Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Arniho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2009 3:20 am    Předmět: Citovat

alwarezi,

Pro Bodnika dela luky Jirka Koliha, coz je obecne znama vec. Vcera byl ss nami na 3d maratonu.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 9:05 am    Předmět: Citovat

Se vsemi ctenari lukostrelce bych se chtel podelit o jednu informaci ohledne firmy v Nemecku, pokud to zrovna uz nekdo nevi!!!!!! Americky zoldak jmenem Henry Bodnik co slouzil v Nemecku v 80 tych letech po zoldactvi se mu tak libilo v Nemecku ,ze tam zustal a dnes tam ma firmu
Bear paw archery ,tak ten se nedavno chlubil ,ze v Cesku ma 15 lukaru
co pro nej vyrabeji 8000 luku rocne a on ty pak v Nemecku prodava se
100% profitem pardon ziskem !! Plus dale luky z Polska a Madarska co jdou vsechny do Nemecka ,tak je trh v Nemecku silny ,no ja stale ctu na lukostrelci, nekteri lide stale odmitaji vyrabet luky na prodej ,nemam
rad americke zoldaky tak aby Cesko neprevalcovali v prodeji luku a hlavne Slovensko ,kde jsou talentovani vyrobci luku!!!!! Co nevim ,tak nevykecam!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 10:18 pm    Předmět: Citovat

Do toho půjdeme. Mohlo by to být (když tak o tom přemýšlím) možná už i letos. Pokud se na to vrhneme dostatečně včas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
.. posbírat lidi, kteří ty luky už mají a udělat testy na "sériovém výrobku" ...
A nechat si otestovat svůj luk a následně uvést tyto údaje veřejně je nezpochybnitelné právo každého majitele luku, protože si za ten výrobek zaplatil ...


Tak jsem to přesně myslel. Mohu poskytnout hned několik luků a k nim šípy.

Re Buky a testy lyží: To je ono. Sportovní potřeba má zpravidla jednak: a)nějaké parametry uváděné výrobcem,
b)jednak nějaké měřitelné hodnoty a
c)jednak nějaké subjektivní hodnocení skupinou kvalifikovaných "uživatelů" v tomto případě závodníků.

Tak tak.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 3:50 pm    Předmět: Citovat

Jasně Ivare, jako ochotnika Tě bereme. Budu s Tebou počítat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivar
Nováček
Nováček


Registrace: 16.5. 2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Przecieszyn, Polsko

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 3:43 pm    Předmět: Citovat

Testy testami...
We Vseticach strzelałem dłuuuugo z nowego łuku Hoblika i tak mi się spodobało, że, jak mi go już zabrał, poprosiłem go, żeby rozstrzelał mojego Grozera... i co? Nie trafił! 5 cm w prawo i miałbym jego łuk od Arniego... fńuk...
A poważnie... strzelanie z jego łuków to jedna, wielka przyjemność. I w ogóle nie ma co porównywać do niego całej reszty laminatów, które miałem wcześniej w rękach.
...i gdyby było za dużo łuków do testowania i brakowało chętnych to ja się zgłaszam na ochotnika! Very Happy
_________________
"Łucznik wart jest jedynie tyle ile jest warta jego zapasowa cięciwa" - przysłowie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 12:46 pm    Předmět: testy Citovat

Něco jako každoročný test lyží Ski magazínu:
http://mbuk.rajce.idnes.cz/testy/
To by bylo prima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 12:21 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Hmm ... tak ve Všeticích padl ještě daleko rozumnější návrh ... posbírat lidi, kteří ty luky už mají a udělat testy na "sériovém výrobku" bez ohledu na to, jeslti se to výrobci líbit bude nebo ne Wink
Pak bude jasné, že nejde o vymazlený "soutěžní" kousek, ale o řadový luk, který si u toho kterého výrobce může koupit každý zájemce.
A nechat si otestovat svůj luk a následně uvést tyto údaje veřejně je nezpochybnitelné právo každého majitele luku, protože si za ten výrobek zaplatil ...
Ano toto se mi zdá být rozumné a snad i korektní vůči všem lukařům . Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 11:46 am    Předmět: Citovat

Hmm ... tak ve Všeticích padl ještě daleko rozumnější návrh ... posbírat lidi, kteří ty luky už mají a udělat testy na "sériovém výrobku" bez ohledu na to, jeslti se to výrobci líbit bude nebo ne Wink
Pak bude jasné, že nejde o vymazlený "soutěžní" kousek, ale o řadový luk, který si u toho kterého výrobce může koupit každý zájemce.
A nechat si otestovat svůj luk a následně uvést tyto údaje veřejně je nezpochybnitelné právo každého majitele luku, protože si za ten výrobek zaplatil ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 12:33 am    Předmět: Citovat

to kejval: pod si to se mnou rozdat ve strileni: vyber si luk a dobu na trening. to je ferova nabidka. ludek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 4:24 pm    Předmět: Citovat

Jo. Tak jsem to myslel.
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

Jirka H. napsal:
Ale říct kterej luk je nej a kterej stojí za prd - to by musel někdo fundovane ...
Jirka

Myslím, že až tak daleko by ta komise jít neměla. Jen předložit výsledky - čísla, a ať si to už každý přebere sám. Někdo chce Mercedes, jiný Trabanta a třetí třeba holky nebo vdolky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 5:52 pm    Předmět: Citovat

Já se přidám.
Nemyslím, že je potřeba dělat měření ať už objektivní nebo subjektivní anonymně. Nikdy nedostanete do rukou dva stejné luky u kterých můžete srovnávat. Nevěřím v to, ža vám dají luk na test všichni výrobci když by vyzněl jako soutěž. Soutěž v nepoměřitelném.
Nesmí to vyznít jako soutěž!
Ale test který předvede každy luk individuálně ve stejných podmínkách
Objektivní
Cenu,typ luku ,materiál ,graf, rychlost, konstantní rychost při x výstřelech
Subjektivní
Zpracování ,pocity při držení, výstřelu .
A vystavit na to techničák.
Jo, a měl by test vést člověk kterej je pozitivní, nezdeptanej fórem violent1
Ale říct kterej luk je nej a kterej stojí za prd - to by musel někdo fundovane a tajemný J.K taky nemá pořád čas director Very Happy
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 3:49 pm    Předmět: Citovat

Dekuji, San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 11:24 am    Předmět: Citovat

Ne, San se za své příspěvky určitě nestydí.
Osobní výpad na Tebe od Dunihlava jsem vymazal, protože v příspěvku nebylo zhola nic věcného a debata začala nabírat naprosto odlišný směr. Stejně tak jsem tedy odmazal i tři následující příspěvky, které z tohoto v podstatě vycházely.

Tato diskuse je moderovaná (i když se snažíme o to, aby to bylo minimálně) a pokud má být alespoň trochu věcná, je potřeba se v té věcné rovině držet a pokud se chce někdo s někým pohádat nebo ho urážet, na toto fórum to prostě nepatří.

Jinak bych navázal na tu ideu Griffina, jehož pět bodů mne opravdu zaujalo s ztotožňuji se s nimi.
Myslím, že bychom mohli provést takové testy. Dát dohromady sadu testů, které by se provedly na každém luku + subjektivní hodnocení několika dobrovolníků - střelců a výsledkem by byl jakýsi žebříček nebo porovnání toho, co se nám sešlo, Celé by to bylo veřejné, takže kdo by se chtěl přijet podívat nebo (po předchozí dohodě) i aktivně zapojit do testování, byl by vítán.
Na luku by nebyla identifikace výrobce (nebo by byla zakryta) a luky by byly po dobu testování označeny jen čísly, aby nemohlo být subjektivní hodnocení příliš ovlivněno osobním zaujetím každého střelce vůči některému výrobci (ačkoli je jasné, že některé luky se prostě už podle vzledu zaměnit moc nedají, ale to se nedá nic dělat).
Pokud bychom takovouto akci vyhlásili a oslovení výrobcům rozeslali ještě letos, myslím, že již příští rok by se to mohlo uskutečnit - rok je snad dost dlouhá doba na to, aby se stačili případní zájemci o toto srovnání včas připravit a měli v té době tedy nějaké exempláře svých výrobků k testům.

Co vy na to, pánové?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 8:44 am    Předmět: Citovat

Prosím vás je tady někdo kdo tomu co jsem napsal vůbec rozumí??. Rád bych tady slyšel faktické skutečnosti než jen pouhe osobní výlevy aby se diskuse dále posunula!

PROČ JSOU NĚKTERÉ PŘÍSPĚVKY VYMAZÁNY!!! Například Sana ?? To se za ně stydí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 10:35 pm    Předmět: Citovat

Pravý majster je ten, za ktorého hovoria jeho skutky a nie reči.
Trochu filozofie; ide o tú normálnu skromnosť..., argumenty proti argumentom, nájsť tie pravé informácie, o tom je tu reč.
Každý hľadá, čo ho zaujímá a chce napredovať ďalej. Bez debaty to nejde, invektívy odsúvajú danú problematiku do pozadia a do stratena.
Času nikdo nemá nazvyš.
Cesty, na ktoré sme sa dali, sú každého osobná vec a súputníci sú vítaný, ale zase len do určitej miery Wink.
Trochu osobného; rozšuľuje ma, že nemám čas na dokončenie prototypu luku Embarassed, a závidím, že niektorý toto všetko majú a ja som ešte na ceste, v rôznych vzorcoch, tabuľkách a čo ja viem v čom ešte budem, čo ma ešte napadne (a vďaka Jemu za to) Confused hello1
Trochu z iného súdku; cítím s Moravákmi, je to tam otrasné.
Nakoniec; veľa osobných úspechov prajem všetkým!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Petr Dohnal - lukostřelec zdraví knife forum Very Happy konečně jsi se tu objevil. Na knife forum sice nepíšu, ale pravidelně sleduju. Hlavně tvoje nádherný nože a vzrůstající zájem o lukostřelbu Smile Ahoj Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr Dohnal
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 8:24 pm    Předmět: Citovat

Můj první příspěvek na tomhle fóru ... všechny Vás tu zdravím.
Lukostřelbě v podstatě vůbec nerozumím, nedávno jsem si od Arniho koupil Čikalana, protože když jsem luky na jedný akci uviděl, najednou mi svitlo, co mi v životě vlastně schází. Strašně mě to chytlo i syna se kterým máme dílnu, stříleli jsme v podstatě pořád. Čikalánek nám byl "malej" a tak jsme si dojeli pro Jekylla. Neskutečně krásnej pocit při střelbě, po čtrnácti dnech jsem schopnej to na 15 m nasázet do velikosti dlaně, postupně zvyšujeme vzdálenost. Prostě ten luk miluju a chystáme se ještě na jeden. Jak jsme psal na začátku, nerozumím lukům, ale myslím, že rozumím tomu, jak tu jeden člověk jednoduše "prudí" a nasazuje neustále na Arniho, kterého si vážím a myslím, že ho můžu i po pár telefonátech a setkáních považovat za dobrého známého. Pohybuju se velmi dlouho na nožířském fóru, vyrábíme totiž se synem nože a můžu říci, že něco podobného se tam neděje. Se spoustou nožířů se přátelíme a i když jsme si konkurencí, navštěvujeme se, přátelíme a když si s někým úplně nesedíme, nikdy bych si nedovolil někoho takhle pořád napadat, hodnotit a jeho práci veřejně testovat. Ať si testují zákazníci, ale proč konkurence - může to být potom nezaujaté a objektivní? Navíc ten arogantní tón - všemu rozumí nejlíp, ostatní jsou přinejmenším trdla ...
Náš koníček přerostl v obživu. stejně tak Tomášův a proto si vážím každého řemeslníka, který se do toho pustí, jako my, vím co to obnáší a že to není jednoduché. Tomáš je na tom stejně jako my, maká a maká, dělá co nejpoctivěji dovede a navíc je to fajn člověk, proto sem píšu.
Nemůžu hodnotit kvalitu práce, výrobky, na to jsem málo vzdělán a málo jsem zatím viděl a vyzkoušel, můžu ale hodnotit stránky lidské. Dávám palec nahoru Tomovi a doufám, že nejsem sám, kdo vidí za tím vším psaním tady, kdo je jaký člověk - dá se to vypozorovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 5:45 pm    Předmět: Citovat

Pekny clanok. Prijemne pocitanie. Len ma pri nom skodoradostne napadlo , Ze pri vysledku toho matematickeho pocitania prisiel autor k :

" Můžeme vlastně říct, že ideální materiál je lehký, houževnatý a pružný.

Středověcí výrobci luků nemohli použít jiný materiál než dřevo.

Presna odpoved by mala byt -kompozit - Idea Laughing
A zaroven pri dostreloch je jasne ze , keby prisla salva z kompozitov , tak to by sme ich museli nazvat "tazkymi gulometmi " , lebo by to na Albionskych lucistnikov sypali z min. 350 a viac metrov . Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 3:29 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav napsal:
... úplne súhlasím Grifin , ja som to myslel ako vtip...

Tak to pak jo, rozumím, nějak mi to rychle nedošlo...errorerror
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 2:44 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Tyhle teoretické diskuse - pokud by se je všem účastníkům dařilo oprostit od osobních výpadů, urážek a narážek - nám určitě můžou všem jenom prospět, jak JardaM někde níže v reakci na můj příspěvek naznačuje.
úplne súhlasím Grifin , ja som to myslel ako vtip. Napríklad 1,príspevo Jardu Kejvala mi príde vskutku vecný...k zvyšku sa vyjadrovať snad netreba Very Happy .Testovanie účinnosti lukov je super nápad ak to bude tak ako J M písal : náťahová krivka /príkon/výkon a dobrým výrobcom to iba pomôže ..takže veľa štastia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 2:16 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav napsal:
...konečne normálne nazory od niekoho na výkon luku .. Zároveň mám pre LB maniakov zaručený návod ...


Mám pocit, že celkem normální pohled na výkon luku sem přinesl už někdy v r. 2006 longbowista a milovník středověké lukostřelby Josh ve svém článku: Fyzika středověké lukostřelby aneb trocha teorie nikoho nezabije. viz http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=17

Jinak samozřejmě JardaM jde v některých ohledech ještě dál (zejména u šípů) a evidentně se nad fyzikou lukostřelby hluboce zamýšlí, což je určitě dobře.

Tyhle teoretické diskuse - pokud by se je všem účastníkům dařilo oprostit od osobních výpadů, urážek a narážek - nám určitě můžou všem jenom prospět, jak JardaM někde níže v reakci na můj příspěvek naznačuje.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 1:30 pm    Předmět: Citovat

No nechcem vyzerať ako riťopich ,ale Jarda M ,konečne normálne nazory od niekoho na výkon luku .. Zároveň mám pre LB maniakov zaručený návod ako vyrobiť 300lb luk Laughing : Strieľať to samozrejme nebude , na ohnutú palicu o hrúbke aspoň 5cm uviaž na konce lano ,a ak to udrží tvoju váhu tak tak sa môžeš ísť chvastať na paleoplanet ,huahua, som silný a nekonečne sprostý .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

To je přece totéž - šíp s vysokou energií, to se nevylučuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 11:29 am    Předmět: Citovat

Lenže ešte je tu warbow, ktorý potrebuje velkú silu aby dopravil ťažký šíp , aj 100 gramový na určitú vzdialenosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 10:31 am    Předmět: Citovat

Lee napsal:
touha po novém silném luku byla převeliká .

Ještě mi to nedalo, i když to sem nepatří. To že někdo chce "silný" luk je stejné jako když někdo jiný touží po "silném" autě. Silné auto je ale takové, které má velkou "sílu" - výkon, dosahuje vysoké rychlosti a ne to, které má velkou spotřebu benzinu (energie).
Stejně tak silný luk je takový, který dodá šípu vysokou energii - vysokou rychlost a ne ten, který velkou energii (benzin) spotřebovává.
Takže můj závěr je ten, že luk o tahu 60 liber, který střílí šípy rychlostí 40 m/sec je ve skutečnosti dost slabý luk s vysokou spotřebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 7:44 am    Předmět: Citovat

No, Grifine, u mne u jezdeckeho luko hraje roly i "jeho vyzva". Muj Tate nema neni ty drazky co ten novy Tate II a tak i vskutku ale opravdu nic neodpusti Cool .
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 6:33 am    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Ano, někteří z výrobců mají chrono ale když nemám představu, kolik asi ta rychlost má být u stejné nátahové síly, tak je mi to stejně k ničemu a jsem zase "jenom" u subjektivního pocitu z luku, referencí a "značky".


Griffine, shrnuls to výborně. Přiznejme si ale, že sehnat nezávislý testovací orgán pro tak okrajovou komoditu jako je luk, je dost nereálné.
Reálná je ale větší osvěta, aby všichni věděli to, co jsem z tvého projevu tu vypíchl, jaká je u běžných typů luků účinnost, tvar tahové křivky, vliv na pohodu střelby, jaký je vliv na výstřelovou rychlost, co je to stack, a ten "sladký" interval, atd. atd.
Ono to tu většinou, napřeskáčku, na fóru je, jen to shrnout.
Aby pak si, jak říkáš, nemusel začátečník vybírat luk jen podle toho, jestli je zelený nebo modrý, silný nebo slabý (viz např. Lee) ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 3:23 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
.. doufám že to aspon nehoho donutí přemýšlet nad věcmi.... Very Happy


Tak mě určitě. Pár osobních postřehů z diskuse v tomto vláknu:

1. V ČR nám chybí nezávislé testování luků. Nezávislé v tom smyslu, že stejně jako u lyží nebo pneumatik by se toho chopil např. nějaký časopis, server, prodejce nebo sdružení prodejců apod. Přetestoval by nátahový diagram, rychlost a subjektivní hodnocení cca 3-5 střelců u luků stejného typu se stejnými šípy. Prostě standardní nezávislé měření. Oslovit všechny dostupné místní výrobce + srovnání s dostupnými luky zahraniční produkce. Luky by se nekupovaly jen zapůjčovally. Kdo z výrobců se bojí poskytnout - jeho mínus - uvést a zveřejnit. Myslím, že by to pro řadu střelců bylo zajímavé a někam nás to zase posunulo. Každý rok může být jeden typ nebo 2. Doporučoval bych začít TRLB (asi střelecky nejpočetnější skupina v 3D), pokračovat zde tolik diskutovanou PB-HB a pak TRLB (poměrně málo početná skupinka). BB a OL asi naopak nemají vůbec smysl, většího českého výrobce ramen znám jenom jednoho.

2. Výběr luku je pro mne do velké míry emocionální záležitost. I když někdo udělá luk se super parametry a ten luk mne emocionálně "neosloví", tak se pravděpodobně nestanu jeho majitelem. Je to naprosto individuálně - emocionální záležitost a i u BB (což je chladnokrevná hra parametrů) jsem řešil barvu středu, vizuální efekt apod., protože parametry špičkových výrobců byly hodně blízko a fakticky já, jako střelec, jsem nejslabším článkem soustavy luk-šíp-střelec.

3. I "klackem" se dá střílet slušně. Pokud je "klacek" dobře udělaný. S jasanovým lukem jsem vyhrál různé věci několikrát i proti laminátovým lukům a střílel jsem s ním i přesto, že jsem si mohl vzít luk lepších parametrů z moderních materiálů. Je to samozřejmě otázka štěstí, skladby disciplin, momentální dispozice, soupeřů apod. ale chci jenom říct, že rychlosti a nátahové diagramy nejsou všechno. Zejména u PB-HB hrají zase roli naše emoce a subjektivní "pocit z luku." Alespoň u mne.

4. Co se týká debaty - je fajn, že si řada lidí uvědomí, že se luky a jejich vlastnosti dají empiricky změřit. I přesto nám střelcům zůstává při nákupu luku (stejně jako např. při nákupu lyží) převážně hlavně naše vlastní soudnost a subjektivní pocit. Ano, někteří z výrobců mají chrono ale když nemám představu, kolik asi ta rychlost má být u stejné nátahové síly, tak je mi to stejně k ničemu a jsem zase "jenom" u subjektivního pocitu z luku, referencí a "značky". To už ani nemluvím o tom, že může být kus od kusu jiný.

5. Diskuse se zdá být jedsnostraně zaměřená na kritiku jednoho výrobce, kterých máme v ČR jako šafránu. Já jako lukostřelec mám spíš tendenci mít z každého nového producenta luků radost, protože z toho mohu mít užitek - na trh se můžou dostávat různé luky a zvětší se výběr. Chápu ovšem, že postoj a prožívání výrobce nad objevením se nového konkurenta je úplně opačný, zvlášť jestli tohoto konkurenta někdo veřejně pochválil nebo dokonce, "nedej bože", s jeho lukem něco vyhrál.

6. Diskutuje se tady o parametrech 1 typu luku od jednoho výrobce. O relativní novince. Relativní proto, že tento luk už má za sebou nějaké výsledky i když jeho historie je poměrně mladá. Myslím si, že hlavním měřítkem komerční úspěšnosti tohoto luku budou jeho faktické soutěžní i prodejní výsledky. Pokud dokáže "emocionálně" oslovit (protože v této kategorii je to nezanedbatelná věc) a dokonce přinese střelcům i nějaký střelecký úspěch - co chtít víc!?

Tolik jenom k tomu přemýšlení. scratch
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 23, 24, 25  Další
Strana 18 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.