Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Záchytná síť

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 1:10 pm    Předmět: Citovat

Nemáte někdo zkušenost s touhle sítí? http://www.rexbow.cz/zachytna-sit-bila-27x4m/d-70606/

Mají tam tuhle bílou (cca 190 Kč/m^2)a nebo zelenou ,která alestojí už 300 Kč/m^2.

Na základě dotazu jsem se dozvěděl, že by měly být co do odolnosti stejné, bílá je levnější prostě proto, že to je neatraktivní barva.

nmeáte jí někdo doma?
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 10:40 pm    Předmět: Citovat

To asi myslíš geotextilii (nebo tomu taky říkaj separační textilie). My to používáme jako záchytné sítě už několik let, protože je to levný a funguje to.
Vyrábí se to v různejch hustotách, myslím že to číslo znamená gramy na metr čtvereční. Míň než 200 nemá cenu, to je jak záclona. Poslední dobou máme třístovku, přehozená přes něco (takže dvě vrstvy) zastavuje spolehlivě šípy do síly luku cca 40lbs. Někde to na turnajích dáváme radši čtyřikrát a pak to neprostřelí ani 70lbs luk. Nejvíc se dělá asi 500, tu jsem zatím nezkoušel.
Jediná nevýhoda proti originál lukostřelecký síti je , že to nadouvá a bere vítr, jinak bych řek, že to funguje líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 9:59 pm    Předmět: Citovat

Opět Vás všechny zdravím. Potřebuji co nejdříve info o záchytné síti ... tuším že se tu již o ní psalo. Používá se pod silnice ... potřebuji znát zkušenosti (kdo jaké má)? Mám možnost sehnat cca 400 m2.
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

Soron napsal:
Mysa napsal:
nefunguje Crying or Very sad Hejtman měl na Ilburku toto, pak ještě obyč pytlovinu a spolu se slaměným terčem jsem to prostřelil celkem 3X A PŘIŠEL O ŠÍPY. Když ta síť umožní šípu průlet, tak je lepší, když tam není. Přijdu o méně šípů. To samé slaměné terčovnice. Historické beztak nejsou a mají většinou minimální zastavovací schopnost. Pokud je vylepšujete čímkoli, co obsahuje gumu. vypadá to sice jak z filmu s Errolem Flynem, ale prostřelíš to stejně a šíp nelze vydolovat. Osobně jsem pro varianty- co největší terčovnice laskavá k šípům a síť jako pojistka, eventuelně sypaný val bez šutrů Laughing

Teď sis naběhl. Val chystáme na příští sezónu. Takže Ti poslu termíny brigád. Video jsi říkal, že máš, tak ho zkoukni ještě jednou a rýč si brát nemusíš, ten Ti půjčíme Very Happy Very Happy

Ty jsi snad totálně ulítl Sorone!!!! Takový dobrák, abych jezdil na brigády na turnaj, kam nesmím, nejsem ani já Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
nefunguje Crying or Very sad Hejtman měl na Ilburku toto, pak ještě obyč pytlovinu a spolu se slaměným terčem jsem to prostřelil celkem 3X A PŘIŠEL O ŠÍPY. Když ta síť umožní šípu průlet, tak je lepší, když tam není. Přijdu o méně šípů. To samé slaměné terčovnice. Historické beztak nejsou a mají většinou minimální zastavovací schopnost. Pokud je vylepšujete čímkoli, co obsahuje gumu. vypadá to sice jak z filmu s Errolem Flynem, ale prostřelíš to stejně a šíp nelze vydolovat. Osobně jsem pro varianty- co největší terčovnice laskavá k šípům a síť jako pojistka, eventuelně sypaný val bez šutrů Laughing

Teď sis naběhl. Val chystáme na příští sezónu. Takže Ti poslu termíny brigád. Video jsi říkal, že máš, tak ho zkoukni ještě jednou a rýč si brát nemusíš, ten Ti půjčíme Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 11:51 am    Předmět: Citovat

Na bodkiny nefunguje žádná síť, kterou znám. I když - celkem šel ten materiál, který používali kluci na Beaver City. To byl nějaký hadr, nevím jaký, takový jako tlustý filc nebo co to bylo ... a to také celkem šlo. Ale ideální síť pro bodkiny je opravdu žádná síť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 11:42 am    Předmět: Citovat

nefunguje Crying or Very sad Hejtman měl na Ilburku toto, pak ještě obyč pytlovinu a spolu se slaměným terčem jsem to prostřelil celkem 3X A PŘIŠEL O ŠÍPY. Když ta síť umožní šípu průlet, tak je lepší, když tam není. Přijdu o méně šípů. To samé slaměné terčovnice. Historické beztak nejsou a mají většinou minimální zastavovací schopnost. Pokud je vylepšujete čímkoli, co obsahuje gumu. vypadá to sice jak z filmu s Errolem Flynem, ale prostřelíš to stejně a šíp nelze vydolovat. Osobně jsem pro varianty- co největší terčovnice laskavá k šípům a síť jako pojistka, eventuelně sypaný val bez šutrů Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 9:22 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Dle zaveru nemusi byt pevna akorat ay jede za sipem bych docela zvolil zaclony ve vyprodeji. Bude to levnejsi a kdyz se to povesi volne tri vrstvy ani bodkinama ....
Tento tyden to zkusim
San

Docela fungují také 3 vrstvy takové té zelené sítě, která se používá na zakrytí lešení, aby nepadala omítka a jiné svinstvo na kolemjdoucí. To už se tu též řešilo. Tak stojí běžný metr asi 60-90Kč, takže celá ta síť vyjde na cca 700 v šíři 3m a ve třech vrstvách. Viz některá starší debata.

zelí: pošlu SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 11:49 pm    Předmět: Citovat

Dle zaveru nemusi byt pevna akorat ay jede za sipem bych docela zvolil zaclony ve vyprodeji. Bude to levnejsi a kdyz se to povesi volne tri vrstvy ani bodkinama ....

Tento tyden to zkusim

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 8:26 pm    Předmět: Citovat

650 kč je dobrá cena, kde to kupujete?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 8:45 am    Předmět: Citovat

Ještě doplním, že ty bodkiny naopak prochází, jako když tam žádná síť není Wink

Ta silnější (a těžší) síť podle p.Vidíma zachytává hůř než ta slabší, protože je těžká a tak jde méně "za šípem", takže je prý snažší ji prostřelit, než tu lehčí. Ale jestli ji pověsíš jako na Křivoklátě, že leží na zemi a ještě má přivázané strany, takže je tam vyšponovaná, proletí ti i párátko. Na to nestačí žádná síť. A když do ní jednou naděláš díry (třema těma bodkinama), tak ti pak už taky projde lecos (to už je bohužel vlastní zkušenost Sad )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 11:42 pm    Předmět: Citovat

Zelí: Nevím jestli máš na mysli tu originál síť co mají, ale ta byla na Křivoklátě a hlavně blbě pověšená, na tom taky hodně záleží. Pokud se pověsí tak, aby se neválela po zemi, tak bývá většinou spolehlivá. I když Mýšovy bodkiny projdou snad i zdí. Laughing My používáme nejlevnější lukostřeleckou síť za 650 Kč za bm při výšce cca 3m a ta zachytí, s výjimkou Mýšových bodkinů, všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 10:26 pm    Předmět: Citovat

Nevíte někdo co to měli za záchytnou síť na Křivoklátě? Myslím tu co skrz ní lítaly šípy. Chci si nějakou pořídit, tak abych věděl co nekupovat. Dík, Zelí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 12:04 pm    Předmět: Citovat

Ta originál síť funguje fakt dobře. Střílel jsem do ní dost silným kladkáčem a duralové šípy neprošly. Když se dá dvojmo, je to 100 %. Pro tento silný luk znamenaly různé experimenty s alternativními zachycovacími prostředky ztrátu opeření. Je fakt, že za ty peníze bych do ní jiným než krásně hladkým hrotem nestřílel. Hlavně je lehká a mobilní. Docela mi fungovali i staré koberce Jekor, ale musel jsem dávat dva za seme s malým odstupem a to už je těžké a šíp v nich docela vězí. Nicméně je to dobrá varianta pro různé destruktivní hroty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 13, 2006 10:00 pm    Předmět: Citovat

Tedy Sorone! Koukej vzít do ruky lopatu a udělej si středověký zemní val. Mě se výborně osvědčily desky z gumové drásaniny,co se dávají na dětská hřiště .Ale je to tíha. Richard Kocourek si koupil od zemědělce kulatý balík slámy a postavil si ho na výšku ve stodole. Otevře vrata a střílí -má tam i žárovičku! Stálo to tři stovky. Také jsem dělal terč z otýpek slámy. Udělal jsem z nich otep a utáhl takovým tím tlustým popruhem s ráčnou, co se s ním poutají náklady. Je to těžké , ale neprůstřelné a nezničitelné. Za tou stavební sítí jsem našel svůj šíp zapíchnutý do hradu. Není nad to se trefovat . Když potřebuji terč na tahání po lese, vezmu krabici a vystříkám do ní montážní pěnu. Docela dost to vydrží a mohu střílet loveckými hroty. Na té síti mi vadí ,že při průletu šípu přijdu o peří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 9:29 am    Předmět: Citovat

Koukám, že se téma slaměné terčovnice změnilo na záchytné sítě Very Happy . Já jsem to vyřešil tím způsobem, že jsem sobě i Lucínkovi objednal stavební sít z a.s. Juta cca. 12 m ve dvoumetrové šíři přibližně za 600,- Kč. A jak popisuje Lucínek výše, bohatě stačí. můžeš ji složit na kolik vrstev potřebuješ 3. příp. 4. vrstvy. Mám s ní dobré zkušenosti. Střílím do ní pro veřejnost asi tak 1 za tři týdny.

Soron
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 8:40 am    Předmět: Síť Citovat

No záchytná síť originál super strong se dá koupit podstatně levněji 2 metry na výšku 3 metry za 1800 kč, tu má střelec na věky. Určitě to je vyjde levněji než si stavět nějakou záchytnou stěnu na zahradě z desek

Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 10:00 am    Předmět: Záchytné sítě Citovat

Levné záchytné sítě jsem si vyrobil po inspiraci od Ilburských střelců ze starých silných jutových pytlů, které jsem lacino (asi 12 Kč za kus) koupil v zemědělském podniku. Jsou to ty velké "žoky", zřejmě od kávy (Kolumbia). Pytle jsem opatrně rozpáral a sešil do plochy. Ploch jsem vyrobil několik menších - 4 po 4 sešitých pytlích. Na horní hranu pytlů jsem si nechal u sedláře našít oka ze zbytků starých řemenů, asi půl metru od sebe. Důvodem dělené plochy je poměrně velká váha juty (zvláště, když zmokne), takhle se s tím líp manipuluje (natahuji na lano, které natáhnu na trojnožky z kmínků z prořezávek pod VN a napnu kolíky do země. Výhodou je , že mohu kombinovat třeba několik ploch vedle nebo za sebou (slabším lukem jednu vrstvu neprostřelím, k silnějším lukům dávám dvě vrstvy). Nevýhodou je ruční práce (bastlil jsem to asi týdem sedlářskou jehlou).
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 04, 2006 2:07 pm    Předmět: Citovat

Lacine a pritom celkem ucinne jsou takove ty site, co se pouzivaji na stavbach, aby se obalilo leseni a nepadal bordel na kolemjdouci. Pouzivame ji ve 3 vrstvach za sebou a neprostrelime ji (tedy ... vetsinou Wink ) Napr. na strelbu pro verejnost je to ale 100% ucinne. Pouzivali jsme ji letos treba na Libusine, ale tam byla jen 2 vrstvy a obcas neco proslo ..
Zkus Sorona, ten to nekde kupoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: so září 02, 2006 1:45 pm    Předmět: Terčovnice. Citovat

Máte někdo zkušenosti co se dá také použít jako bezpečnostní síť za terčovnicí? Něco co bylo lacinější než originál, lehce přenosné a přitom aby to dostatečně zachytávalo nepřesné šípy? Díky za odpověď. HROM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.