Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Anketa ATL
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 8:41 pm    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že dálky vadí dle ankety dvěma lidem, nebo jinak- 95%nevadí- je panika zbytečná.
Tohle by řešily jenom výkonostní třídy, a to je pitomost a navíc by to pořadatelům přidělávalo práci.
Oba kverulanti se mohou přihlásit do dětské kategorie

Další možná cesta je, že turnaje se začnou dělit na "náročné" a pro "širokou veřejnost" , přičemž se dá očekávat že ty lehké budou snadno vítězit v průzkumech veřejného mínění. Stejně, jako existuje maraton i běh v pytli, vše si najde příznivce, zavilé odpůrce i lidi, kterým je to v podstatě jedno.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 7:26 pm    Předmět: Citovat

Josh napsal:
Tak tohle je trochu klišé, které nebere v úvahu palebnou sílu větší skupiny lukostřelců. Když už, tak spořádaně ustupoval za linii těžkooděnců ...


Možná jsem to trochu přehnal ale o tolik to zase nebude... Samozřejmě, jak upozorňoval Itazipa, zcela evidentně jsem to "zcuknul" místně i časově jenom na longbow.

Ale i tak.. těch 50m .... proti jízdě .... v otevřeném poli..... ...., no dobře, tak bych teda prchal spořádaně no....walk Mám pocit, že na to byla i extra funkce, aby náhodou ti lučištníci nezdrhli...
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 6:57 pm    Předmět: Citovat

Kydliman napsal:
Válečník z velkých plání S.Ameriky na 50m bude na nepřítele pokřikovat a snažit se přiblížit co nejvíc, střílet bude tak na 20m.


Souhlasím s omezeností mého myšlení na dlouhý luk. Embarassed

Kydliman napsal:
Přiblížit se ke zvířeti na 25m, žádný problém. Jenom nesmíš chtít být v čas na snídani, stihnout schůzku nebo oblíbený seriál.

No jasně, že jsem do toho promítal svoji schopnost/neschopnost. Very Happy Já bych se raději učil střílet než plížit a maskovat ale pravda je, že by pro mne chov byl (za současného stavu mého trefování) vhodnější než lov.

Kydliman napsal:
Podle mě by měly být naše disciplíny vyrovnané a to zatím nejsou, proto jsem pro víc dálkovek. Nikde není psáno, že se musí jednat o evropskou tradici.


Jednoznačně ano. thumbleft
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 11:46 am    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
A co se týká tradice, tak u válečného luku, když byl nepřítel na 50m, tak podle mne už lučištník prchal ...

Tak tohle je trochu klišé, které nebere v úvahu palebnou sílu větší skupiny lukostřelců. Když už, tak spořádaně ustupoval za linii těžkooděnců ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ishi
Nováček
Nováček


Registrace: 3.12. 2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 10:18 am    Předmět: Citovat

Já za sebe jsem taky určitě pro více disciplín na větší vzdálenosti, ale je třeba vzít na vědomí, že v TL s dřevěnými šípy to chce luky min 40 liber a spíš víc, aby to pak z kategorie tradičních luků nevyhnalo něžné pohlaví. Když si vzpomenu jak se některé trápily s dostřelem na putu 80 m. Bylo by to škoda. Smile Smile Ishi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 9:46 am    Předmět: Citovat

Ono to není tak jednoduché Grifine. Válečník z velkých plání S.Ameriky na 50m bude na nepřítele pokřikovat a snažit se přiblížit co nejvíc, střílet bude tak na 20m. Přiblížit se ke zvířeti na 25m, žádný problém. Jenom nesmíš chtít být v čas na snídani, stihnout schůzku nebo oblíbený seriál. Podle mě by měly být naše disciplíny vyrovnané a to zatím nejsou, proto jsem pro víc dálkovek. Nikde není psáno, že se musí jednat o evropskou tradici.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 12:30 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
mně se zdá, že luk je zbraň na dálku.
Na blízko je kudla....
.....Letos dálkovek naopak přibude Evil or Very Mad


Tak - správně. thumbleft
A co se týká tradice, tak u válečného luku, když byl nepřítel na 50m, tak podle mne už lučištník prchal a v lovecké lukostřelbě - zkuste se přiblížit ke zvířeti na 25m!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 12:23 am    Předmět: Citovat

mně se zdá, že luk je zbraň na dálku.
Na blízko je kudla.
Opravdu bych si zkusil převézt stížnosti na konkrétní počet osob.
Nebo, když se 5% něco nelíbí, 95% se to líbí, nebo je jim to alespoň jedno Laughing
Nakonec je to stejně na pořadateli , jaké parametry nastaví a na lidech, jestli je to zajímá a přijedou.
Ve Všeticích chceme provozovat tradiční lukostřelbu, takže se tam staví i tradiční disciplíny. Bohužel nejkratší venkovní kterou jsme objevili je Windsor na 37m.
Putu jsem poprvé stavěl loni v zimě, byla zmrzlá půda a dát to blíž by bylo i o šípy Laughing Turci to střílí trochu jako clout a clout na 80 metrů je spíš trapnost Wink
Nehledě na to, že nedostatek tréningu se projeví i na blízko.
Letos dálkovek naopak přibude Evil or Very Mad
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 12:07 am    Předmět: Citovat

No - nevím, kdo to vymyslel ale několikrát tady zazněl názor, že kolegům sportovním lukostřelcům nevyhovují dálkové discipliny...

Nějak se mi to nezdá. Jen pro připomenutí uvádím stručný přehled sportovních lukostřeleckých disciplin. Je potřeba si uvědomit, že sportovní lukostřelba je především střelba na velké vzdálenosti (terčová lukostřelba), na to jsou konstruovány sportovní luky s vysokou výstřelovou rychlostí a lehké karbonové šípy. "Krátké" soutěže jsou u sportovní lukostřelby spíše "vyjímkou" (např. halová lukostřelba vzniklá evidentně z nutnosti nebo 3D, která zase vzniká zřejmě z hobby lukostřelby):

1. Standardní původní a klasickou sportovní lukostřeleckou disciplinou je Terčová lukostřelba tento termín označuje venkovní lukostřelecké discipliny, pro muže do 90m. Pro ženy do 70m. V Českém lukostřeleckém svazu (není ve FITA) existuje i tzv. krátká FITA na 30 a 50m.
Střílí se v ČR od jara do podzimu, v teplejších krajinách celý rok.

2. Terenní lukostřelba je od 5-50m. Střílí se u nás z teplotních důvodů od jara do podzimu.

3. Halová lukostřelba je na 18m - střílí se v ČR od podzimu do jara. Ve srovnání s terčovou lukostřelbou je to druh lukostřelby poměrně mladý. Zcela evidentně vznikla proto, aby měli lukostřelci co dělat přes zimu v chlednějších zemích.

4. 3D lukostřelba je do 27m u EAA 3D, u FITA do 30m.

5. Jen pro úplnost kopíruji z pravidel FITA část 5 i zbytek sportovních lukostřeleckých disciplin. Povšimněte si zejména Cloutu a dálkové:

11.1,KLUBOVÉ SOUTĚŽE (50m)
Klubová soutěž je FITA soutěž, která umožňuje soutěžícímu střílet souboje bez přímé eliminace. Je možných několik variant, které jsou realizovány podle odpovídajících nižších předpisů.

11.2 VYŘAZOVACÍ SOUTĚŽ
Vyřazovací soutěž, střílená na 18 metrů do 40cm (v hale) vertikálních trojitých terčů nebo na 70 metrů do 122 cm terčů.

11.4 LESNÍ SOUTĚŽ (5-55m)
Lesní soutěž je terénní soutěž střílená na neznámou vzdálenost do libovolného počtu terčů sestávajících z obrazů zvířat

11.5 STŘELBA NA VLAJKU - CLOUT
Clout soutěž – střelba na vlajku je dálková střelba na terč vytýčený na zemi se středovou žerdí s vlajkou zvanou “Clout”
• 165 metrů pro muže reflexní;
• 125 metrů pro ženy reflexní;
• 185 metrů pro muže kladkový;
• 165 metrů pro ženy kladkový.

11.6 STŘELBA NA DÁLKU
Dálková lukostřelba je zaměřena na dosažení co největší vzdálenosti dostřelu pomocí určitých sestav náčiní.

11.7 AKADEMICKÁ SOUTĚŽ
Akademická soutěž je týmová soutěž terčové lukostřelby střílená do padacích terčů.

11.8 BĚŽECKÁ LUKOSTŘELBA
Běžecká lukostřelba je disciplína kombinující přespolní běh a lukostřelbu.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 10:59 pm    Předmět: Citovat

Za sebe dálku určitě ano je to opravdu zážitek když se podaří pěkný zásah na cíl v nedohlednu .Takže dálky ano ! Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Ale jestli všechno funguje jak doufáme, tak až slovenská klika zase přijede, budou mít lepší luky a střílet líp než vloni. A to proto, že viděli že to jde.

Poláci, kteří jsou v tradiční lukostřelbě trochu dál než my, tak když si šli na LH zastřílet mimo soutěž, nezaváhali ani minutu a napochodovali na 50 m a s Grozerovo turkama a tatarama se dosti trefovali. Kdyby tam ta disciplína nebyla, tak by to zkrátka nemohli předvést.

No a Puta je tam zkrátka proto, že je to tradiční turecký terč a úcta k tradici je náš vedoucí princip. Dávat putu na míň než 70 metrů jsme nechtěli, protože by Murat myslel, že si z něj děláme legraci. A to se váženým hostům nedělá.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

Gatore,

ale ja proti dalkovkam nemam absolutne nic, akorat je je potrba udelat tak aby byli motivacni. S moji sportovni lukostrelbou to nema nic spolecneho , ale kdyz si na Pute zazvonime dva neni to prilis motivacni.

Kdyz dalkovky tak terce jak stodola.

Mnoha "tradicnim" lukostrelcum"
to tam jakz takz dostreli, natoz aby se trefovali.

Treba slovenska klika minuly rok, trpeli depresema uz u tercovky ....


San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

Dálkovky určitě, alespoň to donutí "sportovce" sportovat(posilovat) Very Happy
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 5:59 pm    Předmět: Citovat

No jo. Tak to pak zase až tak alarmující není. Už jsem se lekl.
Takhle to vypadalo, že ze 10 000 000 obyvatel ČR, nebo kolik nás je, jich 500 000 nesouhlasí se střelbou do dálky Laughing
Chápu, že zpracovávat ankety je pracné a časově náročné, ale takhle je to trochu podbarveno tím, co zpracovatele zajímá a v řeči procent to vypadá hrůzostrašně Laughing
Převedeno do konkrétních lidí - dva neradi střílejí do dálky, dva se chtějí polepšit!!!! Dva chtějí dostat cenu a dvoum lidem vadilo, že s Liborem nemáme časový harmonogram, natož abychom ho dodrželi Laughing

Vzhledem k tomu, že množství lidí, kterým vadí terčovka, či rychlopalba je vyšší nevím, jestli se tím zabývat a polepšit se.
Alespoň musím sejmout hanbu z ATL- Naadam dělám já a Komtur, takže oboum kverulantům se omlouvám a výtky klidně směřujte na nás. Pokud to bude v našich silách, pokusíme se vám vyhovět. Ale harmonogramy dělat nebudem a rovněž jsme upustili od diplomů. Laughing
Také dálkové disciplíny budeme stavět i nadále, protože nás to baví a navíc je to ten nejlepší možný tréning. Doufáme , že již během jara uzkutečníme několik jednodenek- téměř vesměs na větší vzdálenosti, takže si budete moci zatrénovat- vždyť jde jenom o přátelské klání a pokud se někdo neumístí na prvním místě, věřím, že to jeho životní úroveň nijak podstatně nezasáhne Laughing Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 5:09 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že výsledky některých otázek týkajících se LL a disciplin by položené na jiné loňské soutěži byli zcela jiné. Na MČR byla spousta sportovních střelců, kteří byli na akci trad. lukostřelby poprvé. Proto bylo tolik negativních ohlasů na dálku a rychlostřelbu, respektive na odpovědi týkající se LL a disciplin.

Dálkové discipliny rozhodně ano. Jsou to především hrátky s lukem, setkání stejně postižených lidí a pak teprve soutěž. Honiči diplomů mohou mít obavy že jim to pokazí výsledky, protože nejsou zvyklí dálky pravidelně střílet. To zatím není nikdo a je třeba to změnit.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 3:45 pm    Předmět: Citovat

Souhlas s Gatorem, dálkovky jsou výzva a bylo by škoda je vyřadit. Navíc se mi líbí Wink
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 3:05 pm    Předmět: Citovat

Protože o výsledcích ankety asi začne nějaká diskuse, tak už začínám prvním příspěvkem a to obhajobou dálkovek i proto, že už tady zazněly hlasy proti nim z řad vyloženě sportovně laděných střelců.

Nedal bych na vox populi v tomto případě a spíš držel pedagogický přístup asociace. Tedy "Učíme se střílet na dálku". Je to tradiční a zlepšuje to výkony, víc než mastění na krabice z 15 m.
Bude-li postaráno o šípy, tak je všechno v pořádku, i když trefování bude řídké. O to je to větší zážitek, když se zásah podaří.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 2:50 pm    Předmět: Citovat

Tedy abych upřesnil tvrzení "... není úplně snadné rozebrat ... " - je to asi tak 5 hodin práce nad hromadou papírů s poznámkovým blokem v ruce. Woot
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 2:47 pm    Předmět: Citovat

Přemýšlel jsem nad tím, zda uvádět konkrétní čísla nebo raději procentuální vyjádření. Rozhodl jsem se pro druhou variantu, neb mi přišla trochu přehlednější. Lidí bylo necelých 50, takže člověk je zastoupen cca 2% - 2,5% - u některých otázek bylo zpracování navíc trochu složitější, protože lidé vyjadřovali buď několik názorů na jedno téma zároveň nebo volili variantu, která v širší míře zastoupena nebyla ale v podstatě se dala někam napasovat ... takže proto mohou vycházet u některých otázek po přepočtu 2,5 člověka na názor apod. Není úplně snadné rozebrat do několika číselných vyjádření půl stovky slohových cvičení. angel11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 2:35 pm    Předmět: Citovat

nějak jsem se nedočetl, koliklidí se ankety zůčastnilo- jenom, že to bylo 100% účastníků ankety, takže si kverulanty nedokáži přepočítat na konkrétní osoby Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 1:41 pm    Předmět: Anketa ATL Citovat

Přihodím to sem, neb nechci kvůli jednomu upozornění zakládat extra téma. Na MČR jsme od Vás vybírali anketní lístky. Výsledky ankety je možné najít v tomto článku.
Děkuji ještě jednou všem, kteří se zapojili.

--------------- Aktualizace: Tak jsem přeci jen založil nové vlákno a vše do něj přesunul, pokud bude diskuse, ať je pěkně pohromadě.


Naposledy upravil Lucínek dne čt březen 12, 2009 3:13 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.