Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tradiční lukostřelba, instinktivní lukostřelba
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 7:01 pm    Předmět: Citovat

To je zajímavý, jak jeden člověk zaměstnává tolik dalších a dokonce celosvětově.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 6:43 pm    Předmět: Citovat

Tak nam to tam docasne uzavrel pan Toxophil . V honosnom style vseveduceho a chapajuceho otca Paleoplanetu . V podstate Jardu len jemne pokaral , ale inak ho chudaka chape, lebo trolovia a podobny mu nemaju co oponovat a dvyhat mu tlak. Mam pocit , ze Redhorsa , napriek tomu , ze uz polepil zo 3-4 kompozity zacnu na medzinarodnom fore nazyvat tiez "Eonom" Laughing A vobec , nemame co pisat o lukoch , historii a svojich nazoroch na ne pokial nie sme na urovni jadrovych fyzykov skryzenych s mikrobiologickymi botanikmi, pretoze bez merania, vazenia pocitania , mikroskopickeho skumania vsakovakym smerom nemame co prispievat a nieco si mysliet len tak Rolling Eyes . A ja mam konecne ukazat hotovy kompozit , byt vsetkymi pochvaleny a ked napisem ze striela sez 800m ,vsetci az na Jardu mi to asi uveria. Lebo len na to vsetci cakaju:lol: Samozrejme tazkym bojovym a pre istotu anglickym sipom !
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 6:17 pm    Předmět: Citovat

Čau Pájo Laughing
Tady si někdo všímal Brodce?? Mně to uniklo. Drbe se tu diskuse na Paleoplanetě.
O Brodci jsme se bavili, když sem psal Broďan že na Brodci Eon urazil Hawkwinda, tak ať mu sem taky zamezíme přístup.
Mám za to, že se na tomto portále chcem zabývat lukostřelbou obecně, zvláště pak tradiční. Plkat o ní a pokud máme nějaké poznatky, tak si je předávat. Tedy nezabýváme se ani obdobím, ani místem, ani typem luku. Sice někdo máme svoje oblíbené, ale to je věc každého jednotlivce.
Supluje nám to chybějící komunikaci, když se dlouho nevidíme Wink

Ale já ať kouknu kamkoliv jinam, kde se lidé zabývají lukostřelbou, dřív nebo později se tam objeví jeden pán, začne všechny sprostě urážet a protlačovat warbow z klacku
Laughing
Už je to takový folklor. A taky mne nelichotivě zmiňuje, což už mi jedno není.
Ale snad se mu jednou udělá dobře a nechá toho.
I jsem s ním svého času zkoušel komunikovat neveřejně a posílat mu odkazy, ale to ho zdá se nezajímá Wink
Tebe se to nijak netýká a nikdo snad proti tobě nic nemá. Mě se líbí, co děláš a chválím tě, ponivač jsi šikulka
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 9:55 am    Předmět: Citovat

Napísal som že kukám s podozrením ,nie že som už diagnostikoval(však si zober toho holanského juniora čo Jardovy na paleo najprv sekundoval a na konci zháňa rohy s gemshoka či akej beštie Laughing,v podobnej situácii som už bol ,nie je to nič netradičné a vždy ide o junior longbowmanov Very Happy ,prečo asi ?ani si neviem predstaviť že by najaký starý korejský majster takto vybľakoval ) . Jasne že ked robíš nejaké historické rekonštrukcie k danému obdobiu a krajine je to úple iné ,otazne je či vy robíťe historiu českú alebo anglickú .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 9:40 am    Předmět: Citovat

Hmmm, myslím, že tady se brodec propírá mnohem víc, než lukostřelec na brodci... Pokud se někdo věnuje jen jednomu období lukostřelby, je to špatně Dunihlave?
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 8:49 am    Předmět: Citovat

Citace:
zel bohu o diskuzi privatni nema nikdo zajem, proc asi ?

Je to ako v krčme ked sedíte v grupe=večšia sranda ako ked sedíte dvaja .Teda nie je to úplne o predvadzaní sa , z mojej strany , lebo som sem prišiel nasať info. ... ,,Fakt a Ogen je už tiež medznárodne slávny ,aj eon " K tým dlholukárom tam výnimka potvrdzje pravidlo ,ja tiež používam aj LB ,aj som robil pre brata kamaráta ...používam aj krátke z viazaným backingom .Do HB sa neženiem kôli financiám ,a aj preto že je to určitý vývoj a je lacnejšie sa učiť na klackoch......a sere ma že niekto dostane s toho komplex ,uzavrie sa , sprví si LB sektu a kydajú na ostatných Laughing tak som sa teda aj ja sektualizoval ,som tam v tej sekte sám ,členov neprijímam , a kukám s podozrením na debilitu na každého čo ťahá na 2-3 prsty Angličáka ,bohužiaľ .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 2:37 am    Předmět: Citovat

Roberte,

umeni diskuze zel nase skolstvi uz zavrhlo pred lety.
Za to trolovat na to musi asi byt nekolik desitek kurzu.

1. Proto neodpovidam na prispevky kde se neargumantuje popr neuvede zdroj informace

2. Pokud diskutujici mele bud stale to same dokola, nebo po vyvraceni argumentu se dozaduje dalsi otazky

3. Diskutujici ma chorobnou predstavu ze jsem mu povinen odpovidat nebo dokonce neco dokazovat.

4. Diskutujici se pod nedostatkem argumentu a zdroju uchyli k osobnim utokum.

Asi lidi moc koukaji po pulnoci na prenosy z parlamentu, to je online trenink jak vysity Smile

Kdyz se necham jak male dite vyprovokovat tak diskuzi necham smazat nebo presunout, zel bohu o diskuzi privatni nema nikdo zajem, proc asi ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:24 am    Předmět: Citovat

pomali ,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:06 am    Předmět: Citovat

Je to tak , ale o Novgorod , alebo jeho seversku variantu z dvoch driev sa mozes pokusit. ved sa mi zdalo , ze uz si sa rozhodol , ze do toho ides.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 12:53 am    Předmět: Citovat

Ehm no možno som sa ukvapil Embarassed , to bude zrejme ten 16ročný pubertiak z holandska čo na to naviedol ked obdivoval Jardovo bombardovanie Very Happy .Jas, momentálne máš kopu historických filmov čo mu robia reklamu ,to bol nejaký akt zúfalstava či čo .. Question .. Ako to bolo v aj v hitorii ,nemám na lepší luk =strieľam klackom ,nemám na meč=bojujem sekerov .To je normalna vec Very Happy . že teraz chce každý dement vypadať ako Kublajchán Rolling Eyes no blbé , ale s madarským laminátom by som sa cítil dosť trápne ,ako idiot Very Happy . A že napodobenina nie je HB sme sa bavili x krát ,čo do dlžky a príjemnosti náťahu Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 11:43 pm    Předmět: Citovat

Laughing Robert tvoj moralny prispevok som cital uz na inom mieste a mas samozrejme pravdu. Places vsak na nespravnom hrobe... Mal by si to hodit na Brodec, alebo momentalne vyjadrit svoj nazor po anglicky na Paleoplanete. Ja mam pocit , ze sa tu snazime bavit korektne. Embarassed
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Robert
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2006
Příspěvky: 51
Bydliště: Kozlov 1064, Velký Újezd 783 55

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 11:27 pm    Předmět: Citovat

Vážení kamarádi lukostřelci všeho druhu... nejsem sice takový odborník, abych tady mohl něco vysvětlovat, nebo poučovat, ale jak čtu ty Vaše příspěvky a ne jenom v tady "Tlachárně" ale i na jiných fórech někdy se nestačím divit!!! Asi 60% diskutujících neumí diskutovat. Nemám teď na mysli pravopisné chyby (nikdo není dokonalý) ale způsob jakým vedete diskusi. Ze spousty článků je cítit arogance, ješitnost, odpor k názoru toho druhého…. nebo vůči jeho osobě jako také. U některých příspěvků když vyškrtáte sprosté slova, urážky – tak zjistíte, že dotyčný v tom příspěvku vlastně nic nesdělil!!! To, že nesouhlasím s nějakým názorem, mně ještě neopravňuje k tomu, abych dotyčného urážel, nebo mu dokonce otevřeně na veřejném fóru sprostě nadával. Spoustu z Vás znám osobně, nebo z vidění, některé jenom z fóra, ale každého z Vás si určitým způsobem vážím a pokud bych mněl vůči některému z Vás výhrady, tak je tomu dotyčnému sdělím osobně a nebo do soukromé zprávy a nebudu to ventilovat na veřejném fóru.
Cílem diskuze je společné dopracování se tématu nebo problému: cílenými otázkami, následnými odpověďmi, podněty a náměty k zamyšlení. Dovolte proto, aby měli Vaši přátelé odlišný názor. Nepřesvědčujte je za každou cenu. V diskusi nejde o převálcování toho druhého ale o vzájemnou výměnu zkušeností, návrhů a názorů na dané téma. Odmítnout názor, nebo vyjádřit nesouhlas jde i zdvořile, nebo alespoň slušně a na úrovni.
Nechci tu moralizovat a ani dělat osvětu, jenom jsem cítil potřebu Vám všem sdělit svůj názor. Je mi smutno, když vidím, jak se mnozí mezi sebou úplně zbytečně urážíte – taková diskuze k ničemu nevede. Řečeno slovy Járy Cimrmana cituji: „Můžete mít na daný problém jiný názor, můžete se mnou nesouhlasit, ale to je tak jediné, co s tím můžete udělat“… konec citátu.
Pokud jste můj krátký příspěvek dočetli až sem, tak Vám děkuji za pozornost a těším se na Vaše názory na tento příspěvek (případně na moji osobu).
_________________
"ABE" alias "Bratr plukovník"
Moje motto: "Slepé oko, rozhozená mysl a třesoucí se ruka ať mně dovede k vítězství !!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 11:22 pm    Předmět: Citovat

No mam pocit , ze to luciste nakoniec robil z mojich rohov co som mu pred rokom predal... jeho zaujem o P.Cuu som tiez zachytil na Atarne. Smile Najhorsie na Jardovom prejave je , ze neznaleho veci po precitani jehop textu- teda okrem vulgarizmov- to je majstrovsky napisana inteligentne vyzerajuca manipulacia smerom , ktory si autor zela a nic netusiaci citatel nakoniec s nim suhlasi, lebo umne operuje vycitanymi znalostami a s lahkostou umeleckeho iluzionistu ta vmanipuluje kam chce, nehanebne vyuzijuc dokonca tvoje argumenty proti tebe. Toho chlapca mala zamestant nejaka PR image agentura , alebo rovno politicke strany na oblbovanie obyvatelstva , alebo jednoducho podsvetie. Matne spominam na hrdinov Prazskej galerky , ktory dokazali svojho casu americkym milionarom predat Prazsky hrad, alebo to bol Karlstejn ? Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 11:09 pm    Předmět: Citovat

Je to tak, JASi,minimálně vím o lučišti ke kuši s backingem z pštrosích šlach, která fakt slušně střílela (má ji Wothan) a před asi 3-4 rokama říkal něco o nákupu rohů od Petera Cuy z Filipín. Dost bych se divil, kdyby se výzvy kompozitu nechopil, zejména proto, aby někomu zavřel ústa. Jenže, jak píšeš, někomu zavřít ústa kompozitem nejde tak snadno, zejména nesmíš mít hluboko do kapsy.
Hawk dost napadal ty flightové rekordy, zpočátku tím, že vypovídají jen o speciálnosti náčiní, pak tím že se všichni báli zlého sultána a přidávali mu metry. To, že je těch rekordů několik desítek uznat nechtěl a ani argumentace (citace pramenů) , kterou sám vždy požaduje náhle nevyhovovala (mám na mysli Turk Okculugu od Unsala Yucela, kde je flightovým rekordům věnováno 100 stran).
Ta představa, že tu jsou luky které střílí líp než ELB, ho jistě dost štve. Na ATARNu se pochopitelně chová jinak, než to vypadalo tady na foru.
Je to celkově škoda, protože kdyby dokázal nebýt tak arogantní, tak by posloužil nejen svému obchodu, ale i propagaci selfbows jako takových.
Možná je smůla, že se jako první nadchnul pro selfbows a pracoval v Anglii. Kdyby dělal u Starbucka v Julianu tak se možná seznámí s Lukášem Novotným a dneska bychom tu měli kompozitního lukaře par excellence jenom poněkud hůře snesitelného.
Dunihlave neukvapuj se v lucích to není.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 11:06 pm    Předmět: Citovat

Ked sa uz do toho vsadil Adam, budem moct konecne dat pokoj mojmu osuchanemu slovniku Very Happy Okrem Jara ma tam dost stval aj ten 16 holandsky pubertiak z ktoreho sa tiez nakoniec vyklul utajeny obdivovatel kompozitov. Rolling Eyes Ono mi to cele pripada , akesi posahane a detinske . Ako ked sme mali 8 rokov a namiesto aby sme sa s dievcatami co sa nam pacili kamaratili , tak sme im robili zle, tahali za vlasy.. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 10:44 pm    Předmět: Citovat

přečetl jsem si naPP dvě strany a dál to číst nedokážu. Ten způsob komunikace mi dost vadí a trochu se stydím za to, že jsem taky Čech.
Mohl bys prosím Jasi občas udělat takový výcuc- něco na způsob Readers Digest Laughing Děkuji. Už se kvůli tomu celý den stravuji živočišným uhlím.

Jinak je možné, že na tom něco bude. Když propagujem reflexáky a nastavujem vysoko laťku, tak výrobce pravěkých zbraní prakticky likvidujem. To si pak koupí jenom šermíři, kteří s tím střílejí po sobě a nesmějí si navzájem ublížit.
Já potřebuji luk, se kterým se dá přesně zasáhnout na 165m, jde s ním střílet na 10-27m a navíc se s ním střílí příjemně. Libráž mne moc nezajímá. Na to jasanový LB moc vhodný není.
Ale to soustavné zpochybňování obrazových, písemných i hmotných materiálů mě už unavuje. Kdybych začal tvrdit, že Angláni ve stoleté válce moc LB nepoužívali, jenom pár vybraných a specielně cvičených siláků a jejich luky vydržely tak jednu ránu , Agincourt si vymysleli angličtí historici, protože se chtěli vlichotit králi, že na základě iluminací se nic rekonstruovat nedá, protože je to umělecká licence........asi bych byl za ještě většího vola, než jsem. A přitom přesně takhle se na Paleoplanetě argumentuje
Obdivuji tvou trpělivost
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 9:31 pm    Předmět: Citovat

Navyse si myslim, ze si ho vobec neodhadol. Ta anti kompozitna zast ma podla mna ,daleko hlbsie psychologicke korene. Vsetci kompozitaci- logicky vyrastli najprv na drevennych lukoch. Nemozes bez nejakej predpripravy skocit rovnymi nohami do tak kmplikovanej veci. Nakoniec to predsa priznal uz aj Cornus , ze ho to davno laka. Ma to vsak u Cornusa hacik, a myslim , ze ten isty aj u Jardu - chcu sa zivit - (Cornus len prizivuje) lukmi. Maju kopu objednavok , ale od ludi , ktory nie su ochotny platit viac , ako 3-4000 za luk. Nestihaju teda ani vlastnu pracu na v podstate jednoduchej -uz z automatizovanej praci a nevedia si predstavit, ze by namiesto 2-3 dni struhania obetovali pol roka jednomu luku . Kto zaplati ten strateni cas a material ? Kto mu u nas da za luk -podobne , ako Novotnemu 2-3000 dolarov , alebo Yokhua vraj pyta 4000 a viac ? Takze nesplnena tuzba a frustracia s tym spojena. Navyse tym , ze popularizujeme azijsku lukostrelbu a glorifikujeme ju, mu odoberame potencialnych dalsich kupcov na drevaky a nechtiac ich posielame do ruk predajcov madarov a roznych v cechach lepenych azijskych napodobenin. Takze sa Jarda dal na krizovu vypravu v snahe co najviac znevazit , akekolvek kladne hodnotenie kompozitov . Viem si vsak predstavit , ze tak sikovny remeselnik , akym Jarda - to hovoria ty co ho poznaju - je , by sa velmi sikovne vedel zhostit aj kompozitu. Mozno doma uz aj nejaky lepi Laughing . Nakoniec , ved na svojej stranke drzi akusi repliku Novgorodu - myslim... Je to tam. Uvedom si ze najvecsimi kritikmi moralky boli vzdy obskurny devianti-pedofili a kurevnici, najvecsimi svetuskarmi su skoro vzdy najvecsi hriesnici. Cap zahradnikom, zlodej policajtom- inak povedane - Jarda utajenym kompozitakom Cool .
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

Neprehanaj tolko nadsenie. Laughing Luky ani iny nadsenci elbov predsa nezodpovedaju za Jardu.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 6:52 pm    Předmět: Citovat

Tak to bolo posledný krát čo som čítal niečo od Petrinu . Myslím že že je to človek neschopný vyrobiť HB tak ako večšina tých debilkov z hokej drevákmi a namiesto toho aby si v pohode strieľali ,boli radu že sú, tak šíria ten grc zo svojich papúľ . Počnúc dnešným dňom považujem každého človeka s ELB strieľajúce na 2-3 prsty za debila ,a odmietam akúkoľvek komunikaciu s podobným individuom ,kôli hnusu čo vo mne dnes vyvolal tento človek a podobne retardované individuá . Respektíve ,vysrať naň . Inak musím poznamenať další svoj už dávny pocit : pan Backer a celá ten grupe mi od začiatku pripadá ako nejaká moonistická sekta zúfalcov ,lukostrelecká new age . Takže nasrať na nich .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

já se ti nedivím, že jsi se stáhnul. Mě dokonce i tyhle souboje ega přijdou jako medvědí služba. Všichni máme lukostřelbu jako vášeň a to že se někdo zabývá jinou a srdce ho táhne k jinému typu luku, jinému střeleckému stylu atd. ještě neznamená, že je automaticky můj nepřítel a musím z něj nutně udělat vola.
Každý typ luku má své charakteristické vlastnosti , své výhody a nevýhody, svou historii.
Studenti složených reflexáků mají trochu jiné podmínky. Jednak ty luky často obsahovaly části nepodléhající tak snadno skáze, takže se jich řada nalezla. Máme veliké množství písemných i obrazových pramenů a v neposlední řadě si každý může prohlédnou stovky zachovaných kusů luků i šípů v muzeích.
Tyhle luky byly natolik cenné, že se opatrovaly.
Ovšem výrobně je takový luk velice komplikovaný a udělat fungující repliku zvládlo zatím jenom pár jedinců . Cenově dostupný komerční výrobce je snad jenom Grozer, ale jeho hornbowy jsou mizerné kvality. Něco jako posuzovat možnosti LB podle Lůžka, či Oldy Nováka.
Naproti tomu u LB je historického materiálu minimum, ale zato jeho výroba je natolik jednoduchá, že to při troše cviku zvládne snad každý. Ale taky mají problém, a sice nedostupnost původního materiálu. Takže lidí, kteří dokáží udělat luk s účinkem luku historického je taky jenom pár.
Mě přijde lepší navzájem si sebe vážit a podporovat se a ne se navzájem shazovat a používat nefér argumenty. Když mne někdo dotlačí k dokazování, že předměty těžší než vzduch mohou létat a pak řekne, že letadlo je novinářský výmysl a začne mne hrubě urážet slovníkem posunovače u dráhy, ztrácím chuť diskutovat a dokonce mne to nasere. Tady už o lukostřelbu nejde , takto vedené diskuze mne mrzí a škodí nám všem.
Udělals dobře, že se do toho nepouštíš
Osobně jsem radši, když diskutuji s někým kdo ví o čem je řeč, takže když si lidé opatřují literaturu, je to jenom dobře.
Na druhou stranu soustavné pregnantnější formulování téhož je taky únavné Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 7:37 pm    Předmět: Citovat

Ja som sa odtial samozrejme stiahol , tak rychlo ako sa dalo, pretoze moja chaba anglictina na prestrielanie diskusie naozaj nestaci. Jaro sa zasa stazuje na neschopnost ludi s nim spravne "logicky" - cize tak aby mu to vyhovovalo diskutovat. Faktom vsak je , ze kedze ma nacitanu knihu od Adama, zobral ho na milost a teraz uz v argumentacii tvrdi- za celym hunbukom okolo superiority kompozitov stoji Karpowitz, keby nebolo jeho lukov a jeho dokazov o ich vykone , nemate nic , nemate ziadne kompozity , ktore by strielali , ako tvrdite, nemate ziadne dokazy , len kopu vymyslenych romantickych kecov, kdezto nas "warbovistov " su tisice a mame rukolapne dokazy o nasich vysledkoch. Zaujimave , je ze sa stale dozaduje citacii a historickych faktov a ked mu ich predlozis, tak to odsunie , ako blaboli zapisovatelov a prehananie kronikarov... To som mu aj napisal. Medvediu sluzbu , zial nasej veci robia ludia , ktorym sa po utrpnej snahe podari urobit kompozit , ale slabucky , vacsinou do 60-80 lb a aj to s urcite v mnohych miestach zlymi parametrami a namiesto , aby sme vobec ocenili ich snahu o znovuobjavovanie skor zabudnutej technologie, tak ich luky posluzia takym ako Jaro na vysmech , pretoze samozrejme nedosahuju tie vysledky a v porovnani s dobre urobenymi drevakmi v ktorych samozrejme niet co objavovat, prehravaju. Ako obvykle sa vsak zdiskreditoval sam a po par odpovediach uz zacal sproste nadavat... Proste Jaro.
Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 7:16 pm    Předmět: Citovat

Já si nejsem jistý, jestli si Adama kupoval z touhy něco se dozvědět. Při té schopnosti naslouchat druhým...Ale třeba se mýlím. Rozhodně když si něco přečte, bude se s ním lépe diskutovat. Mně to přišlo docela škoda když se takhle šikovný řemeslník chová tímhle způsobem.

Ale jinak té argumentaci nerozumím. Na to, abych střílel z luku, něco se o tom snažil dozvědět a obdivoval luky vyspělých konstrukcí snad nemusím být lukař a nemusím vlastnit sbírku hornbowů. Dokonce se ani nemusím s nikým kámošit a nemusím být nikde organizován.
Alespoň že se nepochybuje kolik liber natáhnu.
Bede Dwyer je obchodník, a to ani neobchoduje s luky, a přesto si jeho názorů lidé docela váží.
Murat Özveri je zubař, který se o tureckou lukostřelbu zajímá vcelku krátce, ale jednak má přístup přímo ke zdrojům a jeho nasazení je obrovské, takže si respekt taky získal. Nevím, že by někdy udělal nějaký hornbow a šípy si montuje z polotovarů tak, jako většina lidí- vůbec ho to v mých očích nesnižuje.
Já si osobně nesmírně jako lukaře a znalce považuji Jana Nagye a to i přesto, že moc nikam nevstupuje do debat a jeho produkce je neznámá.

Přijde mi to jako zbytečná debata. Taky nevstupuji do debat o LB a jejich výrobě- vím o tom celkem prd a nemám zapotřebí přetahovat řeč na to o čem něco vím Wink
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

přesunutá diskuze ze "Šípů":
JAS:
Lebo , vies uz si aj medzinarodne ohovoreny. Dostal som sa nechtiac do palby s Hawkom na Paleoplanete a nezabudol spomenut "chudakov z ciech co vychvaluju compozity do neba a strielaju z laminatovych korejcov-hlavne najaky Misa"... Laughing
Mýša:
Já tě obdivuji, že se do těch debat ještě pouštíš.
Taky vychvaluji zemědělské usedlosti v Languedocu a bydlím v činžáku v Praze. Líbí se mi automobily Rover a jezdím v Peugeotu. Taky se mi líbí dvacetileté studentky....Prostě typický tlučhuba. Nicméně o superioritě toho co se mi líbí nepochybuji. Laughing
Jas:
Skocil som do toho nevinne Embarassed . Ono to smozrejme nestoji za zmienku , jedine ak novy argument H , ze kompozity vlastne vznikly , ako riesenie z nudze a zufalstva , pretoze sa v Azii minulo drevo na drevenne superluky a tak to museli lepit z kuskov co mali po ruke - chudaci. Dolezite vsak je , ze si Hawk kupil knihu od Adama a tym padom je na polceste k nam , ak uz doma nahodou tajne nejaky turek nelepy Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

K Mysovi a Sandurovi, loni jsem sřílel terénní obyč carbonama a litalo to skoro stejne jak Richardovi a Milanovi co meli ty bikonický ACE, výsledky jsem mel srovnatelné fakt je ze na 50m u me bylo uz pak ale poznat chyby při výstřelu: nedotažení, nervozita, ze oni se trefili tak ja musim taky a tak. Co se týká haly kdo to nezažil tak mu to muze přijít jednotvárný a lehký, ale ono každá sada je jiná, a je to dost záhul na nervy, vedle sebe mužeš mít uplně cizí střelce, kteří te muzou znervoznovat jak tahají šípy z toulce, jak šermují s lukem. No a pak se máš 60x trefit. S BB lukem se dá trefit v hale 569b, to je prumer na síp 9,48 a 10 má 4cm. A vyřazovací boje v hale tak to jsou taky pěkný nervy a pak se tref kdyz mas na to jen 12 sipů, kazdý spatný sip je pak strasne znát. No a co se týká toho závodění, tak samozřejmě je příjemný vyhrát a dostat nějakou tu cenu, ale hlavně hřeje ten pocit, že jsem porazil Richarda nebo Milana a kdo že to je z nás ten nejlepší. Protože na každým závodě je to jinak. No a hlavně je taky rád vidím. No ona ta hala je dobrá prez zimu, kdy si muzes vyladit techniku strilení, a oveřit si zda kazdý výstřel je jeden jak druhý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

Co se bude střílet si většinou člověk může přečíst, než na turnaj jede.
Co jsem si všiml, tak Zelímu všichni dálky chválili, bez ohledu na to, jak jim šly.

Mě například zachránily od propadu v pořadí, neboť byly vysoce hodnocené Laughing
Zaznamenal jsem čas od času se opakující jev.- všechno v terči ale rozsev po celé ploše- nicméně zkušenost mi praví, že zasáhnout lze jakkoliv velký terč v jakékoli vzdálenosti v mezích dostřelu.
Co se týče rozdílnosti ve výbavě- můj soupeř ve skupině byl Jerry- vynikající střelec se sportovním lukem. Ta buzerace ohledně kategorií je jenom proto, abychom byli souměřitelní. Mám za to, že většina z nás se pokouší nastřílet prostě co nejlépe a kolikátý jsem v porovnání s ostatními je takové překvápko nakonec. Samozřejmě, když se mi podaří potřít barbowisty, mám zlomyslnou radost, zatímco u klackařů cítím spíše stud, že jsem s nimi v kategorii.
Všechno záleží na úhlu pohledu - buďto honím body, nebo se jedu potkat s lidmi, parádně si zastřílet. Už jenom poskládáním turnajů z nesouměřitelných disciplín je objektivita obtížně dosažitelná. Když budou převažovat adrenalinové rychlopalné disciplíny nablízko- které jdou podle mne trochu proti duchu lukostřelby- vyhraje ten, kdo umí rychle zakládat a má nervy jak špagáty. S převahou terčovek na známou vzdálenost vyhrávají lidé se sportovním přístupem. U dálek tě zvýhodňuje menší balistická křivka a šípy dělané na rychlost. A kliku potřebují všichni......už jenom poskládáním turnaje se na někom může spáchat křivda.

Ceny na turnajích jsou valnou většinou prakticky nevyužitelné. Trofeje bývají dost hnusné objekty, které si na kredenc vystaví snad jenom magor, to samé platí o diplomech a medailích- pro ty jsem ale našel využití a v sobotu byl k vidění můj egologický oblek
Laughing
Když se podíváte kousek zpátky, zjistíte, že na medailových místech v jakékoli soutěži, pořádané kýmkoli , se točí malá zkupinka lidí. Přesto tam všichni jezdí- tedy kvůli cenám to nebude.

A hupla zpátky k instinktu- řada z nás ani jiné smysly nepoužívá. Právě u střelby na větší vzdálenost se mi občas podaří něco na způsob zoomu u foťáku. Najednou je všechno jak má být a střela jde s chirurgickou přesností. Výsledkem je pocit, který při halovce rozhodně nezažiji. Také se rozvíjí něco jiného, než u krátkých disciplín.- tam žádnou radost necítím, jenom mi stoupá tlak Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

Abych poopravil Mysu tento rok nam otevreli na barebow ve FITE i 70 metru terc 120 cm.

Na 50 metru se strili bezne ale sipami ktere jsou bikonicke, jeden jak druhy a docela mastne.
Pro bezneho smrtelnika strilet levne karbony anebo dokonce drevenne sip y znamena ne tahat luk 40 liber jak na FITE ale luk podstatne vetsi libraze aby se dosahla podobna balisticka krivka. A o tu jde predevsim. U slabych luku neni problem zmerit o kolik spadne sip od zacileneho bodu a jit po peti metrech dozadu . U vetsiny strelcu pro zabavu tato krivka strme klesa kolem 30 - 40 metru.

Ne ze bych chtel polemizovat ale jen takovy napad , pokud je dalkovka zarazena v soutezi ( a lidi soutezit chteji at si vyberou palebni post treba ta mongoska tercovnice udelat post 50, 80 a 120 metru a at si kazdy strili ze ktereho chce. Samozrejme z hlediska bodovani klidne nastavit vahovy system, ktery bude jasne preferovat vzdalenost.

Ale to je jen takovy napad.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 12:12 pm    Předmět: Citovat

Možná 2 náměty pro soutěže.....
1) Pokud se naše parta sejde, že si zastřílíme, střílíme zásadně s hendikepem, jako při dostizích. Střílet může každý, čím chce. Ten nejlepší ale střílí s méně šípy nebo z větší vzdálenosti, ten nejhorší opačně. Tak je zajištěno, že je soutěž napínavá až do konce. Vítěz si vystřílí jen jistotu, že se mu příště zvýší hendikep!
2) Pokud možno, žádné ceny pro vítěze, které se dají pověsit na krk, na zeď nebo postavit do police. Čím hodnotnejší, prestižnější cena či ocenění, tím menší zábava pro všechny. Začne to žlutou panikou před závodem a končí diskuzemi, jestli ta kožená omotávka je nebo není okno a to je zakázané! Hrozné by bylo, kdyby se někomu na horní rameno luku vykadila moucha, musel by být diskvalifikovaný, protože ten mušinec by mohl být zaměřovací bod a to je zakázané!

Protože všichni střílíme jen pro zábavu, tak u ní zůstaňme. Koneckonců Werich říkal: Z ničeho se nemá dělat věda, ani z vědy ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 6:14 pm    Předmět: Citovat

Vnímal jsem anketu ATL jako snahu ATL co nejvíce vyjít vstříc "voxu populi". Tak, aby bylo maximum účastníků turnajů spokojených.
Tak byly i otázky položeny a tak se o nich mělo, dle mého soudu, diskutovat.
V té chvíli názor, že pro nějaký lukostřelecký styl je disciplína obtížná, nebo dokonce neuskutečnitelná, vpořádku.
Ve chvíli, kdy se diskuze vede formou schazování celého přístupu a protlačování svých postojů, strácí nejen věcnost , ale přichází i o ochotu účastníků vyslechnout oponenta.

Co se týče instinktu a jeho podílu na střelbě- instinkt je ta věc, kterou zapojuje člověk když dostane v autě smyk, nebo mu letí jiskra do oka. Reaguje velmi rychle dříve, než si uvědomí co dělá. Ne vždy je reakce správná a s rozumným uvažováním nemá nic společného. Tato schopnost se samozřejmě dá zlepšovat a přeměňovat ve zkušenost. Tím se značně zvýší pravděpodobnost správné reakce.
FITA střílí v teréní lukostřelbě na 50m na 80 cm terč, přičemž řada lidí ho nejenom pravidelně zasahuje, ale ještě si všímá toho, kam se trefila. Mají dobrou střeleckou techniku a špičkové vybavení v mezích kategorie. Hodinami tréninku si upravují "instinkt" a získávají zkušenost. Docela určitě pro ně není terč čmouha.
Snad se shodnem i na tom, že prvořadým úkolem lukostřelby je zasáhnout. Na čem už se asi neshodnem, je technika nátahu, postoj, způsob vypouštění a metoda, jak zasáhnout. To ovšem neznamená, že ten druhý to dělá špatně.
Tím, že si všímám spíše střelby na dálku, jdu na to jaksi z opačného konce. Podle těchto technik je instinkt naopak jediným použitelným prostředkem, jak zasáhnout a pokud se výstřel podaří, radost je nezdělitelná.
Když minu zblízka, následuje spíše zlost.

Je pravda, že při střelbě na dálku zásah zdaleka není jistý, ale tím, že se o to člověk soustavně pokouší zažívá zcela odlišné stavy, než při terčích dosažitelných technologickým postupem. A myslím, že se střelec i rychleji zlepšuje.
Pokud nevěnuji čas tréningu, zlepšení se nedostaví u žádného stylu.

Co se týče nespravedlnosti kategorií- nezaznamenal jsem vás nejen na soutěžích ATL, ale ani na 3D EAA a není mi známo ani , že by jste chodil na soutěže FITY. O soutěžích pořádaných mnou ani nemluvě. Lazluk je také nespravedlivý, protože tam nejsou kategorie vůbec- přesto to považuji za jednu z nejlepších soutěží a účastním se jí velice rád. Ale Váš postoj plně respektuji. Také opouštím hranice kraje velice vzácně a neochotně Laughing

Jelikož na soutěže ATL nejezdíte a vypadá to, že ani jezdit nebudete, anketa je určena jiným čtenářům
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 6:11 pm    Předmět: Citovat

ten dúvod sa volá instinkt , ide o to že začnú "cítiť" potrebu sa zreprodukovať Laughing , Aničku zachváti medzi noháma požár a Janko (Durko ,Jarda) dostane potrebu silno hasiť .....čo ako a prečo to tak je nechájme zatál tak .Vyššie instinkti rozoberajú hlavne náboženstvá a mystické náuky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav napsal:
Ja so myslel že čo ich dovedie ktomu aby sa Janko trafil do terča Very Happy .

z nějakýho důvodu to potřebuje/ chce...tak takovou činnost provozuje(víc v tom není) Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.