Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby z luku
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víte co to znamená "strhnutí výstřelu"?
ANO
83%
 83%  [ 15 ]
NE
11%
 11%  [ 2 ]
Již jsem o tom slyšel, ale nevěnuji tomu pozornost
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 18

Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 6:49 pm    Předmět: Citovat

Lukostrelkyne uprednostnuju predlzenie aktu... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 4:36 pm    Předmět: Citovat

Budeme Tulák trénovať, ja predĺženie a ty skrátenie aktu.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 4:15 pm    Předmět: Citovat

I reprezentanti s OL míří tak kolem 2 sec, Mělo by to být pro všechny typy luků přibližně stejné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 3:53 pm    Předmět: Citovat

Celodrevu nerobí dobre ak je nadrapený desať sekúnd. Laminátu je to jedno Myslím ideálne 1-2 sekundy.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 3:08 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Ako dlho sa správne drží plný náťah u selfbow? Tulák to drží ľubovoľne dlho. Ja ak držím dlhšie ako sekundu už sa mi iba zhoršuje presnosť.
no u mna som si teraz vsimol krasne povolovanie ruky pred vystrelom trochu sa sustredim a budem trenovat aby mi ruka nepovolila ale drzala pred vystrelom .... cas ktory som sa docital by mal byt plus minus 2-3 sekundy .... to je ta moja chyba Embarassed ... Cornus nemyslim si ze zalezi na luku ako takom technika strelby sa da rovnako prezentovat aj na selfbow a rovnako aj na recurve atd atd ... ale som zvedavy ako sa vyjadria ludia ktory su v tom predsa len viac zbehnuty ako ja ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 2:16 pm    Předmět: Citovat

Ako dlho sa správne drží plný náťah u selfbow? Tulák to drží ľubovoľne dlho. Ja ak držím dlhšie ako sekundu už sa mi iba zhoršuje presnosť.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 9:50 am    Předmět: Citovat

Zacni postojem, z toho ti plyne vetsina chyb.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 9:26 am    Předmět: Citovat

Tak tak...a stojíš víc na přední noze-obě stejná váha, ta zadní ti nesmí jít špičkou ven(chodidlo kolmo k terči). Pak musíš víc stáhnout břicho a neprohýbat se v bedrech(nestahovat vzpřimovače páteře). A krom těch lopatek ještě musíš směřovat loket víc za sebe-za hlavu. Taky držíš šíp až u konců prstů a tím ti vzniká napětí v celém předloktí(potřebuješ si udělat hlubší úchop tětivy tak, aby jsi mohl co nejvíce uvolnit předloktí/dlaň/prsty).
Prsty přední ruky jenom k luku přilož a nesvírej ho.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 3:34 am    Předmět: Citovat

1. Na prvnich dvou obrazcich je spatne postoj.
Kdyz strilis z luku do kopce z kopce musis potlacit panev dopredu nebo dozadu a mit stale ten samy postoj jako na rovine.
Uci se to tak ze se postavis normalne jak by si strilel na rovine a posunes panev dopredu nebo dozadu. Kdyz to neudelas, tak se ti zkrati natah a luk nebude strilet dobre. Dokonce je videt na obrazku jak ti taha leve rameno ven z kloubu.

Koukni se http://www.youtube.com/watch?v=6KV-Xxq-RQ8&feature=related

2. Zda se mi ze prava ruka neni dotazena. Meli by se ti sejit lopatky k sobe.
http://www.youtube.com/user/perfarch#p/u/6/X49xdu1wGdo

3. A poradne se rozkroc takhle nemas zadnou stabilitu.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

Ja jsem pro vsema deseti vic hlav vic vi, omotavky by uz taky potrebovali ofixovat, Rad bych skusil co udelaji dlouha ramena v luku a tak dale.

Snad uz budu mit mene prace. Stejne to budu muset asi na leto zavrit abych neprelit pres strop a nemusel krmit bernak a socialku.

Jeden den, to jses frajer Ludo, ja se s tim param uz treti pulden a furt to neni ono.

Ty ACE litaji moc, ty ACG vypadaji zatim tak akorat , na 3d bych musel SW nekde to aleluja a jeste bych musel hejbat tillerem.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 5:52 pm    Předmět: Citovat

to bylo mysleno maximalne na vikend sobota, nedele o prazdninach, mozna prijezd v patek vecer. Dyl by to asi nikoho nebavilo. A pro uplne zacatecniky by to zase nebylo, protoze ladit luk s nekym, kdo nevystreli sadu skoro stejne nema na zacatku moc smysl. Do prázdnin zatím daleko, zkusím vymyslet program a pak by se vidělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 4:50 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Ludek napsal:
Zraje ve me taková myslenka udelat u nas na strelnici takove vikendove soustredení ...
... Otazka je zda by to nekoho zaujalo. Co?

To by mohlo být zajímavý. Sice si to moc nedovedu představit v praxi kvůli časové náročnosti, ale to by mělo vazbu na počet účastníků zájezdu. Luk si hrubě naladit troufnu (ale kdoví jaké mám rezervy), taky by mě zajímaly lukostřelecké finesy vás, co něco umíte. Co napsat Pasi Ahjokivimu, ať dojede a něco nás přiučí? (dvakrát sdílnej teda taky není)...

No ono se to nezda, ale vyzkouset ruzne hmotnosti zavazí, sladit vysku luzka, BH, to je práce na celý den a odzkouset to od 20-50m. Mame 2 tloustky Angel Majesty omotavky, to je to nejlepší co existuje a vydrží to dlouho, na místě by se udelalo a sestrihalo video vystrelu to si sam proste clovek neudela, k tomu je potreba tým lidí a to by prave ve více lidech slo udelat. Proto tam taky byla ta otazka koho by to zajímalo. (Pasiho urcite ne)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 3:54 pm    Předmět: Citovat

Zraje ve me taková myslenka udelat u nas na strelnici takove vikendove soustredení zamerene na techniku strelby. Kde je mozne si strelit klidne az 100m mozna i 120m. Kde by si vsichni mohli zkusit naladit luk, zkusit co to udela treba u BB s ruzným zavazím, tech mam ted nekolik o ruznych hmotnostech jak jsem to zkousel na sobe. Zkonzultovat techniku, natočit se na kameru, ale k tomu bych chtel sehnat nebo pujcit jeste neco rychlobeznyho. nahrat pak na flasku, nebo cd. Máme tetivák, takze na míste bychom mohli zkusit udelat tetivy, opravit treba omotavky. Udelat úpravy na místě na šípech, zkusit ruznou hmotnost hrotů a tak. Na strelnici by asi slo postavit stany, pripadne prespat v lete pod krytou pergolou. No mozna na vsechno by ani ten víkend nestacil. Kousek odtud je písník, nekolik hospod. Nekdy o prázninách to udelat to není ani tolik závodů, takze by na to byl cas. Otazka je zda by to nekoho zaujalo. Co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 10:12 am    Předmět: Citovat

Sane, no protoze me stves ze pises hodne casto nesrozumitelne, jak to asi rychle píšes. S ACE ti to litalo málo nebo hodne, dyk jestli si dostrelil 65m tak na terenní je to prece akorat, na 3D az moc na celou fitu bys akorat miril na horni okraj terce na 70m ne? Na 70m jsem taky dycky miril na horni okraj. Tak nechapu proc ty novy sipy. Jeset k tomu tak tezky. Me prej uz prisly ty nový závodní ramena, poslední výkrik od W&W 42# 68" , tak uz s enemuzu dockat Smilehttp://www.win-archery.com/exprime
Fakt je ten, ze Richard poslední dobou mlčí jako hrob. V hale mi to letos bohužel nešlo, silný luk sem uz neutah a na ten slabsi jsem 5-tydnu cekal na šípy, ktere prisly az ted v sobotu, takze jsem strilel sipama od petra, tak to se moc vyladit nedalo. A hlavne jsem trenoval v zime porad venku, to zrejme asi taky neni to prave orechove. No ted uz budu mit vse v richtiku tak uz se nebudu moct na nic vymlouvat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 7:35 am    Předmět: Citovat

Protoze ACE mi litali se stejnem kotvenim asi na 65 metru.

Zatim to mam primarne na 3d. Ale lita to i na 50 metru.

Uvidime. Mozna jeste koupim 6 ACE na terenku.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 11:49 pm    Předmět: Citovat

zajimalo, ludo ku.va zajimalo, kdyz tibudu stacit jako publlikum. Holt nas BB je jako safranu, proc mlzit? bojujeme proti zbytku sveta a ne mezi sebou. Mame vyhodu ze cokoliv napiseme a nekdo si prozene pred google translation, ma smulu. Smile Krasa slovanskych jazyku. Jasne ze budu vzdy rad kdyz te prestrilim, stejne jako budes ty rad kdyz to bude opacne.

Neni to tak davno, co se zacali sirit hyper tajne inrformace jak strilet BB a predavalo se to pomalu jak znameni u zednaru (tech svobodnych)

A pak se zjistilo ze jsou to znama fakta a povolene techniky dle pravidel. Pamatujes ?

Na rozdil od Alwy mam krome jineho 16 letou praxi ve vzdelavani lidi.

Tak se kurva (.. ) nezerma dyt je nas tak malo.

Vis ze vdy budu lacny po kazde informaci ktera me posune nekam dal a sve informace sdilim co muzu.

Holt svata trojice uz neni svata. Kdyz nebudeme sdilet budeme se posunovat dopredu pomalu. Uz to citis i ty i my ostatni. Kdyz uzsme u te adorace, nejvetsi pokrok z nas ze vsech udelal Richi. Vsechno co jsem mu kdy vytykal, vytesnil a ted je PAN lukostrelec a roste a roste.

Nechutny psi studeny cumak, i kdyz mel vyhodu/nevyhodu ze strilel posledni i kdyz s polovinou zbyvajiciho casu to tam chladnokrevne nasypal a tak vyrovnal castecne zavahani moje nebo mh.

Strilel jak buh a jede mu to jak naolejovana masina. Prekonal stadium kdy vsechno bylo blbe jenom on ne a poctive jezdil na Tyrsak a nechal se buzerovar/

Sklanim se hluboko, protoze udelal obrovsky kus prace a je ho videt.

To je vsechno Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 6:37 pm    Předmět: Citovat

no ale ty acg jsou tezký proti ace, proc sisi je kupoval? jsou treba vyrazne levnejsí? Ja bych chtel zkusit ty Carbon One, vypadají jako slusný šípy za rozumnou cenu, trubka za cca 200kc, komponenty stejny jak pro ace (hroty, konciky, piny, letky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 6:10 pm    Předmět: Citovat

Novidis:)

Ja mam zase nove ACG a s temi jeste nemam skusenosti a taky badam.
S ladou jsme to udelali dle papiru sip byl porad mekky. Nastesti jsem si je udelal delsi a po skraceni a 10 dolu litaji mnohem lepe.

Pri nastrelovani to delalo od 10 do 50 metru barel a tak jsem musel hejbat buttonem , ted je to lepsi ale neni to porad jeste ono.

Je to precitlivele na necisty vystrel a asi budu muset hejbat i s BH.

No uvidime. Pristi tyden snad budu mit cas badat.

Hlavne musim po zime nastrilet kondicku, jsem slaby jak caj.

Skousel jsem i stare ACE ale to jsem mel pod sipem tak 70 metru a ne padesat. Jak jsem zmenil techniku a snazim se dotahovat do plna, tak mam priserny natah. skoro 32 palcu, uz budu mit ostepy jak Tomin.Smile

Presoupnu to do sportovnich luku a odmazu plane argumenty.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 5:55 pm    Předmět: Citovat

Kdyz to je otazka zda, by to nekoho vubec zajímalo. Me to ted taky nestrilelo, protze sem mel jen 3 správné sipy, ale zkoumal jsme vliv velikosti zavazí na spine šípu. Je to logické, ale jen jsem si to oveřil. Pokud mam pro svuj luk mekké šípy můzu je jemne doladit zvetsením hmostnosti závazí. Ale nesmí se to zase prehnat abych ten luk pak vubec unesl Smile. Protoze zmensení hmotnosti hrotu o 10gr u ACE muze delat hodne se spine šípu a sip pak bude moc tvrdý, nebo muzu snizit BH, v urcitem rozmezi doporicenem pro luk. Nebo zkrátit pokud to jde síp. Ale nejmin pracne mi prislo zvetsit prave to zavazi. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

Myslis s novyma sipy ktere jsem dostal den predtim a jeste nemel nastrelene ani carky? To jsem dal malo.

Sipy jsou uz o pulpalce skracene a maji o 10 grainu lehci hroty a jsou vyladene na luk tak jak maji byt.

V sobotu jsem si byl zastrilet pro radost a nemel jsem vybec zadne ambice.

Mam moc prace a nemam cas ladit, jeste tri tydny a uz budu mit klid na trenink a ladeni, sezona teprv zacina .... Smile
Tak vklidu a cekej ...

A pis tady sam kdyz mas co. Vsichni kritizujete ale krome Kibeho a par vlastovek tady vsichni svorne mlci ...

Co tak udelat neco pro lukostreleckou rodinu a obcas taky neco konstruktivniho napsat ? Treba popsat jak to vidis ty ludo, co vsechno si menil na forme na luku a jak jak si trenoval.

Ale ono je lehci kritizovat. Piste si sem sami.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

Sane,
kolik si dal ted na terenni v sobotu? Eliminace je vice mene souboj nervu, i tak v nejlepsi eliminaci 96 by to dalo max na 480b. Strilet na 18m na 80cm terc o tom ti psal uz Milan. To nebudu komentovat. Me akorat prijde usmevne jak vsechno vis a na tom zavode to pak neni nejak videt. Sorry, ale zacinas mi pripominat Alwa Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 2:11 pm    Předmět: Citovat

Ludo,

Vcera jsem to nastrilel dvakrat za sebou na Staru, muzes zavolat Mackove. S malym loveckym lukem.
A na sedumdesatku jsem trefil 4 sipy ze sesti do cervene na 60 cm terc, to se muzes zeptat zase mh Smile

V zakladni soutezi mam problem nastrilet vysledek ale v roztrlech jsem pak vyradil dva dalsi a druzstva jsme vyhrali. : )

Neco jineho je sypat spostu sipu konzistentne na zavodech, a me hala nebavi.
To jsem strilel jen kvuli klukum za druzstva a abych trochu trenoval.
Na Slovensku jsem mel motivaci a vystrilel si Mistra republiky.

Vsechno je otazka motivace, chuti a casu ... Ja nemel v zime kde trenovat a nabevi me to.

Sam vis ze strilet soutez a trenink jsou diametralne dve odlisne veci.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 11:00 am    Předmět: Citovat

nancak napsal:
Target Panic zatim neřešim.Občas bývám nervozní z vlny autů.To si poto říkám zásah je nudný - chyba je zajímavá.
nervozita z autu je aj u mna musim si potom dat cas a predychat to .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 10:56 am    Předmět: Citovat

prosimte Sane, ze to do toho pivniho tacku nenasypes z 18m, to bys musel v pohode na hale strelit minimalne 480 a to se ti letos nepodarilo ani nahodou. Jak muzes radit, kdyz se sam netrefis Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nancak
Nováček
Nováček


Registrace: 15.9. 2009
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 4 Lhotka

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 10:56 am    Předmět: Citovat

Target Panic zatim neřešim.Občas bývám nervozní z vlny autů.To si poto říkám zásah je nudný - chyba je zajímavá.
_________________
cesta je cíl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 10:47 am    Předmět: Citovat

Ale Arni miri, ma velice pekne vypracovany GAP styl.

Ja to taky nasypu na dvacet metru do pivniho tacku s obema otevrenyma ocima bez jakehokoliv mireni. Do triceti metru se tak da velice efektivne trefovat.

Ono akurat se nemiri vedome ale pamet oko ruka mozek je v synchronizaci.
To se nebije vubec se stylem, stejne si musis i sportovni styl prispusobit aby ti byl pohodlny, kopirovat slepe vzory a schemata nefunguje. Jakekoliv at jiz sportovni nebo instiktivni.

Na 70 metru to nefunguje:-) Ale hlavne je ten styl nekonzistentni a nepouzitelny na opakovanou tercovku ale strileni co vidim to trefim.
Mozek totiz odmita pocitat neustale to same dokola a tak se nudi a generuje chyby.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 7:41 am    Předmět: Citovat

Paráda, Sane, přesně takhle to cítím, i když nemám trenérský kurz. (někam si to schovej, budeš to určitě v budoucnu ješte mockrát potřebovat)
Je to stejné u všech sportů či činností. Skok vysoký šel taky přes řadu stylů (nůžky, horain, stredl, valivý a flop), všemi se dá skočit vysoko a dobře, zatím ale ten poslední je nejefektivnější.
Asi nejdůležitější je nestarat se o to jestli zrovna teď trefím 7, 8 nebo 10, ale dát všechno úsilí na to odstranit auty a jedničky.
Vždy řešit ty nejhorší chyby. Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 7:03 am    Předmět: Citovat

Vssecko blbe je terminus technikus, v porovnani s jakousi idealni lukostrelecku formou ktera je popsana moudrymi pany kteri studovali leta nejenom lukostrelbu jako sport ale i fyziologii cloveka a vytvorili jakysi optimalni kineticky model kde clovek zapojuje minimum svalu a vetsinou vsechno drzi slachy a klouby ktere do sebe zapadaji drzi formu.

Ja jsem netvrdil ze Arni je mizerny lukostrelec, Arni je spickovy lukostrelec , stejne jako je Mysa spickovy lukostrelec a oba jsou mi docri pratele.

Otazka je co chces trefovat. Tercovnici , terc, staci do cervene nebo je tvojim cilem desitka? Mym cilem je perfektni vystrel. Ted je otazka jak casto ho dokazes zopakovat a jak casto ho dokaze zopakovat pod tlakem.

Uceni neni linearni proces, je to cesta podobajici se kvantovym skokum, kazdy dalsi kvantovy skok odpovida urictemu usili a treninku a taky premysleni a zmene slabeho mista v technice ktere te posune zase o krok dale. Bez zmeny techniky, muzes trenovat kolik chces ale kyzeny vysledek se nedostavi.

Ani optimalni model neni samospasitelny ,problem je ze funguje na jakemsi dokonalem tele, ktere nikdo nemame. kazdy mame jinak rostle ruce, nohy, strukturu kloubu a kostry , flexibilitu vazu atd. Takze kazdy si musi najit pak cestu sam.

Ja tvrdim jen jednu jedinou vec kteru pouzivam cely zivot a na vsechno:

1. Nauc se zaklady (zakladni optimalni lukostrleckou formu)
2. Pozuij kriticke mysleni (neni vsechno pravda co mi rikaji a ted skusim najit co memu telu vyhovuje)
3. Pouzij selsky rozum (skus prijit na to co je neslabsi clanek formy a skus ho opravit.)

Zakladni lukostrelecka forma se da naucit za tri mesice. Pak uz clovek muze zacit pracovat sam a postoupit do dalsi faze, mezitim se nauci zaklady formy, pochopi zakladni kinetiku a nauci se cist tercovnici, kdz po dle umisteni sipu na tercovnici dokaze sam popsat chybu kterou udelal.

Dalsi mozna cesta je strilet sam dle sebe. Ja tvrdim ze tato cestaje mnohem delsi a trnitejsi a na dosazeni stejnych vysledku je potreba vynalozit mnohem vice casu a energie, kterou v dnesni uspechane dobe nemame.

Vetsina lidi co se tady neco pta je ve stadiu uceni se zakladu, jakkoliv to zni blbe. Nebo ve stadiu 2 . Ja se jim jen snazim pomoct aby si dokazali pomoct sami. Zel bohu bez trenera to jde tezko. Dobry trener je ten ktery nauci cloveka cist tercovnici.

Prijde k deseti sipum a rekne, tyhle dva sipy jsou nedotazene, toto si utrhl pravou rukou a u tohoto sipu si prizvedl hlavu. Likostrelec tim dostava zpetnou vazbu a dokaze pak sam korigovat svou formu.

Kdyz chce clovek dosahnout mistrovstvi a pokazit misto 3 sipu z deseti treba jen 1 z triceti tak musi byt perfekcionista a neustale hledat nejslabsi clanek a ten odstranit.

Cetl jsem treba nadhernou studii kde merili naperi svalu predlokti a zapesti u ruky ktera "drzi" luk a meli dve party. Jedna byla parta pokrocilych zacatecniku a druha parta spickovych lukostrelcu. Hadej co zjistili ze u mistrovske party neexistuje zadne napeti u techto svalovych skupin.

Takze posunout se kvantovym skokem o dalsi vykonostni tridu vpred je opravdu o detailech.

Na konec bych rad rekl ze

1.netvrdim ze moje cesta (ktera nei moje, vymysleli mnohem chytrjsi lidi nez ja) je jedina spravna. Tvrdim jenom to, ze je to cesta rychlejsiho pokroku za cas straveny strilenim z luku.

2. Jina cesta je dlouha a vyzaduje nezmerne vic usili a casu. Arni strili kazdy den na zahrade. Mysa strili leta uz od kluciny. Jsou to vzory? Ale jasne ze jsou, je obdivuhodne kolik casu a usili vlozili do lukostrelby.

3. Je jedno jakym stylem clovek strili, ja mam proste dar od boha ze se na nekoho kouknu a nerikam toto delas blbe, ale snazim se najit nekonzistenci v jeho vystrelu a slaby clanek formy. Pak staci kdyz na nej polozim dva prsty a hele trefuje se do zluteho.

4. Pro zacatecnika je mnohem lepsi kdyz dostane do ruky cvicny reflexni luk typu Samick a nauci se zaklady. Po pul roce si pak muze vybrat luk, techniku a styl ktery se mu libi a bude schopny dal napredovat sam. Kdyz das rovnou nekomu pokrouceneho aziata tak mu to bude trvat dlouho nez se neco nauci. Ja strileni z aziatu povazuji za vubec nejtezsi co je protoze luk a technika ktera se pouziva je vysoce citliva a kazdou chybu da neuveritelne vyzrat. Proto i nerad vidim kdyz daji decku do ruky ala olympijsky luk se zamerovacem , stabilizatorem a postavi ho pred terce a buzeruji ho co dela vsecko blbe. Proste na zacatek je to jako lavina informaci ktera zacatecnika smete.

Lukostrelba neni krasobrusleni, Martina Mackova rika ze je stejne jak balet. Smile Konzistentni dobry vystrel je opravdu jednim plynulym pohybem
ktery se sklada z nekolika postupnych kroku a vnejsimu pozorovateli pripada jako jeden pohyb. Tyto lidi se trefuji a je jedno jakou technikou strileji. Zacatecnici vypadaji ze se s lukem spis perou a dle toho se i trefuji.

Moje nejcastejsi odpoved lidem co trenuji a ptaji se me co delaji spatne je tato: Nejses tady od toho abys luku nutil svou vuli a pral se s nim. Luk vi sam jak se nejlepe trefit do cile, Ty jsi tu akorat od toho abys mu pomohl.
Nad lukem jeste nikdo nikdy nevyhral.

zacatecnik San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ishi
Nováček
Nováček


Registrace: 3.12. 2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: st duben 07, 2010 12:44 am    Předmět: Citovat

Citace:
staci se podivat na Arniho, dela secko blbe...

Člověče, Sane, tohle když čtu, tak si říkám, není něco špatně?
Co je to správná lukostřelecká technika? Je to technika, kterou stříleli Skýtové, Hunové, Maďaři, Mongolové, nebo Walesští lukostřelci, nebo je to technika Turků? Nebo Amerických indiánů? Každý střílel trochu jinak a kupodivu se všichni trefovali. Nebo je správná technika ta, kterou se střílí na olympiádě? Já bych řekl, že je hrozná výhoda, že lukostřelba se nehodnotí jako krasobruslení, že ctihodní rozhodčí nerozhodují o tom, co kdo udělal podle tabulek dobře a co špatně.Tady platí naštěstí jediné : trefíš nebo netrefíš. A jestli Arni trefí, tak podle mě nedělá všecko blbě, ale asi spíš všecko dobře.
Ishi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 06, 2010 11:42 pm    Předmět: Citovat

Je to opravdu unavou, dej si mezi sipy dva tri zenove dechy a nebude se to dit.

Unava, podkysliceni svalu a hlava dopredu. Kdyz ti tojezdi nahoru, tak spis povolujes leve rameno z kloubu/

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.