Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vyroba sipu z bambusovych tycek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 7:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mě by zajímaly zas ty hroty. Tím "zakázkové" je myšleno, že sis je nechával někde soustružit? Pokud to není nějak tajné, mohl bys mi prosím říct taky, na kolik vyšly?

A jsou s řapem nebo s vnitřním konusem pro šíp?

Dík
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 7:06 pm    Předmět: Citovat

Já se to na netu teprve učím,tak všechno nevím. TS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 6:43 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
ty minikončíky jsou na karbony? TS


Ty minikončíly jsou na dřevěné šípy. Jenom u pár jsem použil končíky původně pro karbony a to jsou ty oranžové.

Toto jsou ty končíky (9/32 - cca. 7mm průměr pro tyčku), co používám:

http://luky-sipy.cz/lukostrelecke-potreby/konciky-lepidla/bj-koncik-9-32-7

PS: když zde něco bude psát, tak vždy odmaž z té citace části textu, aby se to tady neopakovalo 100x. V citaci dávej jenom to, co chceš zvýraznit a na co chceš reagovat.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 5:06 pm    Předmět: Citovat

jchocz napsal:
TS Spelec napsal:
Jseš machr Jichoči. To je malovaný revelkama ? Ty dlouhý hroty jsou taky asi zakázkový. TS


Hroty jsou zakázkové 40 grain, 6mm průměr.

Pro barvení používám polyuretanový lak, ve které rozpustím podle potřeby množství barvy na malování zdí. Ten červený nádech bez výrazného krytí jsem dosáhl ještě zředěním vodou. U barev, kde potřebuji krytí jsem použil jako přídavek do laku kromě barvy i bílou tónovací pastu na zdi Remakol. Zní to divně ale krytí je dobré a lak zajistí odolnost proti mechanickým poškozením i vodě...

Výsledek ještě přelakuji ve více vrstvách ale čirým polyuretanovým lakem.

ty minikončíky jsou na karbony? TS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 11:13 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
Jseš machr Jichoči. To je malovaný revelkama ? Ty dlouhý hroty jsou taky asi zakázkový. TS


Hroty jsou zakázkové 40 grain, 6mm průměr.

Pro barvení používám polyuretanový lak, ve které rozpustím podle potřeby množství barvy na malování zdí. Ten červený nádech bez výrazného krytí jsem dosáhl ještě zředěním vodou. U barev, kde potřebuji krytí jsem použil jako přídavek do laku kromě barvy i bílou tónovací pastu na zdi Remakol. Zní to divně ale krytí je dobré a lak zajistí odolnost proti mechanickým poškozením i vodě...

Výsledek ještě přelakuji ve více vrstvách ale čirým polyuretanovým lakem.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 11:03 pm    Předmět: Citovat

jchocz napsal:
Hups, 30" dlouhé a ne 32" jak jsem omylem uvedl...


Jseš machr Jichoči. To je malovaný revelkama ? Ty dlouhý hroty jsou taky asi zakázkový. TS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 10:25 pm    Předmět: Citovat

Hups, 30" dlouhé a ne 32" jak jsem omylem uvedl...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 10:18 pm    Předmět: Citovat

Naozaj pekne.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 10:17 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
TS Spelec napsal:
tulak77 napsal:
nadherne kusky ... uz aj tie tvoje na Castrume boli krasne a ak vravis ze tieto su SUPER tak si to uz akosi neviem celkom dobre predstavit ... Shocked


Jichoči,s bambusem teprve začínám. Dělal jsem tři šípy,mají plus minus 1,5 gramů. Dva lítají jakžtakž a ten třetí háže doleva a nahoru. Poradil bys co s tím ? Určitě nás je víc co je to bude zajímat. Díky. TS.


Díky za všechny které to zajímá. Ty nové šípy z těch došlých tyček už snad takové problémy nemají-nebo jo? Ještě jsi je mimo zkrácení nějak upravoval ? Jestli mi je Poutník pošle tak jsem na to zvědavý co z toho vzejde. Pak Ti to napíšu. Zatím se měj. TS Spelec


Ty černobílé končíky jsou super,i ten kovový komplet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 9:56 pm    Předmět: Štípaný bambus a šípy podle tureckých vzorů Citovat

Dodělal jsem první kompletní várku šípů ze štípaného bambusu. Inspiraci jsem hledal u šípů, které dělá Mýša. Je to tedy varianta tureckých šípů. Chtěl jsem ale postup typu "na koleně", který jsem zde již popsal. Tady je výsledek:

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5424404254355590754

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5424404332874754530

Konečné jsou tam hroty jak mají být:

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5424404384357334146

Těch tyček však mám připravených více. Zatím 40:

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5424404483761680866

Ty šípy jsou 32", 22 až 23 gramů, hrot 40 grain, plastové končíky. Nebazíruji na historické přesnosti a kvůli jednoduchosti jsem použil plastové minikončíky. Snad mi bude odpuštěno...

Tady porovnání se sadou šípů 28":

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5424404653881508930
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 9:41 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
Díky za všechny které to zajímá. Ty nové šípy z těch došlých tyček už snad takové problémy nemají-nebo jo? Ještě jsi je mimo zkrácení nějak upravoval ? Jestli mi je Poutník pošle tak jsem na to zvědavý co z toho vzejde. Pak Ti to napíšu. Zatím se měj. TS Spelec


Ty tyčky, co jsem koupil mají několik podstatných výhod. Jsou vytříděné, jsou srovnány a jsou předbroušené. Ten výrobce má jako součást toho procesu výroby i takové vychytávky jako napuštění nějakým klíhem a pak jsou temperovány. Všechny tyto kroky přinesou zvýšení tuhosti při malém průměru a taky zvýšení odolnosti. Tím podstatným krokem na začátku je ale to, že ti skuteční mistři šípaři v Koreji např. tyto tyčky vždy dělají z tyček z jedné úrody (stejného stáří) a z jednoho místa sběru. Tím mají zaručeno, že tyčky zhruba stejného průměru mají zhruba stejné parametry (váhu, tuhost). Oni defakto tím tříděním podle váhy ty tyčky třídí i podle SPINE.

Pokud to někoho zajímá, tak zde jsou videa, kde jsou ukázány některé podstatné kroky výroby:

http://s238.photobucket.com/albums/ff186/stmmrr1968/bamboo%20arrow%20shafts%20and%20accessaries/

Je tam 5 záložek, tak se podívejte i do těch dalších.. Jsou tam i obrázky těch zařízení, které používá při výrobě. Celkem zajímavé, jak je to komplexní proces.

Ale zpět k dotazům...

Ty tyčky jsou na to, že jde o přírodní materiál (bambus) z mého pohledu špičkové a jsem z nich fakt nadšený. Samozřejmě jsou předbroušeny ale pokud chceš super šípy, tak ještě do toho musíš nějakou práci vložit. Já jsem je ručně na smirkovém papíru (postup jsem popsal) dobrousil. Tam je nutné je brousit opatrně, aby si neodbrousil tu nejpevnější část povrchu tyčky.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
tulak77 napsal:
nadherne kusky ... uz aj tie tvoje na Castrume boli krasne a ak vravis ze tieto su SUPER tak si to uz akosi neviem celkom dobre predstavit ... Shocked


Jichoči,s bambusem teprve začínám. Dělal jsem tři šípy,mají plus minus 1,5 gramů. Dva lítají jakžtakž a ten třetí háže doleva a nahoru. Poradil bys co s tím ? Určitě nás je víc co je to bude zajímat. Díky. TS.


Díky za všechny které to zajímá. Ty nové šípy z těch došlých tyček už snad takové problémy nemají-nebo jo? Ještě jsi je mimo zkrácení nějak upravoval ? Jestli mi je Poutník pošle tak jsem na to zvědavý co z toho vzejde. Pak Ti to napíšu. Zatím se měj. TS Spelec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 8:24 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
tulak77 napsal:
nadherne kusky ... uz aj tie tvoje na Castrume boli krasne a ak vravis ze tieto su SUPER tak si to uz akosi neviem celkom dobre predstavit ... Shocked


Jichoči,s bambusem teprve začínám. Dělal jsem tři šípy,mají plus minus 1,5 gramů. Dva lítají jakžtakž a ten třetí háže doleva a nahoru. Poradil bys co s tím ? Určitě nás je víc co je to bude zajímat. Díky. TS.


Díky za vyčerpávající odpověď. Doufám že těmi šípy cos dělal z těch došlých tyček už ty problémy až takové nebyly-nebo jo? Jestli mi je Poutník pošle tak uvidím co se mi z toho podaří vytvořit.
Zatím se měj. TS Spelec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 6:47 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
Jichoči,s bambusem teprve začínám. Dělal jsem tři šípy,mají plus minus 1,5 gramů. Dva lítají jakžtakž a ten třetí háže doleva a nahoru. Poradil bys co s tím ? Určitě nás je víc co je to bude zajímat. Díky. TS.


Takto na dálku je to problém zjistit. Já jsem měl možná štěstí, že těch problémových jsem měl celkem málo. Šel jsem na tu výrobu těch šípů naprosto laicky. V první várce jsem udělal šípy a ty jsem porovnával za letu. Našel jsem několik dobře létajících šípů a podle těch jsem udělal další. Pokud nějaký létal i po úpravách špatně, tak jsem jej jednoduše zlikvidoval. Porovnával jsem váhu ale i tuhost. Nepoužíval jsem ale měřic SPINE ale pouze laický dojem při ohybu v ruce zhruba na stejnou vzdálenost prstů.

Na jaké problémy jsem narazil:

1) hlavně u těch tyček ze zahradního bambusu (křivý, různě tlustá stěna atd.) se mi stalo, že po rovnání když jsem se snažil dostat na stejnou hmotnost jsem některé tyčky přebrousil. Ty měly problémy, že v místě přebroušení byla tyčka méné tuhá (ohyb za letu)

2) U několika šípů se mi nepodařilo dosáhnout rovnost (souosost) a ty stabilně létaly špatně. Oprava je u nich problémová.

3) Stalo se mi, že jsem špatně vybrousil zůžení před končíkem a končík byl silně mimo osu. Tyto tyčky prakticky nelze opravit

4) stalo se mi, že jsem u několika šípů nalepil silně mimo osu hroty. Tyto se mi většinou podařilo opravit.

5) Pokud hned na začátku zvolíš moc tenkou nebo hrubou tyčku, tak se může nepříznivě projevit problém SPINE.

6) samozřejmě předpokládám že se Ti daří zhruba stejné vypouštění šípu (abys náhodou nehledal chybu, kde není...)

7) u prvních šípů ze štípaného bambusu jsem použil extrémně lehký hrot (plech) a ty se ukázaly jako velice citlivé na rovnost a všechno další

Nejpodstatnější je nezaměřovat se jenom na jeden parametr (hmotnost např.) ale brát šíp jako komplet. Není to žádná věda, podívej se na videa korejských mistrů a uvidíš, že se s tím nemažou. Prostě najdi sadu dobrých šípů a podle nich dělej další a hlídej, co jsem napsal.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:54 pm    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
nadherne kusky ... uz aj tie tvoje na Castrume boli krasne a ak vravis ze tieto su SUPER tak si to uz akosi neviem celkom dobre predstavit ... Shocked


Jichoči,s bambusem teprve začínám. Dělal jsem tři šípy,mají plus minus 1,5 gramů. Dva lítají jakžtakž a ten třetí háže doleva a nahoru. Poradil bys co s tím ? Určitě nás je víc co je to bude zajímat. Díky. TS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 9:13 pm    Předmět: Citovat

nadherne kusky ... uz aj tie tvoje na Castrume boli krasne a ak vravis ze tieto su SUPER tak si to uz akosi neviem celkom dobre predstavit ... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 7:26 pm    Předmět: Citovat

Lee napsal:
paráda !!! ted jenom jestli to není tajné -na jaké adrese jsi je objednával , v jakém množství, za jakou cenu +poštovné, už byly roztříděné podle spinu? a to hlavní - jak to lítá ??? Smile)) jak píšes určitě jsi to nevydržel a hned jsi to napral do nejblizší terčovnice Smile Snese to srovnání s kvalitním smrkovým nebo cedrovým šípem ?


Adresa:

http://www.bamboo-arrow-shaft.com/

Tam je e-mail kontakt.

Ten výrobce to prodává i na e-bay ale tam se licituje a tak jsem jej oslovil přímo. Minimální objednávka je 100ks a já se domluvil s Itazipu, Petrem Houžvíčkem a Poutníkem. Objednal jsem pro nás 300ks.

Spine:

Ano, náhodou to vyšlo, že všichni jsme se shodli na SPINE 45 až 50lb. Mimochodem Korejci, Číňané to až tak neřeší. Tam jsou tyčky tříděny jenom podle hmotnosti. Třídění podle SPINE oni skutečně dělají jenom kvůli střelcům z USA a Evropy....

Po započtení všech poplatků, dopravy vyjde jedna tyčka na 23.5,- Kč. I tak je ta cena velice dobrá, když smrková běžně vychází na 20 až 30,- Kč a cedrová ještě více.

Srovnání materiálů:

To je takové složitější, protože ty materály se chovají jinak. Udělal jsem myslím do dnešního dne tak 150 bambusových šípů a pro luky 30 až 50lb vychází průměr tyčky kolem 7mm jako dostatečný, přičemž u smrku by musela být např. tyčka pro luk 50lb 8 až 10mm podle kvality. Taky má bambus jinou charakteristiku ohýbání..

Korejci např. uvádějí že ty tyčky SPINE 45 až 50lb jsou pro luky 30 až 65lb dobře použitelné.

Jak to lítá:

Tyto poslední šípy jsem dokončil a ještě s nezaschlým lakem je fotil. Takže s těmito jsem nestřílel ale protože jsem nějakou tu stovku udélal a tyto jsem opracoval podle těch co lítají, předpokládám, že problém nebude.

POZOR - ty tyčky jsou z mého pohledu perfektní ale nejsou tak super přesně válcové jako strojově dělané tyčky ze smrku a cedru. Moje cesta je jednoduše bambusová...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 12:22 am    Předmět: Citovat

paráda !!! ted jenom jestli to není tajné -na jaké adrese jsi je objednával , v jakém množství, za jakou cenu +poštovné, už byly roztříděné podle spinu? a to hlavní - jak to lítá ??? Smile)) jak píšes určitě jsi to nevydržel a hned jsi to napral do nejblizší terčovnice Smile Snese to srovnání s kvalitním smrkovým nebo cedrovým šípem ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 11:53 pm    Předmět: Nová sada bambusových šípů Citovat

Před několika dny mi přišla konečně zásilka originálních upravených bambusových tyček z Číny (srovnané, předbroušené, teplotně temperované). Jsou skutečně perfektní a hned jsem je musel odzkoušet. Udělal jsem sadu šípů 30" pro 45 až 50lb luky.

Z tyček jsem skutečně nadšený. Když je srovnám s tyčkami, které jsem pracně rovnal a brousil, tak musím uznat, že mi to ušetří neuvěřitelnou práci.

Následná sada šípů jsou šípy 22 až 23gramů, tedy skutečně lehké.

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5423744733640832482

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5423745058930467730

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5423745118171453506

V této sadě jsem je nedělal jako bikonické ale pouze jsem srovnané tyčky jemně zabrousil a přelakoval.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 11:03 pm    Předmět: Nové šípy ze štípaného bambusu Citovat

Udělal jsem další variantu šípů ze štípaného bambusu:

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5416601703750820434

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5416601530252793746

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5416601633743991586

29" dlouhé, 21 až 22 gramů, peří dlouhé 4", hrot 40 grain

Ty hroty nejsou optimální, protože pro tento typ šípů by hrot měl mít vnější průměr stejný jako průměr tyčky (a ten mám 6 mm). Tyto hroty jsou ale s vnějším průměrem 7 mm. Snad budu mít v řádu dnů ty optimální hroty 6 mm vnější průměr, pak poreferuji....
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 6:21 pm    Předmět: Citovat

Vidim mnel pred casem v obchode peknou spinovakcu jejiz soucasti byla i testovacka spravneho nalepeni hrotu.

Fungovalo to tak na pricilu vetsi koule (asi jako pink pong micek), ktera ma na jedne strane drik a na druhe proti tomu konicky rarez.

Sip se dal do toho konckeho zarezu a pokud byl nalepen krive ta koule se podle toho otocila a drik byl sikmo.

Foto jsem na nenu nenasel, mozna nekdo vite jak se to spravne anglicky jmenuje.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 11:39 am    Předmět: Citovat

Dělal jsem další variantu kratších šípů (štípaný bambus) - 30", váha 22 gramů.

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5412050564718972002

Protože zde bylo několik striktních názorů, že pokud pírka nebudou mít 5", tak to létat nebude, udělal jsem pírka skutečně miniaturní - 5.5cm dlouhá a ejhle, ty šípy létají i tak dobře.

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5412050964515232146

Nicméně jeden šípy létal zcela divně. Při prvním pohledu jsem nic nedokázal odhalit, avšak všimnul jsem si, že u toho šípu jsem nalepil úplně křivě hrot. Po přelepení se to spravilo. Z toho usuzuji, že citlivost na souosé rozložení hmoty je u tak tených šípů kritická. Musím být prostě precizní...

Ty hroty ještě nemám správné, ale to jsou ty odvrtané a zkrácené - cca. 40 grain.

http://picasaweb.google.com/jchocz/SipyZBambusu#5412050917290162898
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

Kecám, hlavne to Embarassed .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 6:55 pm    Předmět: Citovat

I to, nakoniec, skúsiť to, že letky nemusia byť v uhloch 120 stupnov ale u
tetivy hore a dole v priamke (180st. )a tretia naproti kolmo k tetive, uvidí
sa, čo to so šípom urobí, nič nového, ale v tomto nemám skúsenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Veď preto sa musí šíp otáčať okolo svojej pozdĺžnej osi, aby sa čiastočne eliminovali nedostatky toho, ktorého materiálu a malo to nejakú možnosť mierenia čo do presnosti ako takej.

Nechci se mýlit, ale rotací můžeš eliminovat hlavně křivost šípu. Jestli máš jeden šíp s léty vodorovně a druhý s léty svisle, tak ti to ovlivní průhyb při vypuštění šípu a tím čistotu obletu kolem madla - rotace s tím už nic nespraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 6:40 pm    Předmět: Citovat

Rozhovor s Japonskym vyrobcem sipu (Anglicky)
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 1:02 pm    Předmět: Citovat

Z kazdeho trosku Very Happy .
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Uzs i to nevydrzal , Miso , co ? Laughing Cakal som , kolko znesies... Rolling Eyes


Teď nevím Jasi, jak si to myslel. To již tady plodíme takové hlouposti ? Nebo že Mýša konečně prolomil svého bobříka mlčení.. ?
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 12:50 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
těžiště se dělá na střed šípu bez hrotu a peří. Když se nandá hrot, vyjde to zhruba podle nákresu. Flightové šípy mají těžiště dál od hrotu. Ale už jsem zas o kousek dál Laughing Íkvéčka jsou velikými badateli v oblasti mechaniky šípu Laughing
Ono se to tak nedělalo vždycky. To je idealizovaný model. Pravidla se odvíjejí od toho, k čemu je šíp určen a z toho vyplývajícího tvaru dříku.

Ano, máš pravdu, je to podľa toho, na čo sú určené a na aký luk, každý podľa toho, čo uprednostňuje, zameral som sa na ELB a prieraznosť a jchooz na to svoje, mea culpa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

Uzs i to nevydrzal , Miso , co ? Laughing Cakal som , kolko znesies... Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Strana 9 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.