Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kuše - zkušenosti s výrobci
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út srpen 22, 2006 11:09 pm    Předmět: Citovat

Nikdo u nás nic takového za peníze nevyrábí. Jen pár nadšenců si to doma staví pro sebe. Pokud by měl nějaký výrobce dělat kuši, tak jak skutečně byla, musel by nasadit takovou cenu, že by to byl asi málokdo u nás ochoten zaplatit. Jak jsem tak prohlížel zahraniční stránky,není to tam s těma prodejcema replik kuší o moc lepší....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Poutnik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Všude a nikde, jinak prozatim Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 9:29 pm    Předmět: Citovat

Jo tak to by ,me taky zajimalo :c) Jinak když už jsme u toho, vyrabi někdo v ČR něco takoveho, aby se to shodovalo s dobovymi udaji? Dik
_________________
HŇ, HŇ, HŇ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2006 7:01 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Hawkwindem že na závodech se sejdou střelci s různým vybavením. Je dobře že letos na Veveří byly dvě kategorie podle luků. Ale k samostřílům - zajímalo by mě, jak musí vypadat samostříl aby byl dobovej, 14., 15. století. A čeho konkrétně by se měl zájemce o koupi vyvarovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 28, 2006 2:17 pm    Předmět: Citovat

Lidi je dobře že se tady probírá taková diskuse a negativní pohled je určitě na tom správném místě protože mnoho výrobců například luků si myslí a potom se i tak chovají že jsou prostě jedineční výrobci bez chyb. Opak je pravdou. Důležité však je a tak to i myslím Hawk naznačil že pokud něco dělám a obětuji tomu čas a peníze tak se snažím o to aby to bylo jo to nejlepší....nejlepší se to stane až po době spousty negativních postřehů které vidí každý jinak a z toho ten kdo něco vyrábí uděla dobrý výrobek. Pokud si ale výrobce umane a začne hledat příčiny někde jinde tak je to špatný. Mně osobně zajímá kdy se tady objeví nějaká recenze na používané luky. jak se s ním střílí, jestli maji hand shock, v jakém nátahu maji stacking, jakou výšku předpětí luku má ten který luk nejlepší, kdy mu praskl, jestli tiller je dobrý nebo né atd. No myslím si že tohoto diskusního tématu se nedočkám protože to většina lidí vůbec nedovede vyhodnotit nebo o tom ani nemá ani páru. proto z tohoto důvodu bude ještě X let trvat než se zde v ČR vytvoří nějaká lukostřelecká elita odborníků která bude vědět o čem je řeč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: st červen 28, 2006 3:58 am    Předmět: Citovat

Logika příspěvku skáče jako potrefený králik??? Potrefená husa?
Nechápu.
At´ si každej dělá co chce, ale musí počítat s tím, že řeknu svůj názor.

Co se historických kuší týče - neměl s to náhodou na stránkách napsané? Historické kuše?

Co se soutěží týče - o soutěže Sebu nemám zájem, totéž platí o většině dalších které česká scéna nabízí.
Z důvodů které jsem už mnohokrát napsal. Nechápu proč bych měl střílet autentickým vybavením ve stejné soutěži jako někdo s "malým robinem skládacím"....
Eventuelně za chůze? Můj nový luk má 110# na 32´´ a šípy deset deka jeden!

Až někde uvidíš můj luk a zastřílíš si s ním, budeš střílet cizím lukem a kdokoli o tom něco ví, tak ví že se to s dřevěným lukem nemá dělat....Ale jak říkám...at´si každý dělá co chce, říká tomu Ginger nebo Mabel, ale musí čekat, že k tomu někdo může něco říct....

A pindy o vychování si nech od cesty. Nadpis říká jasně "zkušenosti s výrobci" a kdyby se dotyčný neptal, nedostalo by se mu odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lada.Kacha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út červen 27, 2006 11:29 pm    Předmět: Citovat

nikdy jsem netvrdil že dělám historické kuše ani se o to nikdy snažit nebudu každý kdo mne zná ví že se svou nehistorickou kuší jsem vystřílel
spoustu soutěží ůspěšně což se o hakwindovi říci nedá nikdy jsem ho neviděl vystřelit a znám ho jenom z chytrých příspěvků na netu vůbec
nemám rád takovéhle trapné diskuze oněkom koho neznám ale nekdo by mel neco dodělat na svém chování, až uvidím od tebe nejaký luk a vyzkouším napíšu názor přímo tobě ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 12:00 pm    Předmět: Citovat

50 kg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 11:19 am    Předmět: Citovat

Kolik měla ta kuše nátah, prosím?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 9:52 am    Předmět: Citovat

Abych to napsal stručně : skoro ve všem ?

V sobotu tady byl u mě Siegrfried, dodělával si flatbow, co si začal asi před rokem na kurzu.
Měl tu taky kuši od Káchy a na to aby měla jen siluetu podobnou historickým kuším je na ní hodně práce.
(Kuši donesl, protože chtěl na ní změřit tah)
Pan Kácha je zřejmě sympatickej chlapík, ale ty kuše bych neglorifikoval....tedy jak píše slečna Bambulka nahoře "gotické" nejsou.
Na rekreační střelbu zřejmě postačí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 11:27 pm    Předmět: Citovat

hawkwind napsal:
Problém s kušema od Káchy je že pokud je budeš chtít používat na nějaké historické aktivity, budeš na nich muset HOOODNĚ předělat....


Ahoj, jsem rád, že jsi se objevil v debatě Wink Jinak, v čem jsou Káchovy kuše tak nehistorické? Nemluvím teď o těch s reflexními lučišti ...
_________________
Dejž mi, Pane, dost síly změnit věci, které změnit lze. Dost pokory ke smíření se s věcmi, které změnit nelze. A dost rozumu k rozeznání, které věci jsou které.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stern
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Hradec nad Moravicí

PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 9:36 pm    Předmět: Citovat

No, potřebuji kuši na terčocou střelbu - prostě pro zábavu - na historických aktivitách mám hodně rané zaměření...ještě ranější, než by napovídala fotka Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2006 6:05 pm    Předmět: Citovat

Problém s kušema od Káchy je že pokud je budeš chtít používat na nějaké historické aktivity, budeš na nich muset HOOODNĚ předělat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so červen 24, 2006 11:41 pm    Předmět: Citovat

Ještě jeden odkaz, na který se ale můžete dostat přímo z avizované debaty:
http://www.berwelf.de/bauanleitungen/armbrust/armbrustbau.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so červen 24, 2006 10:58 pm    Předmět: Citovat

Zajímavá debata na livinghistory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so červen 24, 2006 6:18 pm    Předmět: Citovat

Doplním. Láďa používá lučiště od Jeneše a ceny jsou lidové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so červen 24, 2006 4:13 pm    Předmět: Citovat

Zkus se podívat na http://www.historicke-sipy.wz.cz/. Já jsem s touhle kuší plně spokojen. Dostřel ostrou šipkou ráže 12 mm cca 120-130 m, terčová střelba tak na 20-25 m, na figuru 40-50 m. Láďa Kácha bude určitě rád, když se ozve nějaký zájemce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: so červen 24, 2006 4:12 pm    Předmět: Citovat

Slušná laminátová ramena umí dělat Jeneš, kontakt na něj najdeš v seznamu uživatelů tohoto fóra. Pěkné gotické kuše vyrábí také Láďa Kácha (http://www.historicke-sipy.wz.cz/).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Stern
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Hradec nad Moravicí

PříspěvekZaslal: so červen 24, 2006 2:09 pm    Předmět: Kuše - zkušenosti s výrobci Citovat

Uvažuji o koupi kuše. Účel - terčová rekreační střelba. Vyžaduji dost velký tah. Nemusí mít nutně dobový vzhled, ale je výhodou. Ramena nechci železná, laminát bych snesl. Cena je jen doplňkové kritérium.

Doporučíte mi někoho? Případně sami vyrábíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.