Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Fyzikální vlastnosti luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 3:48 pm    Předmět: Citovat

Se resilo na forech ze oprvadu muzes tetivu udelat hodne tenkou. Ty moderni materialy to vydrzi, ziskas par fps ale zas se ta teviva vice rozkmita.
Holt za vsechno se plati.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:

Hlavním smyslem nalezení správné BH hodnoty je nastavení takového okamžiku, kdy se šíp odděluje od tětivy v momentě, kdy jeho amplituda bočního prohnutí je rovna nule. Pokud se toto podaří, pak mu tětiva dává impuls v axiální ose. Se spine šípu to pak ztrácí souvislost. Má to vliv na čistotu výstřelu = soustřel.

Teoreticky je to co píšeš správně. To co navrhuji, by tomu ideálnímu vyladění mělo napomoci. Navíc se tu uplatňují vibrace tětivy po jejím vypuštění, kmitá jako kytarová struna a to chvění závisí na její hmotnosti a pružnosti a tím se to trochu komplikuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

V súvislosti s týmto priehybom je vidieť ako je to u šípov a ich historické vylepšovanie, šípy ktoré majú hrot indiánský - lovecký a naopak turecký, len s takou malou kostennou špičkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 9:06 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že je lepšie, ak nám Mýša napíše ako to je u Aziatov a budeme v obraze, majú to prepracované viac do detailu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 3:24 pm    Předmět: Citovat

Končík mám iba zárez do týbla pilníkom priemeru 3 mm.
K tejto téme len toľko.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 2:35 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Jo, šíp má ísť z tetivy voľne. Často som videl opak, ako to tam rvali silou.

To je jasné, končík musí být volný, ale šíp z něj nesmí spadávat.
Ale ti pánové tvrdí, že když je špatná výška předpětí (BH), nebo je šíp tvrdý či měkký, tak při oddělování šípu při výstřelu od tětivy, tlačí ta tětiva víc na jedno ramínko té končíkové vidličky (boční síla) a to je chyba, protože tím ten šíp dostává jakýsi boční náraz.
Proto Tapley píše, že končík - ta vidlička tvaru "V" je jaksi lepší, ten šíp hladčeji vyklouzne, i když není vše OK.
Takže když by se ta vidlička končíku zevnitř natřela barvou (zkusím to), tak by se po čase dalo zjistit, na které straně se ta barva tětivou dřív setře, jestli vlevo nebo vpravo, tedy jestli je šíp měkký či tvrdý nebo je BH nízká či vysoká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 5:13 pm    Předmět: Citovat

Jo, šíp má ísť z tetivy voľne. Často som videl opak, ako to tam rvali silou.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 5:08 pm    Předmět: Citovat

Příliš pevné končíky jsou samozřejmě špatně...šíp sebou táhne tětivu dál, než je nezbytně nutné a tím léhce ztrácí na energii, ale hlavně se na šíp přenáší kmit tětivy, který šípy rozhodí a tím logicky zhorší soustřel.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MV
Nováček
Nováček


Registrace: 10.10. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 11:13 am    Předmět: Citovat

Jardo, podle mě to vliv má, protože jsem měl moc festové končíky tak jsem se nemohl pořádně trefit,pak jsem si udělal nové šípy a zjsistil jsem,že končíky jsou dost volné (sotva se udržely na tětivě) a on se zlepšil soustřel. Asi to má vliv když šíp opouští tětivu, že u festového je tam větší průhyb a síla navíc než u volnějšího. Volnej ti nebude tolik prohýbat tětivu jako festovej při výletu.
_________________
Najít si svou cestu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 8:13 am    Předmět: Citovat

Zatím se nikde nediskutuje vliv končíku šípu na jeho let. Tihleti dva pánové říkají toto:
Tapley:
If the brace height is too high the string will exit the nock too early and the direction of string deceleration runs through 'left hand side' of the nock groove. The consequent tweak on the arrow acts to increase arrow rotation in a clockwise direction (looking down on the bow) which makes the arrow act weak. If the brace height is too low you get the reverse and the arrow acts stiff. Generally, because of the way the arrow is flexing and moving, the consequences of having too late a string-nock separation will be worse than having one too early.
The tighter the string fit in the nock then the worse will be the consequences of the string not exiting the nock cleanly. The string-nock friction will add to the amount of rotation the arrow gets. This is why the nocking point should be just tight enough not to slide around in the nock groove during the draw. As the diagram illustrates having a short 'V' shaped nock provides a wider tolerance for the string to exit the nock cleanly.
Kooi:
The stiffer arrow clears the grip more pronounced but this results in a rather large jump in the transverse force at the nock of the arrow when it leaves the string. The reason is that this force is proportional to the defection of the nock at that moment.

Takže dotaz: Máte zkušenosti s tím, že tvar končíku šípu ovlivňuje přesnost zásahů a střelby vůbec?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 2:18 pm    Předmět: Citovat

Ty odkazy znám a můžu říct, ža ti dva autoři, Kooi a Tapley jsou, pokud vím, jediní, kteří se zabývají luky na vyšší teoretické úrovni. Tapley je přitom čtivý prakticky pro každého. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 11:11 pm    Předmět: Citovat

Toto není moje záliba se až tak šťourat ve vlastnostech, ale pro ty co je to zajímá jsem před delším časem našel 3 odkazy, kde se ze všech stran probírá mechanika, fyzika luku a šípů. Možná to někomu bude k užitku:

http://www.tap46home.plus.com/mechanics/

http://margo.student.utwente.nl/sagi/artikel/

http://www.bio.vu.nl/thb/users/kooi/

Možná to tady bylo, nevím. Tam tedy nejsou zajímavé jenom ty vzorce ale i ty texty. Ty snad i více...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 7:37 pm    Předmět: Citovat

Jarda M- je to niečo iné, prierez nie, len tiller-priehyb ramien do elipsy, aké sú vzdialenosti od roviny, merané sklony uhlov a dĺžky a tých každých 10 cm po eliptický priehyb a dĺžka náťahu po 1 palci.
A potom ďaľšia zaujímavá vec pre výrobcov je s modulom v ohybu, sa mi stalo to, že som nemal dostatočnú šírku a dĺžku jaseňového polotovaru, (široké letokruhy mladý strom), spočítal som si tento modul ohybu z obrázku indiánského lesáckého luku, čo bol daný sem na toto fórum asi od Cornusa a prepočal som ho na tieto moje rozmery, dostal som samozrejme tu samú naťahovú silu a vlastne luk nebol k použitiu, jedine pri jeho vyšľachovaní by mi nepraskol. Ináč sa mi ho podarilo dobre zrovnať priečne až som sa sám divil nad plynovým plameňom od šporáku a je odložený stranou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 1:15 am    Předmět: Citovat

V TBB-4 je jenom Hawkwind jak taha asi 90 liberni luk a zminka jednoho z autoru clanku,ze kdyz vyrobil tento luk tak jej nemohl natahnout a tak jej poslal Hawkwindovi. Jeho clanek se ma objevit v TBB-5 .Co muze byt az za nekolik let, nebot serie techto knih zacala r.1992 jako prvni dila potom kazdy rok po te nasledovaly ty dalsi dva dily a potom dlouho nic a asi pred 3 roky vysla TBB-4 . Vsechno uz bylo prelozeno do nemciny jak jsem se mohl docist v "Bogenschiessen " casopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:58 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
To Cornus: prodej jeden ze svych luku a kup si TBB ,vyuzij prilezitosti vyhodneho pomeru dolaru a Eura. Kup vsechny 4 dily ,ja kdyz otevru ctvrty dil a vidim tam Hawkvinda dela se mi spatne. Nicmene on umi dobre anglicky a kdyby to prelozil otevrely by se oci dalsim 15 milionum.

Jestli je ten Hawkův příspěvek do TBB4 skutečně tak oči otvírající, tak ho oskenuj a já to přeložím. Mailovou adresu máš v soukromé zprávě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:49 am    Předmět: Citovat

Ja som ich mal, potom predal. Už o ne moc nestojím.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 11:00 am    Předmět: Citovat

To Cornus: prodej jeden ze svych luku a kup si TBB ,vyuzij prilezitosti vyhodneho pomeru dolaru a Eura. Kup vsechny 4 dily ,ja kdyz otevru ctvrty dil a vidim tam Hawkvinda dela se mi spatne. Nicmene on umi dobre anglicky a kdyby to prelozil otevrely by se oci dalsim 15 milionum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 10:22 am    Předmět: Citovat

Všetko bolo preberané na P.P.
TBB nemám.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 10:14 am    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Čo je na tom tak tajomné, každý kdo sa nad tým zamýsľal to už niekedy skúsil, len to sem hoďte, aby sme si to mohli skontroľovať, či to je dobre alebo nie Wink, odvtedy ako vymysleli papier...

Zjistil jsem, že se snad o tom píše v TBB 1, kapitola o dizajnu luku, snad str. 52-53. Já to nemám, takže šťastní majitelé (Jas, Cornus, Igor, Mýša aj.), hoďte sem nějaká moudra! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2009 8:25 am    Předmět: Citovat

Nevím jestli ti dobře rozumím. Ty jsi chtěl vypočítat průhyb ramene, tedy jeho tvar - tiler, jakoby vetknutého nosníku s proměnným eliptickým průřezem a posuvem místa vetknutí po těch 10 cm?
Domnívá se, že výsledek bude hodně záviset právě na tom zvoleném kroku.
Já jsem dělal zase pokusy z opačné strany. Na rameno jsem si vynesl body po 5ti cm a porovnával jsem změnu (rozdíl) úhlu přímek procházejích sousedícími dvojicemi těchto bodů v nenapnutém a napnutém stavu luku.
Čím větší změna úhlu, tím větší deformace. Takže mi vznikl jakýsi deformační profil (profil půhybu) po délce ramene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2009 8:05 pm    Předmět: Citovat

Jarda M - nikde to nie je, len u toho, čo som spomínal - Ideálny luk - je to dlhšia doba toho príspevku a už si to moc nepamätám, len viem, že som riešil uhol priehybu ramena luku po 10 cm. A pokiaľ si dáš tu námahu a narysuješ si na rys luk (najlepšie by bolo vlastniť AutoCAD) v merítku 1:5, tak musíš riešit kružítko dostatočných paramertov, čo je dosť Embarassed , a na tom mi skončilo moje ďaľšie objavovanie a skúmanie rôzných uhlov - týka sa to tej presnosti ručne vyrábaného kružítka Embarassed; taktieř vynesenie eliptického tilleru na rys po tých 10 cm, som si naplánoval dosť dobrú pomôcku, ale nemám na to trpezlivosť, ide o tú presnosť, všetko je len skusmo, keď je to robené doma na kolene v kuchyni Embarassed Mad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:

Zdálo by se logické, (alespoň mně Confused ), že nejlepší přenos síly je tehdy, když na tu páku ta síla přes tu tětivu působí kolmo, tedy pod úhlem 90 stupňů.
Výrobci luků a ostatní odborníci, proč to vychází takhle? Question Question Question

Na tvých obrázcích má rusovláska hodně přes 60 stupňů a Aziat má těch 90 stupňů určitě - jen to vypadá, že má míň, protože tam není zabírán z profilu. Také hodně Grozerových luků má kolem 90. Řekl bych, že obecně přímé luky mají míň než reflexní, protože jsou dlouhé a také se tolik neprohnou.
_________________
Odpor je zbytečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 4:37 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Niečo som písal v liste "Ideálný luk" ide o tie vzdialenosti po 10cm od stredu - prípadne od koncov madla luku a ich uhly, pre každú tuto vzdialenosť (po 10cm) uhly, silový rozklad v luku a tetiva je zase samostatne priradená k poslednému uhlu na koncoch luku s tetivou, priebeh tillerovania pri náťahu po každom palci atď., že tam sú tie trojuholníky to je O.K., ale zase na začiarku a v priebehu náťahu po 1 palci začínajú byť rozdieľné atď Wink .

No zatím v tom nemám moc jasno, ten tvůj článek je někde k nahlédnutí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 2:58 pm    Předmět: Citovat

Niečo som písal v liste "Ideálný luk" ide o tie vzdialenosti po 10cm od stredu - prípadne od koncov madla luku a ich uhly, pre každú tuto vzdialenosť (po 10cm) uhly, silový rozklad v luku a tetiva je zase samostatne priradená k poslednému uhlu na koncoch luku s tetivou, priebeh tillerovania pri náťahu po každom palci atď., že tam sú tie trojuholníky to je O.K., ale zase na začiarku a v priebehu náťahu po 1 palci začínajú byť rozdieľné atď Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 2:47 pm    Předmět: Citovat

Čo je na tom tak tajomné, každý kdo sa nad tým zamýsľal to už niekedy skúsil, len to sem hoďte, aby sme si to mohli skontroľovať, či to je dobre alebo nie Wink, odvtedy ako vymysleli papier...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 8:40 pm    Předmět: Citovat

až na to přijdeš tak mi to pošli na osobní email já ti to zkontroluji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 8:39 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
To máš sice pravdu ale obě dvě věci spolu naprosto souvisi neli jsou stejné a je to jak jsem psal ....linie konce ramene a linie tětivy při natahu ..úhel který to svírá

překresli si ty svoje obrázky...neboli protáhni ty osy a zjistíš ten důvod a rozdíl u různých profilů luků

to je přesně to jak ze mne tady kdysi dělali idiota, Very Happy že jak mohu poznat některé vlastnosti luku jen podle fotky

Hůůůů.... tak to zní úplně tajemně....
Budu nad tím dumat Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

To máš sice pravdu ale obě dvě věci spolu naprosto souvisi neli jsou stejné a je to jak jsem psal ....linie konce ramene a linie tětivy při natahu ..úhel který to svírá

překresli si ty svoje obrázky...neboli protáhni ty osy a zjistíš ten důvod a rozdíl u různých profilů luků

to je přesně to jak ze mne tady kdysi dělali idiota, Very Happy že jak mohu poznat některé vlastnosti luku jen podle fotky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 6:35 pm    Předmět: Citovat

Jardo, asi jsme teď zmotali dohromady dvě věci, které spolu vůbec nesouvisí:
1) ty moje úhly 45 - 60 stupňů - viz obrázek
2) cornusův paradox s napínáním delšího a kratšího luku

Mám teď pocit že tys reagoval na 1) a já odpověděl na 2).
Nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

U končíku šípu nebo u špičky luku...to jsou dvě rozdílné věci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 16, 17, 18  Další
Strana 13 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.