Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky pana Kýzla
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 11:33 am    Předmět: Geronimo Citovat

http://jirikucera.rajce.idnes.cz/Archery/#album

Na tom stojanu je to ten luk s madlem do červena, ten druhý s podobným profilem je 62" Geronimo s klínkem-jednostranně projmutý, je tam i v detailu.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 11:13 am    Předmět: Citovat

hoďte sem odkaz na galerii zajímalo by to určitě víc lidí.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 10:17 am    Předmět: Citovat

Aj ja bych je chtel videl, nebylo by mozne sem do vlakna dat nejaky fotecky, nebo alespon odkaz na nejakou galerii, at muzeme oko potesit vsichni? Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 10:03 am    Předmět: deflex Citovat

Ano, ten deflex je velmi mírný. Můžeme vést fylozofické debaty o tom, jak moc malý musí být, aby nemohl být nazývan deflexem.

INMU: Taky jsem něco nafotil. Pošlu ti je jako JK přes SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 9:38 am    Předmět: Citovat

oprava- při nahlédnutí do poznámek, luk má sílu 38lb na 28", rychlost 182 fps

Dřevěné šípy mám +-27g tj. 415grn, pří síle luku 38 lb na 28" vychází 11grn/lb, rychlost 182fps
Karbonové šípy - nemohu zvážit, protože je už nemám(Power Flight 500, 90grn hrot, 32"), ale výsledek byl podobný - pod 9grn/lb to nešlo, rychlost 198fps
Wink

INMU - nějaké fotky zašlu na SZ
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bob
Nováček
Nováček


Registrace: 13.2. 2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Otvovice

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 9:26 am    Předmět: Citovat

INMU: Kejvala si nevšímej, jen si tady dělá reklamu zadarmo...

Kejval: Pane Kejval, nejsem tu na fóru dlouho. Lukům nerozumím. Netvrdím, že nemáte v ledasčems pravdu. Ale strašně mi vadí Vaše napadání ostatních výrobců tady na fóru a způsob jakým to děláte. Znalosti jsou jedna věc, a slušné chování druhá. Ta druhá věc Vám ale evidentně chybí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 1:21 am    Předmět: Citovat

bože lidi když to tady pročítám tak se musím divit že jste se za tu dobu nic nenaučily. Je to normální obyčejný recurve - neboli jak píše pan kyzl reflexní luk o délce 60". Já bych ho nazval velmi jednoduchý recurve. Buky Ten deflex na tomto luku bych rád viděl protože podle fotek ten luk má tak nepatrné prohnutí spíše žádné že se to deflexem rozhodně nazvat nedá Very Happy A to proto ž to je stejný střed jako u luku DERSU, Lanura atd a profil v ramenech je doplněn o reflex. Má akrát jinak vybroušené madlo.
TO JESTLI tento luk má stacking neboli tuhnutí by nejlepe vyjádřil graf nikoliv něčí pocity. To už tady jednou bylo a všichni tady vykřikovali jak to má hladký nátah..pak se to změřilo a najednou se v grafu zjistilo že to stackuje na 26 palcích. takže změřit kolik má sílu na každém palci nátahu a napsat když už se chcete v takovém luku vrtat .

JK ...pokud chceš psát o rychlosti luku a dosažených hodnotách napiš jak těžký byl ten šíp se kterým dosáhl tento luk těch 188 fps a 198 z karbonem. protože tím pádem by to byl jeden z nejrychleších luků na světě. Velmi špičkový recurve luk Hummingbird Bamboo Kingfisher T/D 60" dosahuje z fast flight tětivou a hlinkovým šípem 180 ftps kdy šíp váží 426 grains. Jinak luky od této firmy na 30" nátahu u 60 liberního luku při váze šíp 600 grains rychlosti dosahují 198 ftps!!!!!!
Vyři´d tomu kdo to měřil ať si nechá zkalibrovat měřák. Nebo ať se naučí převádět jednotky.
Pokud tento luk této konstrukce dosáhne 170 ftps bude to jeho velmi, velmi dobý výsledek.

Demonstrovat luk šlapaním na reflexní špičku nic nenasvědčuje kvalitě.
Mně osobně stačí znalost toho jaká pan Kyzl používá na své luky lepidla.

INMU ten luk si rozhodně kup už jses s tím smířil a jako začátečník stejně nejsi schopen nic definovat natož poznat jestli je to ok nebo není. Všimni si různých diskusí tak poznáš že na prvním místě tady všichni tvrdí "že luk se ti v první řadě musí líbit"... což je samozřejmě ten největší nesmysl který tady koluje. Koupí toho nic nezkazíš. Old Unique byh ti hned rozmluvil protože když si všimneš toho náběhu středu do spodního ramene je jasné že to má špatný úhel a věřím že to v tom místě praská. Ostatní luky jsou většinou podobné.

Škoda že jeden z nejlepších lukařů uplynulých let tzv. usnul a nevyvíjí se protože jeho modely už jsou velmi staré bez posunů. Na několika veletrzích jsem byl svědkem jak lukům od Kýzla nemohli přijít na jméno. Já osobně si Kýzla vážím. Rozhodně to je lepší volba než cokoliv od Peroutky. Musím se smát když si vzpomenu na historku z Rakouska kdy si do obchodu objednali luky od Peroutky a po dvaceti výstřelech se všechny reflexní luky narovnali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 12:00 am    Předmět: Citovat

A nebyla by nějaká ta fotka? Na webovkách mě zaujal...ale defakto tam skoro neni vidět Laughing Taková láska naslepo
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 4:33 pm    Předmět: Citovat

Luk mám také, stejné konstrukce jako Buky, 37lb na 28". Má velice plynulý nátah, tahám ho až na 30", má minimální nárůst síly mezi30-28 takže skoro bez stackingu.
Ke každému luku dává pan Kýzl instruktážní DVD kde ukazuje mimo jiné destrukční zkoušky na svých lucích, je to úžasné co ty luky vydrží, nebál bych se natahovat až na 32".
Luk je velice rychlý - dřevěný šíp 188 FPS, karbon šíp až 198.
Je to vynikající volba pro koupi luku.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 1:30 pm    Předmět: nátah Citovat

Tahám na 29", což u mého Geronima dává 37lbs. Zkusil jsem nátah na 30" a nezdá se mi, že by luk nějak tuhl. Pro objektivní posouzení by to ale chtělo siloměr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi. Nevěděl byste ještě někdo, jaká je maximální délka nátahu? Na webovkách pana Kýzla tenhle údaj není uveden. Tahám něco přes 29 palců.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 12:16 pm    Předmět: Citovat

Malá Louda napsal:
Ahoj...Geronimo je podle mě nej luk od pana Kýzla a já ho s klidným srdcem doporučuju...střílí se s toho božsky..... Cool

Taky ho mám (35lbs/28", neprojmutý, zúžené madlo). Střílí se mi s ním velmi dobře a také bych ho doporučil. Vyhovuje mi, že je dost dlouhý (má maximální povolenou délku pro jezdecký luk) a to, že je reflex-deflex. Rukojeť není vyboulená směrem ke střelci, takže je stabilní. Neumím říct, zda, v čem nebo o kolik je lepší než jiné luky, protože to je druhý luk, co jsem si koupil. Předtím jsem měl jako začátečník luk od jiného výrobce. Neumím je porovnat, protože ten první byl slabší (29lbs/28") a střílel jinými šípy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bob
Nováček
Nováček


Registrace: 13.2. 2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Otvovice

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 11:42 am    Předmět: Citovat

Ten luk nemám, takže konkrétní radu nedám. Jen doporučuji si k němu příležitostně zajet a luk si prohlédnout a vyzkoušet. Pan Kýzl je velice ochotný. Má tam střelnici až do 50m tak je možné si tam z luku vystřelit. Je ale dobré mu předem zavolat, aby tam byl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Malá Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2009 8:17 pm    Předmět: Citovat

Ahoj...Geronimo je podle mě nej luk od pana Kýzla a já ho s klidným srdcem doporučuju...střílí se s toho božsky..... Cool
_________________
Prostě a jednoduše Malá Louda od Loudy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2009 10:37 am    Předmět: Luky pana Kýzla Citovat

Zakládám toto vlákno, protože po prolezení celé "lukové" sekce fóra jsem nenašel vlákno, kde by se k těmto lukům daly nalézt uceléné informace. Něco jsem se dočetl, ale byly to spíš náhodné nálezy a zmínky. Nic uceleného.

Zalíbil se mi luk Geronimo a pohrávám si s myšlenkou ho koupit. Podle toho, co jsem tady na fóru objevil, ho již několik lidí mělo nebo stále má, tak bych byl rád, kdybyste mi sem napsali své názory a zkušenosti. Také bych ocenil nějaké fotky nebo i videa v akci. Fotodokumentace na stránkách pana Kýzla není příliš bohatá, takže bych rád viděl i fotky vypnutého luku, plný nátah a podobně. Sice jsem se dočetl, že je to zlatý člověk, ale přeci jen se mi ho nechce s tím otravovat, protože ten luk bych kupoval nejdřív tak za půl roku. A pokud budou ty informace tady, tak jistě pomohou i dalším.

Díky
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.