Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vyroba sipu z bambusovych tycek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 1:01 pm    Předmět: Citovat

[quote="jchocz". Pomalu budeme muset založit podobně jako u luků speci chlubící vlákno o šípech...[/quote].

No pro mně to asi těmato šípy zase na delší dobu končí celkově jich mám 50, na kšeft nedělám , snažím se je neztrácet a k tomu ještě střílím dřevákama. Ale otevřít vlákno vaše šípy by nebylo od věci. I mně by zajímalo jak dělají šípy ostatní a jejich zkušenosti. Však luk bez šípu je dorý akorát pro chromého i kdyby byl nevím jaký. Smile
T.S.-ATT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 6:49 pm    Předmět: Citovat

[quote="Lee"]
TS Spelec napsal:
že bambus je více tolerantní než dřevo
ale stejně mi připadájí dobré dřevěné šípy přesnější než bambus .


Mysllím ,že kdybys měl dřevěnou tyčku stejné podoby tvaru neůplně přesnou po délce celkové i mezi kolínkama místo měření přesného spinu ji jen odvažovat ,asi by proti stejné tyčce z bambusu měla néně šancí na porovnání kvality letu a odolnosti.Do dokonalé rovnosti délky však bambusovou brousit nemůžeš protože ač je v kolínkách nejtvrdší je tam zároveň nejkřehčí(můj poznatek) při rovnání nikdy jinde nepraskla . V tomto místě není průběžná struktura vláken. Jinak je to pro mně ,stejně jako pro Jichoče něco jako exotická ůchylka. Střílet se s tím dá ale poměrně slušně. T.S.-ATT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 4:26 pm    Předmět: Citovat

[quote="TS Spelec"]že bambus je více tolerantní než dřevo

máš krásné šípy ! je to paráda ,ale přesně jak říkáš ,důležitá je funkčnost .Jak jsi to myslel že je bambus tolerantnější ?Smile))Je pravda že jsem si s bambusovýma šípama zdaleka tak nehrál jako Jichoč ale stejně mi připadájí dobré dřevěné šípy přesnější než bambus .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 1:54 pm    Předmět: Citovat

No já myslím že to malování je věc estetická která těší oko ale pokud není šíp jako takový t.j. funkční tak to není k ničemu. Můj laický názor je ten a myslím že Jichoč se mnou bude souhlasit,že bambus je více tolerantní než dřevo a jako tráva je taky daleko houževnatější. Ale to už tu myslím bylo. Ale mně to čančání hlavně baví. Blush
T.S.-ATT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 12:24 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
Tak jsem spáchal taky pár šípů z tyček od Jichoče na letošní blbnutí. Většina je ještě bez hrotů. T.S.-ATThttp://tsspelec.rajce.idnes.cz/sipy/#


Krása ! Vypadají velice slibně. To zdobení se Ti povedlo. Pomalu budeme muset založit podobně jako u luků speci chlubící vlákno o šípech...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 11:56 am    Předmět: Citovat

Paráda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 10:26 am    Předmět: Citovat

Tak jsem spáchal taky pár šípů z tyček od Jichoče na letošní blbnutí. Většina je ještě bez hrotů. T.S.-ATThttp://tsspelec.rajce.idnes.cz/sipy/#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st leden 12, 2011 11:38 pm    Předmět: Citovat

Moc pekné a originálne. To sa mi páči.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: st leden 12, 2011 11:36 pm    Předmět: Citovat

"Sada" pro kamaráda, délka 33.5". Ten typ per chtěl. Jako ochutnávku jsem mu ale 2 udělal podle svého...



[/list]
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po leden 10, 2011 11:42 pm    Předmět: Citovat

Patrik11 napsal:
Nemám z bambusom žiadne skúsenosti. Majú dlhšiu životnosť bambusové 3D šípy ako npr. smrekové? Pripadajú mi brutálne pevné a neohybné a ešte aj ľahké tým že sú duté. Aké majú výhody tie bambusáky voči štiepaným šípom z dreva?


Bambus jenom jedním z přírodních materiálů. Žádný zázrak to není ale já mám bambusové šípy rád. Ze dřeva se dají asi udělat lepší šípy, protože u dřeva se dá více zaručit homogenita materiálu. U bambusu je někdy různá tuhost i mezi koleny a takový šíp se ladí hůř.

Já když dělám šípy, tak se snažím o kontrolu SPINE, hmotnosti a taky pokud to jde o podobné rozložení kolen. Korejci se s tím moc nehráli, třídili tyčky podle váhy a pokud to šlo, do sady vybírali tyčky s podobným uspořádáním kolen. Kolena to ovlivňují ale opět zkušenost - protože homogenita materiálu tyček je různá, tak častokrát šípy s různým uspořádáním kolen a s různým početem kolen mají stejné letové vlastnosti... Na podobné uspořádání kolen se hrají více dnes, v minulosti před bitvou nebo lovem asi nikdo neřešil, zda mají šípy v sadě podobné umístění kolen a vyhazovat tyčky kvůli různému rozmístění kolen bylo asi smrtící. SPINE kontroluji pouze orientačně, protože pevnost kolen silně ovlivňuje chování šípů za letu - jak je moderní říkat dynamický SPINE. Štípané dřevo je dobré ale opět to není žádný zázrak. Spíše se zlepší odolnost proti štípání.

Hmotnost bambusových tyček dutost ovlivňuje ale hodné záleží na druhu bambusu (japonský bambus je lehký ale méně odolný, čínský TONKIN je těžký ale více odolný, atd.). Já mám pro luk 60 lb komplet šípy těžké cca 32 gramů do 35 gramů. Může se lehce stát, že tyčka odpovídajícího SPINE pro luk bude moc lehká. Je prostě potřeba sledovat 3 parametry - váha šípu komplet 8 až 10 grain/lb, zhruba SPINE pro reálný nátah a dobré je sledovat rozložení kolen. Číňané problém s velkou tuhostí u končíku řešili tak, že menší průměr byl u končíku a větší u hrotu.

Přes všechny nedostatky Korejci, Číňané a další národy ty šípy používali a úspěšně. Pokud netrefuješ šípem hranu skály a podobně, tak odolnost bambusových šípů je úžasná. Lépe je to s odlolností šípů pro silnější luky (od 50 až 55 lb výše).
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Patrik11
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2010
Příspěvky: 159
Bydliště: Levice

PříspěvekZaslal: po leden 10, 2011 8:12 pm    Předmět: Citovat

Nemám z bambusom žiadne skúsenosti. Majú dlhšiu životnosť bambusové 3D šípy ako npr. smrekové? Pripadajú mi brutálne pevné a neohybné a ešte aj ľahké tým že sú duté. Aké majú výhody tie bambusáky voči štiepaným šípom z dreva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: so leden 08, 2011 9:26 pm    Předmět: Citovat

Patrik11 napsal:
Krásne šípy robíš...Sú také bambusvé šípy vhodné aj do celodriev? či sú len výhradne pre kompozity...


Bambus nemá omezení na kompozity i když u těch asijských to jde k sobě (korejské, čínské, bhutánské, malajské, indonéské, vietnamské, indické atd.). Mám kamarády, co bambusáky používají i k celodřeveným lukům.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so leden 08, 2011 3:40 pm    Předmět: Citovat

A že nedal vedieť, kujón jeden Wink, len tak bokom-nepriamo nakúpil toho na kvantá a rozdává a rozdává Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so leden 08, 2011 3:32 pm    Předmět: Citovat

Už založil Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so leden 08, 2011 3:21 pm    Předmět: Citovat

No teda, to už založíš so synmi menšiu manufaktůru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 11:04 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Veď už musíš mať pre seba prešípované aspoň na 5 rokov Shocked .


Část šípů je mých, pro synátory a část jsou šípy pro zájemce. Taky se snažím ladit i varianty dlouhých šípů (32 až 34"). Rád bych zkusil i varianty šípů pro Kyudo.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Patrik11
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2010
Příspěvky: 159
Bydliště: Levice

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 10:57 pm    Předmět: Citovat

Krásne šípy robíš...Sú také bambusvé šípy vhodné aj do celodriev? či sú len výhradne pre kompozity...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 8:13 pm    Předmět: Citovat

Veď už musíš mať pre seba prešípované aspoň na 5 rokov Shocked .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 10:26 pm    Předmět: Citovat

Dělal jsem sadu 32 a 33.5" dlouhých bambusových šípů. Tady je několik obrázků:

Čekám peří a tak jsou to jenom komplet tyčky (pro luky 50 až 65lb - tady jsou na jedné hromadě... ale jinak je samozřejmě třídím do sad)



Další varianta zdobení



Detail končíků


_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 2:43 pm    Předmět: Citovat

no vidíš- já z toho byl zprvu v šoku a pak jsem to zařadil mezi empirické zkušenosti bez ambicí pochopit důvod Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 2:30 pm    Předmět: Citovat

Mýšo - to že bykonické šípy při nárazu na terč praskají v netlustším místě je logické,protože v tom místě se nejvíc prohýbají,mají největší vzdálenost krajních vláken a tím i největší napětí v těchto krajních vláknech.To se jim to pak praská Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 3:20 pm    Předmět: Citovat

To chování šípu jako biče jsem také pozoroval. U Heritage carbonů jsem konečky u končíků také omotával nitkou. Teď mám powerflighty a tam to nedělám, zatím podélně nepraskly. Buď je tam větší podíl příčných vláken, nebo jsou celkově lehčí a tudíž nenesou tolik destruktivní energie(tedy nesou ji ale soustředěnou do těžkého hrotu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 3:04 pm    Předmět: Citovat

dělá se to jednoduše. Nabrousíš si planžetu do trojůhelníku, upneš ji do svěráku a pak vrtáš dírku, jako když Hrom rozdělává oheň.
Ty účinky kmitů při dopadu jsou pozoruhodný jev. Dvojkuželovité šípy praskají v nejtlustším místě, normální šíp se chová trochu jako bič. Je až s podivem, jak tyhle kmity dokáže rozložit hrot s dlouhým řapem do ztracena.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 2:37 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:

To boční praskání při zapíchnutí šípu mne překvapilo. Vždyť jde taky o harmonické tlumené kmity, a změny rychlosti a bočních sil jsou plynulé...
Tak to nevím, možné je dnes všechno...

Mně se to taky už několikrát stalo, ne jednou. Smile
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

nemluě o lepší pevnosti končíku na ohyb na hraně dříku.
Tam ten klínový vůbec není zeslaben.
V kombinaci s povinnou omotávkou je to elegance sama a navíc zvládnutelné na koleně(bez soustruhu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

Jardo určite máš pravdu , že kónický zápust vlastne pôsobý ,ako klin na štiepanie dreva a bez omotávky by to bola záhuba šípu . Pri pevnej omotávke však tento tvar prenáša ďaleko viac síl na väčšiu plochu stien bambusu . Okrem výhody jednoduchšej výrovy a napasovania je teda prekvapivo aj lepší. Vieš že som fyzikálny a matematický anlfabet Laughing , ale z obrázku by to malo byť jasné.


_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

Ať tak, či tak, faktem je, že na končík a tedy i ten spoj působí při vypuštění síla těch 40 či 45 liber. Je to totéž, jako kdybychom šíp opřeli špičkou o zem a na končík položili na malý okamžiček závaží o váze 20 kg. Následky si posuďte sami.
Ke štípání ovšem dojde jen, pokud by byl spoj volný. Pokud bude celoplošně přilepený, je rozklad sil jiný.
To boční praskání při zapíchnutí šípu mne překvapilo. Vždyť jde taky o harmonické tlumené kmity, a změny rychlosti a bočních sil jsou plynulé...
Tak to nevím, možné je dnes všechno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 10:05 am    Předmět: Citovat

Jardo - sice nerad , ale musím ti trochu oponovat.Tebou popsaný děj je v pořádku v případě upevnění hrotu, ale u končíku jde o přenášení síly pri výstřelu-to je postupné zrychlování a při nárazu šípu na terč dojde k příčnému švihnutí konce šípu při zakmitání šípu.V obou případech je kuželovité spojení výhodnější už kvůli větší slepené ploše.Určitě nejsem sám komu například u karbonových šípú Flasch ulétl plastový končík po nárazu na tvrdší terč.Vždy uletí na stranu a je prasklý v celé délce navléknutí na šíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 9:30 am    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Omotávka je nezbytná všade pri bambuse a kónické spoje fungujú naozaj lepšie ,ako rovné.

Tohle můžu potvrdit. Končíky dělám z buku na kužel a mám na to zabroušený vrták a izolačkou olepuju taky. T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út prosinec 21, 2010 9:22 am    Předmět: Citovat

Jchocz, dík budu rád když se zeptáš, ovšem pokud je to něco extra, co se neprodává, tak to as stejně neseženu. Pravda, teď zrovna to nanic nepotřebuji, ale semo támo jo a kost někdy nestačí rozměrově. Proto se ptám. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
Strana 3 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.