Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Arniho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 6:51 pm    Předmět: Citovat

kym bola debata v odbornej rovine, netrufal som si zapajat ale teraz ked sklzla do roviny cisto ludskej:-) by som celkom rad nieco napisal...
osobne sa nepoznam s nikym z tejto partie, snad okrem jedneho-dvoch slovakov...
telefonicky som s Tomom Hanusom preberal viackrat moj luk Tate I este predtym ako vyhral tie majstrovstva ci co ste to tam na zapade mali takze som netusil co sa z neho a jeho luku vykluje... tym len chcem povedat ze budem jednoznacne stranit Tomovi, ci to niekoho zaujima alebo nie:-)
zamyslel som sa nad tym, nad cim sa to mame vlastne zamysliet, p. Kejval? vobec na nic som neprisiel, mam ale pocit, ze vam nejako moc vadi uspech jeho lukov... ja som ten svoj videl len na fotke ale okamzite som sa do neho zamiloval, neriesil som rychlost, stacking ani nic podobne... urobil som dobre, som s nim spokojny a nemam potrebu ho riesit... o dva tyzden si spravim 400km cestu na severozapad aby som si obzrel jekkyla... dufam ze k vianociam bude...
pokial ide o tu vasu otazku "co hovorite na Tate II", to bol pekny podraz... nechate 2-3 ludi ho pochvalit a potom vybehnete s velkou pravdou o nom... cisty bulvar, nezda sa vam? keby ste napisali, mal som v ruke tate II a je na h*uby, bolo by to fer, ale takto? ved si uvedomte ze nie ste bezny prispievatel do diskusie, ale vyrobca a konkurent a tak kazdy prispevok od vas (hlavne v tomto vlakne) moze byt pre vas 10x horsi ako keby ste mlcali... ale to uz necham na vas...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

už vám dám pokoj nechám to vyhnít do ztracena Very Happy doufám že to aspon nehoho donutí přemýšlet nad věcmi.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

Já nevím jestli tady na to mám vůbec reagovat protože se musím začít smát. Celá tato diskuse není osobní!!!! Chci aby to čtenáři pochopily. Není mojí snahou něco nebo někoho očerňovat já tady konstatuji skutečnost.
Kdyby to tak bylo použiji naprosto jinou formu ale já tu potřebu nemám mně je to osobně šuma fuk...

To je ten sám příklad jako když před roky nějaký Hanuš dorazil z lukem od Peroutky a já mu ukazoval kde má luk problém a kde to pantuje, to že mu tvrdil že mu prodáva 60" protože má nátah kolem 30 palců a přitom to byla 58". Tomu já říkám orientace v problému na základě něčeho někomu kdo o tom ví houby, a od toho slouží snad tyto diskuse.

Nátahová křivka a "sweet" hranice luku z 1,5 liberním nárustem na 1"není žádná utopie u takových luků (korejskén grozery atd.) !!! Longbow luky z recurve budou někde u 2 -2,5 libry. Tady toto téma se probíralo už v jednom vlákně a bylo to tam jasně popsáno včetně grafů ze kterých to je jasně vidět. Viz grafy Jardy M v diskusi.

Další hloupost že nárust síly luku je jiný u 30 liberního a jiný u 50 liberního. Přeci nátahový graf je naprosto stejný jak u 30 liberního nebo u 50 liberního luku!! nebo snad ten 30 liberní má jiný profil??? Je pořád stejný!!! Má jiné zátěžové hodnoty ale fakticky nakreslí to co mu dovolí ten daný profil v každé síle.

Sendvičování lamel chápu ale jak jsem psal výkon luku je závislý na profilu a složení jádra ramen má jen podpůrný vliv. Všechny Samicky v té levnější variantě jsou dělané z bukových lamel a přitom střílí obstojně a to dřevo ma vliv akorát na vstřebání stresu jinak je to vždy otázkou profilu.

Taperování lamel chápu ale podotýkám že u krátkých luků z reflexními konci se úprava lamel míjí účinkem. Bylo mi to vysvětleno jednoduchým příkladem. Když potřebuješ něco odvalit přes páku jaký použiji konec ten ohebný nebo ten tuhý??? Který bude efektivnější pro práci?? Takže to určitě zná i malé dítě Very Happy

Testování luků od lidí kteří nejsou schopni rozeznat hybridní longbow od longbow je podle mne zcela bezpředmětné. Protože to je porovnávat dvě naprosto rozdílné věci ale o tom už se tady psalo. Ale když mi zbude čas tak klidně přes zimu udělám jeden hybridní luk aby měli čtenáři a diskutéři co hodnotit Very Happy

Jinak pokud na Všeticích bude střílet Svein Endre Røsok ...tedy pokud to je on... tak doporučuji si všimnout čím střílí a jak střílí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 2:40 pm    Předmět: Citovat

Lee napsal:
A opět je 159 fts při 53lb dost nebo ne ? Já nevím -má někdo jiná měření ? Co se týká dalších měření došel Vladík zhruba ke stejným číslům.


Chlapi, já vám fakt nerozumím....
těch 159 fts (při 53 lbs) je jen 48,5 m/ sec. To já s mým blbým Polarisem dosahuji přes 50 m/sec jen při 34 librách.
Proč se s tím tak dřete, jen kvůli parádě? Nebylo by jednodušší zvedat činky? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Původně jsem se bránil reagovat na všechny pravdy polopravdy a vysloveně lži, které nám tu p. Kejval předvádí. Je totiž těžké reagovat na někoho kdo absolutně nepřipouští jiný názor než ten svůj a svým stylem ala David Rát tvrdí Já Já Já a vy všichni jste hňupové co ničemu nerozumí.
Rozhodně jsem se nikdy nestavěl do pozice nějakého guru ani střeleckého ani lukařského jak v některých příspěvcích naznačuje p. Kejval. Také jsem nikdy netvrdil, že Taté luk je něco zázračného. Tvrdím však, že se těším na luk od tohoto výrobce, který bude mít kolem 53lb a na 28" nárust 1,5lb při běžné délce. Nárůst libráže mimo jiné také závisí na celkové síle luku není možné porovnávat luk 30lb s nárustem u luku 50lb. Jinak to že se s tímto lukem dá střílet občas i přesně je snad vidět na mém videu ( ...už to slyším na kolikátý pokus to bylo )a výsledky v poháru 3D. Je ovšem nutno obecně pro krátké luky to, že jejich zvládnutí je daleko obtížnější a méně pohodlné. Tím neomlouvám necnosti mojich krátkých luků. Mimochodem mám taky nátah 27".
Co se týká konstrukce luku jako jsou lepené lamely tak Já je tam dávám proto, abych eliminoval růstové "vady" řezaných lamel zestejnil jejich pnutí a zpevnil celé jádro luku. Border to opravdu dělá i Vin Vin na někerých modelech. Tloušťkové zeslabování lamel dělají všichni dobří výrobci to si může opravdu dohledat i malé dítě.
Testování to je opravdu výborná věc, ale prováděné tzv. třetí stranou u někoho nezávisle a ne u konkurenta stylem " jo střel si to sám, máš nátah 29" tak asi jo jeď". Už minule jsem přeci sliboval využít Sanovu nabídku na testování. V sobotu do Všetic přivezu Jekylla a San ho k testování dostane. Sane jen promiň je to první kousek v této verzi a tak má 54lb tak budou potřeba těžší šípy. To jestli se zúčastní i jiní výrobci a s čím je na nich.
Jinak se těším na sobotní turnaj budu ho střílet s novou verzí Jekylla a jelikož jsem ho právě dnes teprve dokončil tak máte "Plantážníci" jedinečnou šanci mě přestřílet.

Lukům zdar a rovné šípy Arni. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 12:06 pm    Předmět: Citovat

Všechno to je sklolaminát. Ten vazany backing jsem viděl v recenzi v časopise. Borec to nazývá ale kabel backing. Dělal to z fast flightu nebo dacronu a testoval to on spíše chtěl dosáhnout aby luk měl stabilní stríng follow . Je to zajimavá práce a netvrdím rozdíl v praxi jsem to neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 11:29 am    Předmět: Citovat

SKB som videl v akcii iba na videu ,strieľa to že fakt pekne ,na to sa malý výrobcovia asi nemôžu hrabať ked vezmeš pomer cena kvalita . Ja len stále nechápem prečo do všetkého rvete ten laminát . Ten SKB to bude zrejme tiež ničo iné . Som na javor luk spravil viazaný back z rybáskeho vlasce , a proti tak jednoduchej veci napríklad sory ked to porovnám s Longinusom,alebo lam. madaráma , tak je to ako porovnávať lamborgini s traktorom (to sú tie materiály ako nylon a bakelit tak drahé ? určite nie)) . Ja fandím experimentátorom ako Jarda M a k týmto laminátovým atrapám sa už ani nejden vyjadrvať .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 9:08 am    Předmět: Citovat

Dunihlav ten luk co máš ode mne je ale jen 48 palců dlouhý (profil luku co byl od prvopočátku určen pouze pro děti a mládež) takže nalézt u tak krátkého luku profil aby neměl blízký stacking lze dosáhnout pouze stylem Hwarangů které "nemají výrazný střed" nebo materiálem který dovolí větší ohebnost. Všiml jsis někdy luku SKB jak mají dělané konstrukčně středy a co do nich používají aby zajistily větší ohebnost???Toto je luk 53" délka !!!! U tohoto luk bych předpokládal že bude stackovat až kolem 29 palců kdyby byl dobře udělán nebo kdyby si aspoň někdo dal práci a každý profil co vyrobí si zgrafoval. Tento profil luku je dobrý tak pro střelce do max 27" nátahu. Já mám 27" a měl jsem s ním problém ho utrhnout. Proto díky tomuto jevu dochází k naprosté destrukci kotvení protože ho nejsi schopen zvládnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 8:53 am    Předmět: Citovat

Jinak mne těší že Vladik tady dal také výsledky měření. Takže to je srovnatelné co jsem naměřil. Takže ti řečníci co tomu nerozumí mají příležitost se poučit.... pokud tomu rozumí což velice pochybuji.

Proto aby to bylo OK by to muselo mít od 25 palců z těch 3 liber pokles
Nárust od 26 do 29 bude maximálně 1 - 1,5 libry a pak strmě zvedat. protože cílem profilu luku je dosáhnout toho efektu aby v posledních palcích nátahu měl co nejmenší nárust. Což pozná naprosto každý když si luk bude pomalu natahovat

Mně se líbí ta naprostá neznalost lidí kteří se tady pozastavují nad kdečím ale to aby si dovedli vyhodnotit luk je jaksi nezajímá. Výrobcům bych doporučoval německou zákaznickou školu.


Jirka H.
Chlape ty jseš na mně zasedlej. Nejseš to náhodou ty kdo mi kdysi rozepisoval jak tě štve Hladil svoji sebestředností atd. ?? Pokud né tak se omlouvám.
Jinak kdyby jsi těm lukům rozumněl tak by jsi tady nepsal takové nesmysly jaké píšeš. Já jsem udělal to že jsem na testy svůj model poslal člověku který testuje luky z celého světa a to je pro mne jistá známka jakosti. Když jsem si srovnal výsledky z jinými výrobci tak při délce luku 68" jsem výkonostně předčil většinu amerických luků které se dělají v maximu 62-64 palců a jsou to většinou polohybridní luky. Takže až se vyznáš trochu v konstrukci luků ozvy se.
Jinak koukám že ty rozumíš tomu jak má vypadat zeslabená lamela v luků. Pouč mne! Rád si tě poslechnu. Protože pochybuji že o tom máš nějaké znalosti.
Co se týká cen tak luky se v německu z pouze bambusovým jádrem prodávají za 780 Euro a jsou to luky co dělá Koliha. takže až uvidíš jeho práci vesele kritizuj.
Jinak ti nic nezazlívám vím že na některých detailech musím více pracovat a proto i tvoji kritiku beru jeko konstruktivní. Ale to je o tom slyšet i negativní názory a né jen usnout na vavřínech a myslet si jak jsem udělal skvělý luk a přitom to je co do funkčnosti paskvil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 8:24 am    Předmět: Citovat

Ludku ty my mluvíš z duše.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 1:18 am    Předmět: Citovat

ja nevim, ale za dobu, co to tu sleduju, me prijde, ze nejvice zluci tu leje Kejval. Trochu z jineho soudku: na svoje zavody coby komercni zalezitost si taky sam dela reklamu, ale jak to sleduji i si sam odpovida. Me se Kejvalovi luky vubec nelibi, a za b se mi zdaji dost drahe. Jak jsou provedeny remeslene nemam vubec tuchy, ale zalozim vlakno Kejvalovi luky a tam je mohou vsichni zkritizovat, pokud si je nekdo za ty love v cechach koupi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 12:23 am    Předmět: Citovat

nejsem ani lukař a zatím si ještě netroufám se nazývat ani lukostřelcem ale tohle vlákno se mě týká protože testovaný TATE II byl můj luk.
ad SanDuro -nevidím žadný problém a už vůbec ne morální v hodnocení konkurenčních luků pokud bude snaha o co největší objektivitu -od toho tu přece diskusní forum je ne ? A pokud je vlákno o Arniho lucích tak se nejspíše bude psát o jeho lucích a ne třeba o testovací jízdě nové škodovky Smile
Jsem na Lukostřelci zcela nový , nikoho z Vás neznám osobně ani nevím jaké máte mezi sebou vztahy .Jen chci říct , že během testovaní TATE II u J. Kejvala nepadlo na Arniho jediné křivé slovo zavánějící konkurenčním bojem -jen se testovalo.
Co se týká mě a TATE II-je to klasika začínajícího lukostřelce /který navíc předtím střílel s 60lb kladkáčem 320fps / Přece nebudu začínat s nejakým slabým lukem že jo ,za Arnim jsem nakonec taky nezvládl dojet -další chyba -a touha po novém silném luku byla převeliká .
Takže moje chyba .TATE si určitě nechám ale budu do něho muset ještě asi lukostřelecky dorůst Razz

Stacking v konečném nátahu jako neznalec který zatím nemá moc s čím srovnávat nejsem schopen ohodnotit jinak než že se s tím na konci dost peru.Před týdnem jsem to zcela laicky porovnával s korejským Hwarangem -ty které nechal dovézt myslím Mysa -ten se mi i při udajných 60lb tahal na 29 inch lehčeji .Jinak je TATE lehoučký a příjemný na běhání po lese , střílí docela přesně a rychle .A opět je 159 fts při 53lb dost nebo ne ? Já nevím -má někdo jiná měření ? Co se týká dalších měření došel Vladík zhruba ke stejným číslům -je nárůst 4lb na inch nátahu normalní nebo ne ? Co na to jiní lukaři a lukostřelci ,co na to Arni? Z diskusí na Lukostřelci jsem mel dojem že je TATE poměrně slavný luk a že ho vlastní více lidí tak bych čekal více reakcí Smile Takže Jardovi K.dekuji za měření a rady jak začít s lukustřelbou , Arnimu děkuji za luk který se mi moc libí a k jehož zvládnutí se časem určitě dopracuju a čekám na další příspěvky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

Ze Vas to bavi, nabidka na test stale trva.

Pokud si lukari budou merit konkurencni luky a davat to sem je to jejich moralni problem. Ale to je uz o jinem.

Bavte se hezky ...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

toto som nameral s Tate II. 52lib.:

palce: libry:
23... 37
24... 40
25... 42,5
26... 45,5
27... 48,5
28... 52
29... 56

meral som to pruzinovym TRU-WEIGHT BOW SCALE, hodnoty su priemerovane z piatich merani....
osobne mam natah 27 palcov, v tejto polohe si nemyslim zeby bol stackinng vyrazny, pri 29 palcoch bol uz vyraznejsi, co si myslim, ze je pochopitelne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

Vyprdni sa na to či niekomu robíš zle Very Happy . Inak to čo Jarda K. písal je zaujímavé ,a je zaujímavé že na to nikto nereaguje . Ja osobne na luk čo má stacking v mojom obľúbeno náťahu by som bral tú pílku .Inak ale Kejval to tiež nevyhral ,jeho L. má tiež stacking jak sviňa , na jeho mieste by som dal ten jeho príspevok napísať niekomu inému ,páč takto vypadá ako prototip ľudskej blbosti Wink . Keby som ja robil tieto luky tak to riešim nylon-drevo-a nejaký ten bakelit ,a laminát by som osral (koho moja nekonečná múdrosť uráža nech si ju nevšíma) . Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 7:13 am    Předmět: Citovat

Uvědomil jsme si,že tu dělám to, co tu odsuzuji.

A tak jsem se snažil teď své příspěvky vymazat.
Už to bohužel nejde nejde.

Pravda je, že osočování druhého ze mne neudělá lepšího.

Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

gawain napsal:
cornus napsal:
Tvoe luky vypadajú moc dobre, mojim snom je však selflongbow celotis. Very Happy


nie si sam Crying or Very sad


Je nás tolik, že bysme mohli založit klub Laughing
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 7:04 pm    Předmět: Citovat

A doplňuji - nenapsal jsem, že skládané lamely dělá u svého nej luku Border, což asi jistě víte a do svých ramen je dávají i WinWin.
Jinak nejsou alespoň v luku od Arniho ze dvou druhů dřev ale z jednoho javoru.

Už nebudu reagovat.
Děkuji
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

To Mr. Kejval
No asi to nedělají z důvodu, že to je všechno kurňa strojová výroba , nevyplatí se jim to cenově když to sype tak jak to dělají . Co já vím.

Mám od vás luk který byl dělán na zakázku pro jednoho střelce. Byl z vaší cenové kategorie 300Eur. Nestřílí špatně za určitejch podmínek byl srounatelnej s peroutkovým Rexem:-). Za tu cenu ale mohu dostat od jiných výrobců luk který té ceně odpovídá i zpracováním.
Když někdo neumí na tlouštku zeslabit lamelu aby to pěkně švihalo a dělá z nouze cnost lichoběžníkovým profilem který je při pohledu podle zvlnění dělán pilníkem ve svěráku....


Nelíbí se mi napadání druhého výrobce jiným!!
Děkuji

Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 9:45 am    Předmět: Citovat

Ptám se proto jelikož byl u mne jeden klient který si sebou přivezl na seminář luk. Nevěnoval jsem tomu pozornost ale při střelbě měl obrovske problemy z ukotvením v konečné fázi což býva projevem silného luku v počátcích. Měl sebou ale jiný luk a tak si ho vyměnil. Jenže ten efekt mu jaksi zůstal. bylo mi to divné tak jsem si vzal ten jeho kluk a hledmě se. Měl Tate II. Tak jsem si dovolil tento luk natáhnout a bylo mi to jasné!!

To co te´d tady rozepíši bohužel některým naprosto zbourám veškeré iluze.

Měl sebou luk TateII, 53 palců délka a 53 liber síla. Když jsem ten luk natahoval cítil jsem příšerný stacking na 26 -27 palcích a tak dotáhnout tento luk na 29" co měl klient bylo vcelku úsilí. Řekl jsem mu že jeho problém je v luku jelikož tento luk má podle mne pro jeho nátah špatnou konstrukci. 53" délka této konstrukce je pro 29" nátah naprosto málo a musel by mit minimálně 60 palců. Z tohoto důvodu on není schopen řádně kotvit. Domluvili jsme se a já mu večer udělal nátahový dioagram. Udělal jsem na ten luk 3 x opakovaně (pro vyloučení chyby v měření) nátahový diagram a ten jsem s ním následující den rozebral. Vzhledem k tomu že tam bylo více lidí diskutovalo se. Výsledek toho diagramu bylo to, že luk měl konečnou hranici "sweet" bodu u 26" od 26" měl u 27,28,29,30 palců na palci nátahu nárust 4 libry !!!!! tedy neúměrný stacking. Jak říká můj přítel v americe žádá hned prodejce o pilku Very Happy
Většina co byla přítomna konstatovala v praxi to samé při fyzickém nátahu. To podotýkám jen z toho důvodu aby se tady nerozpoutala diskuse na téma "Kejval je idiot"

Proto jsem tady chtěl slyšet poznatky lidí co tento luk mají

Na druhý den kurzu si majitel chtěl vyzkoušet rychlost tohoto luku. Střílel přes měřák sám!!!! Takže měl 29 palců nátah. Luk měl 53 liber při 28 palcích. tedy ve skutečnosti tahal z luku při 29 palcích 57 liber. Váha šípu byla 480 grains - 8,5 grains na libru a výstřelová rychlost 167-169 ftps. Opakovaně asi 4 x!!!
Pak si vzal ze stojanu recurve a longbow luk co jsem měl pro tréninkové účely... jeden recurve 58" 30 liber (stari asi 3 roky) a longbow 68" z bambusem 40 liber. Strilel tim samym sipem co strilel z toho TateII (tech 480grains). ten 30 liberní rec mel nejakých 154 ftps ..14.5 grains na libru a longbow 160 ftps ... 11,6 grains na libru. Takže střílel za stejných světelných podmínek, stejným stylem a stejným šípem.

Závěr si z toho udělejte sami.....tedy pokud tomu někdo rozumí


Myša: to že jsi se několikrát umístil na bedně je pouze tvojí talentovanou střeleckou schopnosti. Vždy je to ve střelci!! To že se dá střílet klackem a přestřílet větší machry jsem byl několikrát svědkem. Na předposledních závodech přijel klučina z lukem 17 let --ramena šroubována vruty, natahovala se akorát tětiva jinak ramena stála. Vyborná technika a hlavně talent!!!


Jirka H.
Každý malý mládežník na západ od našich hranic ví že výkon luku závisí na profilu a ne na vnitřní lamelizaci která je je naprosto bezpředmětná pro výkon luku!! Jako desing to akorát vypadá hezky..dá se nad tím uchcávat Very Happy ale nemá to žádný význam ani efekt. Za další kombinace dvou dřevin je riziko jelikož každá snáší jiný komresní tlak. Ano opravdu toto dělá akorát Kyzl jinak jsem to nikde ve světě nevyděl....proč asi??? Protože je to naprostá blbost

To jen tak na úvod aby bylo o čem diskutovat a hlavně aby se lidi začali orinetovat v problematice a nepsali tady nesmyslné bláboly natož žili v domnění dokonalosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 9:40 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Tvoe luky vypadajú moc dobre, mojim snom je však selflongbow celotis. Very Happy


nie si sam Crying or Very sad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 1:26 am    Předmět: Citovat

Když jsou prachy, sny se mění ve skutečnost. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 11:40 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
... mojim snom je však selflongbow celotis... Very Happy


Dobrý sen, hodně hodně dobrý sen.... scratch
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 10:51 pm    Předmět: Citovat

Tvoe luky vypadajú moc dobre, mojim snom je však selflongbow celotis. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 10:42 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Tisový outfit je skutočne impozantný. Škoda, že je tam kus beli.



Cornus čéče dalo dost práce tam kus té běli dostat. Jestli někdy budeš podobný luk chtít tak slibuju, že bude pouze jádrové dřevo. Je to jen o tom jak to vnímáš. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 2:36 pm    Předmět: Citovat

tieto luky by sa mali volať inak ako longbow.ľudia si to potom pletú,trebárs natočia seriál o robinovi hoodovi a dajú mu do ruky akýsi jazdecký reflexák.typický pre angličana Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 12:54 pm    Předmět: Citovat

Tisový outfit je skutočne impozantný. Škoda, že je tam kus beli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 11:35 pm    Předmět: Citovat

Re Jirka H.: Čistokrevná krása!! Ať ti dobře slouží!!!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 9:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všici
hello2
Včera jsem si přivezl Jekylla
Dýhu mi udělal Tomáš z kmene tisu , lamely jsou na tlouštu ke koncům zeslabovány, duše není jednolitá lamela ale je lepená z nařezaných jedotlivých lamel jak to třeba pan Kýzl dává do svých nejprďáčtějších luků , tětiva FF atd.
A viděl jsem u něj takové kousky, že mnozí budou šetřit a jíst jen housky Smile
Nevím kdy ho předvedu fyzicky. Rodina a práce mi dávají do těla help .


http://en.fotoalbum.eu/JirkaH/a294203

Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 9:57 pm    Předmět: Citovat

byl jsem s Tate 2 letos 9x na bedně, z toho 7x první , jednou druhý a jednou jsem se dělil o druhé a třetí místo s Ajutou, přičemž jednou jsem s ním nastřílel vůbec nejvíc co kdo kdy v kategorii nastřílel.
Jo a jednou jsem byl 5., ale to jsem s ním střílel v kategorii barebow. Střílí se mi s ním dobře.
Jednou mi ti nandal Jiří Kučera s Geronimem od Kýzla a jednou Arni s Tate2. A na teréňáku pánové Zimmer, Kocourek,Hladil, Strezienec, všichni tuším s Hoytem
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 23, 24, 25  Další
Strana 19 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.