Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Další nováček chce poradit...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 8:27 pm    Předmět: Citovat

Jinak délku mám jasnou. Pod 32" moc jít nemůžu. Takže laborovat se dá jen se spinem, event. váhou hrotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 8:24 pm    Předmět: Citovat

Konkrétně mi to dělá tohle:

a spodní letku šípu to ničí takhle:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 6:51 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Tak to je krása. Tak tomu nerozumím. Polovinu hodnot nedokážu doplnit. I třeba taková délka šípu je problém. Konec - chápu - k zářezu v končíku. Ale začátek? Uvádí se konec tyčky (nebo trubky). Jenže u hrotu, kterej je nasazenej přes, nepoznám, kde končí tyčka. Kdybych to měl měřit podle konce hrotu (toho u tyčky). Tak bych měl u celkově stejně dlouhých šípů (Beman a crox x) rozdílnou délku o cca 3 cm (mají jinak koncipované hroty).
Šípy vyrábět nehodlám. Mně by stačilo si nějaký padnoucí a nebouchavý o luk Smile koupit. (mám karbony). Olepení na luku mám neustále ničeno křidélky. Kdo to má furt měnit Sad


Ta dlzka sipu to je presne ta neznama, ktoru ides zistit! Smile
Dlzka tycky je dlzka tycky, dalsie parametre su napr.:
footing - to odpoveda tomu tvojmu "nasazenej přes".
Chce to trochu pochopit ten tool a nastudovat si veci spojene s balistikou sipu. S tym toolom sa da pekne hrat a vela na nom clovek pochopi, ako sa ten sip sprava + je kopa materialov teoretickych, ktore by odpovedali na tvoju povodnu otazku:
Pistolník napsal:
Viděl jsem na několika videích archery paradoxu, že se letky luku ani nedotkly. Jak toho dosáhnout? Je to šťastná náhoda dokonalé souhry luku a šípu, nebo se k tomu dá cíleně dospět?

Shocked
Ale teraz vidim, ze si chcel vlastne vediet, kde sa daju take sipy zohnat ak nadiktujes parametre luku....a v tom ti neporadim, bohuzial
Sad Skus asi zajst do nejakeho klubu, mam za to, ze medzi karbonakmi sa da pomerne lahko najst zladena sada s danym lukom.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 5:37 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
.........Šípy vyrábět nehodlám. Mně by stačilo si nějaký padnoucí a nebouchavý o luk Smile koupit. (mám karbony). Olepení na luku mám neustále ničeno křidélky. Kdo to má furt měnit Sad

v Brně jsou tři lukostřelecké oddíly, někteří brňáci jsou i tu na foru určitě se najde někdo kdo ti poradí když je zkusíš vyhledat Smile
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 2:48 pm    Předmět: Citovat

Tak to je krása. Tak tomu nerozumím. Polovinu hodnot nedokážu doplnit. I třeba taková délka šípu je problém. Konec - chápu - k zářezu v končíku. Ale začátek? Uvádí se konec tyčky (nebo trubky). Jenže u hrotu, kterej je nasazenej přes, nepoznám, kde končí tyčka. Kdybych to měl měřit podle konce hrotu (toho u tyčky). Tak bych měl u celkově stejně dlouhých šípů (Beman a crox x) rozdílnou délku o cca 3 cm (mají jinak koncipované hroty).
Šípy vyrábět nehodlám. Mně by stačilo si nějaký padnoucí a nebouchavý o luk Smile koupit. (mám karbony). Olepení na luku mám neustále ničeno křidélky. Kdo to má furt měnit Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 8:39 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Viděl jsem na několika videích archery paradoxu, že se letky luku ani nedotkly. Jak toho dosáhnout? Je to šťastná náhoda dokonalé souhry luku a šípu, nebo se k tomu dá cíleně dospět?

Da sa k tomu cielene dospiet - bud skusenostou vyrobenych tisicov sipov Wink alebo ti na zaciatok moze pomoct toto: Dynamic Spine Calculator
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 8:26 pm    Předmět: Citovat

Viděl jsem na několika videích archery paradoxu, že se letky luku ani nedotkly. Jak toho dosáhnout? Je to šťastná náhoda dokonalé souhry luku a šípu, nebo se k tomu dá cíleně dospět?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2015 2:11 pm    Předmět: Citovat

Letky o luk škrtají skoro vždycky (ač ideálně by škrtat nemělo vůbec), peří se při výstřelu "zmenší" (takže škrtá méně) a je lehčí. Zase je oproti plastu dražší a za mokra funguje blbě.

Vlnit se ti ještě můžou špatným předpětím luku, nebo špatnou výškou lůžka na tětivě... Zbytek už ale bude v "rukách"... Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2015 12:59 pm    Předmět: Citovat

Založení šípu jsem laboroval docela dlouho. Tam problém asi nebude. Bohužel mám nátah 31", tak šípy 32 jsou skoro nutnost. Ony by se daly trošku zkrátit (uvažoval jsem o tom), ale o celej palec nee. Tak to asi nemá cenu. Asi zkusím koupit 400. Co to udělá.
Taky by mě hrozně zajímalo, jak velkej vliv mají ty plastové letky ve srovnání s peřím? Šíp ukládám bez zakládky, jen na podložku ze suchého zipu. Přece jen karbonů s plastovými letkami je větší výběr než s peřím.
Zcela určitě ty letku musí přece škrtat o luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2015 11:10 am    Předmět: Citovat

Pistolník - jestli máš šípy dlouhé 32" , tak šípy se spine 600 jsou určitě měkké. K lukům přes 40 lbs dávám spine 500 a to jen do délky šípu max. do 30" . Pokud máš takový nátah, že potřebuješ dl. 32", tak by to sneslo i 400.
Pro luk přes 40 lbs by spine 600 vyhovoval pouze když šípy budou kratší než 28".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miuek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2015 6:18 pm    Předmět: Citovat

Ja mam luk 45 lib.a šípy so spin 500.Uvažoval som aj o 400 lebo mam náťah 28,7 palcov,ale bolo mi povedané že 500 stačí.Takže,pravdepodobne tvoj spin šípov bude slabý.Ešte je aj možnosť,že máš nízko nastavene založenie šípu na tetive.Malo by biť cca 5-8 mm nad kolmicou,ktorú tvorí šíp s tetivou.Aspoň takto na dialku poradiť.Najlepšie by bolo ,keby ťa videl strielať niekto skúsený a mohol ti poradiť čo a ako.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2015 5:35 pm    Předmět: Citovat

Další dotaz.
Šípy mi lítají dost nestabilně - je to vidět hlavně na delší vzdálenost (pro mě 25m Sad ). I když soustřel je pro mě vcelku vyhovující (10-15cm), tak šípy se za letu dost vlní. v podstatě nemají trajektorii po oblouku, ale takovou prapodivnou.
Asi to může být blbou technikou, to je jasné. Ale nemohlo by to být třeba měkkým šípem, nebo lehkou či těžkou špičkou?
Šípy mám karbony, Cross X ambition - délka 32", spin 600, origo špička (nevím jak je těžká), křidélka perutě (myslel jsem si původně, že to dělají plastová křidélka tím, jak brnkají o luk). Luk má v mém nátahu 42lb. Nechtělo by to třeba spin 500?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 8:43 pm    Předmět: Citovat

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dušann
Nováček
Nováček


Registrace: 12.10. 2013
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 4:57 pm    Předmět: Citovat

Ide.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 1:54 pm    Předmět: Citovat

Docela se mi líbí korejské luky - např. KAYA.
Vzhledem k tomu, že by to byl jen takovej okrasnej "vedlejšák", dá se z toho střílet i klasicky (tedy šíp na straně držící ruky a bez prstýnku na palci)?
Chápu, že je to styl "pojď na mě z boku", ale jde to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 8:27 pm    Předmět: Citovat

Tailon napsal:
Leslie739 napsal:
Ty nocky jsou součástí tětivy, je to už v ceně, další si kupovat nemusíš. Wink Jsou už na té tětivě nasazené, přímo k luku.

Tak to děkuji za radu, ale přece jen 2 do zásoby vezmu Wink

Rozumno,len zober,ono niekedy sa stane,že ten nock aj odfnkne preč a treba dať nový,budeš ho potrebovať aj posunúť keď budeš ladiť luk a môže sa ti dodrbkať,nakoniec ani tetiva nevydrží naveky a na novú budeš porebovať tiež,inak ide to tam zacvaknúť kombinačkami,chce to trocha šikovnosti,aby to bolo ako má,ale žiadna veda,sú na to aj špeciálne klieštiky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tailon
Nováček
Nováček


Registrace: 26.1. 2015
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 8:21 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
http://www.bestrecurvebowguide.com/

Ano, a co s tím? To byla první stránka ohledně lukostřelby co jsem četl... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 7:56 pm    Předmět: Citovat

http://www.bestrecurvebowguide.com/
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tailon
Nováček
Nováček


Registrace: 26.1. 2015
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 10:53 pm    Předmět: Citovat

Leslie739 napsal:
Ty nocky jsou součástí tětivy, je to už v ceně, další si kupovat nemusíš. Wink Jsou už na té tětivě nasazené, přímo k luku.

Tak to děkuji za radu, ale přece jen 2 do zásoby vezmu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 10:36 pm    Předmět: Citovat

Ty nocky jsou součástí tětivy, je to už v ceně, další si kupovat nemusíš. ;) Jsou už na té tětivě nasazené, přímo k luku.
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tailon
Nováček
Nováček


Registrace: 26.1. 2015
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 9:19 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem konečně našel tabulky kterým rozumím https://drive.google.com/file/d/0ByCCyMm621AAYk9PQlpoX1lRQUk/view
Budu brát šípy 29" ( počítal jsem podle dvou technik a vyšlo mi DL= 27,5" a 27,8" proto pro jistotu 29") s tuhostí 630 http://www.rexbow.cz/sip-beman-carbon-flashdoprodej/d-70325/
Budu brát 10 kusů, luk tedy http://www.rexbow.cz/sf-optimo-plus-66/d-70690/ ( 28#, RH),chrániče http://www.rexbow.cz/rukavicka-neet-n-fg-2l-leather/d-70344/ a http://www.rexbow.cz/chranic-paze-aurora-dynamic-vented/d-70351/, dále tyhle nocky http://www.rexbow.cz/saunders-nockpoint/d-70453/ a chtěl se ještě zaptat na nějakou dobrou terčovnici za rozumnou cenu popřípadě toulec
Díky moc všem za pomoc
PS: pokud víte o nějakém dobrém návodě jak nainstalovat ty nocky, byl bych rád za odkaz Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miuek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 7:38 pm    Předmět: Citovat

Ak už máš vybraný luk tak podla jeho sily a dlžky svojho nátahu sa dá zistiť správny spin šípu.Prikladám tabulku v ktorej sa to dá jednoducho dohladať.
http://archeryadvice.weebly.com/arrow-101.html
Priklad pre vyber mojho sipu.Mam nátah cca 28,7 palca.Šíp budem brat aspoň o palec dlhší čiže ho dam 30 palcov.Luk mam silný 45 libier.Podla tabuliek vychadza šíp o spin 500.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 7:34 pm    Předmět: Citovat

Malo by stačiť 28",hrot šípu by Ti mal trčať pri plnom náťahu pred madlo.Ešte jedna vec ,kúp si túto knihu http://www.alexbow.cz/scripts/zbozi.php?KID=18
bude Ti hodne nápomocná Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tailon
Nováček
Nováček


Registrace: 26.1. 2015
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 6:49 pm    Předmět: Citovat

Dobře vezmu tedy ty Bemany se 750 spin, a ještě jak je mám vzít dlouhé? 28" nebo pro jistotu 29"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 5:55 pm    Předmět: Citovat

Šípy tam k tomuto luku máš v kolonce "současně nakupované" Beman. K síle do 30lb doporučují spin 750. Ale jak jsem říkal, prodejce ti na dotaz doporučí dobře (zrovna v tomto obchodě jo). Mám je taky, a i když známý říkal, že nejsou dobré (možná by se Monty mohl vyjádřit), já mám s nimi dobrou zkušenost. Mají nezničitelný hrot (převlečený přes karbonovou trubku) - aspoň ty moje. Na začátek to určitě stačí a cena je dost dobrá.
Jestli se ti líbí takový ty "technický" středy, tak ještě mrkni na tohle:
http://www.decathlon.cz/luk-initech-2-pro-pravaky-id_8174629.html
Ovšem o kvalitě nic nevím. Ale myslím, že to bude podobné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 11:20 pm    Předmět: Citovat

Mám také SF Optimo+, 22lbs, 64". Začínala jsem s šípy Beman carbon flash, ale měla jsem jak špatnou délku, tak tuhost. Loni mi doporučili šípy Ambition Cross-X, na tvůj nátah stačí 28", předpokládám. Co se tuhosti týče, mám s číslem 1100 na těch 22lbs.
Na tvém místě bych napsala panu Vidímovi (http://www.archery.cz/), jaké šípy, popř. jen jaké číslo bys měl mít k síle luku.
Ale úplně nejlepší je si to vyzkoušet někde na střelnici a nechat si tam případně i ten luk seřídit. ;)
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tailon
Nováček
Nováček


Registrace: 26.1. 2015
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 10:47 pm    Předmět: Citovat

Dobře tak potřebuji ještě jednou (snad naposled) poradit. Jakou tuhost, délku a jaký vůbec šíp bych měl vzít pro tento luk http://www.rexbow.cz/sf-optimo-plus-66/d-70690/ za předpokladu, že má DL je 27" +/-
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 9:31 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednou upozorňuji, že v tomto sportu jsem nováčkem. Takže by to chtělo ještě ověření od někoho, kdo tomu opravdu rozumí. Jen jsem podobné potíže řešil před rokem, tak mám hodně načteno a jen něco málo vyzkoušeno Smile. Potom budeš řešit zakládku, výšku uložení šípu a spoustu zajímavých věcí Smile. Krásně technickej sport.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tailon
Nováček
Nováček


Registrace: 26.1. 2015
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 9:25 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Jestli jsi pravák, tak ber.

Dobře tak je to nějak vše vyberu, napíšu a ještě mi to zhodnotíte Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 9:20 pm    Předmět: Citovat

Jestli jsi pravák, tak ber.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
Strana 4 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.