Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Arniho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 10:43 pm    Předmět: Citovat

ale zato tvoja babka ma styl nadherny Smile Smile

to je v pohode, ja nie som narocny, na to moje strielanie to staci Smile skusim s tym nieco urobit ale trenovat ma tu nema kto a pisany text je sice lepsi ako drat do oka, ale kratke video, ako to robit spravne, by tiez nebolo od veci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 10:26 pm    Předmět: Citovat

vdaka za rozsiahle vypocitanie vsetkych chyb, ale aj za rady... v podstate o to islo:-)
budem sa snazit a ked budem velky tak sa to hadam naucim... potom zasa nieco zverejnim, tie moderne kamery su uzasne hracky:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 9:33 pm    Předmět: Citovat

Jaké máš postavení nohou-chodidel?? nemáš nahodou otevřený postoj??? připadá mi že jseš pravou nohou ve předu a pak máš celou horní polovinu vytočenou................díky tomu ti jde rameno z lukem mimo linii.. což je vidět taky na tom že nemáš chránič předloktí Very Happy
Luk držíš špatně.. nejsi vubec předloktní kosti v centru....ztracíš dobré palce pro nátah....nátah máš díky tomu velmi krátký což je vidět na šípech !!!!

Jak ti psal San tahnoucí ruka má nízký loket...když už by jsi chtěl takto natahovat (tedy odspodu) musel by jsi to správně dokončit.

Oprav si postoj....najdi si správnou pozici opření luku v ruce tak aby jsi to nedržel jako motyku i když tam je asi traditional madlo ale i tak to jde. prsty přiloženy!!! Dej si chránič předloktí. Rukou z lukem běž do konečné pozice a tahnoucí rukou vytvoř mírný přednátah...přednátah..tedy jemné napnutí luku... v teto pozici si uvědom vysoký loket...a teprve potom dokonči plný nátah..plný nátah takový že ti dlaň pujde na tvař nikoliv kolem tváře jak je vidět na videu... ruku na tvář a jakmile budeš u tvaře tlač loket dozadu jako za hlavu aby ukotvení bylo uložené.

Ten luk je podle mne na tebe zbytečně silný a z toho pramení většina těch chyb. Silný luk , špatná technika.... to je nehorší kombinace bude ti trvat hodně času než se odnaučíš ty chyby. Doufám že nestřílíš dlouho Very Happy Sežeń si slabší luk a střídej to . Střílej z krátké vzdálenosti jen na prázdnou terčovnici..... zase něco natoč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 9:31 am    Předmět: Citovat

Ten luk obcas zloziis moc rychlo, ked je este sip v luku.
Dobry hygienicky navyk je drzar luk v rovnakej polohe kym sip nenarazi na terc, podla zvuku, Tym si vypestujes reflex neskladat ruku predcasne.

V petrzalke (u pravnikov budem v nedelu)

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 7:43 am    Předmět: Citovat

tu ruku beriem ale ako suvisi skladanie luku dole a cumenie ci som trafil? ked ho prestanem davat dole, mozem aspon cumiet? chcem vediet kam mi to letelo:-)))

nebudes este niekde na slovensku v najblizsej dobe? vinicne, petrzalka a pod.?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 5:47 am    Předmět: Citovat

1. Povol pravou ruku v zapesti a poves se na tetivu jak na pradelni snuru.
2. Kdyz das vys loket te ruky pujde to lehcejic
3. Levou rukou neskladej luk dolu a necum pres luk jestli si se trefil

Kdyz nebudes skladat luk dolu a cucet na sip, nebude ti to padat dolu.
Kdyz se na tetivu povesis eliminujes chyby do stran.

Normalne by ti pri predcasnem slozeni luku letel sip vpravo dolu , protoze ho mas nakloneny na stranu tak ti pada primo dolu. Nedotahnes a slozis luk a cumis kam to leti.

Chyby vtpousteci ruky jsou vetsinou pravo leve, ty je mas taky pravo leve ale pod uhlem jakym drzis luk.

Koukni se na spomaleny zaber co udela tetiva kdyz ji vypustis z napnutych prstu s kamenym zapestim. Pripomina to hru na harfu, a tetiva odleti na stranu. Leva ruka se samozrejme skubne do protiakce nalevo a dolu.

Neber to jako kritiku, spise namet na zamysleni. Toto jsou typicke chyby zacinajicich strelcu nejen z tradicniho luku.

Opakuj tyden a budes se trefovat jak maly buh

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 11:19 pm    Předmět: Jekyll Citovat

cisto z nudy som si spravil male video:-) mozete si trosku obzriet jekylla aj ked moc nevidno, mam kratky natah a samoukovsku zahradnu techniku:-) ale obcas nieco aj trafim:-)))
blizsie info v popise na youtube...

tu cervenu chalupku som ale robil sam:-)))

http://www.youtube.com/watch?v=Uv6T_ORLXvk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

INMU máš pravdu tyto luky tam chybí, ale jak už na tomto vlákně proběhlo je v závěrečném vývoji jiný asiat a to turek. Ten plně nahradí a věřím předčí předešlé modely.
Jinak na stránkách mám mailovou adresu i telefon....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

Zdravím pánové,
koukal jsem k Arnimu na stránky a nějak tam postrádám Taté a Woohi. Už se nevyrábějí? Nevíte o tom něco? Docela by mě to mrzelo... Na jaře si chci kupovat luk a Taté byl jedním z kandidátů
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 6:39 pm    Předmět: Citovat

Poté co odjel Hrom od Toma, jsem byl na návštěvě já. Nějaké fotky jsem udělal. Nechtěl jsem je sem dát bez požehnání pána prstenůSmile tak jsou na kouknutí dnes. Všimněte si hlavně té první na které je jasně vidět proč má Tomáš takové úspěchy na závodech - používá šíp který je přez celou vzdálenost k terči.
Ten dlouhý luk je Jekyll neboli luk pro chlapy:-))

Ahoj JirkaH

http://cz.fotoalbum.eu/JirkaH/a373792
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 1:44 pm    Předmět: Citovat

je to tento luk:http://www.salukibow.com/images/bulbousturk52strung.jpg
madlo v provedení basic round grip, nebo horse bow. Provedení je zatím malinko humpoláčtější, než u Lukáše, který tomu říká "turecká inspirace". Ale je to schůdná cesta, jak z dřevolaminátu vytvořit něco, co se předloze blíží alespoň rozměrově. Zatím je to dlouhé, ale v toleranci. Lukášovy luky navíc pracují podobně, jako originál, ale Lukáš to taky dělá přez 20 let. Zajímavé je, že za 20 let mu žádný neprdnul.
Určitě je fajn, že se tu někdo pustil do výroby něčeho, co je skousnutelné jako tradiční luk. Je to rychlé, přesné, trochu nepříjemné na nátah, bez handshocku. Luk nemá turecký profil a netváří se, že to není laminát.
Z lukařů žijících v Čechách je to asi nejlepší.
Na těch lucích, co máme my jsou i takové detaily, jako čelik. Pro milovníky tureckých luků dosti podstatný detail.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed


Naposledy upravil Mysa dne st listopad 04, 2009 6:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 5:22 pm    Předmět: Citovat

Dakujem. To samozrejme trocha poodhaluje pozadie porovnavania a trochu posunuje informacie aj s vysledkami.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 5:08 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
To ma zaujima. Ako dopadlo porovnanie Saluki turka a tvojho turka ?

Zdravím,nechci nic hodnotit,ale je třeba uvést pár detailů mám luk od Saluki . Je to dokonalá kopie tureckého luku 58 liber 48palců Arniho luk je 59 liber 50 palců a jen nepatrně přibližuje se tvarem k tureckému luku profil je oproti hornbow opravdu jiný .Střelil jsem si z tohoto luku je to opravdu fofrník to je pravda,ale rozhodně se nedá srovnat nátah ten je u Saluki opravdu velmi soft oproti Arniho luku .Beru ,že je to Arniho první kousek a čekám s čím dalším se pochlapí . Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 10:18 pm    Předmět: Luky od Arniho Citovat

Foto nemám bohužel. Byl však na první pohled rychlejší než Jekyll. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 10:06 pm    Předmět: Re: Luky od Arniho Citovat

Hrom napsal:
a ten turecký prototyp.

Nebylo by foto? Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 9:55 pm    Předmět: Luky od Arniho Citovat

Včera jsem si zastřílel u Arniho s jeho luky. Zkoušel jsem 40 lb, 50 lb Jekyll a ten turecký prototyp. Všechny se mi velmi líbily. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 1:55 pm    Předmět: Citovat

Velmi pekne Arni, gratulujem.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 10:39 am    Předmět: Citovat

...Napeskův kolem 195ft a ten můj dal nejvíc 210ft, ale je třeba to střílet z mašiny, aby se eliminovaly chyby a počítat průměr alespoň z deseti ran.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 1:14 am    Předmět: Citovat

No vidis jak jsem nedaval pozor, a kolik strilel ten Napeskův? To si uz nepamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 9:29 pm    Předmět: Citovat

To ma zaujima. Ako dopadlo porovnanie Saluki turka a tvojho turka ?
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 9:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Luďo. No trochu si to popletl Jekylla jsme neměřili tedy rychlost. Chtěl jsem porovnat rychlosti luku od Salukiho, který má Napeska 58lb a mého prvního kousku turka 59lb. Pro Jekylla platí rychlosti uvedené na mích stránkách. Jo a toho turka jsme stříleli přesně 9gr/lb (míněna váha šípu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

po závodě ve Vinařicích 3D jsme asi hodku zkoušeli Arniho Jekylly ruzné síly a prototyp laminátového turka, tak co jste tam byli napište pls sve pocity, protože sice jsem si z Jekylla strelil, ale jediný co ja u toho poznám, ze to na první pohled letelo rychleji jak z mýho samicka sht. Ale ja se s temi TRRB luky neumím moc trefit, neni to BB ze ano Smile, nicmene tomu mozna jednou prijdu na chuť Embarassed . Taky jsme tam merili vystrelovou rychhlost, myslim ze jsme u jekylla, ale nevim jaka byla libraz namerili neco kolem 60m/s, Arni by sem mohl ty udaje napsat. Muj bb s mym natahem 26,5" a lehkymi ACE 5,9gr/"mel 64m/s to ale nebylo podle pravidel, me jen zajimalo jak mi to střílí. Jo a z toho myho samicka zase jen pri natahu 26,5" s redlinama 6,3gr/" 45lb ramena pri mym natahu teda asi jen 40, to litalo 54m/s, coz je dost malo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 12:22 pm    Předmět: Citovat

Jo, urobím šípy a potrénujem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 8:49 am    Předmět: Citovat

myslim ze sa za ne nemusis hanbit, takze tvoju odpoved akceptujem:-))) dufam ze nabuduce si zastrielas uz aj ty a nielen cez obed:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 8:11 am    Předmět: Citovat

Very Happy Laminát určite už nie. Zostávam u vlastných výrobkov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 7:34 am    Předmět: Citovat

nevadi:-) zvyknes si na neho:-)) a Tomas ti urcite spravi mensi grip:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 11:25 pm    Předmět: Citovat

Mne až tak dobre do ruky nesadol (grip), ale musím uznať je veľmi rýchly, presný a dobre spracovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 10:57 pm    Předmět: Citovat

tak len tolko, ze som vcera s jekyllom vyhral svoj prvy zavod Smile teda uplne prvy na ktorom som bol Laughing
neveril som ze sa neprepocitali ale podla gawaina je to vraj spocitane presne a tradicny luk mam "v kapse" Smile ziadne zazracne vykony sa nekonali ale asi to stacilo...

kazdopadne vdaka ARNImu za nadherny, presny a mne dokonale do ruky padnuci luk a VINEDI za krasny a pestry turnaj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 4:55 pm    Předmět: Citovat

Ted o vikendu jsem viděl toho Jekyla. Neni to sice zatím moje krevní skupina Rolling Eyes , ale udělaný je to velmi pěkně a Arni s ním s přehledem vyhral Sedmihorky pred druhým skoro o 100b. Cili jednak Arni umí strilet a druhak ten luk asi bude dost dobrý. V TRRB by mu to stacilo na 3. místo a v BB na 6. místo. PB-HB bez Mysi prestrilel skoro o 90b. Tak to asi není treba dal komentovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 1:02 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Very Happy nový zázračný materiál je na světě.... tisícové odborníků ve firmách jako Hoyt a jiných obrovských frmách hledají různé kombinace aby vynalezli něco nového.... a ejhle Novotný jim zřejmě natrhl triko.

Kdyby tady někteří pochopili že luk a jeho výkon nebo vlastnosti nedělá materiál z čeho je složen ale vždy křivka-profil tak by tady nemystifikoval.
myslím,že toto není třeba komentovat ,................už se ,ale těšíme na další model z vaší produkce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 23, 24, 25  Další
Strana 16 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.