Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby z luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víte co to znamená "strhnutí výstřelu"?
ANO
83%
 83%  [ 15 ]
NE
11%
 11%  [ 2 ]
Již jsem o tom slyšel, ale nevěnuji tomu pozornost
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 18

Autor Zpráva
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

San mě předběhl. Smile Luk tě musí především oslovovat a musí se ti líbit aby tě střelba z něj těšila a je jedno jestli je to hitech olympijský luk, kladkový luk, tradiční kompozit nebo luk celodřevěný. Pak si ujasni co chceš střílet. Podívej se na nějakou akci, zkus si zastřílet a pak se teprve rozhodni co si pořídit.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 9:45 pm    Předmět: Citovat

To jako bys chtel poradit esli si mas koupit auto zelene nebo modre.

Vyraz na akci, bud na lidi hodny, skus si co nejvic luku co te nechaji a pak si vyber co se ti libi, moudry clovek tusim to byl Petr Akay rekl ze luk se ti musi predevsim libit.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
X-Blade
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2008
Příspěvky: 20
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 9:11 pm    Předmět: Citovat

když už se tu řeší ta technika střelby tak jáky kdo máte názor na to jestli luk z oknem nebo bez okna. Výhody, nevyhody, skušenosti atd.

Ja osobně se ted rozhoduji jaky koupyt a toto je můj největší problém, není to totiž hystorycky, ale zas aš tak na tom nelpím, to bych si taky mohl říct že laminát taky není hystorycké no a tak by to šlo pořád dokola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 1:07 pm    Předmět: Citovat

Chi dychani je v podstate to stejne jako pri lukostrelbe.

Neni na tom nic sloziteho ani mystickeho. Dychaji tak i zpevaci. Chlapi s tim vetsinou problem nemaji.

Sedni si nebo lehni nebo stuj. Zacni se pomalu nadychovat. Ruzni autori doporucuji jenom nosem jini jinak. Delej to jak se nadychujes prirozene. Ja mam pootevrene usta a nadechuji se zaroven ustama i nosem.

Dulezite je abyses nadychoval tak aby se branice hybala smerem dolu. Zvenci to vypada tak ze se ti vysouva bricho a hrudnik se ti nehube. Kdyz mas plne bricho tak natahnes vzduch i normalne do hrudniku . Na Chvili zadrzisdech a pak vydechnes plice a pak zatllacis branici dolu.

Udelas to trikrat za sebou a luk natahnes jak kdybi mel o 5 liber mene.
Pokavad to trikrat zakomponujes do rytmu streby, tak to pujde samo.

Zadne silne brisni svaly na to nepotrbeujes a kdyz tak budes dychat , zpevni ti i sami.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 5:12 pm    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:
- střílet se dá i jinak.


No určitě!! - někdy si mě všimni!! Very Happy
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 4:17 pm    Předmět: Citovat

Teoreticky tak jak popisuješ, ale dýchání je hodně vědomé nikoliv jen jako vnímání vzduchu. Ta dechová rytmika ti dává jednak stabilitu, ale co je nejvíce důležité, že ti dává jasný pocit- povel. Nátah luku a vypuštění šípu podmiňujěš rytmice dechu. O co jinak se chce střelec opřít jestli má správný výstřel být proveden po 5 vteřinách než o dech..co jiného má střelec dělat když se potřebuje zbavit flustrace z míření než sledovat dech. Uvědomění si správné techniky výstřelu podepřené rytmikou dechu je základ. Samozřejmě časem to přestaneš vnímat protože ses to naučil spojit obě věci dohromady ale to už jseš někde jinde v jiné úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

Re Jarda:

Díky za upozornění

Zapsal jsem to dobře.

INTUITIVNÍ

(Na přímý dotaz bylo odpovězeno, že se dýchá samo a to protože při zpevnění hrudníku nám vznikne jen prostor pro dýchání spodní a tedy mimo hrudní koš)
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 3:21 pm    Předmět: Citovat

To co tady rozebíráte ve věci techniky výstřelu je k zamyšlení. Pan Vidím bohužel nemá žádnou praxi z instinktivní lukostřelby nebo historické lukostřelby které se tady z 90% věnujete. Jedině co může říci je sportovní lukostřelba i když tady bych byl také opatrný. Když jsem měl jednou možnost vidět trénink začátečníků v jeho areálu tak jsem ty lidi tiše litoval. Jméno Hegedus je určitě zajimavější ve věci techniky sportovní lukostřelby. Technika sport. lukostřelby to vše bude pouze určitý základ od kterého se dá něco odvozovat a odkoukat ve smyslu instinktivní lukostřelby, ale bude to dlouhá cesta na to jednak si to uvědomit a jednak umět to cítit kde se dělá chyba.
Zmiňované knihy které se tady uvádí jsou jen kopii věcí které napsali nekteří podstaně lépe. Pokud někdo che už utrácet peníze a v "něco se dozvědět" tak ať si koupi knížku Rick McKinney - The Simple Art of Winning. Nic lepšího pro sportovní lukostřelbu neexistuje.
Takže v prvním bodě vidím chybu a to zásadní. Dýchání při lukostřelbě je vědomé nikoliv intuitivní (pokud to tedy ten co poslouchal přednášku dobře zapsal) Dýchání je vědomé, nikoliv "hrudní" ale bránicové - břichem. Dýchání je základ výstřelu jelikož pomocí něj se fázuje výstřel tedy celkový výstřel od úchopu luku atd.. Základní nedostatky co většina začínajících i pokročilých střelců dělá, že nejsou schopni odnaučit se návyky kterých dosáhli při snaze zvládnutí techniky střelby. Jednak špatné držení luku (naučit se vůbec kam luk uložit do ruky) a to je spojeno i s úchopem luku. Dále nevhodné postavení lokte ruky z lukem, neznalost usazení ramene (přetahování se s lukem). Za podstatný nedostatek je vůbec znalost kotevního bodu a referenčního bodu pro provádění stabilního (opakovatelného nátahu) a to spojené s celkovým pohybem táhnoucí ruky, ramenním pletencem a zádovými svaly.
Takže ti kdo nemají tu možnost uvědomit si jasně a zřetelně techniku střelby z detaily, které je ke zvládnutí výstřelu potřeba tak ať si radějí koupí nějaké vyukové DVD pro instinktivní lukostřelbu. Je to určitě lepší než se snažit porozumnět něčemu co v první fázi není vůbec člověk sto pochopit pokud nemá několikaletou praxi. Ani z obrázků nebude většina schopna co tím autor chtěl říci. Pod dobrým vedením lze zvládnout techniku střelby během 12 hodin. Neznamená to že je střelec schopen okamžitě trefovat desetník ale za tuto dobu získá základní znalosti které dále rozvíjí bez toho, aby si byl schopen uvědomit svoji základní chybu na které dále pracuje. Protože většina naprostých začátečníků dovede těch 12 kroků potřebných k výstřelu provézt zhruba z 8-10 dobře a vždy na těch zbylých je potřeba více pracovat. Nejdůležitější ze všeho je ale použít správný systém výuky který nebude flustrovat ale účit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 11:40 am    Předmět: Citovat

Imago: To není zdaleka běžné vybavení kladkáče. Kladkáč můžeš mít i úplně odstrojený a střílet s ním "instinktivně". Hlavní rozdíl pro techniku nátahu je jiný pracovní diagram (průběh napínací síly), na počátku překonáváš maximální nátahovou sílu a na konci držíš asi třicet procent. Můžeš docela v klidu zamířit. Pokud máš navíc vypouštěč, tak drží tětivu "kleštičky" zavěšené na zápěstí a z prstů použiješ pouze ukazovák na zmáčknutí spouště, která "kleštičky" uvolní. Z toho je jasné, že návyky svalové spolupráce jsou jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 9:54 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
V Precision archery je výstřel rozpitván na 9 fází a to je teda porod, mě to zprvu úplně rozházelo moji dosavadní techniku, ale už se to praxí pomalu ale jistě slívá dokupy a z držení v mysli/paměti se to přeměňuje na přímý a jakýsi syntetický vjem tělesný - jak v rovině časové posloupnosti tak v rovině souběžné práce každého zapojeného svalu a kosti. Zde už kontrola probíhá podvědomě během desetin sekundy.

Jj, to je podle mne základ. Každá technika musí "přejít do krve" a stát se přirozeným pohybem. Pokud na ní musíš vědomě myslet, je to špatně. Takže smyslem tréninku by mělo být zejména střílet bez ohledu na úspěšnost zásahů a jen malou (nebo také žádnou) část tréninku případně věnovat snaze taky něco trefit. To Prec.Archery vypadá zajímavě, také to prubnu, až se konečně dostanu z marodní na střelnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 9:15 am    Předmět: Citovat

Re Myša:

Tak u tebe to zpevnění hrudníku asi nehraje takovou roli, že? A můžeš se soustředit na méně věcí. Jsi prostě konstrukčně jinak vyvinutý než já. A silnější taky! book
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:59 am    Předmět: Citovat

RE Re re:

Přikláním se ke každému z vás. Ovšem to shrnutí mi příjde velmi podstatné a myslím, že mě to posune v technice lukostřelby o pár let dál a blíže k sebeuspokojení.

Whaasup
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:57 am    Předmět: Citovat

Nejsem si jist. Až budu mít luk, tak si to zkusím, ale mám pocit, že nedělám nic z uvedeného. A do nedávna jsem se navíc musel vyhýbat fajfce, cigáru, či doutníku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:33 am    Předmět: Citovat

To co říkal Vidím na přednášce ve Všeticích se mi zdálo jako velice trefné shrnutí techniky výstřelu z luku, které se dá aplikovat pro sportovní i tradiční či instinktivní lukostřelbu. Když jsem se podle jeho pravidel sledoval při střelbě, tak jsem ty chyby jednoznačně cítil. Pro mě to bylo zatím nejlepší vysvětlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:24 am    Předmět: Citovat

Kladkáč s vypouštěčem je něco jiného. Držíš třetinový nátah na konci a míříš a spouštíš jako u pušky. Tam se ta koncovka musí provádět technicky jinak, to dá rozum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 2:17 am    Předmět: Citovat

Hezké body, ale není to boží desatero - střílet se dá i jinak.
Vem si takové kladkáče - co jsem koukal tak se nedá říct, že technikou nezastaveného vypuštění střílí zrovna moc z nich. Přitom kladkáče jsou nejpřesnější luky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 11:20 pm    Předmět: Citovat

Eleazar napsal:
Poznatek ze Všetic podzim 2007 dle p.Vidíma:

1.zpevnit vršek (hrudní koš a ramena) Vypnout prsa. Dech jen intuitivní
2.správně opřít luk do ruky (loket.jamka musí mířit nejlépe k zemi)
3.zadní ruka visí na tětivě (zápěstí musí být uvolněné)
4.stejná práce(v ramením kloubu) zadní ruky při sklouzávání tětivy
occasion5


... ještě ke čtyřce: myslíš na loket a "tím to jakoby táhneš"

5. nezastavovat pravou rukou a nechat tětivu volně sklouznout přes bříška, jako když visíš na skále za prsty a pomalu tě zmáhá únava ....

Ano - to je Vidím. Jako bych ho slyšel: "Kdo bude tahat?! Co ten loket?! Ty prsty jdou po tváři a za ucho - táááákhle!!!

Ještě tam někam patří, že abys mohl "zatáhnout bez zastavení" musíš se někde srovnat (tzn. ty záda, zamířit apod.) - takže se někdy učí "přednátah" např. k nosu a pak už pomalu, pomalu, pomalu zbytek.

Já a těch 5 bodů:
-Když intenzivně myslím na bod 1, vynechám 5ku, když myslím na 5ku, nemám 2ku atd.
-S přednátahem jsem se psychicky nikdy nevyrovnal!!
-Ve vrcholných chvílích se mi daří dát dohromady 2 - 3 uvedené body z 5. Při terčovkách. Při zbytku ani nemluvím, u rchlostřelby, standardní ústupovky a "babičky" to podle mě ani nejde.
-Do toho řeším celou dobu problém, které z těch bodů ano a které ne. Už se mi několikrát stalo, že jsem trénoval terčovku a střílel čím dál ničemnějc, jak jsem myslel na uvedené body. Tak jsem toho nechal a dal si rychlostřelbu. Když jsem se pak vrátil k terčovce a bez přemýšlení vysázel sadu do terče, měl jsem lepší soustřel, než za celou dobu předtím.
- Za špatně prováděnou 3ku a 4ku, které spolu souvisí, platím v sezoně daň v podobě bolestivého pravého zápěstí.
- Moje naprosto pravidelná chyba u královské ústupovky je, že střílím, střílím střílím, pak neudělám 1ku a minu, jenže mi to nedojde tak zamířím jinam a zároveň se ale srovnám (provedu 1ku) a pochopitelně minu zas .... a mohl bych pokračovat!!

No, ještě si dám 14 dní posezonní pauzu a zahájím zimní boj s uvedenými 5 body. Very Happy
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 8:43 pm    Předmět: Citovat

Vypadá to teda nabušeně sportovně matematicko-fyzicky dost hustě!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 1:35 pm    Předmět: Citovat

Poznatek ze Všetic podzim 2007 dle p.Vidíma:

1.zpevnit vršek (hrudní koš a ramena) Vypnout prsa. Dech jen intuitivní
2.správně opřít luk do ruky (loket.jamka musí mířit nejlépe k zemi)
3.zadní ruka visí na tětivě (zápěstí musí být uvolněné)
4.stejná práce(v ramením kloubu) zadní ruky při sklouzávání tětivy


occasion5
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2007 6:33 pm    Předmět: Citovat

s přírodními kompozity problém není. Vezmětež v úvahu ,že byly vymyšleny v krajích, kde bývá teplota výrazně nižší ,než zde. Viděl jsem záznam, jak Ainuové loví dřevěným šlachovaným lukem v -25°C
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2007 4:37 pm    Předmět: trénovat venku přes zimu? Citovat

Zdravím šeltiáře Wink , ale i ostatní. Nikdo zkušený se k tématu nevyjádřil tak zkusím říci vlastní úvahu.
Mám také dřevolaminát a v zimě jsem trénoval asi do -2 až -5 bez problémů nebo nějaké kolize na luku. Naštěstí byla letos mírná zima. Nechával jsem luk mírně vytemperovat, nenapínal ho hned po přechodu z tepla místnosti na venkovní chladný vzduch. Natož, abych ho bral ven již napnutý.

Za nižších teplot mají asi různé materiály- dřevo, lepidlo, laminát n. rohovina či šlachy chcete-li, jiný poměr vzájemné roztažnosti a tím i pružnosti (jiné než za norm teplot kdy se luk vyrábí - lepí, lisuje ). Myslím, že velmi nízká teplota kombinaci těchto materiálů, plus vzájemného namáhání nesvědčí. Při nízkých teplotách jsou tyto materiály prostě jinak roztažené.
O vlhkosti ani nemluvě - to je asi základní předpoklad - nenavlhlý, vysušený luk.

Vyplývá z toho, že za nízkých teplot je bezpečnější střílet z luku z jednoho kusu dřeva?

Možná ano, je to otázka spíš pro výrobce luků, jsem pouze uživatel. Možná plácám technické nesmysly, ale jsem jinak zaměřen.

Každopádně v zimě budu venku střílet dál, dokud mě někdo nepřesvědčí, že dělám skutečně blbost, nebo mi nepraskne luk Mad

Ahoj
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 3:07 pm    Předmět: Citovat

Tak na srovnání svalových skupin to stačí, ale na cvičení to už vyžaduje profesionálního lučištníka.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:18 am    Předmět: Citovat

Dobře, ale stejný počet nátahů bez výstřelu na druhou ruku je otázka pár vteřin a pro srovnání svalových skupin to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 5:30 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Komturem a je to dobré téma. A jistě to také rozvíjí ducha. Ovšem musím se negativně vyjádřit k tréninku jak na jednu, tak na druhou stranu. Protože pokud si jdu zastřílet, tak jsem rád, že si pěkně srovnám střelbu na jednu stranu, na tož pak ještě zkoušet dál a dál střelbu na stranu druhou.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 5:14 pm    Předmět: Citovat

Oboje Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 3:23 pm    Předmět: Citovat

To Mysa: Na to jak držíš tětivu(1 prstem v zámku) používáš takový ten "prstýnek", nebo máš kamennou kůži? Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 3:10 pm    Předmět: Citovat

Taky o kompenzaci na druhou stranu přemýšlím. Napínám sice luk oběma rukama a zjistil jsem, že se únava projevuje téměř současně na obou. Nicméně každá z rukou a ramen je namáhaná jinak, jiné svaly v jiném pořadí a v jiné poloze. Pokud člověk posiluje ještě cviky, které zatěžují tělo souměrně (kliky a shyby) dochází ke srovnání. Určitě pokud natahuješ luk kolem 50 liber (což je 22,5 kg) a zátěž při klikách a shybech je vyšší. U silnějšího luku to může být problém. Natahovat luk na obě strany je určitě nejlepší kompenzace. Z laického názoru bych řekl, že by střelba na obě strany nemusela přesnost narušit. Bude dobře, když se k tomu vyjádří i někdo další. V žádném případě asi není problém zařadit během tréninku střelby podobný počet nátahů luku na druhou ruku bez výstřelu. Určitě si myslím, že by se toto téma nemělo úplně podceňovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 1:39 pm    Předmět: Citovat

S tou sílou to zas takové není, střílím asi 1/2 roku a ted jsem na 40lb. Možná, že pravou mám více unavenou a pár nátahů levou mi přijde jako nic.
Jde mi o to jestli se nezhorším na tu správnou stranu, pokud budu střílet na obě. samozřejmě na levou jen slabým lukem a maximálně 10% času - nejde mi o přesnost , ale o rovnoměrné zatížení pátře a časem možná i o souměrnost těla Smile
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 1:08 pm    Předmět: Citovat

JK
Možeš byť rad. Je dobrý nápad zaťažovať obe ruky rovnako.
Nikdy som to neskúšal, ale určite neutiahnem ľavou ani polovicu čo pravou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

Měl bych dotaz. Jaké máte zkušenosti s tím, když někdo střílí na pravou i levou ruku. Abych to upřesnil, mám dominantní pravé oko, jsem pravák a luk držím v levé ruce, celkem jasné. Při kompenzačním cvičení na druhou ruku (luk držím v pravé a jakoby mířím levým okem) jsem zjistil, že by mi nedělalo žádný problém střílet i takto a dokonce utáhnu levou rukou více, ač jsem pravák. Nechci se "předělat" na leváka, ale přijde mi zábavnější cvičit druhou stranu při střílení a ne jen nezáživně gumou na aerobik.

Otázka zní jestli neztratím šikovnost na tu stranu, kterou střílím normálně a budu po ni "chtít výsledky".

Nevím jestli toto táma patří sem, ale vidím, že se tu řešila problematika dominantního oka.

Dík za diskuzi.
Jirka K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 6 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.