Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

recurve bow vs. moderní longbow
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 10:44 pm    Předmět: Citovat

Na 40 metru se staci trefovat do 20 cm, to je zluta na terenni.

Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

Napeska napsal:
a když to navíc nekdo dá na 40m do 10x10cm tak je to supr. Wink

Kamarádi, vy se tady všichni tváříte, jako že trefit na 40 m do 10x10 cm je skoro nemožné.
Jenomže to se trefuji i já a to to skoro ani neumím. A takoví machři jako San, Luděk, mh a další, tak ti se určitě i rozbrečí, když se někdy vyjímečně do toho čtverečku netrefí...
Jestli to nebude ale i tím, že střílejí s moderním recurve? Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 10:51 am    Předmět: Citovat

Turek composive, Recurve , hybrid, longbow ,hwarang,yumi -každému podle jeho gusta hlavně že to přináší radost a uspokojení a když to navíc nekdo dá na 40m do 10x10cm tak je to supr. Wink
Ano , naprostý souhlas pod ktrerý se rád podepíši !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

ad JardaM -o páteř svého synka se nebojím neb jsem ortoped a skoliosu si dozajista nemůže vytvořit občasným střílením z luku ,klidně i silnějšího-ale to je na jiné dlouhé téma .Jinak zdravím Zlínáka -nedivil bych se kdybychom bydleli kousek od sebe Smile
ad Cornus -jasně že olympionici mají technicky všechno nej stejně jako všichni vrcholoví sportovci akorát se tam už ztratila ta myšlenka původní lukostřelby:-)
je to ale jiné téma tak se omlouvám a končím. Recurve , hybrid, longbow ,hwarang,yumi -každému podle jeho gusta hlavně že to přináší radost a uspokojení a když to navíc nekdo dá na 40m do 10x10cm tak je to supr:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 6:51 pm    Předmět: Citovat

Osobne som presvedčený, že olympionici používajú to najpresnejšie čo poskytuje moderná technológia. Ak by bolo niečo lepšie prvé by sa to použilo vo vrcholovom športe ako u všetkých iných športoch.
V profesionálnej cyklistike sa používajú kola komplet z karbon kompozitu, včetne brzd, prehadzovačiek, ráfkov. Hmotnosť sa dostala pod 6 kg kým UCI nezaviedla spodnú váhovú hranicu.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 2:50 pm    Předmět: Citovat

Kejval bude muset trochu potrénovat a na jaře vám na Yotube dá video aby měli někteří motivaci do dalších let Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 2:44 pm    Předmět: Citovat

Tady asi všem uniklo to že prvotní problematika byla rozdíly mezi recu a longbow luky....

Já napsal že recurve luk je lepší jelikož zvládá lehčí šípy a je stabilnější ve výstřelu. kdežto hybrid je choulostivý na váhu šípu a na techniku výstřelu

Pak se tady Arni chytl toho že to je nesmysl a že hybridní luk je přeci lepší než recurve luk !!!

pak se debata stočila k tomu že se tady Arni začal vykrucovat z toho co napsal a doposud neodepsal na dotazy zejména aby nám vysvětli co to je ta handschocková síla.....a proč luk hlučí... další

Já jsem podotkl že když tedy Arni napíše že hybridní luk dělá hluk a nesvědčí mu to... že hluk je vibrace tedy handschock.... tak si má Arni upravit předpětí luku nebo dávat ještě těžší šípy a to přestane....nebudu mu radit co by měl udělat zejména jako zásadní věc...to už jsem tady kdysi nakreslil obrázek co na tom luku je špatně a hledmě za par tydnu už to opravil...nebo se pletu???

Jinak Arni to co navrhuješ zkoušet dva rozdílné luky to už jsem kdesi psal že to je nesmysl.... ale klidně to udělej
Ale pokud chceš testovat luky co do stability to je něco jiného klidně si svolej nezavislou delegaci vemte si nějaký 7,5 grains uhlíkový šíp a nech každého vystřelit jak z rec tak hybridního luku a pak nám tady napiště co jste zjistily. To je nejjednodušší test.

Co se týká bodů tak sis doufám všiml na mistrovství na kterém jsi vyhrál že tu kategorii v recurve lucích vyhrál Štefan Myšíak který střílí právě ten samý profil luku jako máš ty Zodiac Very Happy a když se dívám na jeho výsledky tak je většinou první.... takže sám moc dobře víš že to není lukem ale hlavou....

Ještě jedna věc když už jsi se pustil do takové osobní roviny Very Happy ......vysvětli svým zákazníkům co se stane z uhlíkem ktrerý používáš na luky když na něj jde UV záření..... tuším UV to periodicky destruuje??? Tak aby nakonec nechodili střílet jen za tmy..... což je samozřejmě blbost že... ten uhlík se UV zařením přeci nerozpadne Very Happy

Jinak pro ostatní... to že tomu vůbec nerozumíte mne ani v nejmenším nepřekvapuje. ...proto ty vaše příspěvky ala Kejval atd. z úsměvem přecházím. Ještě na to máte čas aby jste tomu trochu porozuměli


Alwarez to v posledním příspěvku napsal velmi dobře...

Jdu raději makat dělám nový profil klasického recurve luku se středem 30 cm dlouhým který bude moci střílet šípy i o váze 6 grains bez toho by to vibrovalo Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

Lee - Je to tvůj názor, proč ne, ale podle mne jsi extrémista Smile . Vždy existuje nějaké optimum mezi silným a slabým autem a silným a slabým lukem. Jen ještě poznámka: Nezadělává si 7 letý synek s 30 liberním lukem na skoliozu páteře?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 2:12 pm    Předmět: Citovat

trochu mimo téma ale jinak to nejde, ztratilo by to kontinuitu Smile
ad J.Kejval (alias Alwarez) -celou dobu se trápím při různých diskusích otázkou co je to ten slušný soustřel šípů a čeho bych při svém střeleckém snažení chtěl dosáhnout .A ted už to konečně vím -je to trefit těch 10x10 cm na 40m ! Klobouk dolů a teším se až to uvidím na vlastní oči -jsem ochoten kvůli tomu jet i přes pul republiky Smile (na kursu instinkt.lukostřelby jsem to bohužel neviděl Sad
ad Vencos -všichni lukostřelečtí matadoři ti určitě radili dobře -se slabším lukem se naučíš určitě lépe techniku ale jde o to jestli tě to bude bavit Smile Záleží jestli máš duši lukostřeleckého olympionika (tzn.slabší luk ,lehounké přesné karbonové šípy s umělými kormidly a terč s kruhy před sebou) nebo v tobě dříme skrytý lovec který chce pořádnou prdou trefit cokoliv co doma na dvorku označí jako terč.Je to jako s autem -i se slabým motorem se dostaneš z místa A do místa B /šíp do terče/ ale pocit z jízdy je u silného motoru nesrovnatelný Smile
Nevím -je to jen muj nezkušený názor ale 30lb lukem střílí muj 7 letý syn ,tak si myslím že pro dospěleho chlapa je vše pod 40lb zoufale málo.
Není nic tak demotivujícího jako pomalu se ploužící dřevěný šíp ze slabého luku který se tak tak zapíchne do terče Smile
vzduchovka je taky príma ale kulovnice /jak nazval jeden z účastníku Zelnačky mého 54lb Jekylla / je lepší Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 9:10 am    Předmět: Citovat

Jekyll Jirko! Smile

Jirka H
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 9:09 am    Předmět: Citovat

Tak jaký luk je tedy dobrý?
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 12:29 am    Předmět: Citovat

Tak asi takto od nepameti 60 palcu byla hranice mezi tkz long bow a short bow a vyvoj drevo -laminatovych luku neni tak stary ,nebot ten velky tresk nastal r 1953 kdy Fred Bear vyrobil poprve seriove sve prve drevo-laminatove luky i kdyz pokusy byly pred tim od roku 1949 . Tenkrat se vyrabely pouze recurve a tkz semi -recurve a tkz long bow prichazi pozdeji a mam dojem ,ze az po roku 1990 ,nebot Ben Pearson stale vyrabel dlouhy recurve a jediny kdo od zacatku strilel a vyrabel skutecny long-bow byl Howard Hill a asi pred 15 lety se lukari snazi aby se long-bow vyrovnal rychlostne recurve a zacinaji se zkracovat ramena az se dorazilo na short-bow a ten byl neco mezi temito dvema luky ,tedy vykonnostne a zacina se nazyvat hybridni luk .Ten ma delku max delku 60 palcu a tento luk se necha natahnout na 32 palcu. I kdyz na prvni pohled ten Black Widow vypada jako hybrid je to pouze long-bow co ma pouze znaky hybridu tim ,ze ramena maji velky reflex. Short bow co dnes se nazyva hybrid a musi splnovat urcite pozadavky a kdyby mi nekdo pujcil 60palcovy luk a zacal stakovat na 27 palcich a dotycny mi tvrdil ze to je hybrid tak se mu vysmeji . A skutecne hybridy co jsou v drevo laminatu jsou asi masove vyrabeny poslednich 15 let a vyvoj techto luku pokracuje . Nakonec kazdy ma nezadatelne pravo na to si vyrabet luky jak chce a pouze zalezi jestli si sezene zakazniky a luky Kejvala jsou vsude po Evrope a posledni katalog od Kustom king v USA reklamuje luky od Bodnika pro ktereho vyrabi luky Koliha a ty predrazene luky od Black Widow se prodavaji na E-bay za polovicni cenu.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 11:02 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Srovnavat delku natahu luku od Black widow a hydridniho luku je absolutni nesmysl, nebot ty ramena maji jiny podelny profil ,kratce receno ty deflexy luku jsou jine


ty ses asi nedival na ten odkaz co poslal Jika H. vid? To je hybridní luk jak vysitej. A pak tu placas blbosti. Bohuzel J. Kejval me taky zklamal, co se mi jeden prispevek zdal celkem rozumný, tak temi dalsími to zkazil. Nevim proc mermomocí chce tem co delají luky <b>pořád něco radit</B>, když o to nestojej. Kdyz bude nekdo chtít poradit, tak si snad umí o radu říct ne? Kdyby kazdý delal luky podle Jardy, tak to nemusí prece vubec delat ne? Staci kdyz to tak delá Jarda, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 9:52 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
Ono střílet 290 z 308 možných je hodně dobrý výsledek i pro kuši, natož pro TRLB. Chtěl bych vidět střelce co dá 10 jedenáctek a zbytek desítky.

http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1359
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 9:22 pm    Předmět: Citovat

Srovnavat delku natahu luku od Black widow a hydridniho luku je absolutni nesmysl, nebot ty ramena maji jiny podelny profil ,kratce receno ty deflexy luku jsou jine a to je dulezite jak daleko se luk necha natahnout k jeho pomeru delky ,pokud luk ma vetsi deflex muze byt i velmi kratky a nechat se dat natahnout velmi daleko vice a podivejte se na ty madarske luky a luky Lukase Novotneho ,kdyz ty luky jsou vypjate .Tedy cim je luk kratsi tim musi mit vetsi deflex u drevolaminatu tohle uz vymyslel Fred Bear okolo roku 1950, kdyz zacal vyrabet luk /recurve / o delce 48 palcu . Pocit ,ze luk je rychlejsi vubec nic neznamena ,pokud sip neni prohnan zkrz chrono pocity o rychlosti luku vubec neberu v uvahu . Mel jsem chlapika co tvrdil ze Kejvaluv luk Delta je pomaly a tak jsem jej nechal strilet mladikovi co tento luk 55 lib natahl 30 palcu a tak luk mel asi neco pres 60 liber tahu a 600grains sip doletel 240 metru ,nemeli jsme pri ruce chrono a tak tohle byl test rychlosti . Zkousel jsem luky Kejvala o proti tem znamym firmam co maji luky daleko vice drahe a pozoroval jsem velmi male rozdily se kterymi mohu zit, ja nejsem tak citlivej lukostrelec .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ono střílet 290 z 308 možných je hodně dobrý výsledek i pro kuši, natož pro TRLB. Chtěl bych vidět střelce co dá 10 jedenáctek a zbytek desítky.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 6:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Ještě bych rád připojil. K tvrzení p. Kejvala, že tady střílíme TRLB na h...o ale v Rakousku jsou kanci a střílej 290 na závod. Ze zvědavosti jsem koukl na 3D asociaci Rakouska. Za minulý rok se nikdo nedostal v TRLB přez 200 nejlepší výsledek byl 189. Jinak bouchaj od 100 do 170.
Čus bus
Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 4:30 pm    Předmět: Citovat

Jardo tak snad nejdříve k té tvoji střelbě. Rozdíl mezi náma je ten, že to jak střílím si může, kdo chce ověřit buď na vlastní oči nebo ve výsledcích. Tvé tvrzení ( trefím 10x10cm na 40m) bohužel potvrdit nemohu, protože na tom tvém kurzu, když jsme spolu stříleli tak jsi měl shodou okolností na tuto vzdálenost problém trefit terč přesně 10xvětší Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad promiň, ale to je fakt....(holt zrovna den blbec - to znám)

K lukům: Je možné, že moje vyjadřování někdy není úplně přesné a obdivuji tvé rétorické a teoretické schopnosti jimž bohužel chybí jen to "málo" - uvést do praxe. Shocked holt ty raději věnuješ čas klávesnici a já (blázen) tětivě...
Proto to vezmu šmahem: NABIZÍM místo teoretických debat praktické porovnání luků - Alexbow "Zodiac" rec. 43lb/28" (jehož jsem šťastným majitelem)
- Arni "Jekyll" hybr. 46lb/28" verze carbon klasik (jehož jsem ještě šťasnějším výrobcem)
Luky je možné díky podobné síle střílet stejným šípem čímž se zachová objektivita.
Tak jestli jste někdo ochotný investovat čas a benzín na cestu zavolejte 732508641 a domluvíme termín. Mělo by to být co nejdřív než bude luk prodán (Jekyll)
Ps: kamera vítána pro dokumentaci a prevenci protestů, které stejně budou. Razz Razz

Howk domluvil jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 2:35 pm    Předmět: Citovat

Řekl jsem si, že trochu jako majitel Jekylla zareaguji.
Měl jsem včera možnost porovnat recurve od alexbow a Jekylla od Arni. Rozdíl vah 3 lb, oba s karbonem oba FF tětiva.
Jednoznačně vede Jekyll. Jestli se u něho dá mluvit vůbec o nějakém kopání a podle mne byl i rychlejší.
Jedná se ale jen o pocit a to jak vnímám já i když můj vykloktanej loket z dřívějších luků je dobrej indikátor a je možné, že recurve od jiného výrobce než Alexbow se bude chovat skutečně tak jak tu bylo teorizováno.
Předpokládám, že Arni nebude proti aby si kdokoliv zvás u něho toto ověřil.

Co se týká HB a délek luků k jednotlivým nátahům, tak jsem neodolal a kouk na net. Nemyslím, že má p.Kejval pravdu. Dávám sem jeden z mnoha možných odkazů na luky firmy které bych rád vlastil a střílí s nimi i Fred Asbel. Kde nejdete i to co tvrdí Arni.

http://www.blackwidowbows.com/store/PL-II-Graybark-P300C9.aspx

Čau prdi Smile
JirkaH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 1:40 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě Joe...pravě proto je důležité mít BH na takové vzdálenosti aby do toho šípu šla maximální energie kterou ten luk je v té které vzdálenosti BH je schopen šípu předat...... tak aby toho v tom luku zůstalo co nejméně.....a ty vibrace byly minimální
Takže i když to BH bude dobře.... a přesto to "hlučí" vibruje tak pomůže jedině těžký šíp .....protože profil luku není tak dobrý aby ten luk ty vibrace neměl....anebo musí být ten luk co????

Takže závěr by byl asi ten že když bude luk schopen střílet lehký šíp...bez doprovodných vibrací a handschocku tak to bude znamenat ???.....že ten profil luku je OK... ale pokud tam nepomúže nic a musí mýt luk těžký šíp tak proč střílet lukem s těžkým šípem když tím pádem ztrácím na potřebné rychlosti..... proto hybridní luky jsou považovány jako lovecké luky které používají těžké šípy. Proto to je dobrý luk na 3D střílení, na lov, prostě na kratší vzdálenosti kde ta parabola letu nebude tak veliká....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 11:40 am    Předmět: Citovat

No já bych tedy řekl, že váha šípu může mít na intenzitu toho hluku nepochybně vliv... Jasně že základem je dobře nastavená BH, ale čím více mi v luku zbyde energie (vlivem lehkého šípu), tím více se tý energie musí umořit někde jinde ne?! A ta přebytečná energie se uvolní ve fromě tepla, mech. energie a tedy i hluku...
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

Ishi....když mi tady lukař napíše větu že ..že těžší šípy jsou pro hybrid vhodnější. Ale ne z důvodu handshocku, ale z důvodu, že je luk hlučný a je cítit, že mu to nesvědčí. ...tak mne to nutí se pozastavit nad tím jestli vůbec ta zkušenost s tím lukem něčemu nenasvědčuje!!! Potažmo jestli tomu vůbec rozumí co udělal!!!
Jak jsem psal ten luk nemá správné BH....je malé!!!!jednak to konstatuje lukař sám protože jediný hluk co bude luk dělat není luk ale tětiva a to jsou dvě rozdílné věci......počkám si a věřím že se objeví najednou zčista jasna úplně jiné údaje protože Arni vůbec neví že to co píše je blbost!!! to BH je malé. Ten luk musí mít vyší předpětí jelikož víme že hybridní profil je kombinace rec a long a jelikož to má rec konce musí mít vyšší předpětí.

Je to teorie od stolu a možná se pletu ale ještě jsem nečetl nebo neviděl údaje o hybridním luku co by měl tak male BH...


Sane ten bod č. 3 že luk ze siahy je šíleně rychlý tak tady bych byl velice opatrný..... doposud jsem viděl pouze jednu odbornou recenzi a tu jsem tady kdesi ve foru psal. Ty luky nedosahují žádných extremních rychlostí jak se většina domnívá.

za další když se podívám ny údaje které uvádí u luků a délkách luků tak to je další věc která mi naprosto nesedí
60“ do 25“ délky nátahu , BH 6,5“ až 7,25“
62“ do 28“ delky natahu , BH 6,75“až 7,5“
64“ do 32“ delky natahu, BH 7,0“ až 7,75“

Já dělám hybridní luk v délce 56" a stackuje na 29,5 palcíh takže délka 56" je naprosto ideální pro 80 % střelecké populace. dělají se i 54 " recurve luky a ty jsou pro 28" délký!!!

Praxi si vubec dokazovat nemusím Very Happy na 40 metrů trefuji papírek 10 x 10 cm a dřevěnými šípy. Ale abych měl čas a trénoval 3 x tydně aby si střelec udržel formu a pak si jel něco dokazovat na zavody na to už 6 let nemám a koukám že ani mít nebudu čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 11:30 pm    Předmět: Citovat

treba u meho bb luku, na 70m, drzim tetivu
pod sipem a mirim pod horni hranu 122cm terce. 46# ramena, pri mem natahu asi 42#. a lita to pak do zlutice Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vencos
Nováček
Nováček


Registrace: 21.11. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:19 pm    Předmět: Citovat

Já jsem myslel okolo 45lb, ale to je asi moc, že? Ale když střílíš na 70m, tak to musíš nadmiřovat snad ize 100lb. lukem ne? Není přece možné aby ti to letělo po celou dobu bez paraboly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:16 pm    Předmět: Citovat

to ale zaleží od toho co budeš střílet a cím, treba v hale na 18m, bude stacit 35# porád, na 3d do 27m/30m podle eaa/fita vicemene taky, na terenní je potreba dostrelit 50m tak tam bude 35# malo. 39# na tvuj natah tam bude lepší, tercova fita s BB se střílí na 70m to by chtelo jeste o neco silnejí luk aby se nemuselo nadmirovat, u tradicního recurve ty hodnoty budou o neco vyšší a zalezí n akvalite luku u horšího pomalejšího budes potrebovat víc # u lb zase o něco víc. Ale ti nestrili terenní a tercovou fitu, ale zase se to muze hodit na ustupovku Smile. je to o tom kdyz mas vystrelit 60x za sebou lepsí je slabší luk, ale vetsi kopec, kdyz mas strilet minkrat, nebo jednou a premistit se na metu u 3d tak muzes mít silenejí luk. Vsechno je to kompromis mezi mnoha moznostmi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vencos
Nováček
Nováček


Registrace: 21.11. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:00 pm    Předmět: Citovat

Takže pokud se můžu zeptat ještě na otázku mimo téma. 1.luk doporučujete mezi 30-35lb, a jakou doporučujete nátahovou sílu u 2.luku? (Samozřejmě pokud již budu mít zvládnutou techniku, atd... )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 4:04 am    Předmět: Citovat

No ja znam cloveka kteremu se prave bezka esteticky zamlouva.
Dodnes nezapomenu jak me vezl z Lazce a najednou se mu rozzarili oci, rekl to snad neni pravda a prudce zabrzdil. Trosku couvnul a zastavil pred barakem kde byli u popelnice vyhozene dvoje stare bezky.
S nadsenim je hodil do auta a tesil se jake luky z toho udela.

Z jeho "luku" jsem si i vystrelil a kupodivu to letalo docela presne.

Sportovni recurve i bez miridel a stabilizatoru se je sam o sobe schopny trefovat vzdy do zlute do vzdalenosti 50 metru.

Konstrukce luku urcuje jeho efektivitu, pomer hmotnosti ramen ke stredu stabilitu. Luk se da vyladit do urciteho sweet spotu kde se chova tise, nekope a odpusti strelecke chyby. Toto nastaveni ale neni nejefektivnejsi, luk straci na efektivite.

Toto nastaveni se pouziva hlavne v USA, kde je cilem mit tichy luk, a trefovat se tezkym sipem do jelena na 20m z posedu z vysky, coz odpovida vzdalenosti 10-15 metru na rovine. To se da s prominutim trefit i bezkou.

Kdyz nekoho zajima efektivita je na to seriozni vyzkum a vzorce. Odkaz jsem tady uz daval ale pro laika je to tezke cteni.

Takze obecne:

1. Recurve luk moderniho dizajnu je nejefektivnejsi a dovoluje jit s vahou sipu az nekde k 5 grainum na libru. Tam se ale projevuje uz docela velika nestabilita luku. Resi se to tim ze se stred luku zatizi a vyvazi a prebytecna energie z luku (ta co se neodevzda sipu, alias staticka - dynamicka energie) se necha volne prejit do luku. Luk se nedrzi ale necha se vyletet z ruky. Jelikoz je stred pomerne tezky az 2 kg, tak to netrha ruku handshockem. Jelikoz se da na sprtovnim luku vse nastavit, neni problem smerovat vektor prebytecne energie smerem vpred a tim udelat presnostroj.
Olympijsky luk ma navic stabilizator a vysledkem je ze se luk v ruce ani nehne.

2. Klasicky longbow je neefetivni, s dostatecnou BH se chova velmi klidne, na to ze stred nevazi skoro nic a ramena jsou vuci stredu relativne tezka.
Sip ma z neho konstatni narust rychlosti. Jeho dizajn je podmineny materialem a moznosti "seriove" vyroby, coz je podminkou pri pouziti ve valce.

3. Luk se siahy je silene rychly, pokud je skounstuovan dobre. Ke konci letu sipu z luku se preklopi siahy jako paka a daji sipu rychlost. Je to za cenu toho ze luk se chova nestabilne a kazda chybicka na konci vystrelu (stoceni luku rukou co ho drzi) se vymsti nekolika nasobne vic proti longbow. Tady se projevuje ale vetsinou nepochopeni vyrobcu jak ten siah je vlastne zatizeny a delaji ho zbytecne tlusty a tim padem tezky. Vysledkem je handshock jak prase. Idealni siah by mel mit jadro z nejake peny nebo polystyrenu a na nem vrstva karbonu. Aby byl lehky a silny, mel byt mit vysokou torzni tuhost. Ale luk se siahy pri dnesnich modernich materialech je spis retro. Siahy se delali z ciste praktickeho hlediska.
Kdyby zil na zemi Buvol s dostatecne dlouhymi rohy, spravne zahnjutymi a kun o vysce slona s hrbem velblouda na kterem se da sedet, tak by luk se siahy nidky neuzrel svetlo sveta. Vsechno je kompromis.

3. Kompromisem mezi efektivitou a klidnym chovanim luku je reflexo deflex ala longbow. Reflexem ziskava luk na efektivite, deflex ho zklidnuje. Vysledkem je luk ktery hodne promine a je rychly.

Idelani konstrukce ze zohlednenim modernich materialu je lepeny stred z co mozna nejvic vrstev tezkeho dreva a co mozna nejtensi konce ktere je ste zachovaji torzni tuhost luku.

Jelikoz se predpoklada ze se budou z luku strilet drevene sipy tak si udelejme kalkulaci. U 40 lb luku pri 5gr/lb je to 200 grainu, coz je necelych 13 gramu. Udelat dreveny sip o vaze 13 gramu, ktery bude mit spravny spine a spravne teziste v podstate nejde. A i kdyby to slo, bude to silne neprakticke.
Takovy sip se bude pohybovat kolem 24 gramu nejmene, coz je 370 grainu , tedy 9,25 grainu na libru. Zeby koincidence s dogmou 9gr/lb ? Tehdy spis bych rekl ze se nejedna o dogma ale praktidky kompromis.

Zaver: Pravdu ma jak Kejval tak Arni zavisi jestli se bavime teoreticky, nebo prakticky. Teoreticky ma pravdu Kejval, prakticky Arni.

Luk pres 40 liber efektivniho natahu strelce je blbost. Mozna tak kolem 50 liber u longbow, Silnejsi luky jsou urceny na lov, coz znamena vystrelit jeden sip dobre a mit veceri. Sportovni i rekreacni lukostrelba vyzaduje vystrel opakovat aspon 60 krat . Na treninku clovek vystreli 100-300 sipu. Opakovat to se silnym lukem je mozne jen u fyzicky hodne nadprumerne nadanych jedincu.

Problematiku jsem popsal zjednodusene, tak kdyz nekdo nude oponovat, predem predesilam ze bude mit pravdu.
A ted si vyberte....

Ja se jdu zaregistrovat k ODS ...

, hihi

Howgh

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ishi
Nováček
Nováček


Registrace: 3.12. 2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 1:38 am    Předmět: Citovat

Člověče Arni, ten Kejval by mohl vystupovat v Poslanecké sněmovně při těch časových obstrukcích, co teď probíhaly. Určitě by taky dokázal mluvit hodiny o něčem, co buď nikoho nezajímá nebo to všichni vědí. O teorii asi něco ví, ale ještě kdyby to někdy předvedl v praxi... Ty se hlavně nenech otrávit, dělej své luky, dál s nimi vyhrávej, to je pro většinu jasný důkaz, že nejsou špatné.
Ishi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vencos
Nováček
Nováček


Registrace: 21.11. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2010 9:01 pm    Předmět: Citovat

děkuji moc všem za rady, hodně jsem se toho dozvěděl. A taky souhlasím, hodně lidí říká, že na 1.místě je technika až pak vybavení Very Happy, to platí samozřejmě i v jiných oborech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2010 4:11 pm    Předmět: Citovat

Vencosi San to řekl přesně. Teda až na tu běžku Laughing , protože za poměrně důležité považuji i to, aby se ti luk zamlouval i esteticky (minimálně tě nesmí odpuzovat) jinak nic netrefíš Cool .
Doporučuju ti i pomocí tohoto disk. fora najít si nějakou partu střelců kde tě nechají střelit a uděláš si obrázek o tom co by ti mohlo vyhovovat.
Důležité je také mít základní představu o stylu jakým chceš střílet (tzv. instinktivní nebo sportovní) a najít si někoho kdo ti poradí a usměrní na začátku.
Přeju hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.