Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Co je tradiční lukostřelba?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 1:31 pm    Předmět: Citovat

Ale to ano, jen jsem mluvil o tech pouzitem vybaveni ... to, ze to cele bylo ponekud hekticke, kdyz se vse melo stihnout za 2 hodiny a v prostoru, kde jsme jak se zdalo vice prekazeli nez byli vdecnou atrakci to atmosferou nemohlo byt ono ... reagoval jsem skutecne jen na ty novodobe materialy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 11:48 am    Předmět: Citovat

Re: Lucínek

Exclamation Idea Exclamation LIBUŠÍN? Tak tam jsem byl. Libušín, a teď se na mě nezlobte, byl divný. Z hledisky LH snad trochu ano, ale přišlo mi to jako atmosféricky a prožitkově úplně mimo. Na Ilburských je to přece absolutně rodinné, klidné a celé je to v úplně jiném duchu, ikdyž pravidla jsou stejná... Ale já doporučuji Ilburské. Very Happy
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2006 8:22 am    Předmět: Citovat

No připojím se také do této diskuse. To co Hawk definoval je naprosto správné a tak to je celosvětově chápáno. K tomu všemu bych ale dodal doplněk a to že na všech závodech co různé federace pořádají už desítky let je stanoven jasný rozdíl v hodnocení střelců. Tradiční (sklolaminát) a primitivní (celodřevěný luky) obě skupiny zásadně dřevěné šípy. Takže dvě hodnotící skupiny. Potom nebudou vznikat markantní rozdíly při různých soutěžích protože to je nesrovnatelné. A myslím si že by takové dělení bylo více motivující pro obě skupiny protože.... svůj ke svému... Spousta střelců z primitivních luků se ale nevyhýbá v používání moderních prvků protože do toho se dá při různém úhlu pohledu zařadit i spinované dřevěné násady. těmi střílí všichni kromě ČR Very Happy . Tady bohužel zatím význam spinovaných násad doposud nikdo nepochopil což je škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út srpen 22, 2006 3:00 pm    Předmět: Citovat

Eleazar napsal:
Přesně tak!!! Very Happy Very Happy Very Happy Ovšem někdy mě to pěkně sere! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nejblíže historické lukostřelbě, co jsem kde byl, jsou závody Ilburští střelců, kde jsou veškeré novodobé materiály, snad výjmaje lepidla, zakázané. Vřele doporučuji!

A co letosni Libusin? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út srpen 22, 2006 12:35 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak!!! Very Happy Very Happy Very Happy Ovšem někdy mě to pěkně sere! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nejblíže historické lukostřelbě, co jsem kde byl, jsou závody Ilburští střelců, kde jsou veškeré novodobé materiály, snad výjmaje lepidla, zakázané. Vřele doporučuji!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 10:15 pm    Předmět: Citovat

Ve " světě" je holt trdiční lukostřelba definována tak jak psal Hawkvind. Pro spoustu lidí ( včetně mě ) je to tak jak psal Gator. Pokud si půjdu zasoutěžit v tradiční lukostřelbě, můžu volit tradiční luk podle výše uvedených norem, nebo pro svůj dobrej pocit střílím vlastnoručně vyrobeným dřevěným lukem.Osobně dělám obojí. Nebo někde na LH táboře můžu s kamarády střílet do pytle se slámou a pak mi budou nějaký definice úplně volný, protože ten svět "venku" je mi v tu ránu taky úplně volnej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: pá srpen 18, 2006 10:14 pm    Předmět: Tradiční lukostřelba. Citovat

Ahoj Hawkwinde.

Děkuji Ti za jasné vysvětlení. Bohužel se občas stane, že jsou někomu nejasné definice a Ty občas narazíš na nezasvěcené ať se Ti to líbí nebo ne. Proto asi tohle fórum existuje. Tedy abychom si vysvětlovali to, co nám není jasné. Obdivuji Tvoje znalosti v oblasti lukostřelby, nelíbí se mi ale Tvůj arogantní styl, jakým je rozdáváš. Ale v této partě, která se zajímá o lukostřelbu je asi většina z nás trochu endemitem a já jsem možná příliš citlivý.
Kromě toho tedy osobně patřím do kategorie těch Primitivních lukostřelců a "primitivů", kteří jsou tradičnější než ti "Tradiční". To je můj názor a ne definice. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá srpen 18, 2006 6:28 pm    Předmět: Citovat

Nemusíš to chápat. Very Happy Mě to taky připadá divný, ale je to tak.
Problém je že ten pojem není záležitostí osobní percepce.
Vůbec definice nejsou záležitostí subjektivního vnímání. Proto jsou to definice.
Pojem tradiční lukostřelba dneska typicky znamená sklolamnátový luk se zakládkou, ale bez mířidel, duralové, nebo i dřevěné šípy.
Pro dřevěné luky je to "primitivní lukostřelba" nebo "historická lukostřelba".
Nechci zase slyšet "tvoje definice, jeho definice" apod. -
tenhle stav věcí je v povědomí široké lukostřelecké veřejnosti. Je tak ustavenej v pravidlech pro závody ve spoustě federací.
Tak už to tak asi bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: pá srpen 18, 2006 5:25 pm    Předmět: Tradiční lukostřelba. Citovat

Díky za Vaše názory pánové. Nechápu používání skelných laminátů, duralů a jiných "tradičních" materiálů v Traditional archery. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá srpen 18, 2006 1:18 pm    Předmět: Citovat

jj souhlas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá srpen 18, 2006 12:58 pm    Předmět: Citovat

Hrome- pokud jde o "tradiční lukostřelbu" pak pro sebe považuju za důležité
1)tradici hledat - shánět originální prameny, sledovat publikace o archeologických výzkumech a když jsou peníze tak i výlety do muzeí - (pro mně je důležitá třeba Ermitáž) a vůbec číst co jenom jde
2) seznamovat se starým řemeslem - což je pro mně třeba vítaná změna oproti mému zaměstnání
3)být připraven na to, že díky tomu že budu upřednostňovat vybavení, které je bližší tradici mohu mít na závodech určitý handicap, třeba pomalejší luk, méně přesné šípy a já nevím co všecko a nepodlehnout tomu, že začnu postupně nahánět výsledky modernější výbavou. Je pak otázka zda se vůbec závodů účastnit, ale chtěl bych to brát tak, že jde spíše možnost navázání osobních kontaktů a určitého "zkalibrování" představy o úrovni vlastní střelby než o stupně vítězů.

Můj názor bych tedy shrnul: že jde o to mít na zřeteli směr k tradici, hranice kam až zajít (nástroje, materiály, způsoby použití apod) je pak otázkou možností, chuti a ostatních cílů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: pá srpen 18, 2006 12:04 pm    Předmět: Citovat

Hrome tak jak je tradiční lukostřelba chápaná dnes, patří do ní i laminátové luky a duralové šípy.
Stačí zadat do prohlížeče "Traditionall archery".

Použití dřevěných luků z jednoho kusu dřeva a dřevěných šípů posouvá celé téma k "primitivní" lukostřelbě. Jak ale trefně řečeno "primitive does not equate with crude."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: pá srpen 18, 2006 10:47 am    Předmět: Co je tradiční lukostřelba? Citovat

Ahoj všichni.

Je tradiční lukostřelba ještě tradiční, když se při výrobě nářadí používají syntetická lepidla či nátěry? Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.