Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kassai vs. Grozer
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 12:33 pm    Předmět: Citovat

Jednoduché a pekné , presne to sa mi na lukoch páči , žiadne bezduché čačky .Tá konská hlava je super ...... ja som chcel hlavu kobry alebo dravého vtáka v 3D , len neviem ako presne to zrealizovať .
Návrat nahoru
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat

Ač otázka zní Kasai nebo Grozer, já jdu do Imreho :

http://tarvei.extra.hu/?ijak

a to konkrétně do "székely lófő", ve hře byl ještě "burját", taky móc pěkný, dle informace od Zoliho je Tarcsi Veres Imre:

"Tento lukař se presťahoval pred lety zo Sedmohradska (RO) do Maďarska.
Je to menej známy, ale v Maďarsku dost vysosko cenený lukař. "

To mě osobně stačí. Wink

Krouceniny forever Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 10:40 am    Předmět: HUN Citovat

Jedna stranka s vyrobky pohromade
http://www.hunarchery.com/catalog/index.php?cPath=24
SAmozrejme naprosta naaadhera je GROZER HUNNISH BOW EXTRA III COMPOSITE, ale ta cena ta taky stoji za to Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 10:41 pm    Předmět: Citovat

hm, tak potom uz neviem co robit:-) aky je potom rozdiel napr. medzi nomadbows s oznacenim G a L?
inak pekne brnenie, videl som nejake fotky na stranke:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

base 1 je celolaminát. To dělají skoro všichni maďartí výrobci. Luk je těžký, výkonově nic moc a maskují to kůží, aby vypadal historicky. Tvrdý stacking a chová se to jako vrhač holubů. Na druhou stranu tě s tím pustí skoro všude a když ho přez noc necháš v louži, nic se mu nestane
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 9:41 pm    Předmět: Citovat

no ja tam v piatok skocim a uvidim, ma na sklade dva 55 a 58 librove madarske base 1 a pozriem aj ten peceneh a baskir, tie ma tusim momentalne len 50 librove...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 9:12 pm    Předmět: Citovat

Cool

Naposledy upravil hawkwind dne čt červenec 31, 2008 11:09 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 6:16 pm    Předmět: Citovat

Ono neviete tie Kassaiove luky čo niesú označené ako laminované ,to je čistý laminát Confused ? Ono neviem si ináč pomôcť, ale ten Kassai báči sa mi viacej páči Laughing
Návrat nahoru
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 5:59 pm    Předmět: Citovat

nemám jinou radu, než zkusit si s tím vystřelit. Pokud trváte na designu, čím lehčí kassan, tím lepší luk. Zkusit si to natáhnout, zkusit, jestli má stacking a při jakém nátahu, jak moc je neklidný při výstřelu, dostřel šípem adekvátním pro nátahovou sílu.....Moje osobní požadavky na luk jsou příliš náročné. Jsem rozmazlený Laughing Sleduji, jak vypadá, jestli vypadá alespoň přibližně jako to, za co je vydáván (viz luk mongolských pastevců pana Matyáška), ergonomie, mechanické vlastnosti.....Huna bych si nevybral a stejně tak čistě laminátový luk. Pokud chceš luk s dlouhými siahy, zaujal mne tam luk"Pečeňeh", ale musel bych ho zkusit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 2:40 pm    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
no, nejdem sa pustat do odbornej debaty lebo na to nemam, ale neda mi nepoznamenat:
1. nie kazdy je ochotny investovat do luku 300 EUR a viac (napr. ja, nesutazim, nelovim, nebojujem v stepi:-) strielam vacsinou len na zahrade:-)))
2. nie kazdy utiahne 70 libier a viac (naco by mi teda bol 120 librovy luk keby som ho ani natiahnut nedokazal?), staci mi 50 a som rad ze som rad:-)
3. jasne ze chcem aby vyzeral ako luk najazdnikov, naco mi bude ohnuta palica (hul), na ktoru sa nebudem moct s radostou pozerat:-) pre mna je luk kus romantiky (indiani alebo sienkiewiczovi tatari:-) a takto tvarovany luk vo mne vzbudzuje predstavy ze som jednym z nich:-))) na to nemusim ist na krym a zit 2 roky v jurte a vyrabat si vlastny rohovinovo-neviemaky luk:-))


S timto se doslovne ztotoznuji. chci 45-50liberniho Huna s maximalni moznou verohodnosti (podobnosti) a funkcnosti pro 190cm chlapa. Za kazdy tip budu rad, poznamky typu "Pozerať sa na ne" si prosim odpuste. Diky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 8:19 am    Předmět: Re: HUN 45# Citovat

No myslím si,že v prvé řadě žijeme v 21.století,a materiály dnes dostupné se liší od těch v 10 století.Takže přesnou kopii jakéhokoliv historického luku nelze vyrobit ze současných materiálů.I ta příroda se změnila, bohužel.Ale naopak se oběvily materiály o kterých v 10.století neměli ani potuchy,třeba laminát,jeho vlastnosti jsou pro výrobu luku nenahraditelné.Právě proto,že jde vyrobit 45lb luk s Podobnými vlastnostmi jako dříve 100 lb.
Nejsem zastánce umělotin,ale někdy to prostě nejde.Navíc za pokácení tisu je mastná pokuta a stejně nebude mít ty vlastnosti jako,ten v roce 1000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 1:28 am    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
Mysa napsal:
chtěl jsem říci, že pokud někoho zajímají výsledky, nejhorší možnou koupí je luk s obchodním názvem tradiční maďarský luk , v 45 librách z laminátu. Pro atavismy platí jiná pravidla Laughing

no ale co je teda ta lepsia moznost? ak tych 70 neutiahnem?
http://www.alexbow.cz/scripts/zbozi.php?KID=15 Rolling Eyes
Návrat nahoru
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 11:24 pm    Předmět: Citovat

Ono ja mam aku takú skúsenosť z výrou sefbow a už to je celkom mrdačka, ak chceš aby ti to fungovalo podľa tvojich predstáv , nieto jazdecké luky z ktorými je niekoľkonásobná , ver tomu že tie ceny tam nie len tak . Tie luky čo viac menej iba vyzerajú ťa nenaplnia ak si fanatik Very Happy
Návrat nahoru
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 11:02 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
chtěl jsem říci, že pokud někoho zajímají výsledky, nejhorší možnou koupí je luk s obchodním názvem tradiční maďarský luk , v 45 librách z laminátu. Pro atavismy platí jiná pravidla Laughing

no ale co je teda ta lepsia moznost? ak tych 70 neutiahnem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 10:47 pm    Předmět: Citovat

chtěl jsem říci, že pokud někoho zajímají výsledky, nejhorší možnou koupí je luk s obchodním názvem tradiční maďarský luk , v 45 librách z laminátu. Pro atavismy platí jiná pravidla Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 10:09 pm    Předmět: Citovat

no, nejdem sa pustat do odbornej debaty lebo na to nemam, ale neda mi nepoznamenat:
1. nie kazdy je ochotny investovat do luku 300 EUR a viac (napr. ja, nesutazim, nelovim, nebojujem v stepi:-) strielam vacsinou len na zahrade:-)))
2. nie kazdy utiahne 70 libier a viac (naco by mi teda bol 120 librovy luk keby som ho ani natiahnut nedokazal?), staci mi 50 a som rad ze som rad:-)
3. jasne ze chcem aby vyzeral ako luk najazdnikov, naco mi bude ohnuta palica (hul), na ktoru sa nebudem moct s radostou pozerat:-) pre mna je luk kus romantiky (indiani alebo sienkiewiczovi tatari:-) a takto tvarovany luk vo mne vzbudzuje predstavy ze som jednym z nich:-))) na to nemusim ist na krym a zit 2 roky v jurte a vyrabat si vlastny rohovinovo-neviemaky luk:-))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 8:25 pm    Předmět: Citovat

taky je to luk pro nenáročné Wink Jak tuhle povídal Hawk, tyhle luky fungují až tak od 70 liber. Spíš více. Pokud má luk výrazný kassan- řekněme napínací páku- nelze udělat úplně lehoulinký, z důvodu minimální pevnosti. Zkoušel jsem sundavat hmotnost na minimum na hranici únosnosti, ale tohle ti žádný výrobce neudělá. Pořád by řešil reklamace a navíc většina lidí co si tyhle luky kupuje potřebuje, aby to vypadalo jako zbraň středověkého nájezníka. Ale ti je neměli ve 45 librách. To by byli každému pro smích. Takže blbý luk kopne jak kůň . Dobře udělaný zbytkovou energii víceméně pohltí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 2:58 pm    Předmět: HUN 45# Citovat

Tak jsem si to tady procital a mel bych otazku (doufam, ze to nebude uuuplne mimo misu). Kdyz porovnam stranky 'Nomad' and 'Grózer' tak pri mem vyberu (chtel bych HUNA cca 45lib) tak na Grozerovych strankach maji "huni" jaksi na muj vkus zvlastne a dost hodne tvarovana "ramena". Na "Nomadskych" strankach uz vypada podtsatne lepe, ale je tam jenom laminak a pripada mi drobet "lacine" a to nejen cenou:-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 10:43 pm    Předmět: Citovat

česky a moravsky bratia nebudu asi vediet- to je v preklade -" Velmi pekny luk(alebo pekne luky ?) - taky dobry v nomadstine ani ja nie som... Shocked
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 2:37 pm    Předmět: Citovat

eon napsal:
http://www.youtube.com/watch?v=LUwK6l2n558&feature=related


Nagyon szép íjak! ako hovoria nasi madarsky bratia:-) (citat z diskusie k tomu videu, sam by som take zlozite suvetie nedal dokopy:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

erze napsal:
Nazdar priatelia,
dnes ma môj priateľ upozornil na novú (aspoň pre mňa zatial neznámu) web-stránku Csabu Grozera

http://www.nomadbows.com/

S pozdravom
Zoli
http://www.youtube.com/watch?v=LUwK6l2n558&feature=related
Návrat nahoru
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 5:38 pm    Předmět: nomadbows Citovat

od csabovej sekretarky noemi:-)

Both 'Nomad' and 'Grózer' bows are made by Csaba Grózer and from the same workshop.

The quality and performance are the same, though the 'Nomad' bows are a bit more simple - the look, the apperiance and the technology of them - than the 'Grózer' bows, therefore they are a bit cheaper.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Poutnik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Všude a nikde, jinak prozatim Kladno

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 11:48 pm    Předmět: Citovat

tak jestli tam pojedes v tom cervnu, tak bych se stejne rad pripojil, kdyby to bylo mozne... muzes mi dat prosim za vcasu vedet?

Jinak jsem se chtel zeptat, kdyz uz si chci poridit turka, umite nekdo natah pres palec a pripadne mirit? :c)
_________________
HŇ, HŇ, HŇ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 5:05 pm    Předmět: Citovat

tak ke Grozerovi asi nejedu. Ne teď. Jednak se mi to časově vůbec nehodí a jednak se mi Havran konsolidoval a on tam stejně nemá nic, co by se alespoň blížilo. Nechávám to na červen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 10:36 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak, Poláci říkali, že je to nějaká 7, já to pořád hledal na tý jeho domovský stránce a nic. Tak Csaba branchuje, to je teda šikula Very Happy
A povšimněte si těch cen, 250 euro za L7 turka to je půlka co Turek TRH!
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

tý bogo. To vůbec neznám Shocked Laminovaný turek, to bude to, jak měli Poláci. Píše extrémně rychlý - to je tedy hwarang o dost rychlejší- ale oni měli takové slabotinky. Wink Zdá se, že u modelu "Pečeněh"odstranil mou obvyklou výhradu k váze kassanu. Ale to je laminát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
erze
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 8:58 pm    Předmět: Citovat

Nazdar priatelia,
dnes ma môj priateľ upozornil na novú (aspoň pre mňa zatial neznámu) web-stránku Csabu Grozera

http://www.nomadbows.com/

S pozdravom
Zoli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 10:54 am    Předmět: Citovat

"TRH" a "laminated" varianty jsou asi jeho nejlepší. ty "base" jsou někdy jen laminátové odlitky.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Poutnik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Všude a nikde, jinak prozatim Kladno

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 10:46 am    Předmět: Citovat

Ja si to myslel, ale radeji se zeptam :c) Proste cenu ma jen Basic a nebo Extra 3, ktery si zatim nevychutnam a ani cenove zatim neni v mem dosahu :c) Dik
_________________
HŇ, HŇ, HŇ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 10:45 am    Předmět: Citovat

Výhody pouze estetické. Extra je zdobený rohovinou a snad má i lepší kůži. Ale čím víc toho nalepíš, tím luk obvykle hůř střílí.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Strana 13 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.