Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

D.Millman - Cesta pokojného bojovníka - pravda, nebo fikce?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 5:11 pm    Předmět: Citovat

Strávil jsem celkem přes tři roky v Perú a nějaký čas jsem pobyl v Amazonii. Seznámil jsem se s několika domorodci na různých místech, kteří praktikovali šamanismus pro svoje komunity a ne pro turisty. Vyzkoušel jsem několik druhů přírodních halucinogenů a moje zážitky byly úžasné. Nevěřím, že by se podobné zážitky opakovaly i mimo ono prostředí. Od té doby jsem byl s místním prostředím ve zvláštním souznění. Určitě to cesta k vnitřnímu poznání je, ale určitě není pro každého. Jednou, dvakrát do roka si dělám houbičkovou seanci a zkoušel jsem i docela slušné dávky a zážitky mívám značně mystické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 3:07 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:

Na zkratky bacha.


Zkratka totiž, jak známo, je delší, zato však méně schůdná. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 2:01 pm    Předmět: Citovat

Byla to revoluce v 60. letech když se LSD dostalo do psychiatrického výzkumu. Někteří se s tím nedokázali vyrovnat a stali ze z nich chemičtí proroci např. Timothy Leary, který pak ovlivnil spoustu hipíků. Někteří ale nevěřili že je to opravdu zkratka duchovního života, třeba Kerouac. A já bych s nimi souhlasil. ¨
Byli Tibeťané, kteří aby se přiblížili svým, západním žáku tak drogy zkusili, třeba Chogyam Trungpa a měli při tom zkušenost s meditací. Nedoporučoval to svým žákům a nepovažoval to za zkratku. Učil je koncentraci a meditaci a trpělivému čekání.
Na zkratky bacha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

Zapomnel jsem rict ze vlady toto nemaji radi , vlady maji radi poslusne jedince kteri chodi do prace a kupuji si zbytezne veci, nazerou se a moc nepremysleji, Takze se na tento link :

http://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Millman

anu nahoudou nepodivam protoze sedim v Cine a tyto stranky jsou odstrizene vekym bratrem Maem.

Neni to sranda, hihi, jdu s Cinanama na kulecnik, mejte se hezky.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 1:43 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Jeho hodnotovy system se zmenil a zjistil ze neni nic a na nicem nezalezi ( Nihil_et_nihili). Pak zjistil ze jakoby zazrakem veci zacinaji fungovat sami od sebe.
Jak v lukostrelbe cim vic mirim ti horsi to je, cim vic se chci zlepsi v lize tim horsi vysledek nastrilim. Kdyz si jdu na turnaj jen tak zastrilet tak to tam lita samo. A o tom to je akorat to Millman pochopil.
Aby si pomohl sam sebe oprostit se od chteni vyhrat a odmeny, tak treba rozbijel trofeje co vyhral. Pak pochopil ze to jde i bez drog.


Moc pěknej příspěvek, k tomu citovanému bych ale dodal, že je to celkem uznávaný světonázor už nějakých pár tisíc let.
Ad iluze, májá, to je oblíbený pojem v indické starověké filozofii, a to konání-nekonání bez usilování jak tam, tak i v taoismu. Jedna pěkná čínská taoistická básnička, shodou okolností na téma lukostřelba (volná parafráze, už si to doslovně nepamatuju):

Když lučištník střílí jen tak
má všechnu svou dovednost.
Když střílí o umístění
potí se a třesou se mu ruce (*)
když střílí o zlatou cenu
nevidí cíl a nedokáže napnout luk.
Jeho dovednost se nezměnila
ale vidina cíle ho ochromila.

(*) tzv. Palivcův syndrom, s tímto pojmem přišel první Melkel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 1:29 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Něco o Castanedovi je zde. Je to s Millmanem stejné?


Na zacatku meho komentare bych pripomenul ze tento komentar neni advokaci jakychkolik drog a nikomu to nedoporucuji.

Obecne vizualizace pomaha a hodne, ve vrcholovem sportu je to vec ktera se bezne pouziva.
Problem je ze nekomu to jde dobre a nekomu to jde tezko. Da se toho dosahnout treba maditaci za 30 let, nebo hladovenim v jeskyni, a dalsima tisic zpusobama.

Existuje na to i zkratka ktera se nazyva kyselina lysergova. Je neuveritelene jak par mikrogramu teto latky dokaze rozbourat kohokoliv predstavu o tom co je realita. Problem teto latky je ze to otevre dvere do vnitra cloveka a k jeho hluboke podstate. Nasledky se muzou lisit velmi dramaticky. Od poznani boha az k doktoru Chocholouskovi a to NEVRATNE.

Droga Vam nikdy nic neda, akorat Vam hrabne hluboko HLUBOKO do Vaseho vnitra.
Kdyz je tam vevnitr bordel, tak Vas v tom bordelu STRASNE vymacha.
Pokavad neni clovek dusevne zraly a nema slusne srovnany hodnotovy system, vetsinou bude vysledkem vylet do Bohnic, ktery muze byt natrvalo. Obecne je obrovsky risk takoveho neco brat , mozna tak 30 let je spodni vekova hranice. Nemluvime tady o nejakem naredenm tripu co si koupite na diskotece, ono to vetsinou ani elesde neni. Mluvime tady o davkach ktere Vam vyrvou dusi z tela a vlacej ji nebem a peklem treba 4 dny. Takze pokavad chcete svoje problemy resit drogama, pripravte se spis na ten vylet peklem, hihi

Clovek musi byt pripraven na to ze takovy vylet mu rozmeta hodnotovy system na prach a bude si ho skladat nekolik let dohromady.

Pravda je ze Milman skusil elesde nekolikrat a pak to uz nebral a zustal 40 let cisty. Aspon co se vi.
Otevrelo mu to dvere a ty dvere zustali otevrene. Jeho hodnotovy system se zmenil a zjistil ze neni nic a na nicem nezalezi ( Nihil_et_nihili). Pak zjistil ze jakoby zazrakem veci zacinaji fungovat sami od sebe.
Jak v lukostrelbe cim vic mirim ti horsi to je, cim vic se chci zlepsi v lize tim horsi vysledek nastrilim. Kdyz si jdu na turnaj jen tak zastrilet tak to tam lita samo. A o tom to je akorat to Millman pochopil.
Aby si pomohl sam sebe oprostit se od chteni vyhrat a odmeny, tak treba rozbijel trofeje co vyhral. Pak pochopil ze to jde i bez drog.

Problem je ze na kazdeho funguje neco jineho. Zadny ucitel to neuci cestu k tomuto poznani spatne, uci ji dobre akorat zpusobem ktery neni stravitelny a ani pochopitelny pro jeho zaka. Tohle se totiz od nikoho naucit neda. Clovek si musi najit vlastni cestu .
Pripominam ze droga je jen jedna s moznosti a na 90 procent budou vysledkem spis ty Bohnice

Ja mam treba od Boha jiny dar, kluci prinesou treba nejaky program co nefunguje a ja se na to zbezne kouknu a zeptam se a co dela tohle? Oni se chytej za hlavu a reknou je .... dyt je tam chyba.

Jak to delam ? Nevim. Prectete si treba to snad nemyslite vazne pane Feynmane ... Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 1:11 pm    Předmět: Citovat

Přiznám se, že mě spíš překvapilo, že Cestu pokojného bojovníka za fikci někdo nepovažuje, že je to fikce, jsem si myslel automaticky od začátku, a krom toho jsem to i někde četl, ale protože jsem tomu tehdy nepřikládál velkou důležitost, nevzpomenu si, kde.

Ale použil jsem teď Google a hle:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Millman

"Way of the Peaceful Warrior (1980)

Way of the Peaceful Warrior, Millman's first book, is a work of autobiographical fiction set mostly during his college years. Initially the book had only modest sales, before Hal Kramer reportedly came out of retirement to republish the book and help make it a best seller."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

četl jsem i první knížku od Castanedy v podstatě jenom proto abych si na to udělal názor. Tady musím říct, že oproti Millmanovi mě tato cesta neoslovila.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

Kdyz umite anglicky tak se pohrabte tady:

http://static.scribd.com/docs/37agn8iyj539i.pdf

Je tam spousta ebooks zadarmo, hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 12:50 pm    Předmět: Citovat

Kniha pokojného bojovníka od D.Millmana mi hodně dala. Víc jsem od něj bohužel zatím nečetl. Ale v principu není pro mne důležité jestli Sokrates je fikce nebo není, důležité jsou ty principy v knize popisované.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.


Naposledy upravil pet.ar.kay dne čt říjen 18, 2007 1:29 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 12:46 pm    Předmět: Citovat

Něco o Castanedovi je zde. Je to s Millmanem stejné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 12:25 pm    Předmět: Citovat

A hlavne tady vynechte Castanedu. Nebo zacnu ja s drogama ...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 11:45 am    Předmět: D.Millman - Cesta pokojného bojovníka - pravda, nebo fikce? Citovat

Pěkný den všem, v tématu Pojem "Bojovník" se objevila ze strany Palivce spekulace, že kniha D.Millmana je pouhou fikcí. D.Millman tvrdí, že jde o autobiografickou knihu, navíc postavu Sokrata a její osudy líčí v samostatné knize Sokrates, kde na konci knihy vyplývá, že tajemný Sokrates není jen ukrajinským imigrantem Sergejem Ivanovem, ale že je to navíc Millmanův praděd.

Ptám se tedy (nejen přítele Palivce) - jak víte, že jde o fikci a že Sokrates neexistoval? Je to jen váš dojem, nebo o tom víte něco, co já ne?

Knihy D.Millmana mne velmi oslovují, takže proto tohle nové téma. Děkuji za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.