Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mistrovství ČR v tradiční lukostřelbě 2010
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 1:01 pm    Předmět: Citovat

Terčů tam tentokrát bylo dost.
Ta příprava byla fakt citelně naddimenzovaná na ten počet lidí.
Takže stačilo místo 2D potvor připíchnout "FITA volská oka" a hned bylo stanovišť 2x tolik.
A pokud by se rychlostřelba dělala také do stohů, tak tam byly další dva stohy, nemýlím-li se, k volné disposici.
To by šlo jak po másle.

Horší by to asi bylo s královskou ústupovkou...
To si vůbec netroufám odhadovat... při výkonech, co jsem tam viděl.

Jinak to zrušení 3D, když druhý den se jde po stejné trase ... Big Ups
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 12:25 pm    Předmět: Citovat

No napadlo mne dát místo lovecké plnohodnotné 3D, které by se probíhalo druhý den a započítávalo se do celkových výsledků. (Ale na druhé straně by to asi i prodražilo náklady)

Jestli tam dát i ligové disciplíny? Nevím, nevím. Asi by se to museli zdvojit nebo ztrojit stanoviště aby to nebylo jedno velké čekání. Jsem tomu ale dost nakloněn.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 1:58 am    Předmět: Citovat

To jsem psal já, s těmi ligovými druhý den.
Ale také jsem psal, že to spojení s 3D mi přijde dobré.
Kdyby to bylo normální 3D a ne maraton, tak by se stihlo 3D 1x28 a ještě finále ligových disciplín z minulého dne.

Nebo ten syslův nápad - nebylo by to finále, ale jakoby další závod pro všechny sestávající pouze z ligových disciplín.

Podle mne by to mohlo trvat zhruba stejně dlouho jako 3D maraton, zvláště při tak vysokém počtu terčů, jako byl k disposici tady. Zdržovala by jen královská ústupovka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: ne říjen 17, 2010 9:16 pm    Předmět: 2x LL Citovat

Ještě mě napadlo - někdo tu psal, že by se mohly disciplíny druhý den opakovat a někdo další zase psal, že by se pak opakovaly jen ty ligové.

Myslím, že to není špatný nápad, protože by to mohla být další motivace k větší účasti. Každý den by se totiž započítával do ligy zvlášť (stříleli by všichni, žádné vyřazování) a najednou by byla možnost na jedné akci hned dvou zápisů do žebříčku LL těsně před závěrem sezóny. Pro někoho podle mě silný argument na to přijet a zároveň drama, jak "mistrovský" závod s finálním pořadím LL zamíchá.

Neříkám opakovat "jen" ligové disciplíny, ale ty ligové určitě + něco dalšího nebo třeba něco co předchozí den nebylo.

Pokud se nemýlím Lucínku, máš tu v této kombinaci návrh, jak dál, který by nejen odlišil MČR od jiných závodů, ale dodal také na významu (větší váha v lize) a stal se dramatickým vyvchrolením ligy samotné (možná Smile ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 11:21 pm    Předmět: Citovat

Pročetl jsem diskusi, byl jsem trochu zavalen prací doma i v práci, takže jsem měl málo času, zatím jste se docela posunuli takže už jen telegrafické glosy, jak mě napadají:

1. Diskuse Jchocz, Petarkay a Lucínek: Mě se Jchozcův příspěvek líbí - pivo je teda asi nepochopený bonmot ale hele já bych netrpěl skepsí - sice se na tebe ze začátku vrhli ale myslel jsi to asi dobře. Páteční Petarkayova reakce je věcná a konstruktivní a Lucínkova taky. Určitě není potřeba "sluníčkové fórum" . Kdo tady něco píše, má asi rád lukostřelbu, jinak by sem nelezl. Takže jo, mě to přijde docela dobrá debata, zdravice a děkovačky proběhly a teď Jchozc vybudil docela dobrou debatu.

2. Discipliny na MČR: já si myslím, že discipliny na MČR mají být "suchopárné", žádný experiment, žádné "náhody", které se nedají trénovat a žádné "show". Od toho jsou Lukohrátky, Lazluk, Ilburk apod. Má to být prostě prověření lukostřeleckých schopností. Prvek náhody by měl být eliminován. A to bylo podle mne splněno do velké míry. Ligové discipliny jsou dnes standard v tradiční lukostřelbě , vzdálenosti Windsoru a terč Windsoru jsou v zásadě odvozeny od terenních vzdáleností nebo krátké FITA a nemůže to být pro lukostřelce tedy taky žádná anomalie, 3D je normální , "bojovku", standardní ústupovku a kolečka střílíme v tradiční lukostřelbě od nepaměti. Fakt je , že se asi dají těžko doma trénovat, je to střelba "pod tlakem" ale na druhou stranu, co pamatuju, tak to střílíme, skoro vždycky.

Co zbývá - puta a šik. No - ty jsou asi na zvážení. Prvek náhody byl velký. Netrénuje to nikdo, jenom terčová FITA lukostřelba zná vzdálenost 80M ale na 120cm terč.
Otázkou zůstávají i bonusy za čas u standardní ústupovky a bojovky, ty mi přijdou taky takové podivné, ale pro zajímavost jsem přepočítal první 3 místa v PL "s" a "bez" a pořadí to vůbec neovlivnilo. Kdo umí střílet, střílí stejně dobře s bonusem i bez něj. Takže je to asi jedno.
Pro úplnou střeleckou objektivitu bych to ale asi zrušil, aby to nebyly závody v běhu ale v lukostřelbě. Se teda taky už zadýchávám .. žejo.. Very Happy

3. 2 dny x 1: No klidně 2 dny a klidně dvakrát totéž, jak se mi zdá, že naznačuje Luděk. Proč ne? Ale fakt je že na FITA terenní se střílí kvalifikace (všichni přihlášení) pak postupuje 16 pak 8 a pak 4 do finále. Jinak je to jenom otázka času, aby se v neděli mdalo po obědě skončit a všichni se dostali normálně domů a pořadatel stačil "uklidit".

Někdo tady naznačoval, že v neděli už by se např. zopákla jenom liga, nebo spíš bych zopakoval bez "časově náročných" jako 3D, bojovka apod. Body by se sečetly a hotovo.

4. Věcné ceny bych na MČR zrušil a nahradil je poháry. Pořadatele to vyjde levněji, je to dostatečně "prestižní" a my stejně asi většinou na MČR nesoutěžíme pro věcné ceny ale pro "prestiž".

5. Proč bylo letos málo lidí? Podle mne 2 důvody:

- termín byl pozdní - říjen už je asi dlouho, hrozí nestabilita počasí, stanuje se hůř, startovné chce pořadatel předem a kdo ví, jestli nebude lejt nebo mrznout... že to počasí nakonec vyšlo, je klika nebo to Pet.ar.kay s Hynkem mají "nahoře" dobré Wink
- bylo hodně závodů "před": kdo střílí z luku pravidelně anebo všechno, tak byl od začátku září vpodstatě nepřetržitě na závodech každý víkend. Během 4 týdnů byly za sebou 4 prakticky dvoudenní akce Lazluk, MČR v terenní, MČR ve 3D a MČR v TL. Je jasné, že terenní se týkám jenom "barebowistů" ale zbytek všech ostatních

6. Určitá "obřadnost" MČR v TL - já jsem pro, mně se to líbí.


[i]Takhle nějak asi za mne k této diskusi.
Jo a pro Petarkaye a Hynka a další organizátory letošního MČR TL: bylo to fajn a až zase budete dělat závody, tak zase přijedu![/
i]
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 10:45 pm    Předmět: Re: Leon Citovat

Leon napsal:
No já jen zírám Rolling Eyes ! To je zase mela ... ale víc psát radši nebudu. Je to o hubu. Confused

Ale no tak, čeho se bojíš? Já mám radost z toho, že se diskutující oprostili od nějakých emocí a začali diskusi na téma "jak dál?".
Tímto děkuji všem za příspěvky a směle pokračujte ... hello1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarda-Zelva
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Jindrichuv Hradec

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 6:34 pm    Předmět: Re: 2denní mistrovství Citovat

JardaM napsal:
Sysel napsal:
Večírek v sobotu s vyvěšeným průběžným pořadím by byl podle mě kouzelný.

Už vidím ty komentáře typu "kdybych střílel jako v sobotu ..." a pod. a to může být nakonec docela sranda Smile Nic nebude rozhodnuto po


To jo. Jak chceš střílet v neděli stejně jako v sobotu, po kouzelném večírku? Very Happy Very Happy Very Happy


No ja si myslim ze o to prave jde a opravdu by to mohla byt sranda Laughing ,ten navrh na dvoudenku se my zamlouva!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leon
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 246

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 5:03 pm    Předmět: Leon Citovat

No já jen zírám Rolling Eyes ! To je zase mela ... ale víc psát radši nebudu. Je to o hubu. Confused
_________________
Leon Sagittarius
moto: "Člověk je silný jen tak, jak silné má přátele."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 3:16 pm    Předmět: Re: 2denní mistrovství Citovat

Sysel napsal:
Večírek v sobotu s vyvěšeným průběžným pořadím by byl podle mě kouzelný.

Už vidím ty komentáře typu "kdybych střílel jako v sobotu ..." a pod. a to může být nakonec docela sranda Smile Nic nebude rozhodnuto po


To jo. Jak chceš střílet v neděli stejně jako v sobotu, po kouzelném večírku? Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 2:58 pm    Předmět: Re: 2denní mistrovství Citovat

Sysel napsal:
Proto si myslím, že nám by vyhovoval spíše model 3D než terénní s vyřazováním. Oba dny se sčítají, oba dny soutěží všichni. Je třeba poměr disciplín mezi sobotou a nedělí udělat tak 2:1 ne 1:1, aby se v neděli vše stíhalo na pohodu. Večírek v sobotu s vyvěšeným průběžným pořadím by byl podle mě kouzelný. Nikdo neodjede, protože si ještě druhý den zastřílí. Dvoudenní turnaj by jej konečně odlišil od ostatních a podat dva dny po sobě konzistentní výkon je pravý úkol pro mistra. Už vidím ty komentáře typu "kdybych střílel jako v sobotu ..." a pod. a to může být nakonec docela sranda Smile Nic nebude rozhodnuto po prvním dnu, to si pište.


Hmmm tohle začíná být velmi zajímavý model, který určitě stojí za důkladnou úvahu. Díky díky.
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 2:33 pm    Předmět: 2denní mistrovství Citovat

Proto si myslím, že nám by vyhovoval spíše model 3D než terénní s vyřazováním. Oba dny se sčítají, oba dny soutěží všichni. Je třeba poměr disciplín mezi sobotou a nedělí udělat tak 2:1 ne 1:1, aby se v neděli vše stíhalo na pohodu. Večírek v sobotu s vyvěšeným průběžným pořadím by byl podle mě kouzelný. Nikdo neodjede, protože si ještě druhý den zastřílí. Dvoudenní turnaj by jej konečně odlišil od ostatních a podat dva dny po sobě konzistentní výkon je pravý úkol pro mistra. Už vidím ty komentáře typu "kdybych střílel jako v sobotu ..." a pod. a to může být nakonec docela sranda Smile Nic nebude rozhodnuto po prvním dnu, to si pište.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 2:17 pm    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
.... To ale vubec nesnizuje hodnotu toho kdo vyhraje. Ceny jsou samozrejme příjemná vec, ale vitěze je ocenen hlavne tím titulem mistr cr Smile.


Nikdy jsem se Mistrem nestala, nicméně z vlastní zkušenosti z jiného soutěžního odvětví vím, že mne nejvíce při přebírání ceny těší ten potlesk ostatních soutěžících a publika. To je pro mne tím největším uznáním. Proto se té kvalifikace trošku obávám.
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 1:01 pm    Předmět: Citovat

jeste dodam treba 3D mcr, 2dny, 2 okruhy a vysledek se secte. Druhý den se začíná brzy ráno, aby se stihl závod, vyhlášení i úklid. Treba terenní MCR, 1. den zakladní cast a eleminace z 16 zavodníku na 8, druhý den eliminace z 8 na 4, a ti se pak utkají ve finale. Tady ale treba zavodníci co se nedostanou dal 1. den tak odjedou. To se tak ale deje treba i na ME, nebo MS ze tam nezustavají lidi po vypadnutí do konce. To ale vubec nesnizuje hodnotu toho kdo vyhraje. Ceny jsou samozrejme příjemná vec, ale vitěze je ocenen hlavne tím titulem mistr cr Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 12:49 pm    Předmět: Citovat

Ale ne.

Já bych to nechal, jak teď, tedy jeden den klasické mistrovství, druhý den 3D.
No a případně po 3D ten druhý den přidat ještě finále mistrovství pro skutečnou elitu jen ve třech ligových dispiclínách.
To by se stihlo rychle, některé dispiclíny se dají střílet zároveň v více lidech.
A když tam lidé budou na 3D, tak už počkají na finále.

Ostatní stanoviště už mohou být zbouraná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 12:37 pm    Předmět: Citovat

Dvoukolové mistrovství je velmi zajímavý nápad. Otázkou je jestli obě kola by měla být stejná, či ve druhém kole by měl být
ad 1) jen úžší výběr disciplín
ad 2) méňě lidí po kvalifikaci

spojená rizika:
ad 1) organizátor musí taky někdy vyhodnotit výsledky a uklidit, tak aby to nebylo další den. Proto možná jen nějaký výběr profilových disciplín.

ad 2) kolik lidí, kteří nepostoupí do druhého kola tam zůstane "jen tak" aby se druhý den koukal (může to pro něj být ztráta času, zbytečně vynaložené výdaje na ubytování atd...) Aby ten druhý den na slavnostním ukončení nebylo jen těch pát finalistů.

Napadá někoho jiná varianta?
Mne ještě jedna - První den nějaké disciplíny, druhý den už jen ligové?
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 12:27 am    Předmět: Citovat

Petr Mikeš napsal:
pet.ar.kay napsal:
Petr Mikeš napsal:

Lukostřelecká liga je jistě hlavní tahák všech krásných zde jmenovaných turnajů. Mčr jako vrchol ligy musí být financován také z příspěvků pořadatelů
turnajů na kterých se střílí ofic. lukostřelecká liga.


Obávám se, že toto by pohřbilo lukostřeleckou ligu, proč by ji pořadatelé přidávali na své závody když by za ní měli ještě platit. Otázka zní jestli je vůbec o závody typu mistrovství zájem. Když je tolik závodů.


Chce to větší sebevědomí

Liga přece nejsou jenom ty 3 disciplíny ale je tady značka, WEB a řada nenápadných služeb které pořadatelé využívají.
Podstatně snáze se sežene sponzor na jednotlivý turnaj než najít nějakého generálního sponzora celé ligy a MČR.
Můžeme to prodiskutovat na zelňačce při p...


No zatím je to radost, až se z toho stane povinnost , a při tomhle co navrhuješ to k tomu nepochybně spěje, tak nevidím důvod proč bych v tom měl osobně pokračovat.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petr Mikeš
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 11:21 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
Petr Mikeš napsal:

Lukostřelecká liga je jistě hlavní tahák všech krásných zde jmenovaných turnajů. Mčr jako vrchol ligy musí být financován také z příspěvků pořadatelů
turnajů na kterých se střílí ofic. lukostřelecká liga.


Obávám se, že toto by pohřbilo lukostřeleckou ligu, proč by ji pořadatelé přidávali na své závody když by za ní měli ještě platit. Otázka zní jestli je vůbec o závody typu mistrovství zájem. Když je tolik závodů.


Chce to větší sebevědomí

Liga přece nejsou jenom ty 3 disciplíny ale je tady značka, WEB a řada nenápadných služeb které pořadatelé využívají.
Podstatně snáze se sežene sponzor na jednotlivý turnaj než najít nějakého generálního sponzora celé ligy a MČR.
Můžeme to prodiskutovat na zelňačce při p...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 10:47 pm    Předmět: Citovat

Petr Mikeš napsal:

Lukostřelecká liga je jistě hlavní tahák všech krásných zde jmenovaných turnajů. Mčr jako vrchol ligy musí být financován také z příspěvků pořadatelů
turnajů na kterých se střílí ofic. lukostřelecká liga.


Obávám se, že toto by pohřbilo lukostřeleckou ligu, proč by ji pořadatelé přidávali na své závody když by za ní měli ještě platit. Otázka zní jestli je vůbec o závody typu mistrovství zájem. Když je tolik závodů.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petr Mikeš
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

MČR - honosné = nákladné.
Myslím, že jsme dostali více než jsme zaplatili a to jen pro velké nadšení organizátorů. A takto to dlouho nepůjde. Jestli že chceme MČR jako vrchol
lukostřelecké sezony, a také slavnostnější a honosnější. tak nás to zákonitě
bude něc stát.
Pro snazší ufinancování navrhuji toto schema:
Lukostřelecká liga je jistě hlavní tahák všech krásných zde jmenovaných turnajů. Mčr jako vrchol ligy musí být financován také z příspěvků pořadatelů
turnajů na kterých se střílí ofic. lukostřelecká liga. Jak vysoký polatek?
To až po propočtech a diskuzi jak vlastě honosné MČR chceme Laughing .
Udělat MČR napínavé není až takový problém. Stačí aby výsledky tohoto
turnaje razantně ovlivnli průběžné ligové výsledky a to se dá docílit
mnoha způsoby.

Rady a porady Hybernská 12 PRAHA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
A co to udělat dvoukolově. První den něco ve smyslu klasifikace kde postupuje prvních řekněme 10 a druhý den se rozhodne o mistrovi z těch co postoupili?
Jen se obavám, že při takto nastaveném závodě bychom měli účast ještě nižší než letos.


Ta nižší účast mohla souviset i s vyšší cenou, když závod byl srovnatelný s jinými levnějšími. Toto nepodceňujte, pro některé lidi je 100 navíc rozhodující! Tím tu výši startovného nekritizuji, jen poukazuji na známý ekonomický efekt.

A proč by vlastně toto mělo lidi odradit? Já bych postup neřešil, ať střílejí všichni, ale dvoukolově ve dvou dnech jako u 3D. Finále může být na závěr neděle, ale během ní, ať ještě střílej všichni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 10:11 pm    Předmět: Citovat

A co to udělat dvoukolově. První den něco ve smyslu klasifikace kde postupuje prvních řekněme 10 a druhý den se rozhodne o mistrovi z těch co postoupili?
Jen se obavám, že při takto nastaveném závodě bychom měli účast ještě nižší než letos.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 8:03 pm    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
Nechci do toho kecat, ale vemte si priklad zjinych disciplin. Napr. 3D trva 2 dny. terenni taky 2, halove mcr 2. Proste Mcr je vyjimecny zavod, aby mistrovsky titul mel svoji hodnotu, a nebylo to jen jako kazdy jiny zavod.


Dobrý nápad! Stejně bylo druhý sen 3Dčko s nevalnou účastí, mohlo to být dvoudenní, mě by se to líbilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 7:18 pm    Předmět: Citovat

Nechci do toho kecat, ale vemte si priklad zjinych disciplin. Napr. 3D trva 2 dny. terenni taky 2, halove mcr 2. Proste Mcr je vyjimecny zavod, aby mistrovsky titul mel svoji hodnotu, a nebylo to jen jako kazdy jiny zavod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 7:06 pm    Předmět: Citovat

Rozhodně nemám Jichoče za "zbytečného prudiče". Jen se opět ukazuje, jak je ten internet a jeho diskuse neosobní a často zavádějící médium.

Nedomnívám se, že by se kdokoli cítil ukřivděn nebo pohaněn zveřejněnými připomínkami - zpětná vazba je důležitá pro jakýkoli další vývoj. Tak jako je právem napsat připomínku, tak je naším právem na ní odpovědět a vysvětlit, co k tomu či onomu vedlo. Tak jako Jichoč jistě nemyslel připomínky špatně, tak odpovědi na ně také nebyly nijak zatrpklé nebo uražené, ale z těch písmenek na monitoru prostě nejde nálada pisatele poznat.

Už jsme napsali mnohokrát, že jsou vítány jakékoli připomínky - pochvala potěší, zato konstruktivní kritika pomůže udělat další závod lepší než ten předchozí.

Prosím, oprostěte diskusi od zbytečných emocí a pojďme se bavit v klidu a věcně.

Takže: ano, už třetí rok (tedy prakticky od začátku) vnímám MČR jako "další závod" v řadě jiných, který nemá žádné své specifikum. Bažant je jedinečný, Lazluk je nezapomenutelný, Lukohrátky jsou také specifické, o Zelího turnajích ani nemluvím, Naadam jak by smet. A pak je tady MČR.

Má být teoreticky "vrcholem sezóny" a mělo by na rozumné skladbě pokud možno tradičních disciplín poskytnout důstojný prostor pro soupeření těch nejlepších i prostor pro porovnání těm, kteří na takové úrovni ještě nejsou. Ale čím jej udělat unikátní? Čím odlišit mistrovství od normální soutěže? Nevím. Pokud máte někdo tip jak na to, uvítáme jej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 4:53 pm    Předmět: Citovat

No tak na rozdíl od Itazipy podle mne zrovna tenhle typ příspěvků patří do SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 4:48 pm    Předmět: Re: MČR klady a zápory... Citovat

pet.ar.kay napsal:
Samozřejmě každý má právo vyjádřit co se mu nelíbí a jsem rád že k tomu došlo.


Ani nevím, zda má cenu cokoli zde psát, protože opět bude někdo hledat skryté významy, která nejsou a pak ty reakce (někdy až erekce...). Nicméně to pivo, to byla zrovna ta jakoby námitka, která byla myšlena s humorem... Ani ten humor zde tedy moc neletí, tak nevím.

Mám ale pocit, že tato "jakoby" debata odradí mnohé od toho aby zde něco psali i kdyby mohli a měli něco konstruktivního. Kdo si potřebuje přečíst, že zde někoho "nechutně obviňuje"..., že naráží na to a to, že nic nedělá a jenom kecá, kritizuje a podobné informace.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jarda-Zelva
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Jindrichuv Hradec

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 1:28 pm    Předmět: Citovat

gawain napsal:
Suhlasim so Zelim bodka.

Zelva, presne o takomto turnaju uvazujem uz cca. rok a prave pred nadavnom som objavil na nieco take paradny priestor, takze s najvacsou pravdepodobnostou Vinedi bude robit v roku 2011 dva turnaje Very Happy .


No tak to se urcite uvidime na obou akcich,uz se tesim. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 1:27 pm    Předmět: Re: MČR klady a zápory... Citovat

Samozřejmě každý má právo vyjádřit co se mu nelíbí a jsem rád že k tomu došlo. Předpokládám že mám též jako jeden z organizátorů právo se k jednotlivým bodům vyjádřit.

jchocz napsal:

0) já pivo nepožíval, ale znalci tvrdili, že takový patok na MČR ještě nezažili (neumím posoudit...).


Tato vítka tady nemá dle mého názoru co dělat. S mistrovstvím nesouvisí, koneckonců alkohol by se během soutěže přece jenom pít neměl. Navíc pokud ji uvede někdo kdo s tím nemá osobní zkušenost. Sám jsem to pivo pil, kdyby mi přišlo hrozné tak vypiji za celou dobu jen jeden kousek ne kolem deseti (za 3 dny).

jchocz napsal:
1) nemohu si pomoci ale MČR by mělo být vyvrcholením sezony a mělo by to být vidět na prestiži, organizaci, atd. Prostě vše by mělo být tak nějak SUPER - to si myslím nebylo

Bral jsem důraz na výběr disciplín a střeleckou pohodu aby se nemuselo moc čekat. Zcela sem opominul tu slavnostnější stránku. Ano tady jsem jako "manager" vybuchl sypu si popel na hlavu.

jchocz napsal:
2) vrátím se ke své úvaze, zda MČR není jenom další soutěží a musím si odpovědět, že ano. V podstatě je dobré, že to nedopadlo průserem kvůli menšímu množství účastníků, neúčasti některých špiček, atd.


OK je to možná jen další soutěž. Myslím si že by to v pohodě odsípalo i při naplnění kapacity sto střelců. Navíc se počítalo se zdvojením stanovišť na terčovku a rychlostřelbu, což nakonec vzhledem k počtu účastníků nebylo potřeba.
Co se týká účasti špičkových střelců, potřeboval bych poradit jak ty špičky přitáhnout. Letos jsme odpustili startovné pro obhájce titulu z loňského roku. Že ani přesto nepřijeli už neovlivníme.
Dost se na tom určitě podepsali nejasnosti ohledně termínu, do příštího roku toto vylepšíme.

jchocz napsal:
3) Startovné 500,- Kč se mi tedy zdálo extra vysoké, když vlastně účastníkům nepřineslo žádný extra komfort, extra ceny


O ceně už bylo tady dost mluveno, byla taková jaká byla. Pro přidružené členy, kterých je většina byla nižší. Zajímalo by mne co si představuješ pod pojmem extra komfort, jablka tatranky a pití volně dostupné po dobu závodu je nejspíš málo. Co by si doporučoval zlepšit. (nemyslím to ironicky jen mě opravdu zajímá co máme do příště zlepšit) Též by mne zajímalo co by mělo být za ceny, mám za to, že byli letos dost slušné.


jchocz napsal:
4) Rozdělování cen by mělo být za účasti fakt těch špiček u nás, protože to pro ty oceněné nevyznělo moc slavnostně.

Asi totéž co k bodu 1, tady jsem to nezvládl, též se omlouvám za to že jste na nás s Hynkem museli čekat protože jsme připravovali 3D trať na neděli.


jchocz napsal:
5 u některých disciplín by bylo dobré se na trať podívat i okem menšího člověka (např. pro menší lidi ala Tulák byla neviditelná dopadová zóna při střelbě na šik, co pak děti...)

Toto si uvědomuji, příště na to dohlédneme i z této stránky. Bohužel když jsem s Hynkem šik stavěl toto nás nenapadlo.

Nemyslím tento příspěvek jako, že se chci omlouvat. Rozhodně chci Jichoče uklidnit, že jeho příspěvek nezapadl a že nad ním přemýšlím. A měl by vest k tomu snažit se to příště udělat lépe.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.


Naposledy upravil pet.ar.kay dne pá říjen 15, 2010 2:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 11:34 am    Předmět: Citovat

Suhlasim so Zelim bodka.

Zelva, presne o takomto turnaju uvazujem uz cca. rok a prave pred nadavnom som objavil na nieco take paradny priestor, takze s najvacsou pravdepodobnostou Vinedi bude robit v roku 2011 dva turnaje Very Happy .
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jarda-Zelva
Nováček
Nováček


Registrace: 6.10. 2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Jindrichuv Hradec

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 12:11 am    Předmět: Citovat

Ja osobne do toho zasahovat nechci,ale musim souhlasit s "cajem",nedavno jsem se byl podivat na turnaj tradicnich strelcu Italie v Trentu.Odehravalo se to na namnesti,kde byla postavena tribuna pro divaky a ta nestacila,cele prostranstvi bylo zaplneno do posledniho kousku,at seto tyka stredovekych remesel ,dobyvacich stroju,historickych stanu a hlavne publika!A prezentace zacala pruvodem vsech zucastnenych vcetne doprovodu,kazde mnesto mnelo svou standartu a vse doprovazely trubaci a bubenici,pro mne byl vrchol v idet "mazoretky"vlajkonose co predvadeli nekolik uzasnych sestav,protoze v celku lukostrelcu bylo asi 30 a to prijeli i ze Sardinie.Samo ze vsichni byli kostimovani.To cele podchycovali dva uvadeci a dva sasci kteri bavily publikum.Ja jen jak se da z prdu udelat obrakce. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Další
Strana 6 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.