Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vysokorychlosntni video pro zlepseni vypousteni i postoje
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 10:55 am    Předmět: Citovat

Do téhle debaty bych se zapojil ale nezapojím. Jednak k tomu mám důvod a jednak bych mohl být arogantní Very Happy . To co tady Jane píšeš je pouhá teorie..ale bohužel špatná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 10:42 am    Předmět: Citovat

Ještě pro Jardu M, ber tohle prosím jako mou pozdní omluvu za můj příliš expresivní výraz "Matematické onanie" .

V podstatě jsem nevhodně reagoval na tvůj příliš technokratický a často zjednodušující přístup.
A tady se teď začly vést debaty i o člověku, který ten stroj ovládá(někdy).
Nakonec většině z nás imponuje dlouhodobě právě ta práce na sobě, jak píše Imago.
Bylo by určitě dobré pokračovat právě v těchto debatách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 10:31 am    Předmět: Citovat

Také jedna z mých nemocí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 10:09 am    Předmět: Citovat

Bývá to většinou naopak(né jeden prst spožděný, ale jeden příliš brzy)...hodně lidí začne vytácet ruku v rotaci a tím jim tětivu předčasně opouští prsteníček...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 9:24 am    Předmět: Citovat

Fakt je že ramena kmitají. Pokud kmitají proti sobě, vznikají v tětivě tahové rázy, ale dráha končíku je hladká. Pokud ale z nějakého důvodu kmitají ve stejné fázi, tah v tětivě se nemění, ale poloha lůžka se rozkmitá vertikálně ve shodě s frekvencí těch ramen.
To by mohlo být vysvětlení! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 9:09 am    Předmět: Citovat

Tětiva se po vypuštění taky musí narovnat(v prstech je zvlněná).
Takže se můžou ramena rozkmitat právě tímto rázem.

Já právě pro tyto problémy považuju string walking za ten nejhorší způsob, jak střílet z luku.
Někdo to nakonec vyladí, dokonce se i pěkně trefuje ale moc pěkný estetický zážitek to teda nejní.
Tři prsty pod jsou o dost lepší, ale stejně to nejní ono.

Jemné kmity bych neřešil, to patří k procesu. Na to máme na šípech brka.
Sám carbon se umí pěkně rychle utlumit.
Čistý výlet z luku je potřeba řešit, ostatní je podružné.
Jestli si to poskočí po tenké zakládce mi moc neva, ale když to bouchne o luk tak je to nanic.
Je to i o člověku, nejen o luku a šípu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 8:36 am    Předmět: Citovat

Tak teda nevím...
Pocitově bych si troufal tvrdit, že horizontální a verikální kmity šípu jsou na sobě nezávislé, neovlivňují se, jsou to složky pohybu.
Pro horizontální výkmit je impulsem to šikmé vypuštění šípu z tabky spolu s jeho vyosením. S jeho horizontální frekvencí se nedá nic dělat, je to jeho vlastnost. To je známé.
Matou mě ale ty rychlé vertikální kmity na videu. Co je vybudí, od čeho je odvozena jejich frekvence?
Zakřivená dráha končíku při špatném tilleru, špatné poloze lůžka či prsty pod či nad končíkem je sice chyba, ale není to důvod k tak rychlým vertikálním kmitům, pokud tedy ty vlny nejsou už nějak součástíté dráhy končíku resp. lůžka, ale proč by byly?
Napadá mě jen, že se tu projevuje pružnost a vlastní frekvence té drátěné zakládky, která si s tím šípem "pinká", ale to je asi blbost.
Co vy na to pánové?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 8:27 am    Předmět: Citovat

A tady to je v ideální podobě:

http://www.youtube.com/watch?v=wGNslUNBrEM&feature=more_related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 11:32 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak! A ještě to opření ruky na luku.

Ještě k problému Jardy M.

Zkus několik výstřelů s důraznějším tahem za ukazovák. Když to pomůže, ale není tak možné střílet, zkus s lůžkem na tětivě ještě výš.

Když to nepomůže, ještě zaexperimentuj s vyložením šípu(vyšroubuj buton).
Jsi asi na hraně s tvrdostí šípu a potřebuješ je donutit se prohnout v horizontální rovině.
Takhle nevědí , co maj dělat a kmitaj si jak chtěj, tudíž cestou nejmenšího odporu a to je momentálně možná vertikální směr.
Šíp letí kolem zakládky končíkem vlevo spíš v centimetrech a ne v milimetrech.
Takže ti prostě nekmitá horizontálně, když ti naráží brko do šelfu.
To má být bohatě mimo šelf.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
szuter
Nováček
Nováček


Registrace: 8.8. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 10:52 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Vliv tileru na "clearance" zatím právě neznám. Mohl by se k tomu někdo vyjádřit?


Jedine na co jsem prisel bylo to, ze kdyz mi na videu cukne prvni vrchni rameno tak ze se sip rozekmita ve vertikalni rovine, tak ho musim kapku povolit, at tak moc netaha. Protoze jinak ten sip ma vice nez jeden kontakt se zakladkou a to hodne ovlivni jeho let. Pri chyceni tri prsty pod sipem, se neda docilit aby sip nekmital ve vertikalni rovine, ale da se docilit polohou luzka, a tillerem, ze opusti luk bez vetsich kontaktu se zakladkou, nebo oknem. Myslim ze nastaveni tilleru, nastaveni vysky luzka a poloha kde a jak chytame tetivu jsou tri veci nerozlucne spojene a dulezite pro rozkmit ve vertikalni rovine a clearence sipu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 7:27 pm    Předmět: Citovat

Možná jsem to moc zjednodušil, ale když to vezmeme logicky:

ideální luk:
opřen přesně ve středu luku, obě ramena stejně silná a se stejným průběhem síly, lůžko vprostřed tětivy, tiler 0, vypouštěč přesně ve středu tětivy.
Při výstřelu půjde lůžko tětivy s končíkem rovně dopředu. ani dolu, ani nahoru po přímce. stranovku nechme být.

normální luk:
opřen níž, lůžko výš, stejnost obou ramen nejistá, při střílení prsty různé tahy nad a pod šípem.
Výsledek bude ten, že lůžko na tětivě poletí nahoru, nebo dolu nebo po křivce.

Nízký opěr a kratší horní část tětivy(výška lůžka na tětivě) se podle mě částečně eliminují.
Nasvědčovalo by tomu to, že lidi s vysokým pistolovým držením mají relativně níž lůžko na tětivě.

Myslím, že cílem sladění tileru a výšky lůžka je při všem ostatním daném především dosažení pohybu končíku při výstřelu po přímce jedno jestli skloněné nahoru nebo dolu. pak by se šíp neměl rozkmitat a na směr oné výletové přímky si člověk zvykne.

Tady bych rád, kdyby někdo nearogantně vyjádřil svůj názor, protože úplně jasno v tom tedy nemám.
Mám 2 jekyly jeden má tiler 6mm, druhý 2,5mm a oba jsou vyladěny na stejnou výšku lůžka na tětivě. Ten s menším tilerem má 49 a ten s větším má 53 lb a výška tětivy je o tloušťku tětivy větščí u toho slabšího.

Fred Asbel píše, že má spousty luků a za 20 let ať dělá, co dělá, na všech lucích nakonec skončí s lůžkem 1/2" nad kolmicí.
No a mě to dělá ještě asi o 2,5mm víc. Opírám luk níž než on.

Pravděpodobně tedy styl bude důležitější, než tiler.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 5:14 pm    Předmět: Citovat

Jane, když to omezíme jen na vypouštění z prstů, špatný tiller způsobuje vertikální kmity, které lze ale (částečně) eliminovat polohou lůžka?
Pochopil jsem to správně?
Možná že tohle je důvod, proč mi ty brka pořád chytají za dno okna, i když je tam od zakládky teoreticky vůle přes 5 mm! (řešili jme to spolu na jiném vlákně) Shocked
A co se stane, když je ten tiller moc velký a změním ho na moc malý, změní se fáze těch vertikálních kmitů???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 1:38 pm    Předmět: Citovat

Podle mě tiler ovlivňuje jen výškový rozkmit, a při použití vypouštěče můžeš dosáhnout stejného výletu šípu změnou výšky lůžka na tětivě nebo nastavením tileru(omezeně). Jsou to jediné 2 propojené faktory.
Čím větší tiler, tím níže lůžko. Asi existuje optimum obojího, ale možná je jedno druhým nahraditelné(omezeně). Ještě bych si dal pozor na časování kladek se změnou tileru. To nemám ověřené.
U střílení prsty je vše o tento faktor složitější ale analogické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 10:17 am    Předmět: Citovat

Jsou to parádní záběry!
U toho pohledu shora je obzvlášť dobře vidět, že vlna toho šípu jen příliš dlouhá, že je měkký. Jinak je mi divné, že má ještě jakési mezikmity. Znáš příčinu? Ty myslíš, že je to tím tillerem? Vliv tileru na "clearance" zatím právě neznám. Mohl by se k tomu někdo vyjádřit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
szuter
Nováček
Nováček


Registrace: 8.8. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 10:22 pm    Předmět: štelung Citovat

Ahoj!
Tak jsme zneuzili fotak pro ladeni luku, hlavne nas teda zajimal tiller u holeho luku, jak snim pracovat a co ovlivnuje.
Prikladam rychle sestrihane videjko, z tmavymi zabery (njn zima se blizi) ale je zde par zajimavych veci videt. Treba hodne mekky sip, co vyvadi. Nebo spatne nastaveny tiller jak mlati se sipem o zakladku. Podarilo se nam luky dostelovat ze se snima da paradne strilet na dlouhe i kratke vzdalenosti, a hlavne vystrely jsou stejne i kdyz sip neopousti luk uplne v nejvetsim klidu, a to se u holeho luku pri SW neda udelat... asi...
http://www.youtube.com/watch?v=ZMpcRWYhThU
zdravim vsechny
Daniel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 10:55 pm    Předmět: Citovat

SanDuro- s tým uhlom 45 stupňov som myslel ako ďaleko mu dostrelí tvrdší a mäkší šíp a ten ich rozdieľ, ináč je to na stránke SPINE u šípoch poriešené JardomM, ale nie je mi jasné, či ten šíp, čo má frekvenciu kmitu šípu väčšiu, dostrelí ďalej alebo opačne, preto tá otázka na Tuláka77. K tej mojej otázke ako sa dá ovplyvniť, šíp aby mi kmitol vľavo alebo vpravo.
Sorry-patrí to došípov! Presuniem to!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 4:56 pm    Předmět: Citovat

Sane já jsem psal že za dvě minuty reálného čaSU ZJISTÍŠ ŽE JE ŠÍP TVRDY NEBO MĚKÝ a že na to nepotřebuješ vysokorychlostní kameru.

Tvůj dotaz by měl být formulován obrácene ne???....jak nastavíš BH tak aby šíp opustil tětivu v optimální amplitudě v minimálním rozkmitu???


Pokud nebudeš mít v počátku fakticky dobrý spine... nastavení BH bude pouze jistý kompromis se kterým se bude těžké pracovat. BH má vliv na spine ale i při orientačním BH u Longbow cca 17 cm a recurve 20 cm není vliv BH tak extremní aby ovlivnil výrazně změnu spine
Výběr vhodného spine pro šípy a luk a pak jemné ladění čímž doladíš detailně správné BH (a tím tu nejoptimálnější amlitudu) ve vztahu spine šípu, síla luku....čehož podle mne kamerou nejsi schopen dosáhnout ani omylem Very Happy

Toto je ale minimálně půlhodinový test
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 9:57 pm    Předmět: Citovat

Odpoved je tady

http://www.youtube.com/watch?v=48R2ajWx3rY

45 stupnovy uhol nerobi ziadne rozdiel ked sa k tomu dobre postavis.

Inak si skratis natah, Rovnako to bude fungovat aj u 90 stupnov.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 9:48 pm    Předmět: Citovat

tulak77- skús ešte tým slabším a silnejším vystreliť do diaľky pod uhlom
. 45 stupňov, aký tam bude rozdieĺ
Mám taký problém - chcel by som vedieť, ak to niekdo vie, ktorým
smerom sa vyhne šíp pri vypúšťaní z ruky: - do vnútra luku, - von z luku.
Akým spôsobom to môžem zistiť skôr ako ho vložím do luku (vodná lázeň-Mysa, bez letiek - holý luk s hrotom-San)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 7:27 pm    Předmět: Citovat

To je v pohode ten sip je uz posledny z celej sady takze urobit nan zebru nieje problem a rad ti pomozem lebo pochopitelne aj ja chcem vediet Cool ale rozhodne ma tesi ak boli snimky aspon trochu pouzitelne .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 7:21 pm    Předmět: Citovat



Tak moje předběžné poznatky:
a) Dynamická výška předpětí (BH) je asi o 5 - 6 cm menší než statická (vid 509)
b) výstřelová rychost je asi 40 - 45 m/sec
c) na vid 511 je skoro vidět, jaký je úhel mezi směrem osy dříku a směrem pohybu končíku (liší se prý podstatně u měkkého a tvrdého šípu, u vyladěného by měl být nula)
d) ty značky jsou vzhledem k délce expozice jednotlivých snímků a rychlosti natolik rozmazané, že se z toho nedá nic moc poznat. Ty značky by měly být nejlépe takové, že bude pásek 5 cm bílá (světlá) a 5 cm černá a tak dokola, taková zebra, ale nechci nikoho nutit, aby si ničil šípy, ledaže by to byly samolepky nebo nějaká omyvatelná barva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 12:25 pm    Předmět: Citovat

Žiadny luk sa nedrží ako násada od lopaty.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 11:58 am    Předmět: Citovat

Jardo,

porad mi prosim jak za dve minuty realneho casu zjistis optimalni amplitudu kdy sip opusti tetivu v minimalnim rozkmitu a jak podle toho nastavis BH?

Rad se naucim.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
No Cornusi ten luk má do toho klidu opravdu daleko...všimni si jak vibruje ruka po výstřelu.... kůže na prstech vlaje!!! proč asi???...ale to je klasický projev celodřevěných luků....dávat těžší šíp a nedržet luk jako násadu od lopaty Very Happy

dávať ťažší šíp,Jaro ale koľko? (alebo do koľko max.) grain na libru? a ak sú týbla ľahké riešiť to iba ťažším hrotom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 11:55 pm    Předmět: Citovat

ja som prave pevne rozhodnuty pomoct si tym pri postoji a vypustani tetivy . pochopitelne musim najst niekoho kto to bude potom ochotny so mnou konzultovat moje chyby a nedostatky v technike .... popripade dlhsia cesta sam seba dusit v nedokonalostiach a odstranovanie nedokonalosti formou samouka. Hlavne sa ta kamera tyka fazy ked clovek vypusta sip . v tom pripade vidi akukolvek nedokonalost alebo nepresnost ale a to je zasadna vec ... "musi vediet co ma vidiet a musi vediet ako to ma vyzerat" Laughing tieto poziadavky zatial nesplnam ale na prosbu JardaM som mu urobil a este urobim nejake zabery na sip pri fazy kedy je vypusteny a opusta tetivu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 11:32 pm    Předmět: Citovat

No Cornusi ten luk má do toho klidu opravdu daleko...všimni si jak vibruje ruka po výstřelu.... kůže na prstech vlaje!!! proč asi???...ale to je klasický projev celodřevěných luků....dávat těžší šíp a nedržet luk jako násadu od lopaty Very Happy

Jinak jsem se díval na některá videa ale aby video bylo nějaký všelék to pochybuji protože zapomínáte, jak na váhu šípu, délku šípu, přesný spine, brace height pro výše uvedenou kombinaci ale zejména čistotu vypuštění což má zásadní vliv na chování šípu. takže aby jste mohli tyto věci dobře vyhodnotit museli by jste používat vypouštěče na kladkové luky. orientovat se ve spine a pak umět luk fakticky naladit...takže jsou to jen pokusy ale určitě kamera je vynikající věc ale brát to jako pomůcku pro ladění a výběr šípů??? To se dá zjistit za 2 minuty reálného času nikoliv zpomaleného
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 4:06 pm    Předmět: Citovat

su veci ktore si proste clovek nech ma akykolvek zrak nevsimne lebo si ich vsimnut nestihne . ale je treba mat aj sikovneho partaka ktory sa ujme funkcie kameramana teda idealne ak to je lukostrelec lebo lukostrelec presne vie co chce vidiet minule som to musel pracne vysvetlovat a nakoniec som to vzdal Confused Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 3:50 pm    Předmět: Citovat

To video je užitočná vec. Natočíš-poladíš.
Je tam vidieť kde ti ti šíp kontaktuje luk.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 3:37 pm    Předmět: Citovat

to JardaM: uz som poslal malo by to byt vo vyssej kvalite ako na picase .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 11:34 am    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
takze prikladam prve dva snimky spravania sa tvrdsieho sipu na rovnakom luku oznackoval som ho aj ciarami vdialenymi 5cm vsimnite si ze ziadny oblet okolo madla sa nekonal ale koncik narazil jemne do madla http://picasaweb.google.sk/j.jancovic/Spomalene#5452864228424798146

Jozefe, pošli mi, prosím, ty dva soubory na mail. Zkusím s tím něco provést. Stahovat to z té Picasy přes RealPlayer je hloupé. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.