Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Změny pravidel lukostřelecké ligy pro rok 2008
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po leden 14, 2008 5:55 pm    Předmět: Citovat

pořád jsou tu ještě body, vzdálenosti, počty šípů.....A přečteš si -nejlepší střelec toho, nejlepší tohoto... Laughing Mě osobně zajímají spíš konkrétní výsledky, takže pátrám, kolik to ten Griffin nastřílel, abych se mu mohl pošklebovat. Ta čísla jsou jenom nějaké virtuální přepočtové koeficienty Laughing abys mohl srovnávat hrušky s jabkama. A čím to bude komplikovanější, tím víc bude klesat ochota pořadatelů se nějakou ligou zabývat.
Aby revoluce nezačala požírat své děti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 14, 2008 5:08 pm    Předmět: Citovat

Jo kdyz to rozvrtate uplne tak akorat naserete spoustu lidi a demotivace bude dokonala ... To je teda muj nazor.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po leden 14, 2008 5:00 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Milan Hladil: Ano, také jsem nad tím uvažoval, zda nebrat za základ nějaký průměr nejlepších výsledků, osobně jsem přemýšlel nad průměrem prvních třech střelců v žebříčku rekordů... Za úvahu to možná stojí.


Přidám k tomu ještě něco:

Pokud bychom brali za základ vždycky jenom nejlepšího střelce nebo průměr střelců v dané kategorii HL nebo TL, stane se to, že výsledky HL a TL budou nesouměřitelné! A to si myslím není dobře!! Vždycky jsem se díval i na tu druhou kategorii a říkal jsem si: "tam bych se umístil tak a tak" a bylo to pro mě motivací. Teď vezmeme oběma skupinám toto kritérium srovnánní. Obě skupiny se přestanou porovnávat a nebude je to motivovat!! Sad

Navrhuju, aby se udělal průměr např. 3 nejlepších střelců z obou kategoriií (tj. by se dohromady průměrovalo 6 výsledků). Tak se pořád budou moci obě skupiny poměřovat a používat to jako motivaci.

Jsem pro zachování poměřitelnosti obou kategorií.!!! Zdá se mi to z celé řady důvodů praktické, užitečné, motivující a veselé.
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne po leden 14, 2008 5:10 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po leden 14, 2008 4:00 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
... pak bude terčovka trvale podhodnocená. A to přeci rozhodně nechceme.

Terčovka bude podhodnocená pouze v případě, že 100% nástřelu přiřadíš např. 50 Ká, jak to dělalo s oblibou SEBU. Pokud má maximální nástřel správnou hodnotu 100 Ká, výsledek je (bohužel) jen obrazem našich dovedností v této disciplíně. "Sportovce" to může rozhodit, "válečníka" to zřejmě nechá v klidu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po leden 14, 2008 2:51 pm    Předmět: Citovat

tahle debata hlavně měla proběhnout loni Laughing Osobně se mi to takhle líbí a střílet na větší terč není tak frustrující. V tradičním zaplaťpámbu nemáme pana Hladila, takže se tam žlutě trefující tolik neprojevují. Ale stejně bych to udělal podle toho loňského rekordu, ať se máme snahu zlepšovat.
Nejsem si jist, jestli bude dostatek turnajů na tři výsledky, protože se klidně může stát, že ligu někdo prostě nebude na svém turnaji chtít. Hejtmanovi bych se například vůbec nedivil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 11:18 pm    Předmět: Citovat

Milan Hladil: Ano, také jsem nad tím uvažoval, zda nebrat za základ nějaký průměr nejlepších výsledků, osobně jsem přemýšlel nad průměrem prvních třech střelců v žebříčku rekordů... Za úvahu to možná stojí.

Josh: A kdo nastřílí těch 200/200? Pokud by pro terčovku bylo jako maximum ono teoreticky nejvyšší možné, pak bude terčovka trvale podhodnocená. A to přeci rozhodně nechceme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 11:11 pm    Předmět: Změny pravidel lukostřelecké ligy pro rok 2008 Citovat

Ahoj, zakládám tohle téma pro diskusi nad změnami pravidel ligy pro rok 2008. Je to takhle přeci jen komfortnější než diskuse pod článkem. Začnu tím, že sem postnu příspěvky od mh a Joshe, které již pod článkem visí.

mh napsal:
Určit ten nejoptimálnější Ká pro přepočet bodů asi není až tak jednoduché, nicméně navržený postup považuji za celkem dobrý. Přesto bych se přimluvil, zda by nebylo lepší pro jeho výpočet nepoužívat jen nejvyšší dosažený výsledek v dané disciplíně, ale např. průměr z prvních desíti nejvyšších výsledků. Myslím si, že u terčovky jsem hodnotu Ká pro řadu střelců zbytečně devalvoval jedním náhodným výsledkem. Ten jsem udělal lukem sice splňující podmínky pro HL, pro naprostou většinu střelců však kvalitativně a technicky nedostižným. A použil jsem ho de facto jen náhodou, protože daný závod jsem absolvoval při návratu z jiné sportovní soutěže a jiný jsem prostě po ruce jen neměl.


Josh napsal:
Změnu pravidel považuji za pozitivní. Mám jenom pocit, že stavět hodnocení u terčovky na rekordu je tak trochu šlápnutí vedle. U rychlostřelby a královské ústupovky to samozřejmě význam má, tam je teoreticky možný jakýkoli výsledek. V terčovce s dvaceti šípy prostě víc než 200 nedáš, takže mi to přijde jako zbytečná komplikace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.