Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 26, 27, 28  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: čt červenec 22, 2010 4:51 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Pravideľne sa do mňa niekto púšťa ako popisujem umelé sušenie dreva.....
Niekomu bude lepšie vyhovovať narezať celé kmene stromov a nechať ich pre svoje ďaľšie generácie na spracovanie.


Smile Thumbs Up
_________________
https://picasaweb.google.com/michal.deadguy.s1/MaryRoseReplika#5654801016803420130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 3:29 pm    Předmět: Citovat

Pravideľne sa do mňa niekto púšťa ako popisujem umelé sušenie dreva.
Berte to ako moju osobnú metódu, postup, ktorý používam.
Nikomu to nevnucujem ani neberiem zodpovednosť za škody vzniknuté umelým sušením.
Pripúšťam v tomto rôzne názory.
Niekomu bude lepšie vyhovovať narezať celé kmene stromov a nechať ich pre svoje ďaľšie generácie na spracovanie.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 12:08 am    Předmět: Citovat

Tym "motyckam" sa ludovo hovori -kopáč. V povedomi zostali skor tie so zaoblenym ostrym na vysekavanie butlaviny drevennych vaniciek ,misiek ci lodiek.A ostrost- ta je samozrejmostou. Hoci niektory nasinci si to vyskusali v navale fanatizmu aj pazurikom , ci obsidianom- svojho casu... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 11:54 pm    Předmět: Citovat

Motyčka je praktická vec, dá sa aj bez nej.
Treba mať nástroje hlavne žiletkovo ostré inak sa narobíš jak mul. Treba ovládať základy ostrenia nástrojov.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 11:37 pm    Předmět: Citovat

Treba.Teda- zidu sa. Lenze upadli v nasich priestoroch do zabudnutia u remeselnikov. Ja sa mozem pochvalit jednou vykovanou od Misa.
Plus sa ti moze zist takzvany motylik- maly hoblik s drzanim na bokoch .
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 11:15 pm    Předmět: Citovat

Ďakujem. Netreba aj nejaké tesacie "motyčky" s konkávnym profilom (ako na dlabanie lodí z kmeňa len menšie)?
_________________
Odpor je zbytečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:00 pm    Předmět: Citovat

Toto mám doma ako terénny set. Ďaľšie nástroje mám v dieľni. Zabudol som na teplovzdušnú pištoľ a naparovaciu nádobu.
http://picasaweb.google.com/lh/photo/KoTsjAG2TmuoGEtv-BHL-Bhvlrlw_vtupsWY5W6YXiY?feat=directlink
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 9:41 pm    Předmět: Citovat

Keď to vezmem od začiatku procesu menovite bez obrázkov používam tieto nástroje: Vedľa seba je alternatíva.
veľká píla, motorovka
štiepacia sekera veľká
kladivo štiepacie
kliny 2-3
malá pilka na drevo
malá sekera tesacia
poríz
hoblík
cidlina veľká a malá
šmirgle 100, 200, 300
tužka, guma pravítko, lepidlo na zatieranie koncov.
kovové pravítko
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 8:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, můžete sem někdo poustnout obrázky nástrojů, které používáte k výrobě dřevěného luku? Jen tak mě zajímá, co je všechno k tomu potřeba. Podle názvů bych si to asi nedokázal představit, tak proto bych rád viděl obrázky.
Díky
Buky.
_________________
Odpor je zbytečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 11:51 am    Předmět: Citovat

To, to, to... Wink
Poviem ti pravdu, keď som prvýkrát uvidel na obrázku kompozit a zistil ako komplikovane je poskladaný (úžas nad dovtipom a zručnosťou starých národov), prvá myšlienka bola: Také si musím spraviť!, ale ani ma vtedy nenapadlo, že by to malo aj strielať... Shocked Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 11:50 am    Předmět: Citovat

Eon hladaj nazov ARGAL, ARGALI su to poriadne obludy s nadhernymi rohami.



Dragov, zaviduiu opyt s Argali rogami. Vot takije roga ja našol na russkich sitachv prodaži- 32 000 ru. ...



Nezaniu esli est raznica mezdu Argaliom i Baranom , no moj opyt pokjazal boľšuiu raznicu meždu Muflonom i baranom i na mnogo bľše ot rogov domašnego kozla. Negovoria o raznici etich s Vodnianym buvoliom.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 11:38 am    Předmět: Citovat

Kim nie je dalekonosny čarostrelec ani bojovy divočak.Je to proste Original Korejska rarita- zbierkova cennost.+ zivy priklad remeselnej zrucnosti. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 11:13 am    Předmět: Citovat

A eto govoriu bolšinstvo, potomu sto očeň mnogo iz nich 140 lb !

Ja somnevajus što Ruskie archoeology razrabativali nachodky skeletov v srediej azii ili Mongolii po povodu voprosa nagruzky na spinu kočevnika. Znaiu kakaja uroveň archeologii byla v te vremena. Možet byt seičas nšto uznaem.Ja často chožu na ruskie archeologičeskie sajty i nečego podobnogo neobnoružil.
Esli vernutsia k Osmanskim lukam- ich dlina v srednem 112 - 115 cm, pri vese okolo 450-500 gr. i sile 140 lb. Predstav sebe drevnyj "pred mongoľskij " to zančit Hunskij /Avarskij /luk 300 - 500 našego veka kotoryj dlinoj okolo130 - 160 cm - logično ťiaželeie vesom na 600 -800 gr. Ty dumaeš što tak ťiaželoj luk v sile 60 lb možet uspešno streľať ? Po sravnenii skažem s 60-70 lb ploskym dereviannym lukom . Vriad li. Oni dolžny byť minimalno 110 lb. Inače soedinenie roga, dereva i sinew nerabotaet kak nado.
Ladna, esli segodnia udobno strelat - ja ponimaju što 70 lb luk uže boľše čem nado - no potom nado tože objasňať vsem prisudsvujuščim . što eto ne "tot" čudesnyj luk aziatskych kočevnikov ... Very Happy Potomu što ljudi ľubiat sorevnovať i vsio vremia srovnivaiut dostiženia svojich lukov.

Što kasaetsia istorii Azijskich kompozitnych lukov esli nebudem govorit o Skifskych - oni otdeľnaia grupa- to opiaťže ne mnoj pridumanaia schema- Archeologičesky dokazannyie i istoričeskymi chronikami i iluminaciiami potverždeny Huno turkickije luky negypkimi siahami pod raznymi uglami i v raznych dlinach siaha . Tolko potom pojavliajutsia v Kitae pod vlianiem Mongoľskich naezdnikov v periode Yuan luki s rabotajuščim kasanom i karotkym bašom, logično poiavliajutsia po zavoevanii Indii mongolami "Mughjalskije " Crab" luky, Persijskije ic varianty , Sredneazijskie varianty i korejskie varianty a konec vsego i veršina Osmanskij boevoi i kak karoľ - Osmanskij specialnyj luk na srelbu v daľ. Vot tak vot... Ustal
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

Jas napsal:
...faktom vsak zostava a ak mas Adamovu knihu, mozes sa to v nej tiez docitat- ze luky okolo 60-70 b su na urovni vyborne urobenych plochacov , alebo aj od nich prestrielane. Prestava mat zmysel serkat sa s niecim tak komplikovanym 2-3 roky namiesto 2-3 dni...


To je určite pravda, ale aj struny možem natiahnuť na drevenú bedničku ktorú zbúcham za hodinu a bude to znieť dobre...


[quote="Jas"]...bezsmyslennosť kompozitov slabeeie 90lb - eto ne toľko mojo "čuvstvo" no prosto fakt.[quote]

... a tvoj Kim? Ak ho chceš vyhodiť, ja si ho vezmem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 10:40 am    Předmět: Citovat

Dragov, bezsmyslennosť kompozitov slabeeie 90lb - eto ne toľko mojo "čuvstvo" no prosto fakt.Vozmožno što na ochotu dostatočno 50-60 lb luk, no boevyie luky vsekga byli tiaželymi.Ceľ bel logičen -streľiať dalee sopernika. Po etomu do segodniašnego dňa imeeutsia v muzeiach Kitaia i Turcii - treningovyje luky , na kotorych trenirovalis strelci , kotorie dostigaiut "nepredstavitelnych" 180-220 lb !!! Bolšinstvo iz množestva lukov Osmanskoi imperii , kotoryje vystavljaiut v Istanbule v Topkapi palace imeet v srednem 110 -120 lb .
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 10:26 am    Předmět: Citovat

Urob si aky chces , clovece. Ja ta do nicoho nenutim...faktom vsak zostava a ak mas Adamovu knihu, mozes sa to v nej tiez docitat- ze luky okolo 60-70 b su na urovni vyborne urobenych plochacov , alebo aj od nich prestrielane. Prestava mat zmysel serkat sa s niecim tak komplikovanym 2-3 roky namiesto 2-3 dni... Samozrejme pocitova zalezitost a emocie a umelecky dojem- su o niecom inom... Hra tam aj rolu prddsa len setrnejsia mechanika natahu voci klbom a chrbtici.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dragov
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:57 am    Předmět: Citovat

eon2 opechatalsja, pravil'no Arhar... jeto gornyj baran
- http://huntertrip.com/photos/animals/arxar.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 9:49 am    Předmět: Citovat

Jas napsal:

I glavnoje -esli kompozit slabeie 100-90 lb on bezsmislennyj- značit - teriaet vsie kačestva kotorije ego otličaiut ot ostaľnych dereviannych. Vot počemu ja s neudavoľstviem smotriu na liochkie 50-60 lb kom. No esli načinaieš, ja ponimaiu...


Mne sa stále nezdá predstava, že sa budem niekolko rokov serkať s výrobou kompozitu, vrazím do toho kopu peňazí a námahy a ak sa všetko podarí a ak nájdem niekoho, kto to utiahne, tak s tým zopárkrát strelíme do dialky, zatlieskajú mi a zvyšok života sa bude na luk prášiť niekde na stene... V poriadku, je to vec motivácie, ale vyhlásiť, že kompozit slabší ako 100-90 lb je nezmysel mi príde dosť radikálne.
Ja by som chcel hornbov, aby som s ním mohol strielať kolko chcem a kedy chcem, dokazovať, že turecké flightové rekordy nie sú nezmysel ma vobec neláka... a odhliadnuc od pohnútok, dobre spravený hornbow, či už má 50 alebo 150lb, je tak nádherná vec, plná práce vyžadujúcej obrovské znalosti, cit a zručnosť, že nezmyslom nemože byť nikdy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon2
Nováček
Nováček


Registrace: 5.5. 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 7:01 am    Předmět: Citovat

čo je to arhat ? Ake je to plemeno ? Lebo google mi našiel iba budhistov .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dragov
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 1:57 am    Předmět: Citovat

S rogom arhata ja rabotal



On po kachestvu nichem ne otlichaetsja ot baranih.
Posle razvala SSSR, u nas pojavilos' mnogo granic, i sejchas tjazhelo kontaktirovat' s respublikami gde mnogo roga. K primeru v Azerbajdzhane est' v bol'shih kollichestvah vodjanoj bujvol. V Karabahe i goronoj chasti turkmenii - gornyj kozjol. na Ukraine , v Zakarpat'e, tol'ko baranij i olenij)))

S chego ty vzjal chto mongol'skij luk stoit na pervom meste? i kto ego na jeto mesto postavil?
Delaju luki ja davno, bol'she 20 let. A kompozit na 60 funtov delaju potomu chto - 1 ja umeju streljat'). 2 potomu chto predki s takih lukov i streljali... Analiz skeletov anglijskih luchnikov ( a oni streljali 60- 90 funtov, bol'shinstvo 60-70) pokazal znachitel'nuju deformaciju pozvonochnika i plechevyh sustavov.. V raskopkah , k primeru, mogil'nikov voinov zolotoj ordy, podobnoj deformacii skeletov obnaruzhenno ne bylo, a jeto znachit chto streljali v osnovnom s 60 funtovyh lukov. Ja doktor mediciny i znaju o chem govorju.
Kstati, na ohotu na kabana, ja hozhu s 60 funtovym lukom. S lukov bol'shej sily natjazhenija mne streljat' ne komfortno, a ja kstati ne slabyj, zanimajus' tjazhjoloj atletikoj. u menja zhim ljozha ot grudi 160 kg. Strelki. kotorye streljajut na tochnost'. voobwe dolzhny pol'zovatsja lukami 40-45 funtov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 1:08 am    Předmět: Citovat

Etogo kolekcionera znaju toze i jego luky Buriatskije. Nenado brat primer kačestva iz Buriatskich -ili /bože moj / sovremennych Mongoľskych. Eto očeň neudačnyie luky - u Mongoľskych eto soveršenno polnaia utrata istoričeskoj pamiati - što i kak delalos. Mongoli v 50-tyie goda brali primer - kak nada zdelať luk ot Kitajcev - v stremlenii podderžať prodalžanie Nadaam festivalja. Ečšo v srednevekovii oni za pomošči budističeskych monachov zabyli kak vygledit osnovnoje oruzie Džingischana.
Nezabuď, što istarinnyie Mongoľskie luky stajať na pervom meste rpzvitia kačestvennych kompozitov i ich slavu prodalžali Tiurkickie narody , čerez Korejskij tip , Moghuľskij, Persijskij a maximaľnaia krasota v Osmanskom luku. Principy etich lukov kosmičeski daleko ot sovremennovo.

-Soľ nedolžna byť v vode dľia varenj dereva .
- Rožky u mojich lukov tolstyie potomu što ja pozže budu ich zrezivať a sejčas lučše dľia krepkosti zgyba ( zgybaju 140 lb !) kogda oni tolstymi.

Drago , ty neproboval najti u vašich ochotnikov roga Aralja ili Gornogo kozla iz Kavkaza ili Mongolii ? Ja na Ruskich stranicach obnaruzil neskoľka predloženij na prodažu . no ili nemog nikak dobyťsia kontakta i uznať cenu , ili u nekotorych cena oromnaja . I pri tom tam v gorach valjajutsia sotni rogov ... Eto samyje naturalnyje i istoričeski pravilnyje roga do kompozita.Zaviduju tatarskij klion , u nas on očeň redko.

I glavnoje -esli kompozit slabeie 100-90 lb on bezsmislennyj- značit - teriaet vsie kačestva kotorije ego otličaiut ot ostaľnych dereviannych. Vot počemu ja s neudavoľstviem smotriu na liochkie 50-60 lb kom. No esli načinaieš, ja ponimaiu...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dragov
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 12:36 am    Předmět: Citovat

a sposob varki dereva, sam po sebe, nikakoj roli ne igraet, derevo igraet v kompozitnom luke passivnuju rol', ono dolzhno byt' gibkim i ljogkim, turki delali luki iz tatarskogo kljona i bambuka, bambuk legche, tatarskij kljon tverzhe.... Dlja togo chto by sdelat' luk vydajuwihsja harakteristik, nado udeljat' bol'shoe vnimanie oval'noj soshlifovke roga na zhivote luka D obraznoj proklejki suhozhilij, pljus delat' ochen' tonkie i ljogkie ( no armirovannye rogom ) rozhki na koncah luka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dragov
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne červen 27, 2010 12:24 am    Předmět: Citovat

Jas, horoshie luki, .. pochemu takoj tolstye rozhki u luka??
Teper' pro "uroven' drevnih masterov" drevnie mastera , v bol'shinstve svoem, delali dostatochno posredstvennye luki. Est' chelovek, kollekcioner, kotoryj skupil navernoe vse burjatskie luki, naprimer vot jetomu luku 200 let




sejchas jetim lukom vladeet moj prijatel' s Piterburga
luk rabochij, streljaet horosho, no nikakih vydajuwihsja strelkovyh kachestv u nego net, vprochem kak i u ostal'nyh lukov s kollekcii
Jeto chertjozh original'nogo drevnego burjatskogo luka



Delali po nastojawemu proizvedenija isskustv tol'ko v turcii, i to, tol'ko potomu chto lukodeliem tradicionno zanimalis' sultany, Tak zhe horoshie luki delali tatary iz Kryma, potomu chto bylo bol'shoe vlijanie turcii, Zametno vlijanie tureckogo luka na luki volzhskih tatar, a vot burjaty , chuvashi, karakolpaki... sibirskie tatary mongoly delali pochti tot zhe samyj burjatskij luk s nebol'shimi variantami v dizajne..



huzhe vseh delali, i delajut, luki mongoly, pochti vse oni "vintjat"
Luchshe vseh delajut burjaty, jeto voobwe nacija luka i strel
Tak vot, tatary nikogda ne varili derevo v soli, nekotorye burjatskie varili v solenoj vode, nekotorye v obychnoj
Chto kasaetsja navoza (amiak), to zakapyvali v navoz tol'ko derevo dlja prostyh derevjannyh lukov... u nas i sejchas krest'jane ispol'zujut jetot metod, kogda delajut loshadinnuju dugu dlja telegi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 1:34 am    Předmět: Citovat

Vot zdes ja pokazalnekatoryje moji luky

http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=856
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 1:32 am    Předmět: Citovat

Dragov- mozet byt ty cut neponal smysl etogo foruma. My neprosta staraemsia zdelat luk katoryj streljajet . Eto nebalsaja problema. My iskajem istarinnyje padchody, kak eto delali staryje mastera. I trebujem dastigat tech ze samych rekordov .Vot pacimu my "zatrudjajem svaji dela".

Toze samoje k stai i ja delaju s azijatskymi kompozitnymi lukmi. Takoj luk kak ty pokazivaes - chatia toze trudna- mozna zdelat boleje meneje kazdomu , kto znaet osnovnyje principy. No ja - i mnogyje drugyje stremimsia dostič masterstva drevnych masterov. Iscem originalnyje sredsatva, kleje, padgatovku drevesiny i td.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dragov
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 10:50 am    Předmět: Citovat

ne nado uslozhnjat' process amiakom, sol'ju... delaetsja prosto. Voz'mite zhestjanuju trubu, postav'te s dvuh storon zaglushki, v odnoj zaglushke malen'koe otverstie dlja vyhoda para, v drugoj otverstie chto by vstavit' rezinovyj shlang. Vtroj konec rezinovogo shlanga odevaetsmja na chajnik. Vlozhite v trubu drevesinu, a chajnik nagrevajte, proparte drevesinu 3-4 chasa, posle jetogo ostav'te v syroe tjomnoe mesto na 3 dnja, Dal'she drevesinu uzhe mozhno sushit' intensivno v sushke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eon2
Nováček
Nováček


Registrace: 5.5. 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 9:55 am    Předmět: Citovat

Však dragov jest z ukrajny možna znaje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon2
Nováček
Nováček


Registrace: 5.5. 2010
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 9:52 am    Předmět: Citovat

Povedzme že ten Lignamon je už taká pokročileljšia uprava ,ja som vo viac zdrojoch objavil zmienku že luky sa mačali v chcankach takže niečo natom asi bude ,konkretne napriklad v članku o novgorodskom luku bolo niečo ako v strojnom preklade ,,angličania mačali drevo na na luk kôli zlepšeniu vlastnosti niekolko rokov v krava hnuj a my rusi niekolko dni v chleba kvas ,, Laughing baľšaja technika,kto chce nech si vybere
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 9:16 am    Předmět: Citovat

Dokonca je nto český výrobok.
V domácich podmienkach ťažko uskutočniteľná úprava.
http://www.woodnet.cz/ew_news_detail_cz.php?id=142
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červen 24, 2010 9:11 am    Předmět: Citovat

PeZ napsal:
Dřevo se dávalo do uzavřené nádoby se čpavkem aby zhoustlo - zmenšilo objem a přiblížilo se vlastnostmi tropickým dřevům. K čemu docházelo chemicky nevím , ale objem se zmenšoval o 20% a více - takže se asi bortily a zmenšovaly buňky dřeva.
Nevím, k čemu by bylo dobré máčení v močce, když obsahuje i vodu, které je třeba se zbavit pro nasazení násady na oko.
To je lepší ji strčit do chladnoucího popela nebo výhně , jak to dělají kováři a pak narazit.
Na luk bych rozhodně nemočil.

Zmenšenie objemu a zvýšenie hustoty sa robí pôsobením čpavku, vysokej teploty a tlaku.
Samotný čpavok spôsobí len zmenu farby dreva.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 26, 27, 28  Další
Strana 16 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.