Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Arniho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 1:20 pm    Předmět: Citovat

Tak to ani dlouho netrvalo a včera jsme měl možnost vyzkoušet si Arniho luky osobně. Měl jsem v ruce 2 haziry (40 a 45#) a 2 Jekylly (tuším 51 a cca 60-70?#). Hazira jsem si nechal nafotit v mém plném nátahu. Omezím svůj příspěvek na subjektivní fakta, abych tak trochu napravil svůj hop na špek s videem. (viz můj starý příspěvek).Ještě dodám, že jsem pozoroval, jak Arni střílí i jinými luky, jak jeho luky střílí jiní a mám z toho tyto dojmy:

Ad Hazir

1. Arni strhává luk dolů sám, je to možná jeho držením stylem "nízké zápěstí" - nevím. Ale pozoroval jsem ho pečlivě, jak střílí z různých luků a dělaly to stejně jako na tom videu. Naopak, když jiní střelci včetně mě stříleli Hazira nebo Jekylla, bylo to OK.

2. Hazir má tiller OK, sám jsem to před chvílí přeměřil z fotky, kde ho tahám. To, že se mi předtím zdálo, že na videu se horní rameno ohýbá víc (psal jsem pouze vybraným lidem v SZ) je podle mě způsobeno opět Arniho stylem držení (snad nemusím rozebírat logiku věci - rozdílné umístění tlakového bodu opěrné ruky). Když jsem si z toho videa myslel, že má Hazir špatný tiller a proto to kope dolů, tak teď už si to nemyslím.

3. Hazir je první horsebow se siahy, kde jsem účinek siahů opravdu výrazně cítil ke konci nátahu (mám nátah 28"). To z něj dělá velmi příjemný luk na nátah.

4. Pocit z výstřelu Hazira - víc než OK, s Kassaiem jsem v životě takové soustřely neměl. Handshock jsem nezaznamenal (to berte opravdu jen subjektivně). Švihal pěkně, na 50 metrů no problem.

Ad Jekyll

1. O handshocku nemůže být řeč, spíš naopak. Nevím, jak to, ale ten luk se v ruce vůbec nehne. Jestli se přetáčí nebo ne, nedovedu posoudit.

2. Tiller, strhávání - platí co výše popsané u Hazira. Chybná dedukce, pravdu měli podle mě Ti, co tvrdili, že je třeba jej držet v ruce. Mea Culpa.

3. Pocitově byl výstřel velmi klidný a tichý. Sílu podle mě ten luk má, oproti LB stejné libráže určitě švihal víc (těžce subjektivní, neměřeno!).

4. Jedné co se mi na Jekyllovi subjektivně nelíbilo: Není to láska na první pohled. Musíte si s ním vysřelit, abyste ho docenili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 3:21 pm    Předmět: Citovat

Každý luk se bude chovat při výstřelu podle toho, kdo a jak z něj střílí.
Rozhodně podle jednoho videa s jedním střelcem nepoznáš, že je luk špatný nebo že má špatný tiler. Toť holý fakt!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 1:08 am    Předmět: Citovat

no nepíšu, například na klukově luku od samicka jsem zvetsoval BH, az se mi zdálo ze ten luk nedrncel, ale tak nejak rozumne vibroval, velký bh pak má vliv na to, ze luk je sice klidný, ale šíp má menší dostřel. Prostě to nastavím empiricky. Ale kdyz chces jen rýpat, tak rýpej, to je tvoje volba.
Na netu je mraky videí, ale já chtěl vidět video z tvýho luku. Dobrou noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 12:18 am    Předmět: Citovat

Na netu je milion videii výstřelové fáze luku....stačí porovnat. Very Happy
Ale jinak se Luděk trefil...není to řečeno ani popsáno přesně..... ale já tady nebudu dávat jiným návody

Luďku samozřejmě to co píšeš u BH je jasné ale jak k tomu BH ( jak výrobce nebo kdokoliv kdo má nějaký luk) došel.... že je na takovém a takovém rozměru nepíšeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: út květen 04, 2010 1:14 pm    Předmět: Citovat

No mě by to teda zajímalo, co bych na tom měl vidět. Nic zvlašního mi na tom neprijde. Mozna horní rameno jde více dopředu po výstřelu. To muze souviset z drzenim luku. Pripadne s tilerem. Ja jsem dycky pro diskusy, ale rict, ze je neco spatne, bez zduvodnění proč si to myslím, to je na hovno. U BB si krome jiných mozností pomocí BH doladuju tvrdost šípu, v ramci doporucení výrobcem, nicmene u BB se mi BH vyrazne mení přitahovaním nebo povolováním ramen. Takze sleduju jak mam tetivu na koncích ramen, aby nebyly konce napruzene moc, a naopak zase malo, aby mi netriskala tetiva do madla.
Nicmene ty na svých stránkách žádné video jak střílí tvoje luky nemáš, takze to není s čím porovnat jak to má teda správně vypadat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út květen 04, 2010 1:03 pm    Předmět: Citovat

Já bych tedy byl rád, aby nám Jarda Kejval napsal co je na tom videu tak špatně... Já to totiž nevidim (což ještě nic neznamená) a rád bych se poučil... Wink
Navíc to takhle vypadá že Jarda jen zbytečně prudí, když pořád tvrdí že tam něco špatně je, ale že si na to máme přijít sami.

Jardo, pokud to bude relevantní připomínka, tak jsem si jist, že tě tady nikdo "kamenovat" nebude... Hm?!
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út květen 04, 2010 10:45 am    Předmět: Citovat

Jardo ty jsi se snad úplně pomát. Vyjdi taky někdy mezi lidi a nezamořuj tady vzduch svou arogancí a osočováním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út květen 04, 2010 10:09 am    Předmět: Citovat

Ale hoši Very Happy o čem by jste tu jinak vedli diskuse než z magory jakými jsou podle vás Kejval a i Alwarez a možná i jiní , které raději bloknete Very Happy . Zase se probuďte a trošku uvažujte nad věcmi....vždyť je to jenom obyčejná diskuse. Já se chci také něco nového dovědět a aspoň tou diskusí zjišťuji na jaké úrovni ti diskutující jsou. Protože tomu prd rozumí píšou tady nesmysly. Když po nich chci ty nesmysly podložili začnou tady kopat hlouposti od věci Very Happy

Viz tato diskuse....já v té diskusi chtěl jenom znát odpově´d na dvě věci. Jednu jsem se nedozvěděl vůbec protože dotyčný o tom nemá ani páru.... a druhou někteří správně postřehli. veřejně to neřekli ale budiž chápu je zákon smečky je jasný..


Libí se mi, jak po nějakém čase ti největší oponenti jakoby zčistajasna přijdou z myšlenkou kterou před tím vyvraceli všemožnými kecami a najednou všichni pochlebně pokyvují hlavami.....toť geroj Very Happy


Luďku, ty takový odborník nám tady jistě napišeš svůj postřeh, který máš když jsi se díval na video výstřelu Hazira. Ty jako odborník jsi to musel vidět hned......nebo se snad pletu. Poznali to jiní tak ty určitě také. Klidně mi to napiš na SZ ať si tady neděláš zlou krev Very Happy
Pak tady určitě vysvětliš Janovi a Arnimu a ostatním jak se dělá test výšky BH na luku. Tak se snaž ať o tobě nemusím psát že jsi jen magor Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 11:02 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Very Happy Slepit a vybrousit něco aby vypadalo jako luk umí 50% populace to není žádná věda!!! Jak jsem kdysi psal i cvičená opice to zvládne.

Čěkám že se ještě ozve samotný Arni aby nám tady napsal co je na tom luku Hazir tak zásadně špatného když tomu tak rozumí Very Happy stačí mi dvě slova

Moc tomu ale nevěřím Very Happy až na to tedy ty a Arni přijdete tak se s tím tady nezapomeňte pochválit. To video vypovídá sámo za sebe... takže závěrem se má Arni bezesporu ještě hooodně co učit Very Happy . Musím se podívat ještě na to video toho Jekkyla a´t je nějaká sranda Very Happy a je o čem debatovat


My všichni děkujeme za cenné a zcela zdarma a nezištně rozdávané rady , o které nikdo nestojí.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

Boze ty si magor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 7:05 pm    Předmět: Citovat

Ale Jane mně je to úplně buřt jestli se luky Jekkyl prodávají nebo né, jestli si někdo stěžuje atd....já jen píši že ten luk má zřejmě špatný BH!!

Ty mi ale stále píšeš nějaký omáčky kol dokola a k tomu co chci od tebe slyšet nikde ani slovo!!!! Neodpověděl jsi jak jsi došel k závěru BH na 7" , jaký jsi dělal test a jak to dopadlo......takže to považuji že o tom nemáš ani páru. Pořád něco přirovnáváš....To mi stačí. Very Happy

Podívej , bu´dte oba rádi že vám to lidi kupují Very Happy ne??? Take jste kdysi dělali jiné luky také je lidi kupovali a také už je neděláte Very Happy Slepit a vybrousit něco aby vypadalo jako luk umí 50% populace to není žádná věda!!! Jak jsem kdysi psal i cvičená opice to zvládne.

Čěkám že se ještě ozve samotný Arni aby nám tady napsal co je na tom luku Hazir tak zásadně špatného když tomu tak rozumí Very Happy stačí mi dvě slova

Moc tomu ale nevěřím Very Happy až na to tedy ty a Arni přijdete tak se s tím tady nezapomeňte pochválit. To video vypovídá sámo za sebe... takže závěrem se má Arni bezesporu ještě hooodně co učit Very Happy . Musím se podívat ještě na to video toho Jekkyla a´t je nějaká sranda Very Happy a je o čem debatovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 3:00 pm    Předmět: Citovat

Já myslel jardo, že jsme tuhle debatu už ukončili. Ale i tak neuvěřitelným způsobem prospěla k propagaci luku Jekkyl. Prodává se jeden za druhým a brzy pravděpodobně vznikne v 3D nová kategorie "Jekkyl".
Zatím nevíme o nikom, kdo by byl jekyllem zklamán. Naopak získává si své nové a nové příznivce. A to na základě možnosti si u Arniho vystřelit a ne se rozhodovat jen podle vzhledu nebo katalogu.

Tímto děkujeme Jardovi Kejvalovi
za velkou pomoc při propagaci luku Jekkyl!!!


Přidávám se k Alwarezovi, že na soutěžních výsledcích má největší podíl lukostřelec se svou hlavou a teprve potom luk a šípy ovšem vše dohromady dobře vybráno a pěkně sladěno.
Navíc pokud nemusím řešit finanční nákladnost, tak proč si nekoupit luk, který se mi prostě líbí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 11:40 am    Předmět: Citovat

Alwarezi..každý ví že záleží v první řadě na hlavě..pak hned na šípech a až někde vzadu je to luk. A když na to nemáš hlavu tak v první řadě na šípech Very Happy ale to jej jak sám víš tady ještě běh na dlouhou trať. Tady si lidi zatím vybírají luky podle vzhledu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

Pro Jana...napiš mi jen jak jsi testoval předpětí toho luku a došel jsi k záveru 7 palců BH..... nic víc. Nemusíš se objajovat spoustou nesmyslů stačí mi napsat pouze to. Luky Savanah od martina jestli ty považuješ za nějakou třídu tak se bež vysmát. Popros Alwareze at ti napiše něco o těchto lucích střílel vetšinou luků které jsou k mání v US.
Určitě tětiva a BH je zásadní věc ale vždy je to pouze záležitost pro tuhost násady.... To standartní BH vychází z profilu luku

Jinak moje kritika byla ve formě takové ....aby si lidi všimli toho videa u tureckého luku Very Happy ...tuším jsem nic víc nenapsal.....i méně vnímavý střelec vidí že ten luk je špatně....nebudu psát v čem na to jseš ty i Arni takový odborníci, že na to příjdete sami Very Happy

Takže až na to příjdete tak tady napiš..... dělal jsem ten a ten test a došel jsem k takovému a takovému závěru + foto..a výsledek je takový. Hodina dvě práce.
Ten turecký luk když už si s tím tak hrajete tak jej dodělejte tak aby střílel tak jak má a napíš v čem a kde jste udělali chybu....

Rajče...luk Jekkyl jsem v ruce nedržel a nevím že by jej někdo u mně měl. Very Happy jediný luk co tady kdo ke mne dovezl byl z te řady krátkých luků. Ty stakovali na 26" a ti co měli delší nátah přes 28" neměli šanci je ani ukotvit. Prosím tě určitě vybírej luk očima...to je základ.

Já jsem nikde nepsal že by Jekkyl byl špatný luk ..osobně jsem z něho nestřílel...... jen jsem napsal, že luk má zřejmě špatné BH.... výrobce mi napíše že tětiva má vibrace u lehčího šípu a že musí mít šíp těžší ... tak to je že buď ten luk má handschock nebo problematické- špatné BH. Pak mi tady Jan napíše že musí být na tětivě tlumiče...což je blbost největší..jelikož tlumiče slouží pouze k utlumení hluku tětivy pro lovecké účely nikoliv k utlumení luku jako takového Very Happy a ty tlumiče určitě neutlumí vibrace luku... viz článek v časopisu Traditional Bowhunter kde jsou testy tlumičů tětiv..nevím které to bylo číslo.
Ale zatím se tady napsalo spoustu nesmyslů a nikdo nic věcně nenapsal.


Arni: až budeš na zavodech tak si počkej až tam bude pan Mikeš nebo Orság a můžete si vyzkoušet svoje hybridní luky navzájem. Nebo ještě lépe poproste někoho aby si směl z toho luku vystřelit atd. To pak má nějaký smysl. Ale nechat mezi sebou testovat dva různé prifily to napadne jen málokoho. A já jsem v té debatě psal, že budu mít hybridní luk hotový a že pak se může něco testovat Very Happy Našetři si 1000 euro nebo si najdi sponzora a pošli si luk na testy odborníkovi tam to je pak černé na bílém. Já počkám na ten můj test a pak si tady může veřejnost srovnávat co chce Very Happy

Jinak jak jsem uvedl výše ....plno keců okolo ale nic věcného. Takže čekám že se Jan odhodlá a napíše jak testoval BH a k jakému výsledku došel. A ty Arni napiš kde jsi u tureckého luku udělal chybu. Věcné a stručné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 9:33 am    Předmět: Citovat

Nezalezi na luku ,ale na lukostrelci Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne květen 02, 2010 5:01 pm    Předmět: Citovat

Tak dneska s Jeklem Arni drtivě potřel celou kategorii TRRB(kde je znevýhodněn) . Množství terčů bylo atypické- 48 terčů- ale kolik by to bylo na standartním 3D na 28 terčů se dá zjistit jednoduchým přepočtem - Nástřel/48 x 28 a vychází to něco kolem 215 bodů. Velmi slušný výkon i pro BB a většinou by to stačilo na bednu. Dneska by byl v BB druhý za Richardem Kocourkem. Slušný výkon na tak blbý luk Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: ne květen 02, 2010 11:55 am    Předmět: Citovat

Arni napsal:
ani si ten luk (Jekyll) neměl v ruce


Jen pro upřesnění jeden drobný fakt. Pan Kejval Jekylla v ruce už měl, rok 2009, kurz instinktivní lukostřelby, jeden z účastníků jej tam tehdy měl. Já osobně jsem to nebyl, ale hned jsem se do něj zamiloval - do luku, ne účastníka. Myšleno především vzhledové provedení, jelikož jako amatér-začátečník-lama vybírám hlavně očima a ne parametry. Bohužel má paměť už nepobrala jeho tehdejší pro a proti Sad I když kdo ví jak by padlé výroky byly objektivní - chválil každý luk, i mou plečku Polaris.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 5:35 am    Předmět: Citovat

Jestli je Arni tak dobry ,mel by si nechat udelat recenzi u Blackyho Schwarze a ten mu recenzi posle do vsech moznych casopisu na svete a bude mit reklamu, bude jej to stat 1000 EURO ,to je cena za reklamu ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 11:06 pm    Předmět: Citovat

Arni napsal:
Sysel. Test centrum bude ještě nějakou dobu u nás jen utopie, ale když střílíš už tak dlouho tak máš jistě nějaký kámoše (to pro snížení nákladů na cestu), který by třeba taky zajímalo jaký ty moje luky jsou. Tak se domluvte a přijeďte. Nechám tě tu vystřelit ze všeho co mám. Hradla na změření rychlosti mám taky. Tak jestli to myslíš vážně (to, že tě zajímá objektivní názor) tak tě rád poznám....


Díky za nabídku, snažím se být objektivní a invektiv si nevšímat. Zatím se bohužel musím ještě o lucích hodně učit a ani se napovažuji za takového střelce, abych dokázal luky soudit dle výstřelu. Nicméně mi toto vlákno pomáhá o tom přemýšlet. Pokud má tvůj luk tolik lidí, určitě se s ním na nějaké akci setkám a pokud budeš mít zájem, napíšu, co si o něm myslím. Tak jak jsem napsal o lucích JK, když nám je zapůjčil s tím, ať o nich klidně napíšeme a kritizujeme, že se z toho učí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 10:58 pm    Předmět: Citovat

Taky mám pocit, že se tu někdo chová jak naši politici před volbama. Kdo nemá schopnou alternativu hledá i neexistující chyby na druhých.
JirkaH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 10:53 pm    Předmět: Citovat

Všichni se mají pořád co učit a vývoj v rámci jednotlivých modelů luků může pokračovat i po uvedení na trh.
To přesně se stalo s Jakyllem. Došlo k prodloužení madla, změkčení konců ramen a lehké úpravě formy v nepracující středové části luku.Profil ramen se neměnil a od samého začátku je mimořádně dobrý a stabilní. K těmto změnám by došlo i bez tvých kritik a odsuzujících komentářů. Měli jsme nějakou představu a té se dosáhlo až těmito úpravami. Toto se stalo loni v létě.
Já jsem nahradil Jakkylem luky od Borderbows, další 2 střelci s prvních 10 ve 3D ČR měli savannahy od Martina. Nikdo nelitujeme a s našimi původními luky už nás to nebaví.
Jakkyla má dost lidí a neznáme nikoho, kdo by si stěžoval.
Proto mi vadí, že se právě do Jakkyla tak opíráš a o jiných lucích jiných výrobců ani nezavadíš.
Je to prostě účelové a sleduješ tím pouze svůj prospěch!

Na tvých lucích se mi nelíbí hodně věcí, ale netroufám si a ani nemám zapotřebí je veřejně kritizovat.
Myslím, že bys měl zachovávat zdravý nadhled a věnovat se spíš propagaci vlastních luků, než odsuzovat jiné pouze podle fotek.

U jednodílného luku bez buttonu je tětiva a její BH nejsilnějším nástrojem
ke sladění luku a šípů. Hodně individuální! Proto nějaké rady na dálku na základě domněnek jsou k ničemu. Takové si šetři pro někoho, kdo přijde přímo za tebou s nějakým problémem a požádá tě o radu.

Já ale s Jakkylem žádný problém nemám. Je to dobrý luk(dokonce snad i vynikajíí, když ti tolik leží v žaludku) a nejen já sním jsem nadmíru spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

J.A.K No a je to tady. Názorná ukázka sebevědomí, na kterém by se snad dalo i létat. Exclamation Exclamation Exclamation
Pořád to samé dokola jen teoretické tlachání a ani si ten luk (Jekyll) neměl v ruce (jo já zapoměl tobě stačí tužka a papír). Vloni jsem ti nabízel test u někoho třetího třeba z lidí zde z fora (San, M.H?). Nešel jsi do toho, že se nedá porovnávat hybrid s reflexem tak teď už máš (hybrid) tak vem nej model já vemu nej model a dáme to klukům ať to o víkendu střílí..... (už to slyším. "Tady tomu nikdo nerozumí a já testuju v USA a.......")

Sysel. Test centrum bude ještě nějakou dobu u nás jen utopie, ale když střílíš už tak dlouho tak máš jistě nějaký kámoše (to pro snížení nákladů na cestu), který by třeba taky zajímalo jaký ty moje luky jsou. Tak se domluvte a přijeďte. Nechám tě tu vystřelit ze všeho co mám. Hradla na změření rychlosti mám taky. Tak jestli to myslíš vážně (to, že tě zajímá objektivní názor) tak tě rád poznám....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 10:30 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Syslíku ty jsi šikovný kluk..jednička za skvělý postřeh..sám bych to nenapsal lépe..včetně názorných ukázek. Ale ještě jedna podstatná věc ti unikla.


No mám pocit, jakoby ta ramena nepracovala celá rovnoměrně. Jinak už nevím a nechám se podat do SZ. Smile Ale bylo by to logické, když je luk při zakládání šípu nakloněný profilem ke kameře, je vidět, že má rovnoběžný profil. Na fotkách je zase vidět, že ramena mají konstantní tloušťku. Takto to nemůže pracovat celé rovnoměrně a s plnou efektivitou. Proč tomu tak je? Madlo je páka, Syahy také, argument tedy vychází ze základů mechaniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 9:44 pm    Předmět: Citovat

Syslíku ty jsi šikovný kluk..jednička za skvělý postřeh..sám bych to nenapsal lépe..včetně názorných ukázek. Ale ještě jedna podstatná věc ti unikla.
Jinak určitě ty recenze jak píšeš se už dějí. Stačí se podívat do nějakých časopisů. Rozbory luků tam většinou jsou pokaždé...Recenze luku do odborného časopisu... 1000 Euro. Ale je jen málo těch co to risknou neboť to tě může zahrabat nebo proslavit na věky Very Happy

Jane...podívej napsal jsem pouze at si lidi všimnou toho videa??? at si to posoudí sami.... nebo ne?? ... kdyby to bylo jak píšeš tak bych se tady rozepsal a většina by to hned pochopila...nebudu tady psát své odborné postřehy a psát tady výrobci luků že tam je to a to a to....to jsem kdysi udělal jak se objevil slavný Jekkyl...to bylo kamenování Very Happy jaký je to kejval ale vůl Very Happy..... udělat luk neznamená pouze vytvořit kus na zeď.

Podívej kdybych se měl bát nějaké konkurence tak to určitě nebude ARNI !!! Zatím tady vytvořil pár pokusů ve formě Tate a Čikalanů. V nabídce už nejsou protože stakovaly při své délce na 26 palcích. Pak tady vytvořil jeden hybridní LB a ted pokus na turecký luk. Je to velice šikovný a zručný člověk ale co se týká luků tak se musí hooodně učit!! Za 3-4 roky to pochopí. Pak to bude snad něco jiné. Já jsem konstrukci luků pochopil za 6 let !!! Ted mi stačí tužka a papír a jsem schopen udělat profil luku který je jo OK. Na prototyp mi stačí 2-3 pokusy pro úpravu parametrů... za víkend udělám model!!! A podotýkám že ještě se mám stále co učit. Takže tady v ČR nemůže být o konkurenci ani řeč!!! Až si začnou lidi dělat sami luky což už se pomalu děje tak za rok dva se to teprve začne v ČR nějak rozjíždět.

Podívej jaké rady nebo volání??? Kde jsi to viděl!!! mistr Kyzl je už tak nasraný že do své dílny nepouští absolutně nikoho.před vrata a konec. Do dílný má vstup pouze on a jeho brácha. Nevím kteří dobraci ho nasraly ale vůbec se mu nedivím. Podobně dopadl Peroutka. Chodí lidi a tahají rozumy okukují, fotí a celé Know How vybudované za roky je v tahu a zadarmo!!!! To už jednou vlastně Kyzl udělal protože Peroutka to je jeho nechtěný učeń Very Happy V US se s tebou nikdo nebaví a aby klient šel až do dílny?? neexistuje. Minulý týden byl u mne rakušák /nebudu jmenovat) bavily jsme se na téma výrobců luků německo -rakousko. říkal jak Dietmar Vogele výrobce luku... ten jak má s klientem dohodnutou schůzku tak přesně v 10hodin...ani minutu dříve nebo později.... přijedeš dříve čeká se na cestě a vyhodí tě z pozemku. Dá ti na kauf 30 minut a ahoj.

Podívej kdybych se někde na diskusi dočetl že někdo píše o tom a tom luku a že podle něj je to a to ... že to nemusí být ideální ...tak sám ze zvědavosti si to vyzkouším a řeknu si ... Kejvale ty jsi ale ocas blbej!! To je ale diskuse a i z destruktivní diskuze se dá poučit a je z toho konstruktivní podnět.

Tobě jsem Jane napsal aby si vyzkoušel vyšší BH na tom luku. Napsal jsi mi že nic zkoušet nemusíš že to je vyzkoušené a že to sedí. Tak tady tedy všem těm co tomu nerozumí napiš jak se tedy BH testuje a jak jsi ho testoval ty nebo Hanuš ať se z toho poučí i ostatní. Protože o to samé jsem kdysi žádal Hanuše aby napsal jakým testem ustanovil BH na luku.

A už konec musím žehlit Very Happy aby měl socka Kejval v čem chodit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:55 pm    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
Sysel napsal:
Souhlasím, ALE. Můj kolega testoval za svůj život desítky tisíc fotoaparátů a jeho "preview" - čili názor podle předběžných informací před fyzickým testováním byly překvapivě trefné! Většinou odhadl hlavní slabinu ještě než se mu fotoaprát dostal do ruky.


tak isto suhlasim, je to mozne, ale zaroven plne suhlasim aj s Janem v prispevku nizsie...


prispevok: duben 19, 2010 2:46 pm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:54 pm    Předmět: Citovat

Sysel napsal:
Souhlasím, ALE. Můj kolega testoval za svůj život desítky tisíc fotoaparátů a jeho "preview" - čili názor podle předběžných informací před fyzickým testováním byly překvapivě trefné! Většinou odhadl hlavní slabinu ještě než se mu fotoaprát dostal do ruky.


tak isto suhlasim, je to mozne, ale zaroven plne suhlasim aj s Janem v prispevku nizsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:51 pm    Předmět: Citovat

to už tady bylo. Jenže pracnost je tak velká,že to každý vzdal.
Handshok bude vždy asi pocitová věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:48 pm    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
tak to gratulujem:-)

kazdopadne si ale stojim za tym, ze bez objektivneho otestovania, ktore tu uz bolo ponukane viackrat, by som sa do hlbsich rozborov cudzich lukov nepustal...


Souhlasím, ALE. Můj kolega testoval za svůj život desítky tisíc fotoaparátů a jeho "preview" - čili názor podle předběžných informací před fyzickým testováním byly překvapivě trefné! Většinou odhadl hlavní slabinu ještě než se mu fotoaprát dostal do ruky.

Ale jinak jsem pro objektivní srovnávání a začínám přemýšlet, co vše se dá objektivně u luků změřit. Napadá mě toto:

1.) nátahová křivka
2.) handshock
3.) rychlost výstřelu

Není problém vypracivat objektivní metodiku, požádat o zapůjčení luků a začít měřit. Dobrá recenze nechává názor na čtenáři a opírá se o fakta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:46 pm    Předmět: Citovat

No právě, tady nikdy žádný výrobce nepomlouvá, nekritizuje a nehodnotí výrobky jiných.
Jediný, kdo to dělá je J.K.
A to aniž by je viděl na vlastní oči.
Co tím asi sleduje?
Bysnys. Nebo myslíte, že to myslí upřímně a kamarádsky?
To by asi zavolal Arnimu a řekl mu, hele tady asi děláš chybu, poradím ti.
Tak proč mu to baštíte a neuděláte si vlastní podložený názor?
Nedivte se potom, že nás, co Arniho luky máme nebo známe to alergizuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:42 pm    Předmět: Citovat

tak to gratulujem:-)

kazdopadne si ale stojim za tym, ze bez objektivneho otestovania, ktore tu uz bolo ponukane viackrat, by som sa do hlbsich rozborov cudzich lukov nepustal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 23, 24, 25  Další
Strana 13 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.