Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tilerovani
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 7:55 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav neni to symetricke, Spodni cast 26 cm , horni 21 cm, kde je shelf,

Ja mam jeste nalepenou zakladku a tak mam pomer 28, 19....

Presne v pulce je nejvetsi vybrani madla kde luk drzis, kdyz udelas z tohoto bodu kolmici, tak se ti ta kolmice dotkne temer mezery mezi druhym a tretim prstem, protoze to je cast kterou taham luk, prstenicek se zapojuje v nezbytne nutne mire. To znamena ze stred bodu natahu je presne proti vybrani madla kde se opiram mezerou mezi palcem a prstenickem leve ruky.

To zarucuje ze luk nebude kopat nahoru ani dolu.

Kolmice ze zakladky konci 10 mm po knocking pointem. Tiler je upraveny tak aby sipy letali rovne ( opereny a neopereny test)

V praxi to znamena ze vrchni rameno je na doraz, spodni rameno je povolene o dve otacky, cize ma vetsi uhel jak rameno vrchni.

Akorat toto Jarda Kejvalu pochopit nechce.

Sipy z toho litaji bez jakehokoliv problemu, pouzivam levne karbony Powerflight spine 500, hrot 100 grainu. Pericka 3 palce olepene trosku do vrtule, protoze Powerflight neni zrovna nejpresnejsi trubka a tak sip musi rotovat.

Zakladka je obycejna plastova.

Mam ti to vyfotit ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

Pýtal som sa pretože povedzme na holom luku res. podobných veciach je je rúčka rovnako dlhá (sa zdá ) ako to okno ,šíp v strede a všeto teda symetrické ,takže jediné čo by mohlo byť v nerovnováhe je ten 2prst pod šípom ... Laughing logik teoretik . Ono ked som robil ten asimetrický agát z brutál dlhším horným ramenom tak na vyváženie muselo byť spodné slabšie (dorábal som to neskôr ked mi začalo vadiť že ten šíp ťahám dolu vdaka nerovnováhe ,napriek tomu to pri str. neplavalo čo je zaujímavé) dorábal som to cez dve kladky čo pekne ukázalo chybu ,po zatažení bola 15cm od lôžka Rolling Eyes hore.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 7:13 pm    Předmět: Citovat

Ja jsem nemluvil o sportovnim luku ale loveckem kratkem recurvu. Jedine co ne na nem sportovni je moznost nastavit tiler a ILF mount na ramena.

Luk je nastelovan tak, ze mam zvysenou zakladku, protoze strilim tri pod a tim se mi stred tahani dostane bliz ke stredu luku. Tim vlastne skracuji vrchni rameno.

Proto je ten tiler takovy jaky je. Soustrel mam solidni a strilim to instiktivne bez mireni. Kotvim to stejne jako sportovni luk ukazovacek v koutku ust.

Do 30 metru strilim instiktivne, pak mirim pres sip. Point on mam na 45 metru pri trech prstech pod. Kdyz dam jeden nad a dva pod strili to presne na 60 metru.

Stringwalkovat se na tom neda protoze ten luk je kratky (62palcu) a ramena jsou karbonova, takze jsou mnohem "mekkci"cize jdou za tetivou. Takze tak.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 7:03 pm    Předmět: Citovat

Tak ma napadlo SanD si písal tuším že maš spodné rameno luku slabšie , nebude to pre tie dva prsty pod šípom a tým že šíp ide športovom luku stredom? Prosím nekameňvať ma Very Happy o športovom luku viem kulové ,navyše som vdaka názvosloviu a dlžke tú vašu hádku nečítal celú . Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 6:40 pm    Předmět: Citovat

imago: tak bych mohl na hale očuchat pětistovku

Tak to budes frajer, u nas myslim 500 nikdo nedal. Ja jsem mel nejakych 446 nebo kolik.

Ale sezona jeste jenom zacina ... Pres svatky budu trenovat.

V lize si paty ja jsem sedmy, kurna musim pridat

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 6:12 pm    Předmět: Citovat

Jardo,

1. ten riser nema stejny uhel ramen

2. ramena maji nestejnou geometrii

Jak by si si predstavoval ze mam zmerit silu ramen ?

Coz se tyce tileru kdyz krouhas luk z dreva, tak to krouhas tak aby mel luk spravny tvar , das to preci na tiler a vidis. Pak z toho par krat vystrelis a vis co to dela. Kdyz jedno rameno kope tak ho upravis.

Coz se tyka seriove vyroby je na to kopyto a slus. Laminat , dyha , laminat. Kdyz se tech luku udelal hafo vis co to udela.

Kdyz na to das tetivu a strelis vis co to dela, pro zajimavost si muzes tiler zmerit.

A uz mne to vazne nebavi , omilas to same. Kladkovyma lukama se neohanej vis o nich prd.
V lukostrelbe nejsou zadne dogmy ale jen doporuceni a spousta promennych.

Luk je natolik slozita souvstazna soustava ze zel bohu tvoje zjednodusene pojeti modelu ti to neumoznyje pochopit.

Vse co jsi si si precetl nejsou dogmy a to ty nechapes. Jsou to jen obecna doporuceni jak a kde zacit. Pak se pokracuje dle nejakeho navodu jak to zlepsit. Ani tento navod neni dogma. Ale dobry navod nechava dvere otevrene a upozornuje te na dalsi moznosti.

Jako se treba doctes ze nekteri lukostrelci sice pouzivaji operene neopereny test ale nesetreluji to presne ale nechavaji neopereny sip mirne vlevo dolu od operenych. Tvrdi ze takto setreleny luk odpusti vic chyb pri vystrelu.

Takze sip mirne koncikem nahoru a vlevo bude mene pravdepodobne kolidovat s nejakou casti luku u nedokonalem vystrelu.

atakdale atakdale, Takze funguje jenom empirie a vysledky.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 5:54 pm    Předmět: Citovat

Dobre Very Happy , pan Kejval ale ja som sa nevyliahol včera z vajca .
Citace:
Dunihlav ale to víš že se dá dosáhnout toho aby se ramena vraceli stejně aniž by jsi to musel měřit. prostě budeš střílet a posouvat lůžko šípu po tětivě tak dlouho až dosáhneš bodu kde ti šíp neplave.
Tak to by bola riadna otrava . Ja to robím ako som x krát napísal, takto : Dám luk napnutý s nahrubo spraveným tilerom na stenu ,pripevním rukoveť ,stred ,tdd..(20 cm od steny) ,napínacie lanko dám na miesto na tetive kde dávam pri strelbe palec(lanko potom pôjde cez kladku dolu, a z čo največšej diaľky už iba kukám , naťahujem a obrusujem aby sa mi ramená ohýbali rovnomerne .A takto sa dopracujem k tomu bodu s ktorého šíp plavat nebude Very Happy . v priebehu dotilerovávania , jednoduché jak facka nie ? Dá sa dať na tetivu namiesto háčiku aj malá kladka aby to po tej tetive jazdilo a spraviť si tú palcovú značku na ťetive kde by mala kladka ostať na finsch ked je luk napnutý ,facka nie? A toto som sa učil sám a je to 100 percent tá najlepšia vec ,a najrýchlejšia zároveň .Až ma sere že som to sem dal verejne . Tieto veci som nemusel nikde vyčitávať ,,celkom samo seba som došiel k tomu že je to potreba tak ma sere ked ma niekto zhovaduje na základe vecí čo musel niekde vyčítať preto že mu to pred rokom 97 nenapadlo . Pri tomto spôsobe sú veci čo ste popísal dolu ,merania atd., bezpredmetné pretože sa to došteluje samo sebe. S pozdravom Igor V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 4:48 pm    Předmět: Citovat

Jardo Kejvalů,
co to tady blábolíš,že kladkové luky mají nulový tiller ramen. Jde vidět,že o kl. lucích víš h...o.
Na kl.luku mohou být kladky různého tvaru a různých velikostí a aby bylo horní a spodní rameno ve stejném pracovním záběru,tak se musí takzvaně časovat. No a to se děje nastavením tilleru. violent1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 2:36 pm    Předmět: Citovat

Bohužel mně ta videa nejdou otevřít takže ti k tomu nic nemohu sdělit.
¨
Dunihlav ale to víš že se dá dosáhnout toho aby se ramena vraceli stejně aniž by jsi to musel měřit. prostě budeš střílet a posouvat lůžko šípu po tětivě tak dlouho až dosáhneš bodu kde ti šíp neplave.V ten moment jsi dosáhnul rovnovážného bodu bodu ramen.(odpověz si sám..proč ten šíp plave?? protože ho některé rameno v průběhu výstřelu stáhne protože je silnější a ten moment se přenese na pohyb šípu...nebo naopak proč není lůžko šípu uprostřed kolmo na opěrné místo na luku)
Taháš v ten moment vyrovnaně a ramena dojdou stejně. No a když si potom uděláš kolmici k bodu kde šíp opíráš o luk a změříš si rozdíl od té kolmice ke konečné výšce lůžka šípu na tětivě tak dostaneš nějaký rozměr. pro Recurve luk který má nějaký druh zakládky je tato hodnota od 3-9 mm, Recurve lluk bez zakládky 6-12 mm, longbow 9-15 mm. Samozřejmě to je přibližně ale pokud to tak vyjde je to ok.

Vem si ten fakt že kladkové luky mají nulový tiller ramen a lůžko šípu skoro kolmo. drží tětivu pouze v 5 milimetrech ve vypouštěči tak nepotřebují pohyb ramen jinak regulovat protože nevytváří prsty nepoměr. Pokud ale chtějí střílet z kladkového prsty musí změnit tiller a lůžko posunout.


Hodně lukařů co vyrábí luky tak zastává názor že pokud je lůžko co nejbíže ke kolmici tak to je vizitka toho nejoptimálnějšího tilleru. To je také jeden z důvodu proč se vyrábí dřevolaminátové luky tzv. na míru pro individuální potřeby střelce.
To samé je i u těch dřevěných selfbow luků. O tom máš ten článek. Tam vyloženě píše že například k dosažení tilleru zkracují spodní rameno o 1 palec na délku luku.
Tyto informace znám už od roku 1997 kdy se tak masově nepoužíval internet, a ani to tam nebylo ale díky příteli který dělá desítky let celodřevěné luky a ve svých dopisech toto popisoval.

A po pravdě ti řeknu že už jsem toho napsal o tom dost a je škoda že si tady sedíte na uších.

Udělej mi tedy aspon ty radost a až budeš zase dělat nějaký celodřevěný luk pokus se na něm udělat tiller. Je jedno jestlo otočíš luk nebo se zaměříš na jedno rameno, případně jedno zkrátíš o palec. A napiš tady jak se ti luk choval. Jestli jsi cítil změnu atd. Ber to jako něco nového co jsi ještě nezkoušel budeš aspoń první

Moje poslední reakce na toto téma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 1:47 pm    Předmět: Citovat

Pan Kejval máte pravdu ,ale skúste uznať že sa dá dosiahnuť aby sa ramená vracali zarovno aj bez toho aby som čo len čiahol po pravítku ,pjosim pjosim . Tu ešte raz http://www.youtube.com/watch?v=iWhcDiZt1Jw je to v štvrťke videa(aj ked tam to vlastne moc nevidieť,dokonca sa zdá že sa tam ramená ohýbajú blbo a háčik má moc v strede . Ja sa potom ospravedlním že som uletel . . Na tom vašom odkaze je to čo tu už x krát padlo ,teda nakoľko mi moja obmedzená angličtina dovolila to rozlúštiť .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 12:08 pm    Předmět: Citovat

Tak Sane narozdíl od tebe ti aspoň odpovídám

ty jsi mi neodpovědel ještě tady na to

Ty máš te´d horní rameno silnější než spodní. (Spodní je slabší) Což jsi zjistil měřením
Máš 3 prsty pod šípem takže fakticky spodní rameno táhneš ještě více něž horní.
Takže i když cheš nebo nechceš vytváříš na ramenech luku silový nepoměr. Spodní rameno je nastaveno jako slabší a prsty to ještě více přetahuješ o proti hornímu. ( takže si nemohu pomoci ale spodní rameno je podstatně slabší než horní)

Při vypuštění si sám odpověz které rameno dojde cíle dříve???


Potom jsem neslyšel ještě tvoje ANO spletl jsem se když jsi tady všem tvrdil že:


Akorat jsem chtel rict ze merit tiler privyrobe luku je nesmysl. Jak lukar tak ja jako strelec poznam po trech sipech jestli je tiler dobre a luku se da strilet.

Protože ten odkaz co jsem ti uvedl o tom jasně hovoří že při výrobě se tiller luku dělá a to vždycky
http://www.stickbow.com/stickbow/bowbuilding/tillering.html


Vrátím se k tomu videu.....jenže i když se ten šíp nepatrně prohne tak ,díky tomu tilleru v té konečné fázi než končík opustí tětivu vyletí šíp rovně protože ramena došla stejně do stejného bodu.... a díky tomu že tiller a výška lůžka šípu byla nastavena ideálně letěl šíp rovně. Proč si myslíš že někteří střelci mají ohoblované zakládky....protože mají špatný tiller a špatnou pozici lůžka na tětivě protože ten průhyb který ty popisuješ je příčinou toho - plavání šípu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

Ono by nezaškodilo skontrolovať aj sériové lamináty cez dve kladky ,je to možnosť ako vyradiť zmäky čo delfínujú a zabere to 5 minút .Ale kto som ja aby som mudroval že. A takto nejak to vypadá ,ten hák sa dá dať presne kde treba http://www.youtube.com/watch?v=iWhcDiZt1Jw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Dunihlav ty jseš prdlouš...na co by mi byl kladkový tilerovač. Mám na stěně tilerovací tyč a velkou mřížku. Používám to pouze když dělám nový model a testuji formu. nedělám celodřevo takže mi to je k ničemu. Opravdu nech si ten článek přeložit posunetě to ve tvé výrobě zase kus dál.
Ide o to že ste sa obrátil na ľudí čo robia celodrevá ,,že kolik z vás delá to rameno slabší a o kolik " ale tý rozumnejší to nerobia na tyči ale cez kladku a tam nič netreba merať. Ja som ani nemal šainu ako to merať.Na stene nemá žiadnu mriežku iba bielu stenu ,niečo ako biele plátno za arabským koňom.Ono sa proste lanko dá na tetivu na ten váš nockpoint či ako, a je vydeláno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

Jardo,

ze se mi omluvis bych NIKDY necekal.

ze si nepriznas ze si se mylil jsem vicemene ocekaval

Ale ze budes popirat ocividnou realitu jsem opravdu necekal.

To posunuti je o jedna a pul tloustky sipu a nesrovna se.

Mej se hezky

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:47 am    Předmět: Citovat

Sane, tak to video je po dlouhe době jedno z lepších co jsem viděl. Musím ti ale oponovat. Hned v úvodní sekvenci jsem si přiložil k obrazovce pravítko a sledoval jak velké je to zhoupnutí. Ano je tam vidět pohyb dolů ale je to nějakých cca prvních 20 cm na délku a snad 0,5 cm na výšku a pak se to srovná. Ano vliv těch prstů tam je ale rozhodně to není tak markantní. prošel jsem detailně všechny sekvence. Všimni si jak se chová tětiva po vypuštění šípu. Kdyby tam byl špatný tiller tak to lůžko bude kmitat nahoru a dolů jak se o to budou ramena přetahovat ale to už jsem psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:26 am    Předmět: Citovat

Dunihlav ty jseš prdlouš...na co by mi byl kladkový tilerovač. Mám na stěně tilerovací tyč a velkou mřížku. Používám to pouze když dělám nový model a testuji formu. nedělám celodřevo takže mi to je k ničemu. Opravdu nech si ten článek přeložit posunetě to ve tvé výrobě zase kus dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:15 am    Předmět: Citovat

Ogen požádej někoho a nech si přeložit článek ktrerý jsem doporučil Dunihlavovi. tam to máš všechno od A do Z zejména problematika celodřevěných luků a tilleru té se věnuje více.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 2:23 am    Předmět: Citovat

Pokud to jeste nekoho zajima tak jsem nasel jeste jedno videu kde je videt jak klesne koncik po vypusteni z ruky. Na tomto video je to videt jasne.

http://www.youtube.com/watch?v=MiFZgHjKDlI&feature=related

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

Pan Kejval máte v dielni kladkový tiler ? Dosť o tom pochybujem , lebo keby ste mal ,tak nevypotíte tie veci nižšie dole . Tam bude pes zakopaný . Ak si niečo také skutíte tak sa ospravedlním ak ešte budete chcieť .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 8:14 pm    Předmět: Citovat

Ogen,

pise sa to tu akurat musis spravne prekladat. Je to o uhle ramien, ich sile, geometri.

Je to v podstate to iste , zavisi to na tom ako si to prelozis.

Ja o hustote dreva viem prd lebo ladim luky ktore drevo snad ani nevideli. ale je to stale o tom istom.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 7:49 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
No vidíš Ogen kdyby jsi se hned přihlásil tak v tom bylo jasno. A propo ty děláš na svých lucích tiller nebo necháváš spodní rameno o palec kratší???

Nemal som čas si toto všetko prečítať, tak len niečo najnovšie a to tillerovanie je viacmenej zložitejšie už nielen to, čo som napísal skorej (čo sa tu neustále píše), ale i materiál je nie kvalitný a ak vyzerá, že hej na ELB, tak je to o dreve, ktoré je napr. dole širšie a hore sa zbieha a problém je tu., alebo je z nějakého dôvodu slabšie atd,atd., tak tento svoj prvý ELB robím ramená rovnaké a vyššieu vedené nedostatky polotovaru mi to vykompenzujú Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 7:00 pm    Předmět: Citovat

Ja pokladám za neslušné , neprečítať si celú odpoved resp. iba povrchne ,a dalej si mleť svoje ,až by som povedal za imbecilné.Takže nevidím dôvod sa ospravedlňovať niekomu s takým vystupovaním . Navyše ste opakoval niekoľký krát to isté klamstvo čo sa týka toho luku od vás . Ak vás to zaujíma kúpil som ho iba preto že ste udal výstrelovú rýchlosť a chcel som to porovnať zo svojim lukom ,váš bol pomalší a šíp plával ako delfín .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 6:37 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Dunihlav já ti to už jednou psal. Pokud si koupíš luk a pak si ho hrdinsky obrousíš jelikož ho neutáhneš a pak následně začneš na to nadávat co že to je za zmetek tak promiň. To udělá akorát idiot.
Pan Kejval bolo to inak a vy to viete , u mna je idiot klamár ,čo vy ste .
Citace:
Dunihlav oni tady ty nesmysli které čteš jsou trochu nad úroveń tvého chápání. Narozdíl od tebe vím jak má luk vypadat a o tilleru to vím naprosto přesně.
Pan Kejval , ja som pochopil že iba idete na vec inak ,ale je to to isté , to vy nechápete lebo kôli vašej nafúkanosti sa vám nedá počúvať .
Citace:
jenže tady je jiný problém protože pak by si musela většina co dělá luky říci že je celou dobu dělá špatně....proto se tady tak kope.
Konkrétne ja stým problém nemám ,takže bude asi iba vo vašej hlave .
Citace:
A na závěr zrovna ty si dej tu práci a nech si přeložit tady tento článek

http://www.bowyersedge.com/organic.html

až si ho přečteš a pochopíš tak tady potom napiš co jsi se dozvěděl a čekám že mi pošleš písemnou omluvu za svoje žvásty......
Prečítam Laughing [/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

tak to je hustý....Very Happy, ako hovorite bratia Češi....xexe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 5:56 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav já ti to už jednou psal. Pokud si koupíš luk a pak si ho hrdinsky obrousíš jelikož ho neutáhneš a pak následně začneš na to nadávat co že to je za zmetek tak promiň. To udělá akorát idiot.
Dunihlav oni tady ty nesmysli které čteš jsou trochu nad úroveń tvého chápání. Narozdíl od tebe vím jak má luk vypadat Shocked a o tilleru to vím naprosto přesně.

jenže tady je jiný problém protože pak by si musela většina co dělá luky říci že je celou dobu dělá špatně....proto se tady tak kope.


A na závěr zrovna ty si dej tu práci a nech si přeložit tady tento článek

http://www.bowyersedge.com/organic.html

až si ho přečteš a pochopíš tak tady potom napiš co jsi se dozvěděl a čekám že mi pošleš písemnou omluvu za svoje žvásty......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 5:46 pm    Předmět: Citovat

Tak sane to z boku může vypadat jako pokles ale také to může být být boční kmit. Podívej se na chování tětivy po výstřelu. Jde sprava do leva a nikoliv nahoru a dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 5:24 pm    Předmět: Citovat

In Love pan Kejval vy ste tak najlepší odborník ,doplnil by som, nielen v čechách ale aj vo vesmíre In Love . Mohol by ste vysvestliť v čom sa líši tiler na palcové strieľanie a trojprstové,myslím že je to dosť blbosť .Nevyjadrujete sa k dosť podstatným veciam čo to padli len si melete svoje,súdiac podľa kvality jedného vášho modelu sám tápate a idete na isté veci dosť blbo . A . Záver : vy nediskutujete ste iba typ čo sa rád počúva a má vždy pravdu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 4:57 pm    Předmět: Citovat

Tady jsou vrstvy v gimpu

http://sanduro.rajce.idnes.cz/Waldviertel_in_Dorfstetten/#pokles.jpg

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 4:40 pm    Předmět: Citovat

Jardo ,

tetiva s tim co delat ma protoze jenenom ze tahas spodni rameno vic jak si spravne podotknul, ale kdyz tahas tri prsty pod , tak spodni rameno cestuje nezatizene delsi dobu nez vrchni , protoze jenom rovna tetivu. Koukni se co delal tetiva na tech videich od Beitera a kam jede koncik.

Zel bohu nemas monopol na pravdu a skus se zamyslet nad tim co jsem ti napsal misto toho abys rikal furt to same.

A to uz byl muj posledni prispevek k diskuzi s Tebou.

Na bocnim pohledu to videt je, mam nekde to video i v original kvalite

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 4:38 pm    Předmět: Citovat

To mi tedy napiš v jaké sekvenci tam končik poklesene, pokud jsem se díval tak tam jsi právě viděl to co se ti snažím vysvětlit . ˇšíp se prohne v paradoxu ale díky tomu že mají nocking správně včetně tilleru tak jde hezky rovně. Kdyby to nebylo tak by jsi viděl jak by po vypuštění nocking point na tětivě plaval nahoru dolů a šíp by zaplaval díky tomu že ramena nedošla stejně konce....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 8 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.