Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kassai vs. Grozer
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Poutnik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Všude a nikde, jinak prozatim Kladno

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 10:26 am    Předmět: Citovat

Mohu mit jeste jeden dotaz ke Grozerovi, jsem zcela nepochopil, jake vyhody maji Extra I a Extra II? Zatim jsem nemel cas si to zcela prelozit, takze zkousim tuto jednodusi cestu :c)

Myso kdy se presne chystas ke Grozerovi?
_________________
HŇ, HŇ, HŇ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 8:54 pm    Předmět: Citovat

Ano . Je to tak. Byly to ty luky s jakobykoženým břichem, co měli Poláci na Lukohrátkách. V nejbližší době se ke Grozerovi chystám, tak ti to testnu. Mám dojem, že používá místo laminátu na břicho fenolformaldehydový plátek. Něco na způsob pertinaxu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Deny
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.11. 2006
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 8:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lukostřelci.
Chtěl bych se vás zeptat co znamená u Grozera materiálové provedení TRH.
U některých luků (např Turecký)je toto provedení dražší přibližně o 70euro oproti základní verzi.Odpovídá ta cena opravdu lepším vlastnostem luku oproti jeho levnější verzi?

Za odpovědi předem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 7:17 pm    Předmět: Citovat

je to darebáctví bydlet o tolik blíže ráji, než já. Chystáme z jara výpravu. Samí vyhlášení pomatenci a výstřední milionáři. Nenecháme mu tam ani logo nade dveřmi Evil or Very Mad
Jinak nevím jak na Slovensku, ale ve světě je na 3D jezdecký luk ve společné kategorii s primitivním lukem. Tady mi to zatím nikdo nezodpověděl, ale mám pocit, že většina luků vyráběných v Maďarsku by splňovala požadavky na TRLB. Zkusím se na to zítra zeptat pana Vidíma.
U nás jsou tyto luky problematické. Jednak je zatím většina turnajů s čistě tradičními luky pořádána v rámci komplexnějšího divadýlka a reflexáky tam nevidí rádi(moc si neuvědomují, že praotec Čech asi bydlel v jurtě) a jednak jsou zatím v tak výrazné menšině, že na ofiko akcích startují jako TRRB, tedy ve stejné skupině , jako vysoce přesné terčové reflexně -deflexní luky, konstruované na teréní lukostřelbu, potažmo 3D. O to větší je radost, nandat jim to ohnutým klackem. Všiml jsem si, že většina výrobců reflexáků s hunským kassanem se snaží zachovat proporce co nejjednodušším a nejlevnějším způsobem i u velmi slabých luků, vyžadovaných dětmi a začínajícími střelci. Výsledkem je neúměrně těžké rameno, zakončené mohutným siahem, vyříznutým z jasanové fošny. U těchto luků je průběh výstřelu značně nepříjemný. Chová se to jako vrhač asfaltových holubů. Dej si na to pozor. Sice se na to dá zvyknout, ale kazí to výstřel. I když Miki mi to tuhle s takovýmhle házedlem šípů slušně nandaval Confused Staří lukaři ty dlouhé siahy vystužovali kostí, rohovinou, nebo parohovinou aby co nejvíc snížili hmotnost siahu, bez ztráty pevnosti. A šlachový backing byl až do třetiny ucha. Napřed si párkrát vystřel a soustřeď se na všechny dojmy(každičká moucha ti časem bude vadit) a na soustřel. Pokud to nefunguje, jiný model luku. I když Grozerovy luky tyhle dětské nemoci nemívají a je to lukař, který neustále zraje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
erze
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 11:13 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Bez madara tam nejdem !!! Twisted Evil


Nazdar chlapci!
1. Súhlasím s Mysom - Csabove luky sú vynikajúce, ale to už tu rozobral Mysa - niet čo dodať! Thumbs Up
2. To čo má Csaba uvedené "na sklade" - je možné dať si rezervovať - vypadá to tak, že to aktualizuje každý týždeň.
3. Ten základný húnsky luk je aj podľa mňa dobrý výber... zostáva tu len otázka či cheš strielať aj EAA 3D - lebo tam nie som si istý zaradením...
4. K Csabovi sa musíte vopred ohlásiť.
5. Ak nemáte "iného maďara", a bude to vhodný termín, rád Vám pomôžem s prekladom - bývam tu blízko.
S pozdravom
Zoli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 5:40 pm    Předmět: Citovat

Csaba má sekretářku která mluví výborně anglicky, sám ovládá anglinu trochu, ale mluví německy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 5:04 pm    Předmět: Citovat

Pallo- vies po madarsky , alebo mas so sebou nejake madara , ako tlmocnika ? Ak ano, potom by mozno stalo za hriech tam skocit s tebou. Chystame sa tam s priatelomm Janom uz dlho , ale ani jeden - nemtudom madarul- tak to odkladame. Ak by ti to vyhovoval , mozeme dohodnut nejaky termin. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 4:32 pm    Předmět: Citovat

Podívej, ten extra III je sice krásná věc, ale choulostivá a drahá.
Musíš se o něj starat, složitěji nasazovat tětivu tětivu atd. To zkrátka není žádný klacek Smile, ale vrchol lukařství Smile) Navíc si ho dost lidí obvykle chce prohlédnout, vyzkoušet a tenhle luk není cosi co by dávalo z ruky snadno.
Takže neroň slzy pokud si ho nedopřeješ, s verzí base si zastřílíš báječně, a péče je jednoduchá.

Určitě bych se s Csabou nejdřív dohodnul, nejsem si totiž jistý jestli to že to ukazuje jako stock, taky znamená že to má přímo ve Feketeerdö, ze své návštěvy si pamatuji, že skladovací prostory tam malé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 4:17 pm    Předmět: Citovat

otevři si u Grozera kolonku "stock" , jsou tam věci, které má skladem
http://www.grozerarchery.com/index_m.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 4:08 pm    Předmět: Citovat

pani, vy ma snad znicite... novy luk mam povoleny az v aprili (duben), ako dovtedy vydrzim??? asi skusim toho huna od grozera (base alebo extra I, ten extra III stoji podla informacii z jeho webu okolo 900eur a ja sa bojim ze aj pochopenie mojej drahej manzelky ma svoje hranice:-))) grozer byva asi 50 km odo mna, tak ho pojdem navstivit...
ako to najlepsie urobit? objednat nieco dopredu alebo ist na slepo a verit ze bude mat to co chcem??
este raz vdaka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 3:46 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:
.
Mimochodem vyjednávám s Andrew Hallem a SAA abych mohl přeložit jeho článek o vývoji kompozitních luků. Shrnuje dosavadní nálezy a odvozuje vývojové linie. Půjčoval jsem ho Mýšovi a byl nadšen.
Mne je celkem snadné nadchnout. S tím hunským lukem se omlovám, buď jsem na to zapoměl, nebo byl tak heboučký, že mi jako šedesátka nepřijde. Tyhle slabounké luky asi neumím odhadnout. Na tu naši zbaběleckou střelbu z blízka víc než dostatečné Laughing Velmi zdařilá práce ve smyslu vyváženosti ramen Thumbs Up
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 12:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
měl jsem možnost přímo u Grozera si vyzkoušet téměř celou jeho produkci a měřili jsme tehdy i chronem. S ohledem na konstrukci a hmotnost siahů se lišilo chování luků, větší hand shock Maďaři a Hunové oproti turkům a krymotatarům. Rychlost v porovnání s Kassaiovými luky mírně vyšší.
Důležité u Grozera je, že své luky stále vylepšuje, dle reference mých maďarský přátel jsou jeho současný Maďar a Hun (base) přesnější a klidnější než předchozí verze.
Pokud je mi známo, jsem asi jediným vlastníkem kompozitního luku (extra III) od Grozera na území ČR, je to ten Hun o kterém píše Mýša v předchozím příspěvku, takže jen upřesním, není to 45 lbs ale 60 lbs. Má výrazně menší hand shock než modely base. A příjemný průběh nátahu bez stackingu do 30".
Zkoušel jsem Huna od Kassaie (Palivcův luk (myslím kolem 45lbs) a byl jsem příjemně překvapen jeho chováním - dlouhý hladký nátah, hand shock velmi přijatelný srovnatelný s Grozerem.
Pokud by šlo o mou volbu, tak bych sáhnul po Hunovi, nebo Maďarovi, přestože tyto konstrukce nepatří mezi nejpokročilejší, jsem na ně nějak zatížen. Jako výrobce bych si zvolil Grozera.
Mimochodem vyjednávám s Andrew Hallem a SAA abych mohl přeložit jeho článek o vývoji kompozitních luků. Shrnuje dosavadní nálezy a odvozuje vývojové linie. Půjčoval jsem ho Mýšovi a byl nadšen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 10:49 pm    Předmět: Citovat

další věc je, že při různých silách se tentýž model může chovat různě. Osobně jsem taky Grozerovec, ale řadu Kassaiových modelů považuji za velmi vydařené. Přiznávám, že mi moc nevyhovuje dlouhý siah s tětivou ve vzduchu a z čistě laminátových modelů jsem měl v ruce Grozera maďara v dětské síle, (choval se trochu jako vrhač asfaltových holubů a snad je to správně) a Kassaie huna , který mi zas přišel na reflexxák děsivě dlouhý- zato měl dlouhý nátah a příjemný průběh výstřelu. Dražší Grozzery pracují velmi dobře. Měl jsem možnost vyzkoušet Grozer turek 60#, 55#oboje ve verzi extra 2, Grozer krymtatar 65# a 60#ve verzi extra2, grozer hun extra3 asi45#, Kassai Hun asi40# , Kassai maďar 35 lb, Kassai mongol 35 lb a Grozer mi přišel o dost lepší. Jak jsem uvedl výše- trochu mi vadí ten tradicionalistický archaicko hunský tvar kassanu, zvláště když nevyužívá výhod reflexního luku, má značnou hmotnost a tudíž přenáší do luku handshock
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 10:08 pm    Předmět: Citovat

Moje osobne skusenosti hovoria pre Grozera , ale samozrejme to urcite zavisi model od mdelu - hoci verym ze ta zakladna laminatova mustra je pre tie lacnejsie modely rovnaka a verym ze aj pre mnohe drahsie , ktore su valstne len tie iste luky akurat vyzdobenejsie , pomalovane , alebo polepene rohovinou a podobne. Mne sa osobne grozerove luky pacia viac aj esteticky. Cool
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 10:45 pm    Předmět: Kassai vs. Grozer Citovat

zdravim... zaujimal by ma nazor clenov tohoto fora na tychto dvoch madarskych vyrobcov... keby ste mali zvysnych 6-8 tis. Kc (resp. 7500 - 10 000 Sk pri aktualnom kurze:-), ktory model, od ktoreho z nich by ste si vybrali? ake mate osobne alebo sprostredkovane skusenosti? vdaka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strana 14 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.