Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Lukostrelecka liga
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: ne duben 24, 2011 3:27 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
Tak v hlavním menu na levé straně je aktualizována lukostřelecká liga pro letošní rok.


Tak tomu říkám rychlost! Díky Petře Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne duben 24, 2011 12:20 am    Předmět: Citovat

Tak v hlavním menu na levé straně je aktualizována lukostřelecká liga pro letošní rok.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 1:33 pm    Předmět: Citovat

Pro rok 2011 je už v kalendáři devět závodů s Lukostřeleckou ligou, na poháru ATL si lze zapsat do ligy hned dva výsledky Smile. předpokládám že další závody ještě přibudou.
Nově je lukostřelecká liga na závodech co dělá Jarda Kejval v Jeseníku. Jsou to sice menší závody a pro spoustu lidí je to daleko, nicméně si myslím, že cesta není v tom pořádat obří akce s lukostřeleckou ligou, ale zaplnit kalendář menšími závody regionálního charakteru.

Pokud někdo pořádá závody a také by chtěl lukostřeleckou ligu zařadit, tak se ozvěte, čím plnější kalendář tím lépe. Smile
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st srpen 18, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

Eleniel napsal:
Já jsem si ještě všimla, že pár lidí jen napsáno jak v TL, tak v HL. Kdyžtak pak napíšu konkrétně, abyste to nemuseli hledat Wink


No problém by byl kdyby se to týkalo i stejných závodů. Jinak je samozřejmě možné různé závody odstřílet v různé kategorii. Pak se to promítne i do ligy. Typickým případem je třeba Sadská jednodenka kde kategorie holý luk nebyla vůbec otevřená, ale zúčastnilo se dost lidí s tradičním lukem, kteří standardně střílí holý luk.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 12:46 am    Předmět: Citovat

Já jsem si ještě všimla, že pár lidí jen napsáno jak v TL, tak v HL. Kdyžtak pak napíšu konkrétně, abyste to nemuseli hledat Wink
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Robert
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2006
Příspěvky: 51
Bydliště: Kozlov 1064, Velký Újezd 783 55

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2010 7:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Petře, ve výsledcích LL 2010-TL jsem si všiml, že na Lukohrátkách nemám zapsaný výsledek rychlostřelby Sad . V samotném závodě jsem si sice na tuto disciplínu zapsal divokou kartu, ale disciplínu jsem odstřílel, právě z důvodu abych měl výsledek do LL. Na kartě s výsledkami co odevzdával Miki to bylo zapsáno. A ty by si to měl mít taky někde u sebe v PC. Kazí mi to hezký průměr. Díky za sjednání nápravy.
_________________
"ABE" alias "Bratr plukovník"
Moje motto: "Slepé oko, rozhozená mysl a třesoucí se ruka ať mně dovede k vítězství !!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 10:58 pm    Předmět: Citovat

Střílel nejprimitivnějším možným lukem a jako TL jsem ho zapsal já, protože jsem si neuvědomil, že už máte kategorie 3, aby i Vogoni měli šanci Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 10:55 pm    Předmět: Citovat

Měl je zapsané, ale měl tam uvedenou kategorii tradiční luk, sám jsem neviděl jeho luk, tak nevím čím střílel. Pokud původním lukem tak ho přesunu.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.


Naposledy upravil pet.ar.kay dne út srpen 03, 2010 10:58 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 10:42 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, díky Petře. Jen se ujistím - PeZ neměl zapsané z Královského turnaje výsledky do LL listin? Protože určitě střílel ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 1:11 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
omlouvám se, opraveno

To je v pořádku Wink Hned to zahýbalo pořadím Laughing
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 8:59 am    Předmět: Citovat

omlouvám se, opraveno
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 8:53 am    Předmět: Citovat

Já vím, že asi rejpavý dotaz, ale proč v kategorii HL nejsou započítaný Lukohrátky?
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 11:36 pm    Předmět: Citovat

Děkujeme
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 10:03 pm    Předmět: Citovat

Tak se mi konečně podařilo zveřejnit průběžné výsledky lukostřelecké ligy za rok 2010.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 10:26 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Kdyz delam windsor round tak jsem byl jediny co se trefil pokazde do tercovnice.

Nekteri chudaci prisli az o pet sipu. Proto nesouhlasim s navrhem posunout vzdalenosti na tercovce.

Šest Sane, plnou polovinu, ale je to mýma rukama vím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 9:01 pm    Předmět: Citovat

Mamutiku,

mas skype ?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 9:00 pm    Předmět: Citovat

jo a ještě info.
Znovu jsem oprášil svojí skládačku a navoskoval tětivu. Rozhodl jsem se, že se z hluboko podprůměrných v tradičním žebříčku znovu vrátím mezi průměrné v holém luku. To orlí péro od Lišáka mi docela chybí.
Asi se tě Sane zeptám na pár podrobností. Chci si pořídit nové karbon šípy.
_________________
Dolů se padá rychle, nahoru se člověk sápe už o poznání pomaleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 8:49 pm    Předmět: Citovat

Tentokrát se ti Sane musím omluvit nečetl jsem to přesně.
JSem zkrátka pro zachování Rychlostřelby v LL
_________________
Dolů se padá rychle, nahoru se člověk sápe už o poznání pomaleji.


Naposledy upravil Mamutik dne út prosinec 08, 2009 9:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

Tema autami jsem reagoval na jinou poznamku, o tom ze by se meli posunout vzdalenosti na tercovce.

Nemyslel jsem tim rychlostrelbu.

Kdyz delam windsor round tak jsem byl jediny co se trefil pokazde do tercovnice.

Nekteri chudaci prisli az o pet sipu. Proto nesouhlasim s navrhem posunout vzdalenosti na tercovce.

Holt k tem roztrilenym stredum, planuji koupit ty samozatahovaci valce od madaru . Budou idealni jako vymenitelne stredy do mirelonovych tercovnic.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
právo průměrných stát na bedně.


Kdo tady mluví o právu průměrných stát na bedně? Přečti si to ještě jednou. Rolling Eyes

To, že se zachová Rychlostřelba v LL nezpůsobí, že se průměrní dostanou na první místa (to by museli stejně tak jako tak trénovat). Je to pouze vzkaz pro ostatní (zahradní a průměrné lukostřelce), že se z LL ještě nestala sportovní lukostřelba, ale stále zůstává zábavným prostředkem, pro srovnání všestranosti lukostřelců. Což byla ostatně původní myšlenka.

Co se týká autů a zlámaných šípů: Kdo vás nutí při Rychlostřelbě střílet bez rozmyslu? Střílejte pomalejí a jistěji a mnohdy tak získáte více bodů než ti, co směrem k terčovnici vysypou celý toulec šípů a jen se několikrát trefí.

No a ještě k té průměrnosti. Jestli je někdo nespokojený s auty a zlomenými šípy, znamená to, že je v dané disciplíně průměrný a nemá nárok na bednu. A musí proto trenovat. Na bednu mají v LL totiž nárok opravdu jen ti nejvšestranější - a těm patří má úcta Smile
_________________
Dolů se padá rychle, nahoru se člověk sápe už o poznání pomaleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 4:33 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Nějak se nedokážu ztotožnit s Mamutíkovým názorem na právo průměrných stát na bedně. Laughing


Mýšo, nevím zda to Mamutík myslel tak, jak to vyznělo. Možná bych k tomu napsal, že by to mělo být o té všestrannosti lukostřelce, lehké stavbě a opakovatelnosti disciplín na různých soutěžích.

Neměla by z toho podle mne vzniknout další varianta terénní lukostřelby... a nějaké další ligy.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 4:19 pm    Předmět: Citovat

Pezi,

Ale neni cilem aby lidi autovali a lamali si sipy. Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 4:01 pm    Předmět: Citovat

Nějak se nedokážu ztotožnit s Mamutíkovým názorem na právo průměrných stát na bedně. To se nedělá posouváním laťky směrem k lemrám, ale pílí Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 10:13 am    Předmět: Přitvrdit Citovat

Onehda jsme na Lazluku seděli mezi disciplínami na kládách a debatovali o lize a dospěli jsme k závěru, že je třeba přitvrdit.
V terčovce ti nejlepší vystřelují pouze střed a ničí se terčovnice - stálo by zato prodloužit o něco vzdálenosti, aby byl větší rozptyl po terčovnici (25 a 30 nebo 35m , případně v yardech na 27 a 36 m).
Dodnes jsem nepochopil, proč se do královské počítá jako poslední vzdálenost ta, ze které jsem se NETREFIL! Podle mne by bylo tak nějak lepší počítat poslední zásah.
Rychlostřelbu nevnímám jako výmysl SEBU, pro mne má historický vzor v bojové lukostřelbě indiánů a ve snaze zasypat soupeře co největším počtem projektilů ve snaze zvýšit pravděpodobnost vážného zásahu a zastrašit protivníka převahou síly. Možná by šlo v této disciplíně vyhovět těm, kteří milují body, rozdělením terče na vitální zony a nebo přímo počítat body na standardním terči (tj. časová terčovka -obdobou je anglický clout na čas).

Závěrem: z mého pohledu jsou soutěže organizované lidmi kolem tohoto portálu z 90% zkouškou lovecké zručnosti , 10% je něco, co připomíná bojové disciplíny. Pro mne je lukostřelba prožitkovou činností,kdybych chtěl sportovat, stanu se členem některého oddílu pod FITA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 5:37 pm    Předmět: Citovat

Rád bych upozornil na to, že dnes má svátek svatý Mikuláš z Myry, patron lukostřelců. Zdraví mu nepopřeji, protože umřel, ale NAZDAR
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed


Naposledy upravil Mysa dne po prosinec 07, 2009 5:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 5:25 pm    Předmět: Citovat

Co k tomu říci?
Jako jeden ze dvou, kdo se postaral o to, že LL byla zformulována a také uvedena do života si myslím, že byste si měli přečíst původní článek, který o této soutěži na našem portále informoval a důvody existence LL vysvětluje.

Pro ty, kdo ho nechtějí číst mohu doporučit názor Milana, s jehož názorem na zachování Rychlostřelby v LL se plně ztotožňuji.
Také Petr vyjádřil stručně a jasně smysl LL heslem "kdo střílí nejpřesněji, nejdál a nejrychleji" (pozn. jinak, já jsem autor toho hesla Very Happy ).

Rychrostřelbu lze chápat jako pojistku a "cílený náhodný prvek ve hře" pro ti tomu, aby se v LL úspěšnými stali pouze ti, co střílí nejpřesnější a mají vynikající lukostřelecké vybavení. A také, aby se z toho našeho střílení nestál sport, ale stále to zůstalo zábavou (kvůli tomu to také všechno vzniklo). Takhle má totiž šanci každý, protože každý si dokáže spočítat, že když se zruší Rychlostřelba v LL, tak průměrní už nemají žádnou šanci zamávat nějak s celkovým pořadím. A přestane je to pravděpodobně bavit.

A když už jsem u toho: Není tato diskuse o Rychlostřelbě také pokusem o to zlikvidovat problém, jak se stát ještě lepší a odstranit si z cesty něco, co se nedá zas tak dobře natrénovat? Tj. nemohu se honit za body?

Mohu pak dát ještě jeden důvod proč zachovat rychlostřelbu: berte to jako trénink pro Kombat.

Co říci na závěr? Myslím si, že jestliže se začne naše lukostřelba "harmonizovat" se zákony (viz jiné diskusní vlákno), tak stejně soutěže ATL , tak jak je známe do teď, skončí a nahradí je něco jiného. Z toho důvodu pravděpodobně nebude mít už ani význam dále udržovat LL, protože střílet na závodech zůstanou jenom ti, co budou mít licenci a jezdit na
3D, FITA nebo jak se všechny ty soutěže jmenují.

Takže, ti, co vám Rychlostřelba vadí jako poslední relikt z původní tzv. bojové lukostřelby SEBU, ze které vzniknula stávající ATL, dejte ji ještě rok čas, protože pak vymizí sama. Nebude ji mít už kdo pravděpodobně zorganizovat.
Very Happy Rolling Eyes
_________________
Dolů se padá rychle, nahoru se člověk sápe už o poznání pomaleji.


Naposledy upravil Mamutik dne ne prosinec 06, 2009 10:44 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 2:29 pm    Předmět: Citovat

Lukostřelecká liga je dělána podle hesla "kdo střílí nejpřesněji, nejdál a nejrychleji". Z toho důvodu tam rychlostřelba má své místo. Jinak ta disciplína je i o tom jak se zklidnit v časovém presu.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 2:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj JardoM, máš pravdu, že rychlostřelba nemá moc praktického využití, nicméně je to nepoměrně menší hloupost než si třeba myslet, že kdokoliv z nás bude někdy luk používat k zabíjení čehokoliv živého.
Je to jen hra a zábava s tvou celkovou obratností a zručností, u které sice používáš luk se šípy, byť to ale s lukostřelbou, jak ji běžně známe, nemá moc společného.
Jako disciplína do LL je asi zařazena proto, že na ni nejsou náročné požadavky pro pořadatele na její postavení. Dá se postavit na všech závodech stejně a tak její výsledky mohou být srovnávatelné.
Pohyblivé terče jsou na závodech ATL také, jak jistě víš, nicméně pokaždé trochu jinak. Těžko pak výsledky na nich porovnávat. Udělat jeden standartní mechanizmus a převážet na závody by bylo zbytečně náročné.
A žádný opravdový lovec lukem nevystřelí na žádné běžící zvíře, ani na kance, ani na jelena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 7:18 am    Předmět: Citovat

Rychlostřelba do stojícího terče je hloupost. Které zvíře bude stát a nechá do sebe opakovaně střílet? Laughing
Co takhle střelba na běžící terč (jelen, kanec)? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2009 11:12 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
Rychlostřelba na LL je disciplína, na které výsledkově "krvácím". Přesto si ale myslím, že i zde mám možnost se trochu polepšit a časem se výsledkově přiblížit i těm nejlepším. Takže, byť je mi tato forma lukostřelby cizí, nemám nic proti tomu, když tato discíplína v LL zůstane.


Souhlasím Milane. Myslím, že právě to je zajímavé na lukostřelecké lize (LL), že si nehraje na velký sport a že je to i o zábavě a velice různých disciplínách. Jednoduše všehochuť. Ani já nejsem přeborník v rychlostřelbě ale myslím, že to je právě to správné obohacení a že do ligy naopak patří. Pokud by se např. různé soutěže zvrhly jenom na honění bodů v terčovce a podobně, tak pro mnohé se takové soutěže stanou nezajímavé.

V tomto Sane nemohu souhlasit.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.