Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Materiál pro výrobu luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 12:18 am    Předmět: Citovat

Soron napsal:
Jasně...trus se usušil a sloužil jako výborné palivo. Také jsem to někde slyšel Cool .


Měl jsem na mysli jámu naplněnou hnojem do které zahrabeš dřevo. po určité době ho vyndáš, vložíš do kopyta a necháš vyschnout.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 12:12 am    Předmět: Citovat

Ja takto vnimam tento portal od zaciatku.Hoci mi je jasne ze ste to vecsinou zalozili kamosi co sa poznate z roznych lukostreleckych a historickosermovych podujati a zo zaciatku ste si hlavne preberali spolocne zazitky, myslim ze sa to postupne profiluje spravnym smerom.


Co sa tyka hnoja a cpavku z mocu v nom zatial jedine viem ze cpavkom sa biele druhy dreva moria na tmavo.Cesnak je pre mna novinka.To by som skor bral tu rozvarenu ryzu, to je stara vec podobne ako lepi z muky(papier - tapety ) ci suseneho tvarohu- dnesne kaseinove lepidla. Glej je ale jedina vhodna varianta , prave pre super prepojenie zivocisneho povodu z toho isteho zdroja.Problemov vsak nan striehne vela : teplo , chlad, mole a vobec hmyz, bakterie, plesen...
_________________
J.


Naposledy upravil Jas dne pá únor 16, 2007 12:19 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 11:51 pm    Předmět: Citovat

Tak to s tím hnojem asi nemyslel. Ale já jsem si v horách, kde nebylo jiné palivo nad sušenýma koblížkama opékal maso a v popelu pekl brambory a chutnalo to výborně.
Myslím, že by nebylo od věci vytáhnout všechny praktické rady a zkušenosti z jednotlivých fór, aby nezapadly v plynoucí konverzaci. Dala by se tak na těchto stránkách založit opravdu hodnotná studnice informací a komentářů k nim. Dalo by to trochu práce, ale určitě by to zvedlo hodnotu portálu. Prostě to nějak smysluplně přetřídit a rozkategorizovat.


Naposledy upravil Komtur dne pá únor 16, 2007 9:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 11:12 pm    Předmět: Citovat

Jasně...trus se usušil a sloužil jako výborné palivo. Také jsem to někde slyšel Cool .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 9:21 pm    Předmět: Citovat

Před dávnými roky se ke mě dostala informace, že mongolové lepili luky česnekem, a dřevo na luky ohýbali pomocí koňkého hnoje( čpavek).Nevím kde ten člověk k této informaci přišek, ale vypadá to zajímavě. Nevíte o tom někdo něco bližšího?
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 7:37 pm    Předmět: Citovat

Nuz, diky za odpoved , ale to je vseobecne zname , ze nie len bambus , ale aj lukove dreva by sa mali nahriat pred lepenim , tym skor , ze u glejov je to podmienka. Priznam sa , cakal som daleko tajomnejsie tajomstvo ! Inak myslim , ze hovorim za vsetkych , ked poviem ze sa sanzime zhanat informacie , kde sa da, lebo stale narazame na stare technologie z ktorych mnohe su uz skoro mrtve (a niektore aj su...) .Ved myslim , ze len nedavno turci oslavovali prveho turka po myslim 100 ci 200 rokoch ,ktory vyrobil zasa tradicny turecky kompozit a aj to vychadzal vlastne , ako my z informacii z netu. Internet je v tomto hladani neocenitelny.Aspon za seba mozem povedat, ze moje snahy o kompozity pred nadobudnutim netu bolio zufale.Patrim k tym starsim a pocitac pre mna nebol samozrejmostou .Myslim ze tato stranka je prave o tom - aby sme si pomohli .Vdaka ludom(cloveku?) , ktory to zrealizovali !


A este konstrukcna otazka do placu .Nedavno som sa dozvedel ,ze by mohlo pomoct , ako prevencia pred neskorsim znicenim luku a narusenim zivocisnych glejov a sliach , primiesat do gleja 10% celkovj hmoty formalin , alebo natriet s nim pred lepenim jednu z lepenych casti a potom lepit.Nevyhodou primiesania je ze sa dramaticky zmensi cas tuhnutia na 10- 15 min.Nemate s tym niekto skusenosti ? Nema formalin na glej aj iny nevhodny vplyv ? joker
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 8:12 am    Předmět: Citovat

No já se směju...... Smile) Hele co kdyby tak někteří trochu více pátrali a zjišťovali si sami některé věci. To víš že o některé výrobní detaily se dělit nebudu Smile ale zase vím že i když to ten druhý zná neudělá to tak jak ten kdo ho to učil.
Fígl v bambusu je v teplotě před lepením. Musí být maximálně prohřátý až jako by zvoníl. někteří ho plamenem tzv. vytvrzují - pečou. Zbytek už je pouze zručnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 10:33 pm    Předmět: Citovat

Chapem p.Kejval , ze ste vyrobca ktory sa zivy lukmi a strazite si svoje tajomne finty , ako napr. pri lepeni bambusu , ale snad by bolo lepsie potom ani nenaznacovat ,ze viete to co viete , ak sa nechcete podelit s nami , ktory sa tu naopak nadsene zveruju zo vsetkym na co pridu aby si pomohli pri spolocnom zaujme, lebo potom to zbytocne nasiera... On Fire
_________________
J.


Naposledy upravil Jas dne st únor 14, 2007 10:35 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 9:16 am    Předmět: Citovat

No Soron byl u Kýzla. Tento poznatek o paměti u bambusové lamely je od něj a potvrdím ho i já, že to tak je. Jenže se tady bavíme o lamele která je vyrobena z bambusu ale jinou technologií než je živý bambus. Howard Hill vyráběl luky z bambusu a to tak že nejdříve odfrézoval vnitřek kolínek, pak to pařil a lisoval až z toho dostal materiál ze kterého vyráběl velice kvalitní luky. takže bambus je určitě dobrý. Ale jak jsem psal bambus vyžaduje jinou technologii zejména v přípravě před lepením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 1:08 am    Předmět: Citovat

I moje zkušenost s bambusem jako backingem je vynikající a rozhodně netrpí tendencí jít za tětivou. Je mimořádně pevný v tahu (hlavně jeho povrchová vlákna) a je relativně lehký . V neděli jsem dotileroval druhý luk bambus/bubingo o délce 165 cm s nátahovou silou 60 lbs na 28" , lítá to z něj velice slušně a nekope.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 11:01 pm    Předmět: Citovat

Soron napsal:
Nejsem odborník na dřevo, ale z doby kdy jsem modelařil si pamatuji, že bambus nemá takovou tvarovou paměť, jako třeba zmińovaný akát. Když se bude trvale namáhat v ohybu, tak bude za nějaký čas ohnutý. Navíc je jako pružina pomalejší. Pravda, v tahu je pevný.


Tiez nie som odbornik na drevo , ale moje doterajsie skusenosti s bambusom su o jeho nehynucej dokonalosti , neviem , ako mozete niekto zrovnavat bambus s niecim takym , ako agat ???? Hlavne - ak sa bavime o bambuse tak sa nebavme o jednej lamele. V jednom kuse je bambus velmi zranitelny, ale ako sucast dreva , alebo rohoviny je neprekonatelny a mozem vam garantovat , ze v takej podobe u neho len tak neuvidite ohyb za tetivou. nuz a jeho explozivita ako pruziny je v spojeni s inym materialom bezkonkurencna.Nerobil som este s osage orangeom , ani hickoriou (hoci jeden kmienik na mna cuci z dielne), a napriek tomu ze ma nadchla baza, bambus je u mna cislo 1.A teraz vaselo do teoretizovania... Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 10:47 am    Předmět: Citovat

Nejsem odborník na dřevo, ale z doby kdy jsem modelařil si pamatuji, že bambus nemá takovou tvarovou paměť, jako třeba zmińovaný akát. Když se bude trvale namáhat v ohybu, tak bude za nějaký čas ohnutý. Navíc je jako pružina pomalejší. Pravda, v tahu je pevný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 10:08 am    Předmět: Citovat

To je pravda. Je otázka, do jaké míry jsou znalci ochotni ony vychytávky pustit na veřejnost. Několik lidí tady pokusy s různými druhy bambusu a způsoby jeho lepení dělá a zdá se, že výsledky se dostaví. Ostatně několik luků s bambusem už úspěšně střílí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 8:54 am    Předmět: Citovat

No a celkem dobře uhádnu kde jsi to měl možnost vyzkoušet. Byl jsi v laboratoři u Kýzla Smile)
Jenže pozor. Kyzl vyrábí dřevolaminátové luky. U dřevolaminátových luků má dřevo význam pouze jako absorbční materiál. Takže je fakticky jedno jaké má luk vnitřní lamely. Výkon a parametry luku jsou závislé na laminátu, případně uhlíku. Co nikdo neví je to, že až 88% výkonu luku dělá laminát. těch 12 procent je zbytek materiálu. Za další BAMBUS jako vnitřní lamela má podle mne neocenitelný význam. všechny luky nad 1000 dolarů používají bambus. Bohužel mýtus o akátu jako super dřevu pro lepené dřevolaminátové luky je naprosto bezvýznamný a to z důvodu co jsem uvedl.
Konrad Vögele - tento pán je jeden z velkých německých odborníků na longbow luky. Jeho některé modely mají jako vrchní vrstvu bambus. Jenže jak tady bylo zmiňováno není bambus jako bambus.
Pokud někdo uvažuje o bambusovém luku tak podotýkám že lepení bambusu není žádná sranda. Vyžaduje to vcelku pár vychytávek které pak z úspěchem drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 8:51 pm    Předmět: Citovat

Klidně bych věřil, že ta akátová. Ale ta se zlomila určitě až dlouho po tom, co byla nevratně narušená struktura. Bambus po překonání meze pevnosti se roztrhá a roztřepí se mu vlákna, ve většině ostatních dřev dojde k posunu a deformaci vrstev, ale ještě nějakou dobu neztratí celistvost. Taky bych hádal, že na stejný průřez bambusu bylo potřeba větší síla.
Jasně klih z jesetera, už vím přesně o čem mluvíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

Komtur napsal:
Bambus forever! Začínám tomu přicházet na chuť. Taky jsem si něco zkoušel s ohybáním a lámáním a začínám mít pocit, že je to materiál s ideálními vlastnostmi. Ale stejně by mě zajímaly ty hodnoty pevností a hustoty. Máte je někdo? Pořád si myslím, že pouze navrstvené lamely se stejnými vlastnostmi v celém průřezu nebudou ideální. Kouzlo sendviče je právě v kombinaci materiálů různých vlastností v závislosti na jejich poloze v různě namáhaných vrstvách. Proč dávat těžký bambus do středových vrstev, které jsou pouhá vycpávka s požadavkem udržet u sebe namáhané vrstvy, moc nevážit a nebrzdit. Vypadá, že i citlivost na vlhkost je menší než u většiny dřev. Co je ta viza? Michal lepil prkénka dokonce jen rozvařenou rýží podle nějaké japonské zmínky a při trhání to šlo se dřevem.

Nedávno jsem měl možnost si odzkoušet test, při kterém jsem si mohl zlomit lamelu z bambusu a lamelu o stejném průřezu z akátu. Hádejte, která se zlomila později ( tedy při větším ohybu)??!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 2:57 pm    Předmět: Citovat

Viza je prastara ryba , ktora zila este s dinosaurami , je to druh jesetera myslim- cize ziadne kosti ,ale chrupavcita konstrukcia, byva velka aj 2 metre , plavala aj v Dunaji.Teraz netusim ci tam este je.Lovia ju este hadam v Kaspiku . Preto sa ten glaj nazyva "vizina" .Je z nej super kaviar.Keby som bol tusil ked som bol v tych koncinanach a krmil sa nim , ze by sa zislo este nieco z nej... Drevo , ako medzivrstva medzi bambusi je super, o tom s tym yumi som sa docital a ta stredova lamela nie je taka , ako tie krajove- je zlozena z kolmych lameliek zlepenych do kopy.Boli z toho urcite tazkotonazne luky. Japonci vraj hodnotili bojove yumi podla toho kolko chlapov ich muselo natahovat aby mohli nasadit tetivu.Boli dvojchlapove , ale aj trojchlapove... walk
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 1:05 pm    Předmět: Citovat

Bambus forever! Začínám tomu přicházet na chuť. Taky jsem si něco zkoušel s ohybáním a lámáním a začínám mít pocit, že je to materiál s ideálními vlastnostmi. Ale stejně by mě zajímaly ty hodnoty pevností a hustoty. Máte je někdo? Pořád si myslím, že pouze navrstvené lamely se stejnými vlastnostmi v celém průřezu nebudou ideální. Kouzlo sendviče je právě v kombinaci materiálů různých vlastností v závislosti na jejich poloze v různě namáhaných vrstvách. Proč dávat těžký bambus do středových vrstev, které jsou pouhá vycpávka s požadavkem udržet u sebe namáhané vrstvy, moc nevážit a nebrzdit. Vypadá, že i citlivost na vlhkost je menší než u většiny dřev. Co je ta viza? Michal lepil prkénka dokonce jen rozvařenou rýží podle nějaké japonské zmínky a při trhání to šlo se dřevem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 11:46 am    Předmět: Citovat

Staci.Lepsi je uz len glej z vizy , ale skor k voli svojej odolnosti voci vlhkosti , ako kvoli lepiacim kvalitam- hoci aj tie by mal mat .Potom su rozne varianty ako zmes kopytkoveho a viziny(turci) slachoveho a viziny .Kazdy skusa na vlastnu päst, lebo historicke zdroje su kuse...Niekto si primiesava do glejov aj cistu zelatinu.Je to alchymia, ale aby si to nekomplikoval - kozny glej je standard. Very Happy
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 10:17 am    Předmět: Luky. Citovat

Ahoj chlapi, čím ty kompozity lepíte? Kožní klih na to asi stačit nebude. Díky za odpověď. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 7:53 pm    Předmět: Citovat

Este k otazke - myslim ze je najlepsi prave v tahu.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 7:52 pm    Předmět: Citovat

Je to tak. Vonkajsi pevny laskly obal je nedotknutelny ! Ten v ziadnom pripade nezbrusovat.Jediny material ktory je postadatelny je prave vnutorna strana bambusovej tyce.V podstate historicky ju odstranovali do 3-4 mm(turci, japonci , indovia...) a vsucastnosti , kde sa bambus pouziva ako chrbtova strana luku , namiesto sliachovej ochrany( alebo hnusneho laminatu ) staci na to 1,5-2mm lamela.Robia tak luky v kombinacii so vsetkymi moznymi lukovymi drevami v tych najtazsich natahovych silach !Nakoniec volakedy vkladali japonci do yumi priecne zilovane drevo, ale potom pochopili ze ho vlastne nahradi zasa len bambus narezany na 2 mm pasiky z ktorych zlepili vlastne stredovu lamelu .Bambus forever ! notworthy
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 12:54 pm    Předmět: Citovat

tak všechno jinak.Obrušováním do "D"tvaru najednou prudce klesla nátahová síla i švih.Zkusím to jinak.Na břicho dám bambus rubem ven,a vystužím i boky psylostachisem.Jak říkáš Komture.Ubíráním tvrdé vnější "šlupky" se diametrálně změnily vlastnosti.Celé břicho sundám a udělám to obráceně.Ale před tím tilerováním jsem tím lukem promlasknul 3mm plech Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

Určitě máš tedy s použitím bambusu větší zkušenosti. Kde je podle tebe jeho slabina, v tahu nebo tlaku? Má smysl pouze bambusový sendvič, ve kterém se dají vlastnosti jednotlivých lamel získat odbroušením vnitřní nebo vnější vrstvy (zvláště silnostěné bambusy mají v tloušťce stěny dost nehomogenní vlastnosti) nebo hledat různé jiné materiály (rohovina, šlachy, jiná dřeva) do kombinace. Máš pravdu, že materiál je to úžasný. Během několika dní jsem měl v ruce tři zcela rozdílné druhy v tyčích o průměru 10 a víc cm a každý s odlišnou strukturou a vlastnostmi. Michal různé druhy prokombinoval a na ne moc velký přůřez z toho vyšla obluda (co se týká nátahové síly). Teď ještě jaká bude životnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 7:49 pm    Předmět: Citovat

Mate stastie , ze mate kamosov co vam prihodia do kontajnerov. Bambus je naozaj supermaterial do lukov a nebyt toho , ze sa obcas snazim dodrzat historicke postupy, tak by som vsade napchal bambus namiesto javora ci brezy. ( nakoniec aj samotny mongoli dnes davaju bambus " po činsku " namiesto brezy ) To co spominas je naozaj uz do yumi stylu a musis mat na take mnozstvo lamiel dlzku najmenej 180 a viac, ja sa snazim v ramci moznosti bambusu urobit co najkratsi luk, takze mne sa do cca 140 cm vosla medzi dva bambusi len jedna lamelka.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 11:20 am    Předmět: Citovat

To, co jsem dostal z Bali má průměr cca 10 cm, tloušťka stěny 7 mm a délka mezi koleny kolem 60 cm. Mám jen tři 160 cm tyče, ale je to zase jiný druh než ten od Vietnamců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 11:36 pm    Předmět: Citovat

Mě to přihodil kámoš do kontejneru.Ale co to bude uvidím,až to přijde.Ten člověk sice hovoří 6 jazyky,ale je to mamlas.Když jsem potřeboval bambus na flétny shakuhachi,udělal jsem mu šablonu,ukázal jak vypadá rostlina a vybavil ho specielním sekáčem na kořeny.A sklízet měl v prosinci.Šablonu nechal i se sekáčkem v Praze,sklidil mi ho v dubnu(apríli)než jel domů, uřízl ho nad zemí,protože bez sekáčku nešel vykopat a pak ho ještě nakrátil,aby se mu vešel do kufru.Asi jako kdyby ti přivezl na luk sice správné dřevo,ale nařezané na sirky a naprd.Zdá se že cesta lepení z bambusu je zajímavá.Má to neskutečnej tah při celkem malém průřezu.Břicho a záda proužek bambusu a mezi tím 4 lamely kolmo na směr ohybu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 11:14 pm    Předmět: Citovat

Este poznamka k tomu co robim.Nie vsetky turky maju tak extremne malu dlzku a keby sme merali nie cistu dlzku , ale tu "letecku" , ako pisu - Nock to Nock- (neratajuc ohyb )tak potom aj ten moj bude od zarezu tetivy po zarez 118 cm bounce
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 10:38 pm    Předmět: Citovat

Presne ako hovoris , ten turek ani nebude 110 cm, ale 140 cm- takze akysi skoro turek- skoro ind- proste bastard.Samozrejme za ten kratky tlak by nevydrzal.Potom by uz rohovina bola uplne nanic.To z Japonska bude asi riadne masne a este budes platit clo a 20 % DPH pretoze to je tovar mimo EU.Teda aspon u nas ma s tym potesili, smradi. Evil or Very Mad
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 9:55 pm    Předmět: Citovat

mysa: kdyby si to prosím nevykupoval, stačio by mi jedno polínko to 4 metrový 15cm

když tak mi napiš addresu toho , kde to kupuješ na mejl, aby tam nejel každej ,prosím moc..

Robinhoodd@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 74, 75, 76  Další
Strana 69 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.