, nebo spise me na ndavnem MCR zaujali dlouhe luky. Jeste do toho uplne nevidim a nejsem si jist vaemi parametry luku, kazdopadne bych chtel nejspise dlouhy luk, ale hlavne aby vyhovoval parametrum pro tuto kategorii dle ČLS a take IFAA.
Take jsem si jist ze bych chtel luk s oknem.
Nejsem si jist jestli do teto kategorie patri treba take jezdecke luky a nebo luky jako je Tate II od Arniho.
Muzete mi doporucit nejaky dobry luk pro zacatek,nejlepe asi od ceskeho vyrobce ? Na kladkovem taham kolem 57 lb,ale to je kladka, takze netusim kolik jsem schopen u dlouheho luku v pohode utahnout. Mam dojem ze 3d se strili u tohoto typu stejne na max 30 m, coz by nemusel byt potreba moc silny luk.
Dik za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 10, 2014 6:43 pm    Předmět: Citovat

GeorgeLD napsal:
Ahoj,

chci se zeptat, dá se vůbec nějak normálně střílet s lukem co nemá okno? Mě to jde totiž tak nějak proti srsti když vidím jak je tam ten šíp kvůli toho mimo střed Smile

a jak je to pak s vypouštěním sípu, to nevadí že pera šípu zavadí o ruku?


Možná taky stojí za to rozlišit pojmy "okno" a "zakládka".

Luk, který nemá moderní konstrukci s oknem, může být nicméně vybaven zakládkou, na níž šíp spočívá (často takto funguje např. okraji širokého koženého opletení madla, nebo u primitivů bývá pod kůži zastrčený kolíček).

Pak šíp po ruce nejezdí.

Luk s oknem samozřejmě vždycky zakládku má, minimálně spodní hranu okna.

Luky moderní konstrukce v kombinaci se sportovní lukostřeleckou technikou a průmyslovými šípy jsou pochopitelně vždy přesnější, rozdíl ale nemusí být tak významný, aby se nedal kompenzovat střeleckým mistrovstvím. Zvláště u dynamických disciplin typu kutálející se kolečka, kyvadlo, rychlostřelba, ústupovka.
Domnívám se, že okno hraje zásadní roli ani tak kvůli mimostředovému vední šípu (to se kompenzuje vhodnou tvrdostí), ale zejména při míření po šípu a kotvení u oka, kde je prostě lépe vidět. A také u chyb při vypouštění, které mimostředové vedení spíš zesiluje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út září 09, 2014 11:41 pm    Předmět: Citovat

Podívej se na výsledky Lukostřelecké ligy. Samozřejmě, že tradiční luky s dřevěným šípem nejsou tak přesné. Ale je to s nimi zábavnější Smile
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
George
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út září 09, 2014 10:32 pm    Předmět: Citovat

Tak to je opravdu zajímavé, jsem zvědavý jaké to bude Smile a řekli byste vůbec, že sportovní lukostřelba se základkou, vypouštěčem, stabilizátorem atp. je znatelně přesnější než bez těchto komponent, třeba s tradičním lukem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út září 09, 2014 10:19 pm    Předmět: Citovat

Ano, Cornus mě předběhl, zrovna jsem chtěl napsat, že tisíce let se střílelo bez okna, jak píšeš "nějak normálně" a navíc i velmi dobře. Peří je pro tento případ ideální materiál, i když dojde ke kontaktu s rukou, výlet šípu to prakticky neovlivní. Jen je důležité správně umístěné lůžko šípu na tětivě, Často se stává, že začátečníci zakládají šíp kolmo na tětivu a pak je pero seká do ruky.
Spodní strana končíku šípu musí být 5 - 10 mm nad kolmicí, záleží na tvaru a délce luku. To je třeba poladit na každém konkrétním luku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út září 09, 2014 9:29 pm    Předmět: Citovat

Ono to okno vzniklo až celkom nedávno.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 13, 14, 15  Další
Strana 6 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.