Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tilerovani
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so prosinec 20, 2008 3:10 pm    Předmět: Citovat

Len tak pe zaujimavosť, má niekdo nejaký praktický nápad zistiť túto hybnosť ramien a ich časový rozdieľ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 12:20 pm    Předmět: Citovat

Jasně Sane, souhlas. Život už je takový složitý Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 12:10 pm    Předmět: Citovat

JardoM,

Ale furt mas 4 body , bod kde drzis luk, bod kde se opira sip, bod kde drzis tetivu a bod kde drzi koncik na tetive. A pri vypousteni z prstu se to jeste posouva.

Ale na to simulace kasle. Kazde rameno je jakoby struna ale s privesenym zavazim a efektivitou, ono je to slozitejsi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 11:39 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:


http://www.archery.metu.edu.tr/docs/bowarrowinteraction.pdf

Tohle neni clanek pro zacatecniky a vyzaduje znalost diferencialnich poctu.


Díky Sane, ale Kooi'e mám už dřív naštudovaného. Dokonce jsem z něj vycházel při sestavování toho "prográmku".
K tomu otáčení: Pokud jsou obě ramena hybnostně v rovnováze, a ten rovnovážný bod je v bodě opěru, tak se luk neotáčí. Pokud ale nejsou, rovnovážný bod je kousek někde jinde, a my ten luk rukou přes to rameno páky vlastně tlačíme a nakláníme jakoby proti tomu hybnějšímu rameni luku a to je celé.
Ještě k Traperbobovi. Nepochybuj. Matematika byla vždy součástí vědy a vědu lidi vymysleli především proto, aby mohli konstruovat účinnější zbraně (viz Leonardo da Vinci, dělostřelec Deskartés, řecké ohně atd.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 10:34 am    Předmět: Citovat

Pochybuji,že anglickej výrobce luku za stoleté války prováděl takový výpočty.Luk je podle mě zbraň se kterou se musí uživatel zžít.Po odstřílení 10000 šípů bezpečně vím jak trefit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 9:26 am    Předmět: Citovat

No a to ma luk zjednoduseny na jednoduchu pruzinu a skuma pohyb len horizontalnej rovine.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 9:22 am    Předmět: Citovat

Fuj to je strašné. A vraj je luk jednoduchá zbraň. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 8:30 pm    Předmět: Citovat

Sane, konecne cosi pre Jarda....Very Happy
predpokladam, ze diferencialny ci integralny pocet nebude prenho nejaky problem...xixi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 8:20 pm    Předmět: Citovat

JardoM,

Tak jsem se pohrabal v archivu a pokud ti nestaci Kejvalova jednoducha mechanika, tak tady mas docela dobry clanek o mechanice interakce luku a sipu a to ten Koii uv model ma jeste taky daleko k realite.

http://www.archery.metu.edu.tr/docs/bowarrowinteraction.pdf

Tohle neni clanek pro zacatecniky a vyzaduje znalost diferencialnich poctu.

Krome toho plati JEN pro medditerian release a posunuti pusobene vpustenim z prstu jsou dosazovane empricke konstanty.

U tri pod to bude jeste jinak, stringwalking bude uz zlozity jak orloj.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 12:51 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
.

Idealni luk by mel mit nulove tenka ramena, dokonale pruzna s nulovou hmostnosti. Tim by se jeho ucinnost blizila ke 100 procentum.

Cim vic to neplati tim vetsi jsou straty ...

San

Taktiež súhlasím (dať to do kolonky "Ideálný luk") a ide o ten pocit, či je to moc alebo ešte únosné pre každého jednotlivého lukostrelca, to hádzanie ramien, skoro súčastne alebo nejaký markantný rozdieľ a ten rozdieľ nejakým spôsobom eliminovať (ako ten 1" posun na horné rameno) a praktická úprava tillerovaním. Ešte zistit pri tillerovaní toto hádzanie Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 9:50 am    Předmět: Citovat

Ano Jardo, pochopil jsi to dobre. Predstava ze se luk nehejbe kolem osi neni spravna. Prave u spatneho tileru ale k tomu dochazi. V okazimku vypusteni ma luk dva stupne volnosti, to je to co jeste nekteri nepochopili.

Resenim je luk pevne sevrit ale pri takove pace nemas sanci to udrzet, takze si to muzes zjednodusit ze se cely luk se pohybuje kolem jedineho pevneho bodu a to je misto opreni luku v ruce, i kdyz i to je relativni.

Idealni luk by mel mit nulove tenka ramena, dokonale pruzna s nulovou hmostnosti. Tim by se jeho ucinnost blizila ke 100 procentum.

Cim vic to neplati tim vetsi jsou straty ...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 8:04 am    Předmět: Citovat

Dovedu si představit i takový nevytilerovaný luk, pololuk, kde by pružilo jen jedno rameno, a druhé by bylo úplně tuhé ( jako betonový sloupek, nebo prkno "naštorc"). Určitě by se daly najít ty čtyři body tak, aby se s tím dalo trefit. Asi si něco takového pro zajímavost urobím.
Ono se nedá říct, že jedno rameno dojde dřív než druhé a pak na něj v cíli čeká, protože obě běží (i když různou rychlostí ) tak dlouho, až jim to tětiva oběma najednou zatrhne a zastaví se obě současně. Pokud ale mají ta ramena rozdílnou hybnost (m*v), tak se luk během letu ramen naklání (otáčí) a při jejich zastavení kopne zpět do výchozí polohy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 6:05 am    Předmět: Citovat

JardaM,

Mas absolutni pravdu A to jsem taky celou dobu rikal. Vykompenzovat to muzes uhlem, nebo silou ramene. Kdyz kompenujes uhlem delas vlastne rameno slabsi. To se dela u sportovnich luku bezne. Kdyz chces udlat sportovni luk slabsi tak povolis ramena obe.

Dalsi vec ktera ma na to vliv je Braceheight neboli Fistmiele neboli vdalenost tetivy od madla luku. Cim vetsi BH tim vetsi chyby u tileru sestelovani luku a vystrelu ti luk odpusti. Nevyhodou je zmenseni sily luku.

Pri napinani to opravdu musi lezet v jedne primce, jak podoktnul imago, akorat to neznamena ze sip musi byt uplne kolmo na tetivu. To plati je u luku s vypoustecem. Pri reflexnim luku je luzko posunute o neco nahoru, cimz e kompenzuje nestejne tahani tetivy. Cim kratsi luk, vetsi ruka a drzeni tri pod, tim je luzko sipu na tetive posunute vic nahoru.

Na sportovnim luku se da tiler kontrolovat tak ze na to namontujes dlouhou stabilizacni tyc a podivas se kam to tu tyc hodi bezprostedne po vystrelu. Potrebujes na to dva lidi, jeden strili druhy kouka.

Kdyz je to OK, delas opereny neopereny test na soustrel. U tradicniho luku to jde delat tak ze si das dolu na tercovnici vrchnak od petky a miris sipem presne na nej u kazdeho vystrelu. To delas na vzdalenost treba 20 metru.

Operene neoperene by meli mit soustrel, pripadne neoperene by meli mit soustrel o malinko niz a vlevo.

Posledni test ktery je dobre udelat je walk back test. Zase das na velkou tercovnici vrchnak od PETky a z peti metru namiris na vrchnak a vystrelis. Posunes se o pet metru a delas to same. Dle toho co ti to udela za vzorek je se da jeste vycist jak je potreba luk upravit . U tradicniho luku se snazis o jakouz takouz vertikalu. Catecne se to da doladit zmenou sipu jemne doladit zmenou BH ale idelani to nebude nikdy . To jde nastavit jen na sportovnim luku protoze ma button.

Dobre si je ten vzorek zapamatovat a vedet ze treba na 50 metru to strili o 30 cisel doleva.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 11:13 pm    Předmět: Citovat

Celý ten spor kolem tilerování vidím takto:
Pokud není luk podepřen v geometrickém středu, vzniká rozdíl v momentu síly, který musí být vykompenzovaný přes úhel mezi ramenem a tětivou, přes který ta síla působí. Na to má vliv tuhost ramene (tiler) a poloha bodu natahování na tětivě. Jinak by se totiž luk při natahování i výstřelu otáčel.
Prakticky tedy. Na luku si vyznačím bod opěru a bod zakládky a na tětivě bod napínání a lůžko šípu. Za ten bod opěru luk pověsím na tilerovací tyč (viz Dunihlav) a za napínací bod kladkou napínám. Po celou dobu napínání musí ty body lůžka a zakládky ležet na jedné přímce! (aby mi to neházelo končík nahoru nebo dolů). No a když ne, tak to přistrouhávám.
Jiná možnost je, že tuhosti ramen neměním, ať je jaká je, ale posunuji vzájemně ty čtyři body tak dlouho, až dosáhnu stejného efektu – tak to asi dělali lovci mamutů…..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

Art napsal:
...jste divní jako zbytek společnosti...


Twisted Evil........ 10 bodů!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Art
Nováček
Nováček


Registrace: 20.8. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

Co je to tady za sráčskou polemiku? Novýho se tady nezkušený člověk nedozví nic, zato z těch egosvinstev bych blil. Bejvalo to moje nejoblíbenější fůrum a stojí to čím dál víc...Proč si nepíšete soukromý zprávy, jste divní jako zbytek společnosti, v kategorii vaše luky, kromě cornuse, kterej jako jeden z posledních neulítá na debilitkách formátu pofoukaný bebíčko nic, zato keců až hanba.

Ale což. Psals (j.k) o dvou knížkách, který ti vyšly, kde se dají sehnat a jaká je jejich cena?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 10:43 am    Předmět: Citovat

Ak máš ale flatbow tak sa na to moc piect nedá ,ak máš D tak si to posunieš .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 8:39 pm    Předmět: Citovat

jo. To je ono. |My tradičňáci na to pečem a založíme si šíp výš, nebo níž.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 6:54 pm    Předmět: Citovat

Problém bude asi v tom, že realita je mnohem složitější než určité nutně zjednodušené pohledy z různých úhlů. Myslím ale, že pravdě je blíž Jarda Kejval.....
Teď ale blbou otázku. To "plavání " šípů, to je, že mávají ocasem nahoru a dolů? To není ten "fištajling" (ten je zleva doprava).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 3:17 pm    Předmět: Citovat

Jardo Kejvalů,
toto je výklad co má pan Vidím na webových stránkách. Co mi to tu blábolíš o pomocných lanech.Víš ty vůbec na co jsou?


Kladky mají díky své konstrukci také různou účinnost. Ta je většinou na štítku vyznačena, nebo je
vyznačena v katalogu výrobce. Nejčastěji je udávána účinnost kladek 65 - 80% Let Off, což je jakási
informace o energetické účinnosti kladek. Toto je důležitá informace pro špičkové střílení. Optimální
účinnost je okolo 65% Let Off. Kladky se také tzv. časují, tj. v základní variantě musí být spodní i horní
kladka ve stejném pracovním záběru. V dalších variantách smí být pouze spodní kladka v předstihu.
Časování lze také dosáhnout i tzv. Tillerem ramen, tj. porovnáním vzdálenosti tětivy od spodního a
horního ramene u kraje středu luku. Optimum je 0 mm, maximálně ale 4 mm větší mezera u horního
ramene .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Ano Jardo, ja nic neumim, ty jses Buh.

Tim bych to uz vazne ukoncil.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

Ne Sane ty se nauč odpovídat a omlouvat. Protože pokud to sám od někoho očekáváš tak se všeobecně předpokládá že to umíš udělat také ....viz tvoje slova

Jardo,

ze se mi omluvis bych NIKDY necekal.

ze si nepriznas ze si se mylil jsem vicemene ocekaval


Já jsem se nespletl což jsem ti jasně napsal a poslal důkazy ...tilleruji se i dřevolaminátové luky.

To že ty nejsi schopen pochopit jednoduchou mechaniku je tvůj problém. Luk je obyčejná páka nic víc.
Bohužel. Myslel jsem si že jsi větší hrdina ale zase na druhou stranu tě chápu tvoje hvězda by ztratila glanc protože zase tak velký odborník nejsi máš toho ještě hodně před sebou přesně tak jako já i já se stále učím a dělám chyby. ....vzpomínám si na naši diskusi ohledně spin šípů které jsis kdysi koupil ...taky jsem ti psal že jsou ty šípy špatné...a to bylo samé nerozumíš, zlehčuješ, nauč se atd... a ejhle co se nestalo za pár měsíců ten velký San v další diskusi sám přizná v jiném rozhovoru že ty šípy jsou špatné...... Wink takže

ne Sane
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Sane já stále čekám na tvoji odpově´d


Jardo uz jsem ti psal ze me to nebavi. Nauc se nejdriv cist odpovedi a rozumet.

Co bylopotreba napsato tileru a ladeni . Dosti bylo. Jsi to ty kdo neustale odvadi prispevky od tematu

Precti si moji odpoved Ogenovi a tam je to popsane. Ale ty nic nectes. Kdyz ti dochazeji argumenty tak zacnes pokladat "chytre otazky".

Ja se necitim poviny odpovidat na zadne tvoje otazky. A podle hesla

"DO NOT FEED THE TROLLS"

nebudu v teto debate pokracovat. Kdyby si cetl prispevky a nemlel furt to same tak by to nekam vedlo.

Skus nekdy zabojovat se svym Egem a skusit normalne diskutovat dle obecnych pravidel diskuze.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

Imago ja jsem psal že ti dva rozhodně nejsou ti co by tomu tak odborně rozuměli Razz .
Rozhodně je to šikovnej kluk a má asi talent ale takových je určitě více. Neznám ho ale klidně ho pozdravuj a že až ho to přestane bavit a bude chtít jít na instinkt a půjde mu to taky tak dobře tak že ho zasponzoruji Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 9:47 am    Předmět: Citovat

Sane já stále čekám na tvoji odpově´d

1. ptal jsem se které rameno dojde cíle dříve když máš takto luk nastaven. neokecávej to nějakým úhlem riseru, ramenama prstama pod atd. je to normální geometrie.....

Představ si že místo ramen to jsou pružiny které taháš provázkem a odpověz mi která pružina se natáhne více.??? Jedna je silnější a jedna je slabší.

2. a tvoje ANO spletl jsem se když jsem tvrdil že se tiller na dřevolaminátech nedělá jsem také ještě nikde nečetl.....

Jinak milej zlatej napsal jsem o sportovních lucích i kladkových a sportovní lukostřelbě 2 knížky Tajemství lukostřelby a Lukostřelba od A do Z. pročetl stovky článku z časopisu Focus do kterého píší lukostřelecká esa z celého světa a to i kladkový borci ....takže tě mohu ujistit že přehled mám. Razz od jisté doby je fakt že se o to nezajímám takže mi určitě utekly nějaké nové poznatky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Vdaka San ,začina mi svitať ,už by ma iba zaujímalo ako robí pan Grz toho huna Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 9:22 am    Předmět: Citovat

Dunihlav tak pišeš že máš na to svůj styl. Tak to jednou vyzkoušej tím stylem jak jsem ti psal. Potřebuješ na to maximálně vystřelit 10 šípů a zkontroluješ si to co děláš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

No Volte jediný kdo tady blábolí z neznalosti jseš pouze ty, zřejmě máš kladkový luk a nevíš co s ním Smile že...slyším poprvé že by se časování kladek dosáhlo změnou tilleru...ale budiž beru to jako vtip dne Razz

1. ramena kladkového luku se dají také štělovat a to na sílu a na ten tiller. Na nic jiného tam ty šrouby nejsou. Tiller u kladkových luků je nulový horní a spodní rameno stejně. Jo když střílíš prsty tak horní slabší.

2. Časování kladek se dělá snad zkracováním nebo prodlužováním pomocných lanek a to tak aby vzdálenosti v bodě kladky a tětivou byla na obo stranách stejně. Jestli kladkový luk a časování kladek děláš tím že hýbeš regulačními šrouby na ramenech (což asi ano) tak jseš blázen. Buď rád že ti to ještě celé drží pohromadě. Jinak ti asi ten luk dost kope co???

Za další by mne zajímalo na co mají kladkáči napínaky na luky... protože se v tom stále hrabou, štělují atd ....kdyby to bylo tak snadné že pootočí jenom šrouby na ramenech a načasují kladky byly by neskonale rádi......
měl jsem možnost ztrávit několik hodin z našim nejlepším kladkovým střelcem takže vím naprosto přesně že naladit správně kladkový luk tady v ČR umí tak maximálně dva lidé. Není to ani Vidím ani Hadaš Razz

takže až budeš reagovat na moji odpověď tak očekávám tvoji omluvu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 10:57 pm    Předmět: Citovat

Narvi jeden napevno a pouzij tu rtenku abys videl jestli to nemlati o zakladku.

Ale takhle brutalne by to delat nemelo. To ti deaji vsechny ?

Nemas nahodou moc tesny kncik na tetive ?

Jinak to muze byt tim ze si si trefil do sipu a on je naprasklej, muze tam byt mikro prasklina.

Jeste byt to mohlo byt tim ze strils do neceho hodne tvrdeho, ale ty mas ten Nopaplank ne ?

Tipoval bych to na mikroprasklinku.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 10:11 pm    Předmět: Citovat

imago,

koncik vytahni, z te nejtenci igelitky kousek urvi, obal tim koncik a strc to zpet.

Abys videl co ti sipy delaji ukradni zenske rtenku, namaz okraje "opereni" sipu a vystrel. Kdyz mas koncik otoceny blbe tak uvidis na luk stopu rtenky.
Potoc koncik a opakuj az na luku nebudes videt vubec nic.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 7 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.