Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

To je jasne , ale treba sa aj zviditelnit. Ja som sa tam uz preflakol hadkou s JP a trocha som si utiahol z ich " hladkania sa po plesinach" , takze najblizsie sa tam objavim az s hotovymi lukmi , ak budu strielat tak ako maju. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 8:48 pm    Předmět: Citovat

Viem, ale v tomto prípade to malo dôvod, pretože od zeme rástol konár. Inak by som si poleno zámerne neskracoval.
Na PP pochvália všetko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

Veľmi pekné ,plus jedna výhrada : vieš kto takto rúbe stromy ? dik dilino
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

Pekny. Hod ho aj na Paleo. Bude sa im pacit.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

http://picasaweb.google.com/cornus2/ZberAgatu#5337943334932014514
Tu je cherokee replika z agátu čo som zháňal obrázok. 60 lb na 29 palcoch, 71´´ ntn.
Nemá to naprosto žiadny set Shocked .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 9:36 pm    Předmět: Citovat

Naše, vaše, tamtie a hentie, také a onaké, no to je maglajz, najlepšie je si to strihnúť pred turnajom, dať si dobrú moravsko-slovenkú slivo-borovičku a teraz holúbkovia ukážte, čo je vo vás a rozhodcovia si dajú dupľom, samozrejme bez divákov Wink Very Happy a starší majú prednosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:58 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Jarda M...výkon luků je vždy závislý na profilu - křivce luku.

Karbon nemá vliv na rychlost ale na přesnost. Takže o takových vymoženostech si myslím svoje. A podle mne nemají žádný význam. Význám má profil luku.


Jardo, v tomto souhlasím. Nejsem nějaký výzkumník a ani skvělý stŕelec ale když jsem si koupil nový krátký luk (tvarem háďátko...), který byl stějně silný a podobné konstrukce jako luk co jsem měl (jasan a laminát) ale s jiným tvarem a profilem ramene, tak jsem zjistil, že výstupní rychlost šípu je tak o 20% vyšší než u toho původního, se kterým jsem to porovnával. Tím pádem se mi zlepšil i soustřel při střelbě na větší vzdálenost. Takže někdy stačí fakt málo.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:53 pm    Předmět: Citovat

Keby si s tym zacal pri pive v krcme , tak ta posleme vsetci do prdele Laughing Takto nas nutis tukat do klavesnice o somarinach. Jardo ty sa doma asi nudis... Confused
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Mozno by stacilo to hodit do pocitaca, zobrat do uvahy rozne premenne, vsetky parametre lukov a sipov , psychologicke testy osobnosti, a vzorce a rovnice vam najdu vitaza. Netreba trenovat a ani strielat Laughing


Jasi, skvělý nápad, blabopřeji!!! wave Nech si to patentovat !!! Víš co to teď v době krise ušetří peněz?

No aspoň jsem trochu zamíchal vašimi usedlými názory Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:39 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Rolling Eyes Furt nechapem k comu sa chces dostat... Shocked

Chachá, no to je přece úplně jasné: abych zjistil, jestli jsem už lepší než Park Sung Hyun a nemusel se kvůli tomu štrachat do Koreje!

J. Kejval... asi jsem se špatně vyjádřil. Výkonem luku jsem v tomto případě nemyslel jeho tahovou sílu, ale dosažené výsledky - nástřel, přesnost střelby, soustřel. O to mi od začátku šlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:38 pm    Předmět: Citovat

Mozno by stacilo to hodit do pocitaca, zobrat do uvahy rozne premenne, vsetky parametre lukov a sipov , psychologicke testy osobnosti, a vzorce a rovnice vam najdu vitaza. Netreba trenovat a ani strielat Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:24 pm    Předmět: Citovat

Jarda M...výkon luků je vždy závislý na profilu - křivce luku. Jestli si myslíš že špičkové sportovní luky jsou výkonější než nějaké dřevolaminátové luky díky složení materiálu, tvaru atd. tak jseš na omylu. Viděl jsem testy například WinWin TF Apecs a to bylo "bláto" dosahoval průměrných výsledků jak co do rychlosti tak zejména kynetické energie do šípu. Například luk Black Widow PAX dosahl podstatně vyšších hodnot a přitom to je celodřevěný lepený recurve luk. Viděl jsem i výsledky testu karbonových ramen. Rozdíl 3 ftps. To není nic. Karbon nemá vliv na rychlost ale na přesnost. Takže o takových vymoženostech si myslím svoje. A podle mne nemají žádný význam. Význám má profil luku.
Takže tvoje zamyšlení nad výkonem luku a jeho cenového ohodnocení je (jako čím dražší luk tím lepší parametry) je zbytečná úvaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:21 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Jsem pevně přesvědčen, že je možné porazit Luďka s dřevěnými šípy Evil or Very Mad

To teda není možné Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

ten koeficient je nemožné stanovit spravedlivě.
Na Lazluku nejsou kategorie a snaží se tam rozdíly setřít rozvržením disciplín.
Rychlopalbu nemám rád, ale olympijskému luku, či kladkaři to v ní nandám pravděpodobně několikanásobkem. Opačně to bude v terčovce.
Přesto když si vybavím vítěze ze třech ročníků, kterých jsem se zůčastnil- loni Jerry- sportovní TRRB, předtím Leon- sportovní TRRB, předtím Ajuta- sportovní TRRB. Bez ohledu na to, že jsou to všechno vynikající střelci, na Lazluk jedu vždy s tím, že vyhrát nemůžu, ale můžu si pěkně zastřílet a pobýt s príma lidmi. I když je v noci kosa jak v morně.
Jak nastavit přepočet, když nejlepší střelci s tradičním lukem se výkonově pohybují v nadprůměru BB a jiní vypadnou na Královské na 2Om??
Ve 3D v BB se na medailových místech honí pořád dokola Riči, MH a Ludánek.
V ostatních kategoriích je to podobné, jenom v TRLB jim teď zamíchal kartami Griifin. Přitom nejlepší má zhusta trojnásobek toho, co nejhorší.
Udělat to podle nejlepšího, nejhoršího, aritmetického průměru??

Je to opravdu především zkušenostmi, kdy praxe ti pomáhá eliminovat chyby, které dělá logika, oko, vyčtená moudra.....
Co nestabilnější luk s co nejplošší dráhou šípu tě značně zvýhodňuje.
Když budeš střílet na 3 šípy z blízka na pohyblivý terč, může mistra porazit klikař- v podstatě ho minely zvýhodňují Laughing - se vzrůstající vzdáleností a počtem šípů klikařovy šance klesají.

Jediné možné a spravedlivé řešení jsou co nejpodrobnější kategorie luků a kategorie výkonostní- ale při stávajícím počtu střelců by to asi málokoho bavilo zavádět.
Takže zatím nezbývá, než se smířit se situací a trénovat a trénovat. Jsem pevně přesvědčen, že je možné porazit Luďka s dřevěnými šípy Evil or Very Mad
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 2:55 pm    Předmět: Citovat

Rolling Eyes Furt nechapem k comu sa chces dostat... Shocked
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 2:33 pm    Předmět: Citovat

No dobře, když myslíte Smile V těch fabrikách na luky to dělají opačně.
Zastřelují nové modely z pevného stojanu - svěráku, a když dosáhnou lepšího výsledku než u modelu starého, přirazí na ceně - a je zametené Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 2:15 pm    Předmět: Citovat

To máš pravdu to je blbost Smile, jde o to zvladnout svuj luk co nejlepe, o to hrejivejsi pocit má clovek z toho kdyz se trefí "horším lukem" než ten druhý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 2:03 pm    Předmět: Citovat

Ano pozerať na život cez vzorce a pod. ,to je tuším tiež na zozname duš. porúch ,autizmus či ako . Ale nie som psychiater (ale psychopat podľa jedného fušerského kokota,, vid kokotizmus=porucha osobnosti ,človek bez chrbtovej kosti,kokot) tak to nejdem rozvádzať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 1:44 pm    Předmět: Citovat

Představuji si to takto:
U skoků do vody se výsledek tvoří hodnocením rozhodčích (dosažený nástřel), vynásobený koeficientem obtížnosti skoku (koeficient nedokonalosti luku). čím horší luk, tím vyšší koeficient.
Každý střelec by si tak mohl zcela virtuálně porovnat svou úroveň v podstatě s kýmkoli.
U turnajů by mohly být odstraněny kategorie, všichni by mohli střílet a soutěžit spolu, protože by se výsledek počítal přes ty koeficienty konkrétních luků.
Asi namítnete, že stanovit ty koeficienty je obtížné, ale když to šlo u salta s dvojitým vrutem schylmo, tak porovnat dva luky přes dosažené nástřely stejným střelcem musí být sranda! Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

Rozdíl ve vybavení je znát, aspon na sobě to mohu pozorovat, zacinal jsme se samickem sht, carbonflash šípy, plastovou zakládkou, a přešel jsem ke kovovemu středu a k závodním carbon ramenum a ACE šípům, postupně jsem to vylepšoval. Okamžite po přechodu k zelezu jsem strilel hur, musel jsme se s tím nejdrive naucit, ale pak uz se to jen zlepsovalo, ted kdyz chytnu zase SHT tak s tím málem netrefím terč, proste si asi clovek zvykne na ten luk s kterým pořád střílí a s jinymi mu to jde pak uz huře. Ale jen rozdil v ramenech je značný, ty carbon maji super torzní tuhost, ty u SHT se kroutí jak had, a to ma vliv na vystrel, carbon flashe byly krive u zkdyz byly nove, u tech ACE je mam porad rovne po pulrocnim střílení. Ale jak pise Imago do tech 20m ty rozdily v trefovani nejsou zase az tak velke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 11:13 am    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Jackale, nepřehlédl.
Každý si přece musel všimnout, že vůbec nejde o polaris!
Ptal jsem se, jestli někdo netuší, o kolik se zlepší výsledky, když se pořídí 10x nebo 100x dražší a tedy kvalitnější luk a šípy, a je jedno od koho, jestli od Kassaie, tureckého chána, Sedícího býka nebo Franty Vejražky ze Lhoty.

v tom případě je všechno v pořádku Laughing Ale já si toho nevšiml Embarassed
Na to by ti asi nejlépe odpověděl někdo z barebowistů, jaký je pro ně rozdíl mezi šípy Jazz a ACE, nebo mezi lukem Hoyt a bernardýnem. Riči střílí denně a je to člověk, který když netrefí na 50m tácek od piva, tak je mrzutý. Technickým vlastnostem luku i šípů věnuje velkou pozornost.

Mezi tradičními střelci je drtivá většina lidí kteří šípy dělí na 8mm a 9mm a u luku je zajímá cena, vzhled. A taky to jde. Jichočův poslední výsledek v Královské ústupovce je úctyhodný a přitom je to skromnoň vydávající se za Vogona, kterým tedy rozhodně není.
Mě u luku zajímá - výstřelová rychlost, stabilita, délka a průběh nátahu ,délka tětivy, vzhled, cena, výrobce- doslova v tomto pořadí . U šípů mne zajímá poměr investovaný čas- vlastnosti. Občas i vzhled, protože to těší duši. Čas je u mne snadno přepočítatelný na peníze, protože nic takového jako volno neznám. Pomalovaným a perfektně vytuněným šípem nebudu střílet ani 3D, ani rychlopalbu a už vůbec ne do cvičné terčovnice na 15m, do které se mnou střílí 15 lidí najednou.

Tam tedy rozdíl patrný je. Pokud nedělám chyby a nenechám se rozptylovat, je soustřel vymazleným střelivem oproti standartní stavebnici více než poloviční. My si můžem nastavit BH , měnit lůžko na tětivě a pokud se učíme střílet, můžem laborovat s technikou střelby, délkou nátahu a podobně. Zbytek jsou šípy a zkušenost.

Rozdíl mezi SKB za 3OOOkč a Grozerem za 10 OOO je ve vzhledu a ceně, přičemž SKB střílí většinou lépe, ale málokomu se líbí. Ve světě sportu se řeší jiná kritéria.

Úplně každý ti potvrdí, že rozdíl mezi výsledkem v tréningu a na závodech je markantní a může se lišit i o víc než 30%. Takže porovnávat se dá když si dva lidé stoupnou vedle sebe a dají si závod třeba na 5O šípů třeba o to, že poražený napíše oslavný text na vítěze Laughing

Můj nejbližší soupeř Arni má v podstatě identické vybavení jako já a i trochu podobný přístup. Ale má obrovskou zaahradu a střílí několikrát denně. Takže když si stoupnem vedle sebe a začnem střílet- když pochodují nervy jemu, dám mu to o pár bodů, když pochodují mně, dá mi to tak o pětinu. Je bezesporu vystřílenější a vybavení má stejné. Na vzdálenosti nad 30m je bezesporu lepší
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 11:03 am    Předmět: Citovat

Vladiku, pochopils to správně. Mě jde čistě teoreticky (drahý luk si stejně nekoupím) , o tu strmost té závislosti.
Když někdo je talent na házení kamení (viz Jas), tak si může koupit kámen třeba za milion, trefovat bude stejně, závislost je nulová.
Pokud budeš chtít jezdit F1, tak talent netalent, s vylágrovaným trabošem je výsledek nula, musíš koupit ferrari, závislost je tady evidentní.
No a luk je někde mezi.
Pochybuji, (viz Jas), že existuje takový talent, který ulomí první větev, která ho brnkne do nosu, listí ani neotrhá, protože je to ztráta času a trénuje a trénuje a nakonec vyhraje všetický Naadan, Lukohrátky, a všechny 3D závody co se tu organizují.
Takže ať nikdo netvrdí, že kvalita luku a teda jeho cena podstatně neovlivňuje dosažený výkon, to je hovadina. Chtěl bych ale vědět jak moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 10:36 am    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Jackale, nepřehlédl.
Každý si přece musel všimnout, že vůbec nejde o polaris!
Ptal jsem se, jestli někdo netuší, o kolik se zlepší výsledky, když se pořídí 10x nebo 100x dražší a tedy kvalitnější luk a šípy, a je jedno od koho, jestli od Kassaie, tureckého chána, Sedícího býka nebo Franty Vejražky ze Lhoty.

jardo, uvediem svoj priklad...
ked som zacinal s lukostrelbou, bola pre mna kazda zmena velkym progresom, napriklad prechod od svibovych prutov k stiepanemu smreku, alebo vymena liskovej tycky za jasenovy longbow....
casom vsak boli skoky mensie a mensie, co si myslim ze je prirodzene v kazdej sfere nasej ludskej cinnosti, prosto vynalozis coraz viac energie, ci penazi Very Happy, s mensim vysledkom....
to uz neskaces, uz len ladis, vylepsujes...ja ten vyvoj vidim exponencialne, akurat obratene...
dufam ze som ta spravne pochopil...Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 10:53 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Ptal jsem se, jestli někdo netuší, o kolik se zlepší výsledky, když se pořídí 10x nebo 100x dražší a tedy kvalitnější luk a šípy, a je jedno od koho, jestli od Kassaie, tureckého chána, Sedícího býka nebo Franty Vejražky ze Lhoty.

Logicky vzaté Wink , mohlo by to dať i na olimpiádu, ale to nie je náš obor, čo Jardo? Lepšie je to technické okolo luku a šípu. Ako píše Jas, je to potom prekopanie životného štýlu v ďaľších následujúcich rokoch. A či o to niekdo stojí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Jardo , neurazaj sa .Predpokladam, ze nie si z velkomesta. Ty nepoznas nikoho vo svojom okoli , z detstva napr. kto dokaze super hadzat kamenom , alebo strielat z praku , ci vzduchovky , bez toho , ze by pouzival super naradie znacky -kup si ma za 100 000 ? Ja poznam niekolkych a cele je to o jednak talente ale hlavne ze to robia "trenuju" od detsva. Poznam cloveka co ti zostrely prakom bazanta ci zajaca na 50 m. Nema ziadne profesionalne praky , ktore sa dnes vyrabaju. Dalsi znamy zasa striela prakomm alá David(stary zakon) cize dva spagaty a kozka a trafi ta aj ked budes bezat a kluckovat do 70 m. Je to HLAVNE treningom. Samozrejme to predpoklada viac menej normalne vybavenie , ale ziaden HOYOT , BEAR , alebo dalsie super najdrahsie modely na to nepotrebujes. Hovorim vsak stale o zabave. Ak naozaj chces sportovo sutazit a podavat standardne naj vykony tak musi ist s vyvojom "lesenia" a potom ti nie je pomoci. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:59 pm    Předmět: Citovat

jackal napsal:
Proč by se potom jinak Myso, kterého mám za "přírodního střelce" (v dobrém slova smyslu samozřejmě) celá léta snažil o nějaké vylepšovák, když by mohl tento čas využít k samotnému tréninku?


Ono to je takový mix. Já např. zvolil filosofii, že se snažím použít co mám i kdybych např. rád něco vylepšil. U luku i šípů jsem volil i na co mám finance. Myslím ale, že i kdybych do toho mohl vložit více financí, tak bych dále raději zkoušel možnosti spíše skromné (taky jsem takový ten lesní typ..., avšak ne až tak, abych např. střílel s primitivním lukem).

Již dávno jsem se totiž shlédl v indiánech a když to člověk bere reálně, tak jejich limit byl materiál a konstrukce luku a taky každý šíp byl jiný. Jejich motivací ale bylo uživit a ubránit se při možnostech, které měli a šlo jim to. Já obdivuji, když je např. člověk schopen udělat kvalitní luk (Jas, Cornus a další) a např. i šípy jak to dělá Mýša. Já když to zkoušel, tak jsem zjistil, že nejsem tak zručný a že ty výsledky jsou spíše horší než lepší. Proto jsem se rozhodl používat, co mám a vlastně odhalit tak hranice možností výbavy i svých. Možná dojdu na tu hranici a budu taky zvažovat lepší luk a super šípy ale zatím mám před sebou kus cesty...

Jenom pro zajímavost střílím šípy za cca. 45,- Kč, které fakt nejsou ani tříděny co se týče SPINE a nejde mi to jak Mýšovi ale v rámci mých možností zkouším, co lze. Obdivoval jsem na soutěžích např. i ty silné luky jak má např. Mýša ale opět když jsem měl možnost takový silnější luk (přes 50 lb) zkoušet, tak jsem zjistil, že mé hranice jsou u luku od 40 do 45 lb, kdy se mi ještě střílí s dobrým pocitem. To znamená, že empiricky jsem došel k výbavě, kterou požívám. Chodím střílet, protože mi všechno vyfučí s hlavy a to je pro mne to hlavní. Ta moje filosofie je, že nestřílím abych se účastnil olympiády ale proto, abych se odragoval a potkal se s lidmi, kteří mají podobnou úchylku.

Ano, existují typy, kde jejich motivací je jednoznačně vyhrát a nechť tedy mají lepší luky i šípy a trénují každý den 3 hod. Já jim to přeji. Taky bych se rád zlepšil, ale chtěl bych se zlepšit s tím, co mám a věnoval tomu přiměřený čas.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

Jackale, nepřehlédl.
Každý si přece musel všimnout, že vůbec nejde o polaris!
Ptal jsem se, jestli někdo netuší, o kolik se zlepší výsledky, když se pořídí 10x nebo 100x dražší a tedy kvalitnější luk a šípy, a je jedno od koho, jestli od Kassaie, tureckého chána, Sedícího býka nebo Franty Vejražky ze Lhoty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jackal
Nováček
Nováček


Registrace: 16.4. 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Tak to jsem taky přehlédl..... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:30 pm    Předmět: Citovat

Já se lukostřelbou zklidňuji, neboť jsem obklopen stresory a stává se ze mne labilní jedinec Wink Takže střílím docela často- trénink bych tomu neříkal.

Vedlejším produktem této činnosti jsou vzrůstající nároky na luk a především šípy. Tyto residuální vědomosti milerád předám komukoliv, kdo o to má zájem a komu výsledky s tím dosažené přijdou přesvědčivé
Laughing
Tady nic proti Jardovi neproběhlo- jenom že diskuse o sportovních lucích a rozdílech v jejich kvalitě ve spojení s kvalitou střelce by měla být va "sportovních lucích" . Jarda jenom přehlédl, o čem se ve vlákně "vaše luky"diskutuje, takže píše o svém luku Polarisu. Nic se nestalo, a jestli chce, tak to tam přešoupnu, jestli ne, tak to smažu.
My tady většinou plkáme mimo téma,veolice vzácně někdo někoho napomene, takže žádný velký hřích to není
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jackal
Nováček
Nováček


Registrace: 16.4. 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:16 pm    Předmět: Citovat

No já nevím pánové, já bych se spíše přiklonil k JardoviM. Jsem sice naprostý začátečník, ale podle toho, co jsem se dočetl z Vašich příspěvků zde na fóru, záleží, do značné míry, při přesnosti střelby i na použitých materiálech (ať již se jedná o deformaci šípu při výstřelu, samotné aerodynamice a například materiálech, z kterých se samotný luk vyrábí). Proč by se potom jinak Myso, kterého mám za "přírodního střelce" (v dobrém slova smyslu samozřejmě) celá léta snažil o nějaké vylepšovák, když by mohl tento čas využít k samotnému tréninku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 74, 75, 76  Další
Strana 39 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.