Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Samick SKB alternativy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 5:42 pm    Předmět: Citovat

Po prekopani lukostrelce jsem narazil na clanek od Kejvala, jak meril natahovou krivku luku Tate ll ,tak jsem si nahledal vyrobce a zjistil o co jde , pokud luk ma spatnou natahovou krivku ,proste luk nekupovat a nechat lukare vypracovat lepsi natahovou krivku ,coz obycejne neni velky problem,musi trochu pozmenit formu ve ktere klizi zaklizky. Nekteri
lukari se nechteji packat s formou ,nebot to stoji cas a penize a musi byt
prinuceni tim ,ze najednou jejich luky nekupuje a potom zacnou premyslet
proc . Tvrdy kapitalismus je prinuti ke zmene chovani= nikdo nekupuje!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 12:02 am    Předmět: Citovat

Joe_Pike napsal:
Very Happy
Chápu jak ta velkovýroba funguje...


Co tedy luky od Arniho?!


Těch možností je celkem dost i u českých výrobců. Nevím samozřejmě to porovnat tak precizně podle parametrů, ale je to spíše o tom, co Ti sedne a s čím budeš mít dobrý pocit při střílení. Jinak ale neodsuzuji ani velkovýrobu a již vůbec ne v Číně nebo Koreji. Vždy se mi vybaví, jak se lidé smáli, když viděli např. automobily produkce ala Korea a dnes ? Mám zkušenost, že i lidé co mají luk udělaný na míru nebo super značku nakonec nestřílí tak skvěle. Oni však mají lepší pocit a o ten jde jim a nakonec i mně. Já sám používám luk od zcela neznámého výrobce za nějakých 1400,- Kč a jsem spokojen. Jednoduše jsem si zvykl i na nedostatky a snažím se je eliminovat.

Jinak ale luky od Arniho jsou taky dobré. Já bych osobně raději viděl stále větší počet luků od našich výrobců i když se mi líbí i luky z Koree, Maďarska, Polska. Vlastně se mi líbí jakýkoli luk, který se naučí střelec ovládat (snad s výjimkou těch pavouků - luky s mířidly, stabilizátory, závažími, atd.). To mi pak lukostřelec střílející z té mechanické zrůdy připadá jako takový Robocop.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 11:51 pm    Předmět: Citovat

Nejlepsi system vybirani luku pro zacatacnika je somrovani na zpusob bufetaka .....pan uz nebude parecek? Tedy vydat se na lukostrelecke zavody po okoli a zacit somrovat aby te nechali vystrelit z luku ,alespon par sipu a budou lidi co odmitnou,ale najdou se lidi velmi ochotni co pomohou zacatecniku a tak si muzeme udelat dobry obraz ktery luk se mi najlepe zamlouva ,potom si cele nechat rozlezet v makovici a navstivit dalsi zavod a opakovat somrovani za 14 dni budu presne vedet co chci!!!
Nakonec za 1-2roky si koupim dalsi luk atd. obycejne lukostrelci maji doma nekolik luku ,uspesne a stastne somrovani!!!!!!!!!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 10:22 pm    Předmět: Citovat

Very Happy
Chápu jak ta velkovýroba funguje...


Co tedy luky od Arniho?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Drzte si klobouky panove jedeme z kopce! Presne vim, ze ktere souteze byla fotka porizena ,nebot jsem tam rozpoznal par lidi,ale to je vedlejsi !
Samick jako Jiho-Korejska firma se stale zabyva vyrobou hudebnich nastroju,ale v poslednich letech jak vzrusta zajem o klasickou lukostrelbu firma zacala vyrabet luky, nebot na tom chteli vytriskat co nejvice penez
i kdyz se tez snazili pomoci svym reprezentantum/chvalihodne/ ,zajem na zapade ovsem neustale vzrustal/Bodnik se chlubi ,ze ma 15 lukaru v cesku,kteri pro nej vyrabi 8000 luku rocne/ a Samick se prestehoval do Ciny kde delnikum plati 1$ US na hodinu a ti nicemu nerozumejici vyrabi
krapy na zapad a cena luku co prodavaji treba do skladu Holandska je pri
velkoobchodni cene 30$ US za luk ,potom sklad si prida 100% a obchodnik dalsich 50-70% a cechacci to koupi za 100-120$ US a rvou jaky levny smejd koupili . Kdyz se podivame na luk co ma tvar radoby jezdeckeho luku ,kazdy musi videt ,ze se jedna o tu nejlevnejsi vyrobu,
kde luk byl slepen na kopytu a strasne rychle obrousen na brusce,mozna prace na pul hodiny,cinsky udernik nemusel nic merit jako okno na luku
atd. pouze vybrousil zaklizek =ohnuty zaklizeny klacek no a na zapade od
Ciny v Cesku tohle kupuji ,drevolaminatovy luk by mel vydrzet 1 milion
ohybu a tahle zmrsenina vydrzi 20 000 ohybu. Prominte ,vzdy mne to rozcili ,kdyz vidim Samick a jeho cimbalovou produkci luku !!!!! Laughing Laughing]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 11:00 am    Předmět: Citovat

Díky za fotky z akce... Very Happy SKB se mi jako luk hodně líbí... Taková strohá jednoduchost... Ale rád bych aby to mělo nějakou rozumnou kvalitu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sobik
Nováček
Nováček


Registrace: 3.5. 2009
Příspěvky: 13
Bydliště: Lanškroun

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:02 am    Předmět: Citovat

Hodnotně asi moc nepřispěju, ale když se tu bavíte o SKB, přikládám pár fotek kolegovýho ozdobenýho (na živo však vypadá ale ještě líp)...





Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

Potrebujes tak 35 liberni recurve a podivej se na stranky nekolika lukaru v Cesku i kdyz si take mozna vyberes nejaky ten drevo laminatovy long
bow a i treba kratky hybrid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.... Díky za rychlou odpověď... Úplný začátečník nejsem, už jsem něco nastřílel s longbow luky (tak kolem 30lb)... Jde mi spíš o to vybrat nějakej slušnej luk do začátku... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

Kup si dobry luk a ne levny luk ! Dobry luk muzes snaze prodat ,kdyz te lukostrelba prestane bavit , prvni luk by nemel mit moc tahu ,chyba je ku-
povat prvni luk moc slaby ,nebot za par mesicu svaly zesili a luk priliz silny kdy do tohoto tahu svaly nikdy nezesili a navic silnym lukem se nikdy nenaucis dobrou streleckou techniku a precti si celeho lukostrelce
jsou tam zajimave informace ,jestli jsi to tak uz neudelal. Samic napatri mezi dobre luky ,pouze levne luky. Domaci lukari vyrabeji o mnoho lepsi luky !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 8:09 pm    Předmět: Samick SKB alternativy Citovat

Ahoj lukostřelci... Smile Mám v plánu si koupit svůj první luk. Co říkáte na Samick SKB? Taky jsem koukal na luky od Arniho (konkrétně Čiklan)...
Poraďte alternativy...
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.