Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby z luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víte co to znamená "strhnutí výstřelu"?
ANO
83%
 83%  [ 15 ]
NE
11%
 11%  [ 2 ]
Již jsem o tom slyšel, ale nevěnuji tomu pozornost
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 18

Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 10:18 pm    Předmět: Citovat

orange napsal:

"Mierenie musí začať iba po fáze výdrže, nikdy nie pred ňou!"

Figl zde je v tom, ze domireni je mozne delat ucine az pokud ma clovek spravnou pozici hlavy, zamknuta zada a ukoveno,....

Orange, já se s tebou nehádám, ale zacházíme už do oblasti filozofie, jak je definované předmíření, míření a domíření. Kde ty tři pojmy začínají a kde končí. Míření se logicky skládá z předmíření a domíření. Předmíření je prvním stupněm míření a domíření jeho závěrem. Takže si ty tvoje dvě věty odporují. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 10:07 pm    Předmět: Citovat

Nepouziva vetsina BB systemu ze stringwalkingem tento system kontroly/zaruceni stejneho natahu:

Priklonis havu s povystrcenou bradou, narves tetivu do nosu, tahnes loktem proti nosu a havou drzis proti tetive, slkouzavas a porad cpes do toho nosu ... Question

Nos se stejnym prikonem hlavy - kotveni na stejne misto = to je konzistenti BB natah ? Rolling Eyes

PS: Proto je dulezite, aby hlava a krk netuhly !
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Ne, KLS rika podobne = napni luk proti terci, proved natah a zpevneni formy, pak prejdi z faze napnuti do faze vydrze, domir, ...

"Mierenie musí začať iba po fáze výdrže, nikdy nie pred ňou!"

Figl zde je v tom, ze domireni je mozne delat ucine az pokud ma clovek spravnou pozici hlavy, zamknuta zada a ukoveno, navic domireni a vypousteni je pomaly a plynuly pohyb. Nemenlo by se to nekde "zaseknout/zastavit".

Ja chodim na stelnici 2 tydne, strilim z 28lb/70'' a 36lb/68'' stringwalking rukavici.

Zpocatku jsem take delal ten pohyb nahoru/dolu s lukem, size to lepe ukotvi ramena, ale kdyz se to prezene, tak s tim take stuhnou lopatky i hlava a natah neni uplny/kompletni. A take sportovni streci nemaji tento pohyb radi nebot porusuje bezpecostni pravidlo ze sip nema byt pri natahu nad tercovnici. (Neco jineho je horni tahat, kde jdou ramena dolu a zaroven pracuji zada.)

Pred par mesicema jsem mnel na 6 sipu s 36lb takovy soustrel, ze jsem drbal brka, bohuzel typickou vytrhacavi technikou Crying or Very sad

Nezbylo nez poslilovat, bez sily v zadech nelze jen viset za tetivu a mit napnuta zada a vystrelit sklouznitm pouze tahem lokte ze zhora po oblouku do roviny ramene za sebe a jeste pak tu formu po vystrelu udrzet. Idea

Po 3 mesicich posilovani o prestavkach vpraci, dokazu dnes s 28lb zavesit zapesti a tahnout loktem (mimochodem to zavesni resi muj problem vytaceni ruky pri vystrelu - u tabu to tak neni videt, ale u rukavice sakra brni prstenik), pokud je ruka na tetive volne zavesena, tetiva ji sama srovna do roviny Rolling Eyes

Vypada to, ze San ma pravdu, ze nekdy je potreba ubrat par liber, aby se clovek mohl lepe srovnat.

No jak rikaji Amicy, to jsou mi 2 centy
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Mireni 1 mm mimo je jeste vzdy desitka nebo devitka na terci. Blby vystrel je dvojka trojka a muzu mit namireno jak malina.

Ja mam problem udrzet se v sedmickovym kruhu a na terenni ve styrce.

San

Myslím, že jsem došel k podobné strategii. Nesnažím se zlepšovat osmičky na devítky. Osmičky jsou fajn. Snažím se odstranit nebo aspoň minimalizovat pětky a šestky. To se vždycky snažím zjistit, co k tomu vedlo. (většinou ale marně Crying or Very sad )
ale pomalu se to daří! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 7:59 pm    Předmět: Citovat

Ono, je prave problem, ze kazdemu vyhovuje neco jineho.
Ja se snazim ptat kde delam chyby a kdyz mi poradi tak to vyskousim.
Samozrejme na 1 nebodeseti vystrelech to clovek nepozna ale jiz po tri treninzich se to pozna. Vzdy mi de jenom o soustrel a Mackova ma vetsinou pravdu.

Kdyz se clovek nauci zaklady objektivniho stylu tak se jeho strelecke vysledky zlepsi osumdesat az dve ste procent. Tim je schopen strilet jakz-takz slusne. Jak jsem uz psal o ucici krivce ta se pak ohne a poslednich 20 procent vyzaduje osumdesat procent casu a namahy. Tam se pak uz dopilovava mistrovstvi. Bez trenera to nejde. Holt kdyz budu mit osobniho trenera nebudu delat nic jineho a sponzoru ze se nemusim o nic jineho starat muzu byt jak Seimandi. Proto jsem nepochopil sklamani kluku co byli na mistrovstvi evropy v tereni. Podle mne skoncili vic nez skvele.

Pak se piluji detaily a zkousi se. Treba dnes jsem cet svodku z vyzkumu kde merili svalove napeti u lukostrelcu na zapesti ruky ktera drzi luk. Merili skupinu 10 spickovych lukostrelcu a deseti pokrocilych zacatecniku.
U zacatecniku se aktivoval sval ktery luk sevre. U mistru se predpokladala zadna zmena svaloveho tonusu a jejda !!! Zjistilo ze napinaji svaly take ale uplne opacne, ktere ruku drzici luk pri vystrelu pootevrou aby mohl luk cestovat dopredu. Tomu rikam objektivni vyzkum akorat je jich jak safranu.

Ja se nenaucil jeste ani poradne zakladni formu. Bez teto formy nejde produkovat konzistentni vysledky. Coz se tyce mireni, jeste jsem porad ve stavu ze mirim az nakonec a nejde mi pri tom o to byt na milimetr presne na terci. Tento pristup mi zatim prinasi dobre vysledky. Jde o to aby byl cely clovek pripraven k vystrelu a ne strilet kdyz mi klapne klapacka nebo ma na desetinu milimetru namireno. Mireni 1 mm mimo je jeste vzdy desitka nebo devitka na terci. Blby vystrel je dvojka trojka a muzu mit namireno jak malina.

Ja mam problem udrzet se v sedmickovym kruhu a na terenni ve styrce.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 7:19 pm    Předmět: Citovat

Nojo, KSL říká: natáhnout, ukotvit, mířit, ale Lída Hadašová píše doslova "Zamiřte a táhněte." A také S. Vidím má ve Start Archery variantu: "a) předmíření provádíme před úplným napnutím luku. Přední ruka je napnuta k terči ve střelecké poloze a zaměřovač umístíme do středu terče. Oko je zaostřeno na mušku." a uvádí různé varianty poloh a postojů.
Takže ono to asi (jako všechno) nebude tak jednoznačné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 5:35 pm    Předmět: Citovat

No, pokud strilite sportovne, pak jsou tu B.E.S.T. a KSL, podle nich jede vetsina treneru, viz:

B.E.S.T. (Biomechanical Efficient Shooting Technique)
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 5:16 pm    Předmět: Citovat

Doprčic, Imago, to jsem netušil, že je to tak složité! Shocked
Ale k věci, já mířím po celou dobu, co natahuji tětivu, cíl mám pořád pod kontrolou a nemusím ho pak někde hledat. Proč ty ne? Vždyť se tím dodatečným natáčením na cíl celý zase rozhodíš. Ni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 2:03 pm    Předmět: Citovat

...děkuji, to je dobrý dotaz!

Předpokládejme, že už všichni nějak vystřelit umíme, popišme proůběh výstřelového cyklu od postavení se na značku.

Začal bych, jak se stavím k terči (otevřený, boční postoj)...

E.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 12:55 pm    Předmět: Citovat

Zdar pánové,

rád bych vás poprosil, zda zde můžete napsat (delším popiskem), jak vaše technika střelby vypadá a probíhá?

Nač se zaměřit v začátcích, na co později?

Děkuji Eleazar
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

Oravec: jestli střílím "slušně", to uvidím v neděli po závodech....

Imago: Kameru nemám, a abych se díval na sebe do zrcadla, to po mě nemůže nikdo chtít, to by mě přešla všechna radost z lukostřelby Sad
To už je lepší zavřít ty oči Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 12:24 pm    Předmět: Citovat

Jardo veď strieľaš slušne (videl som tvoje video) ,ja strieľam na 30m do mecha vypchatého slamou (vlastnoručne vyrobeným celodrevom pravda) a som rád keď všetky šípy skončia v ňom nieto ešte v dajakej plechovke ktorú spomínal myslím Crusader že ju na 30m triafa. No lukostreľba potrebuje sústredenie,rozvahu a kľud a ja som strašný nervák.keby som bol kľudný asi by som triafal aj tú plechovku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 3:24 pm    Předmět: Citovat

Když člověk nemá nikoho, kdo by mu stál za zadkem a říkal mu po každém výstřelu, tohle bylo špatně, loket výš atd. atd., je těžké si to sám zpětně vybavit, protože je toho na člověka zkrátka moc. Především se snaží zjistit, jestli trefil tam kam míří, protože vlastně proto střílí a to ostatní jde jaksi stranou.
Myslím, proto se používá střelba do prázdné terčovnice, ale o moc lepší to není, protože i tady přeci někam mířím, asi doprostřed a jsem zvědavý, jestli to tam spadlo.
Vyzkoušel jsem tohle:
Začátek je normální. Předmířím, natáhnu, zakotvím, pak zavřu oči, jednu - dvě desetiny sekundy počkám, spustím a ještě chvíli nechám oči zavřené.
Mozek jak přijde o ty agresivní zrakové vjemy je ochoten se zabývat všemi polohovými a hmatovými vjemy, a člověk si jasně uvědomí hlavně polohu přední i zadní ruky a po výstřelu ví přesně, jestli přední ruka nesvírala madlo a zadní šla správně dozadu.
Mě to dost pomáhá. Střílím takhle na 30 m a zásahy nejsou o moc horší než s otevřenýma očima.
Asi jsem objevil Ameriku, ale zatím jsem o tomto postupu neslyšel. Co si o tom myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 4:27 pm    Předmět: Citovat

No Sysel i když je to v pojetí jeden o voze a druhý o koze ale budiž někam se dopracujeme.

Podívej to co popisuješ je samozřejmě špatně. Pokud budeš mít skloněný luk a hlava ti zustane rovně dostaneš mířicí obraz jinde protože linie luku bude také jinde. Což jsi sám zjistil. Je to jako kdyby jsi při sportovním luku který je svisle předkláněl nebo zakláněl hlavu (měnil úhel linie očí na tětivu). Nebo by jsi někam vykukoval. Potom nejsi schopen jednak správně ukotvit a jednak to fakticky tlačíš-taháš z boku. kdyby jsi se podíval na sebe do zrcadla nebo se natočil na mobil ve fázi jak natahuješ luk tak by jsi to zřejmě viděl že tam něco nesedí.
Hlava potažmo linie očí musí být vždy kolmá na linii luku. Když už se ti nechce naklánět celé tělo skláněj jen hlavu.

Nevím ale myslím si, že celý problém bude v tom, že se snažíš mít neustále pod kontrolou linii šípu. Psal jsi že přecházíš z holého sport luku na tradiční luk. takže předpokládám že jsi mířil po šípu atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 2:57 pm    Předmět: Citovat

Asi jsme to nepochopili nikdo. Chtelo by to video nebo aspon fotku, ale pokud nemas jaky taky soustrel bez mireni, tak se mirit ani neuc. Zatim...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 2:18 pm    Předmět: Citovat

Tak to mas teda dost blbu techniku strelby, miesas totizto dve techniky naraz a to tu o ktorej vravy p. Kejval a sportovu( strelby vspriamene. Ak hovoris zase o niecom inom a ani Sanduro a p.Kejval to nepochopili a zrejme ani ja, tak sa nechaj v tom zahadnom postoji ci v com to si vyfotit. Confused
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 1:52 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Sysel četl jsem si to co píšeš několikrát když tak mne oprav pokud jsem to špatně pochopil.
To co řešíš je svislá linie kdy máš luk rovně- svisle a podruhé když ho máš nakloněn a to ve vztahu ....svislost a šíp... a svislot míření. Gravitaci bych z toho vypustil.
Podle mne je to naprosto stejné protože u obou je důraz kladen na linii pohledu - očí a linii luku než na linii . když budeš stát rovně a linie očí bude kolmá na linii luku (linie očí je kolmá na tětivu-linii luku) a svislou linii terčové roviny je ti jasné že změníš pouze náměr. Zkus ale změnit v tomto postavení linii očí na linii luku...nakloníš hlavu..linie očí nebude kolmá na linii luku. Co se stane???
Takže při jakémkoliv postavení luku je zásadní to aby linie očí byla kolmá na linii luku


Ne, já mluvím o tom, že luk mám nakloněný, ale hlavu a postoj vzpříma - což mi připadá logické a stejné jako u sportovního držení, pouze nevidím přes tětivu. Každopádně při tomto držení je oko nad kotevním bodem. Když se celý nakloním, tak oko nad kotevním bodem není a tím pádem mířím více doleva než bych měl, protože se dívám na šíp tak trochochu zprava ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

Sysel četl jsem si to co píšeš několikrát když tak mne oprav pokud jsem to špatně pochopil.
To co řešíš je svislá linie kdy máš luk rovně- svisle a podruhé když ho máš nakloněn a to ve vztahu ....svislost a šíp... a svislot míření. Gravitaci bych z toho vypustil.
Podle mne je to naprosto stejné protože u obou je důraz kladen na linii pohledu - očí a linii luku než na linii . když budeš stát rovně a linie očí bude kolmá na linii luku (linie očí je kolmá na tětivu-linii luku) a svislou linii terčové roviny je ti jasné že změníš pouze náměr. Zkus ale změnit v tomto postavení linii očí na linii luku...nakloníš hlavu..linie očí nebude kolmá na linii luku. Co se stane???
Takže při jakémkoliv postavení luku je zásadní to aby linie očí byla kolmá na linii luku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Sysel, ono to funguje, hned jak si uvedomis ze luk je nema stredove vedeni sipu, takze strili v podstate doleva, u naklonu tuto chybu prenasis na chybu ( zarovnani ) vyskove. Nakresli si to na papir, krome toho Luk a sip neni zadny staticky objekt ale souvstazny system vibraci .... Very Happy

San


Tomu já rozumím, i když nesouhlasím, že střílí tradiční luk do leva, to záleží na spin šípu, kldně můžu mít tak měké šípy, že budou na TL střílet doprava a na slabším HL doleva.

To, co já řeším, je systém míření na záměrný bod. S rozdílnou vzdáleností při dobrém sladění šípu a luku (můj případ - při mírném náklonu střílím v rovině procházející středem terče) by měly být šípy v terči na svislé přímce procházející středem terče. Když se ale začnu dívat na šíp z boku, tak nevidím na šíp zhora nehlídám si tedy svislou mířící rovinu, á už nevím jak to popsat, prostě mi to nedává smysl ani když si to nakreslím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 7:31 pm    Předmět: Citovat

Sysel, ono to funguje, hned jak si uvedomis ze luk je nema stredove vedeni sipu, takze strili v podstate doleva, u naklonu tuto chybu prenasis na chybu ( zarovnani ) vyskove. Nakresli si to na papir, krome toho Luk a sip neni zadny staticky objekt ale souvstazny system vibraci .... Very Happy

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 7:15 pm    Předmět: Náklon při tradiční lukostřelbě Citovat

Zdravím všechny diskutující, doposud jsem byl pasivní čtenář zdejších diskusí, ale nedá mi to a musím se do této zajímavé diskuse zapojit. Smile

Pořád mi totiž nejde do hlavy, jak může fungovat klasické míření hrotem při náklonu hlavy případně i celého těla. Přece když stojím vzpříma, hlavu mám vzpříma, pak hrot, kotvící bod šípu a oko tvoří svislou rovinu. Pokud tato rovina protíná střed terče, stačí zvolit správné umístění nad/pod svislisi protínající střed terče a měl bych při bezchybném vypuštění zasáhnout.

Jenže ouha, tradiční střílení vybízí k náklonu. Ještě pochopím, že mám naklonit luk. Sice oko neumístím za tětivu, ale stále jsem schopen pohledem na šíp splnit svislost roviny všech tří bodů. Pokud ale nakolním i hlavu, rovina tvořená okem-hrotem-kotevním bodem již není svislá!

Proč to řeším? Přece kvůli gravittaci, nemohu přece čekat, že když tuto nakloněnou rovinu umístím na střed terče, bude stačit měnit pouze výšku nebo posun po průsečíku roviny s terčem, to zkrátka nemůže fungovat stejně, jako když je směr působení gravitace shodný se záměrnou rovinou.

Dělám někde v této úvaze chybu? Nějak mi to nedává smysl. Přecházím totiž z HL na TL a jsem zvylý s eučit, tak že pochopím princip, ale důvod naklonění záměrné roviny u TL mi nějak uniká.

Předem díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 11:00 pm    Předmět: Citovat

A Verdiho nepřijali na konzervatoř, která dnes nese jeho jméno, pro nedostatek talentu.
Neřeknu vám nic. Vy si to pak pamatujete a pak se na mne kdejaká prťka bude vytahovat Wink
Jak by řekl kdejaký mistr, nebuďte líní a naučte se arabsky, nebo alespoň turecky
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 10:09 pm    Předmět: Citovat

Neda sa nez suhlasit Laughing . A to aj Zátopkovy tvrdili , ze ma blby styl...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

Myšo ty lumpe ty diplomate. Tak to řekni. Co jsi vyčet. Nebo se na to vyprdni a já se tě zeptám na Nepřevázce.
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

sportovnímu přístupu nerozumím, ale k té pokrčenosti- takto střílí pan Ishi, Napeska....prostě proto, že je jim to příjemné. Wink
Nic opovrženíhodného na tom neshledávám a u přírodních národů je to běžně k vidění. Asi nenadělají tolik bodů, ale třeba je ani nechtějí.

Téměř všichni kritizovaní mají luky Asijského typu- proto na ně budu aplikovat asijská měřítka.
Nám nejblíže jsou Arabové a všechny tři klasické arabské školy byly formulovány mnoho set let před tím, než prvního Evropana ( o Američanech ani nemluvě) napadlo sepisovat metodické příručky.

Samozřejmě zde existuje celá řada pravidel- jak si vybrat luk, jak ho držet, jak ho napnout, jak se postavit, jak dýchat, jak vypouštět, jak mířit jakým typem šípu......ale i jak střílet v sedě, v kleku, dopředu, do boku , za sebe, nad sebe ,v brnění....To všechno s lukem schopným ZABÍJET i přez brnění.
Tato pravidla se natolik liší od současné sportovní lukostřelby, že si netroufám hodnotit, co je lepší. Tyto techniky byly očividně úspěšné a rozhodně představují jednu z možných cest.
Je pochopitelné, že samouci, kteří si zvolili tuto pracnou cestu přímo vybízejí k radění , pomáhání a kritizování Laughing

Je nanejvýš pravděpodobné, že si budou nadále dělat to co je baví a jak je to baví a nekonečným opakováním svých hrubých chyb se dopracují značné dokonalosti.
Kdo pravidelně necvičí se stejně ničeho nedopracuje i kdyby zhltal tisíce moudrých a ještě moudřejších knih Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 5:48 pm    Předmět: Citovat

No asi aj Very Happy ,a hlavne sa na niečom konečne zhodnem s p. Kejvalom .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 4:49 pm    Předmět: Citovat

To bylo na mě Dunihlave? Já popisoval postoj brokaře (trap).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 4:40 pm    Předmět: Citovat

Doplnok: ide o to že v tradičnej strelbe sa používali silnejšie kalibre a ked sklánaš iba hlavu tak šíp s toho nevyletí s takou razanciou ako ked sa ohýnaš v b.klboch a kolenách .To ohýbanie hlavy je taká lenivosť možno dobrá ked sa ti už nechce Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 2:32 pm    Předmět: Citovat

Ked sa strieľa pošípe je lepšie sa nahnúť dopredu v bedrových(tie hned pri zadku) klboch a trup držať rovný som zistil .Ak ohýnaš chrbticu ,alebo vysúvaš hlavu je to horšie .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oupi
Nováček
Nováček


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 2:03 pm    Předmět: Citovat

Já bych zase nepřirovnával lukostřelce k brokaři. Nahrbení je velmi mírné, je pouze od lopatek výš a je důsledkem nutnosti mít hlavu na pažbe v určité vzdálenosti. Kdyby stál vzpřímeně, nepřiložil by hlavu na pažbu do polohy, aby mohl mířit.
Navíc každý drží jinak těžkou zbraň a drží ji úplně jinak. Z toho potom vychází postavení nohou a trupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 3 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.