Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Hroty
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 27, 28, 29  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 5:00 pm    Předmět: Citovat

vyzera velmi dobre uvidis ako sa bude spravat a kolko to vazi ten hrot ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maťo
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2009
Příspěvky: 53
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 4:49 pm    Předmět: Citovat

obsidián je obsidián Smile tu je link na pokus o kostený hrot: http://picasaweb.google.sk/mato272/KostenyHrot# materiál: jelenia kosť, neupravovaná, bielené slnkom Very Happy uvidíme, ako sa to bude správať na šípe Very Happy
_________________
No, občas niečo trafím Smile pardón, pán sused Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

Pekný, ale keď si uvedomíš koľko z toho vyhodí;, praskliny napovedia ako to je potreba rozseknúť Wink, stačí vedieť, čo z toho chceš mať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 10:32 pm    Předmět: Citovat

presne je to obsidian .. nadherny kusisko obsidianu vaha je asi dve kg ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

Pekné.
Čo presne to je?
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 4:10 pm    Předmět: Citovat

toto som vcera nasiel na prechadzke po horach ... teraz mi je to luto zacat rozbijat taky obrovsky kusisko http://picasaweb.google.com/j.jancovic/Hrot#5420659594529668194 Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 1:45 pm    Předmět: Citovat

ja som to uz pochopil odvodenim podla ostatnych cisel ... Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Je to 5/16 to jsou karbonove nasady ,potom 11/32 hlinik a nakonec 21/64
co je tez pro hlinik co ma vysoke spine anebo pro karbon tkz fat boy ale ten se pouziva u kladkovych luku .Pomucka je ,ze jak se cisla zvysuji ,zvysuje se i prumer nasady na sip a tak to jde po sobe a pro zajimavost dalsi by bylo 3/8 palce co je nasada /drevena/ pro luky o tazich vice jak 100 liber. Drevo je jasan......On je to masakr se vyznat v tech palcovych mirach a tak ja to vubec neprepocitavam a clovek se to proste nauci .....

Nebylo by jednodušší říct Tulákovi, že těch např. 5/16 znamená pět šestnáctin palce, tedy 5/16*25,4=7,94 mm ? A tedy pro takhle tlustý dřík je třeba onen hrot? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 9:23 am    Předmět: Citovat

mne je to uplne jasne ale mam karbony a doteraz som prelepil za jeden rok pouzivania tri krat pierko a raz som vymenil koncek a to bolo vsetko co sa tyka udrzby ... ziadna zlomenina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 9:19 am    Předmět: Citovat

Ceny cédrových tyčiek sú čoraz priaznivejšie. Už sa dá kúpiť za 1 E. Keď sa náhodou zlomí ostatné komponenty recyklujem včetne operenia.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 10:54 pm    Předmět: Citovat

Je to 5/16 to jsou karbonove nasady ,potom 11/32 hlinik a nakonec 21/64
co je tez pro hlinik co ma vysoke spine anebo pro karbon tkz fat boy ale ten se pouziva u kladkovych luku .Pomucka je ,ze jak se cisla zvysuji ,zvysuje se i prumer nasady na sip a tak to jde po sobe a pro zajimavost dalsi by bylo 3/8 palce co je nasada /drevena/ pro luky o tazich vice jak 100 liber. Drevo je jasan......On je to masakr se vyznat v tech palcovych mirach a tak ja to vubec neprepocitavam a clovek se to proste nauci .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 10:36 pm    Předmět: Citovat

dakujem za odpoved ... Alwarez ako je to odstupnovane 11/32 su najvetsie potom idu 5/16 a potom ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 10:28 pm    Předmět: Citovat

Karbonove sipy jsou na hroty 5/16 .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 10:15 pm    Předmět: Citovat

vies ono je krasne mat dreveny sip ale pritom ako som ich uz desiatky polamal a v podstate som po veceroch nic ine nerobil iba vyrabal sipy ma to proste preslo ... ale co sa tyka tradicnej lukostrelby nieje nad vonavy cedrovy sip ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 10:11 pm    Předmět: Citovat

Kúp si poriadne cédrové šípy.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 9:58 pm    Předmět: Citovat

chlapy prosim o pomoc ... mam sipy carbon expres 3050... po nalepeni Traceru som krasne videl ako mi nesedi spin sipu .. sipy sice parametrovo sedia k sile mojho luku ale kvoli kratkemu natahu som ich skratil a tym stvrdli to by nebol problem ... mam momentalne na nich 85grainove hroty .... skusil som tam dat 100grainovky a leteli vynikajuco .. problem nastava ten ze neviem ake oznacenie hrotu mam objednat ... v ponuke je 5/16 , 9/32 , 21/64 .. pre boha ktore su pre mna tie spravne ??? ak to niekto aspon tusite tak vopred dakujem ...ale vazne neviem ktory je to rozmer Rolling Eyes Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 11:38 pm    Předmět: Citovat

šípy
tady je nejake forum a sada sipu a obr. z Japonska a zaroven Anglie ukazuje killer forker s rozdilem tulejky///ja vim zase dlouha adresa/////
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 11:21 pm    Předmět: Citovat

To Cornus: Musim psat do spravneho vlakna o hrotech,tedy killer forker byl hrot asi vymyslen rimskym imperiem co hlastne slouzil k muceni zvirat v arene a k jejich rozzureni a Rim byl krvelacny a tak tento hrot pusobi siroke rezne rany a tak hodne krve ;prvni hroty byly z bronzu ,ale potom ze zeleza . Jisty rimsky cisar staval na zdi areny a ustreloval hlavy pobihajich pstrosu v arene .Killer forker tehdy mely tvar pulmesice a pozdeji dvojaku a rimske imperium roznasi tyto po cele Evrope ,dostava se jasne az do Anglie s invazi Ceasara r. 40 pred nasim letopoctem /cili B.C./ Tam se zase objevuje v pozdnim stredoveku jako sip proti konim a hlavne na pytlaceni .Mirilo se na krk srnce atd ,nebot hrot vlastne otevira ohromnou reznou ranu a zvire tak rychle vykrvacelo ,nebot jak vime ,ze clovek ci zvire muze pouze ztratit pouze 40 % krve aby upadl do bezvedomi , krvave zapasy a arenach v Rime trvaly pres 800 let a byly zruseny az kdyz Rim adoptoval krestanstvi. Jelikoz v imperialni rimske armade slouzili zoldaci vsech narodu v Evrope tak kdyz se vraceji domu berou si znalosti nabyte v rimske armade . Tak killer forker hrot muze dnes byt nalezen prakticky po cele Evrope a bude jich hodne na Slovesku ,nebot za Dunajem byla nejsevernejsi pevnost Rima . Pouze co bych se neodvazil odhadovat je stari techto hrotu ,nebot nevime jestli byly vyrobene anglicany ,rimany nebo kopie nekoho jineho u zeleznych hrotu je to rozsah temer 2000 let a tak je treba je podrobit te carbonove metode urcovani stari . Hrot mohl byt vyroben klidne v pozdnim stredoveku atd je zajimave ze tento hrot pouzivali i samurajove v izolovanem Japonsku te doby........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 3:11 pm    Předmět: Citovat

Zkus na konec toho dříku namotat 2-3 mm silnou vrstu elektrikářské izolace (nebo jakékoliv jiné pásky). Já to tak udělal a dřík ustál upnutí do vrtačky v pohodě. Samozřejmě to chce pořád utahovat s citem
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 3:06 pm    Předmět: Citovat

INMU napsal:
Postup práce: flexa ve svěráku nastavená na malé otáčky, dřík šípu upnutý v akumulační vrtačce a už jsem jel... Jen je třeba kvůli malému průměru kotouče dávat pozor, aby člověk neubrousil moc na jednom místě.


To musím ještě zkusit. Já jsem to takto chtěl dělat v začátku ale u toho dutého bambusu jsem myslím 3 tyčky rozemlel v místě upnutí. Nevím, možná jsem to moc utahoval. Pak mi došlo, že bych do toho konce měl vlepit kolík, který to místo upnutí zesílí ale to jsem již nezkoušel. Já se pokoušel o trochu jinou variantu a to smirkový papír nalepený na podložce a dřík upnutý do vrtačky.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 2:42 pm    Předmět: Citovat

Ani ne, to obroušení tvaru mi trvalo cca 15 minut. Mám rozbrušku s regulací otáček a na ní talíř se suchým zipem pro upevňování šmirglových výseků.
Postup práce: flexa ve svěráku nastavená na malé otáčky, dřík šípu upnutý v akumulační vrtačce a už jsem jel... Jen je třeba kvůli malému průměru kotouče dávat pozor, aby člověk neubrousil moc na jednom místě.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 2:23 pm    Předmět: Citovat

INMU napsal:
včera jsem zrobil šíp, vybavený dříve zmíněným hrotem. Bikonický bambusový dřík, hmotnost 25 gramů.
Dopoledne jsem ho byl vyzkoušet. Terčové hroty jsou v terčovnici ovykle tak 6-10 cm hluboko. Tenhle malej ostrej prevít se zahryzl do hloubky 26 cm. Docela si tím u mě zjednal respekt.Laughing


Áááá, krása. Takže si nakonec tu hmotnost zredukoval. Asi taky brusíš a brousíš. Pakárna, co ?

Jinak mám podobnou zkušenost. S těmi bambusovými šípy, když tedy náhodou trefím gumové zvíře, tak ty šípy jsou tak 10cm hluboko i když hroty mám terčové... A taky je rvu z terče o duši.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

včera jsem zrobil šíp, vybavený dříve zmíněným hrotem. Bikonický bambusový dřík, hmotnost 25 gramů.
Dopoledne jsem ho byl vyzkoušet. Terčové hroty jsou v terčovnici ovykle tak 6-10 cm hluboko. Tenhle malej ostrej prevít se zahryzl do hloubky 26 cm. Docela si tím u mě zjednal respekt.

Už vymýšlím, kam si ho vystavím, protože na běžné střílení to fakt moc není. To by bylo 1 minuta střílení a 10 minut tahání šípů ven Laughing
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 10:19 pm    Předmět: Citovat

Převodník:

http://www.labo.cz/mft/konvertor.htm
_________________
Odpor je zbytečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

To mi už pripomíná nejakú farmu, koľko vlastne spotrebuje jeden človek grains, a za ako dlho to spotrebuje a asi musí byť na to i uspôsobená meracia nádoba a kapsa Very Happy, v ktorej to x krát odmerané odnesie Wink , na zamyslenie pre tradicionalistov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 2:13 pm    Předmět: Citovat

Ještě jinak: libra má přesně 7000 zrnek (grains) . To se dobře pamatuje Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 12:51 pm    Předmět: Citovat

gram má asi 15.3 grainov. Nie je to úplne jednoznačné, našiel som rôzne prevody.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

V tomhle můžu doporučit já jsem si na aukru asi za tři stovky něco co prodávají jako klenotnickou váhu s přesností 0,01 g a tá má mezi volitelnými jednotkami kupodivu i grainy. Já si ji ovšem koupil na vážení drahých kamenů, takže vlastně náhodou machruju taky. glasses2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
smashing
Nováček
Nováček


Registrace: 28.11. 2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

ja mam nahodou grainovku doma od Dillonu na prebijeni naboju, tak machruju Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 2:52 pm    Předmět: Citovat

On je skutečně lehoučký. Až moc.
Řekl bych, že ani ty 3 gramy nemá, ale bohužel ta moje váha není na tohle dostatečně přesná.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 27, 28, 29  Další
Strana 17 z 29

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.