Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dlouhý luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

jaký luk upřednostňujete?
Krátký luk
26%
 26%  [ 6 ]
dlouhý luk
73%
 73%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 11:40 am    Předmět: Citovat

Komture,

nechci rejpat , spis se dotazat ...
Nebude pri pouziti vypoustece pracovni diagram luku vyrazne jiny nez pri vypousteni z prstu.

Preci u vypousteni z ruky se tetiva chtic nechtic rozkmita do strany, co u vypostece nehrozi. Take to muze mit dopad na to ze sip ze stejnym spinem se bude chovat rozdilne pri vypusteni z ruky nez pri pouziti vyspoustece.

Dalsi problem je u ukotveni luku. Jestli pouzijes pevne ukotveni pro vetsinu luku to bude pravda. Nicmene nektere luky, zvlast (mogolove) maji docela silny back kick , kopou. Coz se muze vyrazne lisit pri drzeni v ruce a pri pevnem uchyceni. Nebo bude to upevneni do jiste miry pruzne ?

Samozrejme musis mit nejaky pevny bod kde se muzes chytit , v tomto pripade vypostec. To ti da spolu s ostatnimi peripravky a technikou dostatecne presny pracovni diagram luku za pouziti podminek vyse uvedenych.

Otazka zni, nebude se to u nekterych luku a sipu znacne list od strelecke reality kdy to clovek strili z ruky ? Ja fakt nechci zacit flamewar jen me zajima Vas nazor.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 10:43 am    Předmět: Citovat

Ten náš "výzkum" je zaměřený trochu jinak. Jde o měření statických a dynamických charakteristik již hotových luků za účelem zjištění a porovnání jejich účinností a výpočtu optimálních parametrů šípu pro daný luk. Vyrobíme zařízení, do kterého se upne lučiště na způsob kuše a pomocí siloměru, vypouštěče, úhloměru pro nastavení elevace, chrona pro měření výstřelové rychlosti a speciální sady šípů různých hmotností se provede řada měření. Výsledky se pomocí grafů a fyzikálních vzorců zpracují a popíše se chování soustavy luk - šíp. Cílem je, aby k tomu bylo možné dospět během jedné až dvou hodin. Výstupem pak bude napínací síla luku a její průběh (pracovní diagram), závislost výstřelové rychlosti na hmotnosti šípu a z ní vycházející účinnosti, zbytkové energie po výstřelu, ztráty na šípu (odpor prostředí, vnitřní deformace, oscilační složky pohybu) v závislosti na parametrech šípu atp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 11:48 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Tak tu ti statistiky moc nepomôžu. V hre je mnoho faktorov podľa materialu- pevnosť na ohyb, elasticita, tlaková verzus tahová pevnos...
Drevo ako prírodný material má variabilné vlastnosti a to aj vrámci jedného druhu. Je len na skúsenosti výrobcu ako správne zvolí dizajn (dlžku, prierez ) pre požadovanú silu a nátah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 11:26 pm    Předmět: Citovat

pracujeme s Komturem na empirickém výzkumu ,přesně popisujícím fyzikální vztahy a procesy v lukostřelbě. Jenom až to zpracujem ,budem to muset průběžně publikovat tady, protože v redakčním systému mizí články beze stopy. :wink:Najdi si tu někde v dřívějších diskuzích příspěvek PEZE. Je tam tuším zmiňovaná problematika délka-bezpečný nátah. Obecně u silných luků je velikým problémem tlak na břicho, tah na záda, váha konců luku. Povede se to vzácně a těm nejlepším lukařůmLaughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 8:38 pm    Předmět: Mini LB Citovat

Jedná se mi o rozměry, které přímo souvisí a vytvářejí sílu nátahu-lb. Např. LB má rozměry u 30, .., 50, .., 70, .., 90, .., 110lb. Rád bych věděl v čem a o kolik se to liší? Vím, že chci nějak moc, aspoň nějakou statistiku bych uvítal, moc díky!? (Někteří z uživatelů už vlastní nějaký ten LB Confused)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

LB se drží uprostřed ramen, ale nemá vyznačenou rukojeť. U tak dlouhých luků to není potřeba. Na dlouhý luk je potřeba délka od 170cm. Nemá smysl dělat krátký luk z D profilem.
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 9:32 pm    Předmět: Citovat

Jenda napsal:
Našel jsem náčrtky k LB. http://www.thebeckoning.com/medieval/longbow/longbow-design.gif

Jendo:Díky za info o tomhle fóru.
Podle tohohle náčrtu je jasné, že střed není uprostřed ramen. Jako začátečník mne to nejde do hlavy a z mechanického hlediska je to pro mne Shocked i když japonské luky takto funfují. Může mi to někdo srozumitelně vysvětli? Snažím se udělat mini kopiu 1: 4 = 0,5:2m z tisové větve. Díky za objasnění těchto rozměrů. Předpokládám (trochu je to zavádějící), že pokud mi tenhle mini LB vystřelí nad 50m, tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 9:05 pm    Předmět: Citovat

Na Moravě je plno jatek zajdi si tam a vyžebrej rohy z krav.Jak to doneseš domů tak to pomlať kladivem a vypadne ta kost co je uvnitř,pak to vymyj a uřež špičky z dutého zbytku udělej destičky do šípů.

Stačí se jen poptat.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 7:19 pm    Předmět: Citovat

..
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 12:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2007 7:01 pm    Předmět: Citovat

To je snad jedno. Oboje je tvrdé. Problém parohu je jenom v tom, že je uprostřed měký, ale když se to udělá z toho výrůstku, jak se podle nich měří zda je to dvanáckerák atd., tak ten už měkký není. Já jsem s parohem už pracoval, tak se vyznám Wink .
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 11:12 pm    Předmět: Citovat

..
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 12:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 8:15 pm    Předmět: Citovat

Drakobijec napsal:
Každý měsíc mám tak 6 rohů od veterináře.Takže s toho plyne že to není škoda jinak by se mně to zbytečně válelo v krabici.

No, já mám jen jeden jelení paroh.
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 4:39 pm    Předmět: Citovat

Každý měsíc mám tak 6 rohů od veterináře.Takže s toho plyne že to není škoda jinak by se mně to zbytečně válelo v krabici.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Dělám longbow, tak ještě podle nátahu uvidím, jestli tam končíky dám.
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 1:02 pm    Předmět: Citovat

..
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 12:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 12:43 pm    Předmět: Citovat

A není to zbytečné? Já je tam nechci dávat kvůli tomu, aby to dobře vypadalo, ale aby to dobře fungovalo.
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

na jasan dávám klidně i od 30lb
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2007 2:39 pm    Předmět: Citovat

Od kolika lb by se měly na tis dévat končíky? 80 a víc?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2007 1:48 pm    Předmět: Citovat

Dík, už jsem na to došel sám.
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 4:42 pm    Předmět: Citovat

Jenda napsal:
Jak se vlastně napíná tětiva na luk, když má např. 80lb?

Koukni třeba na: http://www.bogensport-bodnik.de/download/bedienanl_gb.html a stáhni si soubory s nadtitulem - Bowstringer ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 4:34 pm    Předmět: Citovat

Jak se vlastně napíná tětiva na luk, když má např. 80lb?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Art
Nováček
Nováček


Registrace: 20.8. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so září 08, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

OK, a kolik uberu na té venkovní straně, aby tahová strana měla správnou hustotu? Pouze sloupnu kůru a nebo i nějakou vrchní vrstvu? . A směrem od středu luku (rukojeti) by pak byl jakej správnej poměr mezi jádrem a bělí, myslím tím, když budu od středu postupovat ke konci ramene, odebírám šířku, ta je jasná, a u výšky nebo tlouštky spíš z jádra, jakoby směrem od střelce nebo z tahový strany směrem ke střelci? Nevím, jestli rozumíte, kdyžtak se to pokusím vysvětlit podrobněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so září 08, 2007 2:39 pm    Předmět: Citovat

Povrch pod kurou je vonkajšia plochá strana ťahová- chrbát luku, tmavé jadro je vnútorná zaoblená strana luku-brucho.
Na vonkajšej strane sa necháva len vrstva svetlého belového dreva.
Rezať alebo štiepať je pre výrobu nepodstatná. Tenký kmen je bezpečnejšie rozrezať na pásovke alebo kotúčovke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Art
Nováček
Nováček


Registrace: 20.8. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: so září 08, 2007 2:23 pm    Předmět: Citovat

Čau, mě by zajímalo tohle, jednou jsem přišel k úplně geniálnímu tisovýmu kmeni, kterej jsem na cirkulce říznul dle jádra napůl (dnes už z týhle studnice vím, že se má štípat, ale přesto bych to asi zase říznul, štípání mě děsí z důvodu udržení přesnosti) nicméně pak jsem měl dvě půlkulaté kmínky a pustil se do tvarování zmiňovaného D profilu. A teď mě zajímá, má strana, která je po obvodu, tedy s kůrou být tou stranou dál od střelce? Tedy stranou tahovou? Já jí totiž dal směrem k sobě a jádro směrem ven, takže to vždycky prasklo, tavouhle chybu už nehodlám násobit, tedy má se strana jádrová stát stranou vnitřní, na průřezu D půlkulatou, tlakovou a strana venkovní plochou a tahovou? Prosím o odpověď kohokoli znalého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

V jaké části ramen mají přecházel záda z rovného profilu do kulatých konců? Tak v dvou třetinách od středu?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
abakuna
Nováček
Nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 8:52 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
včera jsem měl konečně možnost vyzkoušet ten jasanovej warbow, kterej jsem dodělal na začátku května (nakonec jsem z něj sundal rohovinu, zkrátil ho asi o 1" a udělal na něm side nocks, takže teď má 92-93# @ 32").
Mrzí mě, že teď nemám doma pásmo, takže jsem nemohl změřit dostřel, ale zkoušel jsem i průraznost. Střílel jsem na 10m (to proto, že jsem měl jen malej kus plechu, do kterýho bych se z větší dálky s tímhle lukem zatím netrefil Embarassed ) do 1mm ocelovýho plechu přidělanýho na polystyrenu a 10mm překližce, šípy prošly krásně a v překližce nechaly ještě 7mm díry.
Fotky jsou na www.superalbum.cz v sekci ash warbow (zatím jsou i na hlavní straně).
Stačil by tenhle luk na Hawkwindův plánovanej turnaj?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 9:17 am    Předmět: Citovat

Ten bez tu prehnane vychválil myslím Jas. Ja s ním mám dosť skúseností, v mojom okolí už nenájdeš slušný kus Very Happy Bohužiaľ najlepšie kusy som si zničil na začiatku lukárskej kariery Sad . Jeho hlavnou výhodou je, že znese dosť veľký ohyb bez chrysalidace čo sa o jaseni povedať nedá. Je dobrý dobre aj na tlustší profil.
Se šípkem máš pravdu, luk sa mi z neho ešte nepodaril lebo som nezohnal dosť veľký kus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 1:34 am    Předmět: Citovat

V rámci čekání než mi vyschne dřevo,jsem tu po delší době zavítal.Po prolistování mi moje lukařské sebevědomí kleslo na minimum,ale co už. Někdo tu propagoval Bez jako dřevo s pružinou uvnitř, ale nevidím rozdíl,teda až na tu váhu.Asi to bude chtít propracovat konstrukci,ale nevidím rozdíl oproti lísce nebo jasanu.Někde jsem tu předeslal že zkusím něco ustrouhat z šípku.Posleze dodávám,šípek je dřevo na luk jako stvořené,snese velkou námahu,nevetahuje se.Problem je v sehnání a sušení..v přírodě je zatěžko najít dostatečně hrubý,dlouhy a rovny bez obrostu kmen,a když už tak popraská do spirály při sušení takže je pak dobrý akorát k rajčatům.Podařilo se ,vyrobil jsem krátký sukatý luk.perfektní vlastnosti ,takže šípky, třeste se..
když jsem prořezával najaře třešeň,všimnul jsem si že na průžezu má dřevo dvojí barvy(starší větve) je to tím že by byly jeho vlastnosti podobne jako u tisu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 6:08 pm    Předmět: Citovat

Cool

Naposledy upravil hawkwind dne čt červenec 31, 2008 11:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jenda
Nováček
Nováček


Registrace: 30.4. 2007
Příspěvky: 131
Bydliště: pod Brnem, u Hodonína

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 10:24 pm    Předmět: Citovat

Jo a jak je tam namalovaný ten D profil, předpokládám, že ty čáry jsou letokruhy, tak proč jsou tak šikmo Question A nebo je to jen vyšrafování?
_________________
Jenda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.