Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby z luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víte co to znamená "strhnutí výstřelu"?
ANO
83%
 83%  [ 15 ]
NE
11%
 11%  [ 2 ]
Již jsem o tom slyšel, ale nevěnuji tomu pozornost
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 18

Autor Zpráva
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

A na nohou má lyže a v rukou hůlky...že Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 12:20 pm    Předmět: Citovat

Přirovnání lukostřelce k lyžaři se mi moc nezdá....
Jízda na lyžích je řízený pád. Nakloněný lyžař stojí ve skutečnosti kolmo, ale k šikmému svahu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 8:26 pm    Předmět: Citovat

Neplette jsem mireni po sipu.. to nema s instiktivni lukostrelbou a ai s tou sportovni zadny valny vyznam.

Jsou to dva styly, kazdemu vyhovuje neco jineho. U luku bez operky na sip je pohodlnejsi luk naklopit. Tak se tim eliminuje vliv nestredovosti luku. At si kazdy strili co chce, ja myslim ze sportovni styl je lepsi, Jarda majiny nazor a je to v poradku.

U mongolu je to jeste jinak ...

At si kazdy skusi a vybere ... Snad e uz Lucinek rozhybe a da sem ten clanek co jsem napsal...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 3:27 pm    Předmět: Citovat

Tvůj příspěvek byl zaměřen na postoj u instinktivní lukostřelby. Zda být v uvolněném postoji - uvolněná kolena a pánev, předkloněný trup i s hlavou nebo pouze stačí mít skloněnou hlavu.
Ty jsi polemizoval nad tím že když ti Vidím řekl Proč zapojuješ další svalové skupiny, které udržují tvé tělo takhle ohnuté- zeptal se mne S.Vidím.
Musím s ním souhlasit. Lukostřelba má být v relaxačním postoji. Podobně jako když cvičíte tai chi.
To vám napětí v zádech při předklonu nedovolí.


Já ti vysvětlil že to je hloupost ( viz lyže) a že to tak není. Vzpřímen zapojíš více svalů a že to rozhodně nemůže mít vliv na nějakou přesnost.

Jistě sklon hlavy je možné řešení ale není nahodou lepší trénovat jeden postoj s vědomím že mé střílení bude i v terénu nebo na 3D kde to budu 100% pořebovat?? Myslím si že je. Proč říkat lidem skloňte jen hlavu a stujte jako prkno. Ono potom když budeš v nějaké složité terenní situaci to nějak dopadne??

Viděl jsi postoj brokového střelce který čeká připraven na výlet asfaltového terče v jaké je koncentraci a jak vypadá jeho postoj?? Stojí vzpřímen jen s přiloženou hlavou?? Stojí nahrben- nakloněn s uvolněnými koleny (postavení chodidel a nohou je jiné) ale jako příklad to je myslím výstižné

Já jsem nikde nepsal že instinktivní lukostřelec má větši znalosti o těle než ty nebo Vidím. Já ti psal, že sportovní lukostřelci kteří X let střílí ze sportovních luků kde mají mířidla, stabilizátory, atd a ty jim je sundáš tak jsou vedle a hledají jiný opěrný bod kterým mohou mířit a to je po šípu a že využívají pouze vzpřímeného postoje který znají ze sportovního stylu . A to má s technikou u tradičních luků (flatbow, moderní longbow + lovecký recurve) společný jen název protože ta technika je jiná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Řekl jsi přesně to, co já, se mi zdá. Very Happy
Tvojí reakci jsem také očekával Very Happy

Na lovu jdeš přikrčen abys nebyl spatřen - to jsme napsali oba
Při teréní nerovnosti se musíš přizpůsobit - to samé
Na terč je lepší skloněná hlava než se předklánět viz H.H.
Na závodech nemusí být nikdo primárně předkloněn.
Standy a všech nás se zastanu. Nemusíš být inst.lukostřelec abys měl znalosti o těle a věděl jak funguje.

Jak připodobňuješ a vysvětluješ postoj v knize kterou jsi vydal k postoji
střelce z dlouhé zbraně, se myslím mýlíš nebo střílíš lukem který má zpětný ráz a tomu nevěřím Very Happy
Ahoj
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

To je zajimavý postřeh.

Zkus si odpovědět na jednu otázku. když lyžuješ tak stojíš jak?? Máš mírně pokrčená kolena a stojíš v mírném předklonu. Dalo by se řící že tvůj postoj je uvolněný. Myslíš si že tímto postojem zapojuješ více svalů??
Já myslím že ne. Více svalů zapojíš když stojíš rovně. To samé je i postoje u tradiční lukostřelby. Střelec má být v uvolněném relaxu připraven na výstřel za každé situace a v jakémkoliv terénu. (Střelec pronásledující zvěř se těžko bude pohybovat vzpřímeně) Specifika střelby z tradičního luku je rozdílná od sportovní potažmo BB luků. Naklonění luku pro lepší mířící obraz, postoj atd.

To co ti říkal Vidím tak podle výše uvedeného je naprostá hloupost - tedy pokud není tvůj postoj a předklonění enormní. Za druhe nevím jak se pan Vidím o instinktivní lukostřelbu zajímá, ale myslím si, že zná pouze to co umí sportovní lukostřelci. Jistě střelci BB ze sportovního luku nejsou schopni střílet jiným stylem než tím co jim to dovoluje vybavení a to co se naučily. Představ si že střelec který střílí X let sportovním lukem na kterém má samozřejmě mířidla a dáš mu holy luk tak bude střílet jak?? Bude vedle protože se nemá čeho "chytit", proto všichni koukají po šípu...což je jejich jediné možné řešení - další pomocná berlička. Protože když ukotví pod bradou nic v ten moment netrefí. Důvod je jasný nemají vytvořen v hlavě jiný mířící obraz než pouze ten... oko, mířidlo, terč. Proto ten jejich vzpřímený rovný postoj a míření po šípu protože to je jediné možné řešení které se naučily. Toto je zásadní rozdíl mezi sportovní a instinktivní střelbou.

Ano Howard Hill střílel tím stylem že měl nakloněnou pouze hlavu do linie nakloněného luku. Ale to kde to praktikuje je vidět pouze u střílení kdy střílí někde do terče, nebo něco sestřeluje. Viděl jsi někdy jeho lovecká videa?? pokud ne tak se po nich podívej.
Hill měl i specifický styl výstřelu ale i v něm jdou vidět ty základní prvky praktikované u instinktivních střelců. V neposlední řadě byl mistrem stringwalkingu a díky jeho nepřetržité serii vítězství v závodech bylo kvůlu němu zakázáno používání tohoto stylu protože všechny ostatní přestřeloval o desítky bodů.

Takže instinktviní lukostřelba potřebuje uvolněný postoj - mírně pokrčená kolena, uvoněný trup s mírným předklonem, který dává podnět pro sklonění hlavy do nakloněné linie luku, tak aby linie očí byla kolmá na linii luku. Tento postoj je pak adaptabilní ne terénní nerovnosti lépe než vzpřímený postoj s nakoloněnou hlavou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 11:40 am    Předmět: Citovat

Na zdraví.

K zamyšlení či zamýšlení.

Jistě jste si všimli, že mnoho střelců hlavně tradičních se předklání jako když si chtějí lehce pšouknout.
Někdy to vyžaduje terén - bez debat.
Jindy nechcete aby vás terč vidělSmile)
Já si taky pšoukal.
Dnes si myslím, že to je zbytečné a nepřispívá to k přesnosti.
Proč zapojuješ další svalové skupiny, které udržují tvé tělo takhle ohnuté- zeptal se mne S.Vidím.
Musím s ním souhlasit. Lukostřelba má být v relaxačním postoji. Podobně jako když cvičíte tai chi.
To vám napětí v zádech při předklonu nedovolí.
Přemýšlel jsem proč ,tak "samozřejmě" stojí tradiční a ne BB střelci nebo ti co si tahají šíp až před oko jak je vidět i u TRLB.
Odpověď je podle mne tato:
Je optimální pokud máme oko a šíp na jedné přímce. To spňují BB kteří tahají tětivu k nosu a ti co se šimrají končíkem na panence.
Pokud však někdo kotví na boku obličeje je svislá od oka mimo svislé od končíku. Jsou to dvě rovnoběžky směřující k zemi.
A nyní jsme u kořene. Lukostřelec který se naklání dostává postupně oko nad šíp a svislice se spojí v jedinou přímku.
Jak z toho ven?
Podívejte se na fotku nebo video s H.Hillem.
Předklání se? NE! Jak to dělá? Skloní pouze hlavu. Co tím získá krom toho, že nemusí namáhat bederní a břišní svaly?
Aby mohl uvolnit a svěsit hlavu, tak musí uvolnit i ramení pásy. A máme tady další relaxované svaly.
Tak skuste si to podle mých poslední výzkumů a řekněte.
Jirka H.

Jo a neohánějte se Japonci apd - Ti jsou jiníSmile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 10:04 pm    Předmět: Citovat

Jed sa dáva na šípky do fúkačky. Tento šíp- polooštep ho nepotrebuje.
Nepoznajú nakreslené kruhy ako terč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

Ten postoj tých indošou my príde podobný ako stredoveký anglický pri streľbe do diaľky s dlhým šípom , plus treba rátať že je to iná rasa čo má tak prirodzene krivé nohy angel7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 8:43 pm    Předmět: Citovat

otrávené nebudou. A kdyby, tak by to bylo kuráre a to jde normálně jíst. Akorát nesmíš mít kurděje, nebo se při jídle kousnout do jazyka. Jak se to dostane do krve, máš to spočítaný Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 5:45 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
O ich presnosť by som sa neobával, trénujú to od narodenia. Videl som jedného v tv ako triafal pomaranč asi na 15 m- každou ranou.


Tak to je dost slušné. A to budou mít, zřejmě , i otrávené hroty! Po požití pomeranče pak zemřeš! Laughing
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
http://zpravy.idnes.cz/obrazem-vrtulnik-vypatral-v-amazonii-izolovany-indiansky-kmen-pwc-/zahranicni.asp?c=A080530_090619_zahranicni_jw

Zajimavý je poslední obrázek dvou naturálních lukostřelců a zejména techniky postoje......

Evidentne strieľajú na votrelca nad hlavou kolmo hore preto postoj nebude prirodzený.
O ich presnosť by som sa neobával, trénujú to od narodenia. Videl som jedného v tv ako triafal pomaranč asi na 15 m- každou ranou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 10:13 am    Předmět: Citovat

Díky všem za informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 6:30 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Jaroslav Kejval napsal:
Zajimavý je poslední obrázek dvou naturálních lukostřelců a zejména techniky postoje......


No jo! Já bych jim to ale nevyčítal..prostě je to úměrné úrovni jejich oblečení, té chajdy za nimi a tak... Na olympiádu do Londýna asi nechtějí, tak ať si střílí, jak chtějí, hlavně, že sem tam něco trefí a najedí se. Zdá se, že objev zemědělství a chovu bude pro ně požehnáním.. Wink Taky pasti na zvěř by jim dost pomohly. V každém případě zatím nevyhynuli, takže se evidentně občas trefí. scratch

Taky bych byl shovívavý. Na chrániče prsů od Hoyta si budou muset počkat ještě tak 12000 let evoluce. A špagátkem přez bradavku bolí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 12:41 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Zajimavý je poslední obrázek dvou naturálních lukostřelců a zejména techniky postoje......


No jo! Já bych jim to ale nevyčítal..prostě je to úměrné úrovni jejich oblečení, té chajdy za nimi a tak... Na olympiádu do Londýna asi nechtějí, tak ať si střílí, jak chtějí, hlavně, že sem tam něco trefí a najedí se. Zdá se, že objev zemědělství a chovu bude pro ně požehnáním.. Wink Taky pasti na zvěř by jim dost pomohly. V každém případě zatím nevyhynuli, takže se evidentně občas trefí. scratch
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 12:30 am    Předmět: Citovat

Buton něm. Plunger) od f. Beiter zde: http://www.wernerbeiter.com/de/informationen/datenblaetter/Plunger.pdf

Nebo zde http://www.wernerbeiter.com/de/produkte/plunger/plunger.php
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JaP
Nováček
Nováček


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 22
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 10:56 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem vzal nejlevnější buton od f.CARTEL za cca 160 Kč a se slabší pružinkou je rozsah 60g - 250g, silnější začíná na 90g a končí na 400g.
_________________
Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 3:07 pm    Předmět: Citovat

Tuhost základní pružiny v buttonech je od 1 do 5 N, od 3 - 9 N a od 5 - 14 N. podle tuhosti pružiny, kombinace a výběr tuhosti pružin dále podle spine šípů. Od 3 - 9 N je podle mne standart
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 12:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Jardo, neviem, čo je button a zaujímam sa o holé luky, ale viem, čo je pružina, takže obrázok by mi pomohol i keď to nepotrebuješ, vieš si poradiť i sám Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po listopad 17, 2008 6:41 am    Předmět: Citovat

To máš tak, Sane,
jednak tady ve Zlíně a okolí neexistuje obchod, kde něco koupit, každou blbost na dobírku (koupíš něco za 5 Kč a postovné je 120 Kč), jednak i pro ty testy je potřeba to nějak rámcově nastavit - aspoň zhruba, abych nebyl úplně mimo. Ptal jsem se i Vidíma majlem, ale odpověď byla asi taková, že je všechno relativní.
No a hlavně a prostě mě to zajímá.
Divné je, že nikdo ze 6 miliard lidí na zemi neví, jestli ke stlačení pružiny buttonu o 1 mm je potřeba síla:
a) 1 gram
b) 3 kilogramy
c) 6 tun
(Newtony do toho raději už nepletu) Razz
Tak čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 7:17 pm    Předmět: Citovat

Jardo,

nedelej zas z toho proboha jadernou fyziku. Betier dodava button se trema pruzinkama. coz ti pri sroubovacim sneku pokryje cely zastup Newtonu.

Takze skus klasicky test operene neoperene.

san
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 2:49 pm    Předmět: Citovat

Psalo se tady o buttonech.
Já jsem si ho vyrobil, ale nikde nemůžu najít, jakou tuhost asi tak při středním nastavení má mít. Já to měřím tak, že (přes nějaký lehký kolík) tlačím proti misce kuchyňské váhy a když se ztlačí (ten button) asi tak o 1 mm, tak odečtu, co ta váha ukazuje. Teď to mám asi 250 g. Jaké je tak obvyklé rozmezí?
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
http://zpravy.idnes.cz/obrazem-vrtulnik-vypatral-v-amazonii-izolovany-indiansky-kmen-pwc-/zahranicni.asp?c=A080530_090619_zahranicni_jw

Zajimavý je poslední obrázek dvou naturálních lukostřelců a zejména techniky postoje......
Super článok .Skoda že takých info nie je viac ,možno by si zbohatlíci prestali kupavať parkety z brazílskeho dreva ,čo však ťažko povedať vzhaľadom na obmedzenosť ..... .
Návrat nahoru
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 1:00 pm    Předmět: Citovat

http://zpravy.idnes.cz/obrazem-vrtulnik-vypatral-v-amazonii-izolovany-indiansky-kmen-pwc-/zahranicni.asp?c=A080530_090619_zahranicni_jw

Zajimavý je poslední obrázek dvou naturálních lukostřelců a zejména techniky postoje......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si teprve po odeslání všiml kolik tam mám "u".
Ještě tak dvě a bylo by to fakt dokonalé. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 7:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
mazat se nedopuručuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 1:04 pm    Předmět: Citovat

imago

rukavice zavisi, ja tab nemam rad, ted jsem si koupil tenkou rukavici a zatim lepsi nez ta tlusta co jsem mel.

Nekteri to pry mazou indulonou, ja to pouzivam na sucho.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 12:43 pm    Předmět: Citovat

Kvalita rukavice nebo tabu je rozhodující. Velký vliv na let šípu a soustřel.
Špatná kůže, shrnutá, prodřená to vše rozhazuje šípy. Vyměnit, experimentovat, sledovat stav soustřelů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 10:44 am    Předmět: Citovat

Griffin napsal:

Zkus, protože pokud se ti to opakuje (tzn. z 5m vždycky vlevo atp.), tak má naprostou pravdu. Já jsem myslel, že to máš rozházené různě.


Ruzne to mam taky , hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 10:18 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
... ukaze to ted realita ve Svojanove. ...
Uvidime se tam ?


Neuvidíme - tento týden mám pauzu mezi faktickým ukončením halové sezony pro mne a 3D zahájíme až týden po Svojanově v Mladé Boleslavi. Do konce dubna budu ještě střílet Bare Bow i na 3D, protože chci v dubnu ještě na terenní. Rolling Eyes
Tak je tam pořádně prožeň!! Ať si Joe nemyslí, že si v TRRB může dělat co chce! Minule jsi mu šlapal docela na paty. Jo a jede i MH, ten ti to taky asi nedá zadarmo, budeš muset něco nastřílet!! thumbleft

SanDuro napsal:
Kdyz mi zustanou nake sipy skusim "Kejvaluv test na 50 metru" esli vubec trefim do terce.


Zkus, protože pokud se ti to opakuje (tzn. z 5m vždycky vlevo atp.), tak má naprostou pravdu. Já jsem myslel, že to máš rozházené různě.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 4 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.